10 вересня 2024 року м. Чернігів справа № 927/605/24
Господарський суд Чернігівської області у складі судді А.С. Сидоренка, розглянувши матеріали заяви Акціонерного товариства «СЕНС БАНК» про визнання кредиторських вимог до боржника по справі за заявою боржника
БОРЖНИК: фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) АДРЕСА_1 (зареєстроване місце проживання) АДРЕСА_2 (місце фактичного проживання)
про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність
28 червня 2024 року через систему «Електронний суд» до Господарського суду Чернігівської області надійшла заява фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (надалі - боржник) про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, яка ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 22.07.2024 була прийнята до розгляду.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 05.08.2024 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 ; введено процедуру реструктуризації боргів боржника; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; керуючим реструктуризацією призначено арбітражного керуючого Белінську Н.О.
Згідно ч. 1 ст. 113, ч. 1 ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.
За змістом ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах строку, визначеного частиною першою цієї статті, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду.
Відповідне повідомлення було оприлюднено на офіційному веб - порталі судової влади України 05 серпня 2024 року за № 73775.
30 серпня 2024 року через систему «Електронний суд» до Господарського суду Чернігівської області надійшла заява від 30.08.2024 Акціонерного товариства «СЕНС БАНК» про визнання кредиторських вимог до боржника в сумі 415 510,95 грн та 4 844,80 грн судового збору.
В обґрунтування заявлених грошових вимог заявник посилається на невиконання боржником зобов'язання по поверненню кредитних коштів, сплаті відсотків за користування ними та овердрафту згідно Угод про обслуговування кредитної картки та відкриття відновлювальної кредитної лінії № 631221811 від 31.07.2019 та № 631331883 від 24.12.2019 та від 24.05.2021, укладених між ОСОБА_1 та Акціонерним товариством «Альфа-Банк», правонаступником якого є Акціонерне товариство «СЕНС БАНК».
Відповідно до ч. 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд зобов'язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Кодексу та Господарського процесуального кодексу України, про що постановляється ухвала, в якій зазначається дата попереднього засідання суду.
Розглянувши заяву Акціонерного товариства «СЕНС БАНК», господарський суд вважає за необхідне її прийняти, приєднати до матеріалів справи та розглянути в попередньому засіданні, призначеному ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 05.08.2024, з викликом представників учасників справи.
Постановляючи дану ухвалу, суд враховує факт перебування судді Сидоренка А.С. у щорічній відпустці у період з 12.08.2024 по 06.09.2024 включно.
Керуючись ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 121, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
Заяву від 30.08.2024 Акціонерного товариства «СЕНС БАНК» про визнання кредиторських вимог до боржника прийняти та приєднати до матеріалів справи.
Призначити розгляд заяви кредитора в попередньому засіданні на 23 вересня 2024 р. о 09:00 у приміщенні Господарського суду Чернігівської області за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 20, зал судових засідань № 307.
Викликати для участі в судовому засіданні керуючого реструктуризацією - арбітражного керуючого Белінську Н.О. та повноважних представників боржника та Акціонерного товариства «СЕНС БАНК». Повідомити керуючого реструктуризацією - арбітражного керуючого Белінську Н.О., боржника та Акціонерне товариство «СЕНС БАНК», що їх неявка не перешкоджає проведенню судового засідання та розгляду заяви банку про визнання кредиторських вимог до боржника.
Копії цієї ухвали надіслати боржнику - фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; місце фактичного проживання: АДРЕСА_2 ), арбітражному керуючому Белінській Н.О. 21050, м. Вінниця, вул. Миколи Оводова, 38, кім. 305) та Акціонерному товариству «СЕНС БАНК» (03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 100).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Дата набрання ухвалою законної сили - 10.09.2024.
Суддя А.С. Сидоренко