Рішення від 11.06.2024 по справі 366/161/24

Справа № 366/161/24

Провадження № 2/366/236/24

РІШЕННЯ

Іменем УКРАЇНИ

11 червня 2024 року смт Іванків

Іванківський районний суд Київської області в складі головуючого судді Корчкова А.А., за участю секретаря судових засідань Іванової Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Головного управління Держгеокадастру у Київській області та Іванківської селищної ради Київської області про визнання незаконним і скасування рішення Іванківської селищної ради Київської області, визнання недійсним державного акта на право власності на скасування державної реєстрації земельної ділянки,

ВСТАНОВИВ:

Короткий зміст позовних вимог:

16.01.2024 позивач, ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 (Відповідач 1), ОСОБА_3 (Відповідач 2), Головного управління Держгеокадастру у Київській області (Відповідач 3) та Іванківської селищної ради Київської області (Відповідач 4) та, з врахуванням уточнених позовних вимог, просить суд визнати незаконним та скасувати рішення Іванківської селищної ради № 19/863 від 26.05.2005 у частині передачі у власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 ; скасувати державну реєстрацію земельної ділянки площею 0,822 га кадастровий номер 3222055100:01:036:0076, з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), право власності на яку посвідчено державним актом серії ЯА № 864968, виданому на ім'я ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 по 1/3 частині кожному, який зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право приватної власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 010734400011.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що на підставі договору купівлі-продажу їй належить житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами, що розташований за адресою АДРЕСА_1 . Рішенням сесії Іванківської селищної ради народних депутатів від 30.06.1995 за № 175 за нею закріплено у постійне користування земельну ділянку площею 0,08 га для обслуговування житлового будинку по АДРЕСА_1 . Рішенням сесії Іванківської селищної Ради народних депутатів від 30.06.1995 за № 176 (витяг з рішення № 1381) їй було передано безоплатно у приватну власність земельну ділянку площею 0,08 га, для будівництва та обслуговування житлового будинку по АДРЕСА_1 .

У 2022 році позивач звернувшись до землевпорядної організації з метою виготовлення технічної документації із землеустрою по присвоєнню кадастрового номеру, з подальшою реєстрацією права власності земельної ділянки у Державному реєстрі речових прав, де їй повідомили, що спочатку необхідно зареєструвати будинок Державному реєстрі речових прав, а потім виготовляти технічну документацію. Зареєструвавши будинок, позивач повторно звернулась до землевпорядної організації, де їй повідомили, що земельна ділянка вже зареєстрована. Звернувшись до Держгеокадастру, вона отримала державний акт на право власності на земельну ділянку, де вказано три власника: ОСОБА_2 , ОСОБА_1 та ОСОБА_3 по 1/3 кожному.

Позивач зазначає, що рішенням сесії Іванківської селищної ради від 26.05.2005 № 19/863 земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку по АДРЕСА_1 було передано у приватну власність ОСОБА_2 , ОСОБА_1 та ОСОБА_3 по 1/3 кожному, при цьому, що ні вона, ні ОСОБА_2 , ні ОСОБА_3 із заявами до Іванківської селищної ради на приватизацію землі у спільну власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд не звертались, як і заяви про скасування попереднього рішення № 176 від 30.06.1995 - не подавали.

Позивач вважає, що Іванківська селищна рада самостійно склала списки на приватизацію землі на осіб, які були зареєстровані у житловому будинку, тому просить визнати незаконним та скасувати рішення Іванківської селищної ради № 19/863 від 26.05.2005 у частині передачі у власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 та скасувати державну реєстрацію зазначеної земельної ділянки.

Процесуальні дії:

16.01.2024 позов надійшов до суду.

29.01.2024 ухвалою суду позовну заяву залишено без руху. Позивачеві надано десятиденний термін на усунення недоліків позовної заяви, з моменту отримання копії ухвали.

06.02.2024 Позивач звернулась до суду із заявами про усунення недоліків позовної заяви та про уточнення позовних вимог.

07.02.2024 ухвалою суду відкрито провадження у справі за правилами спрощеного провадження без виклику сторін. Відповідачам встановлено п'ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали для подання відзиву на позовну заяву. Перше судове засідання призначено на 27.03.2024, яке в подальшому було відкладено на 25.04.2024, на 11.06.2024.

22.04.2024 на електронну адресу суду та 24.04.2024 через підсистему «Електронний суд» від позивача до суду надійшли ідентичні клопотання про долучення доказів до матеріалів справи.

Позиції сторін:

Позивач, 11.06.2024 звернулась до суду із заявою про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримує, просить задовольнити.

Відповідачі 1 ( ОСОБА_2 ) та Відповідач 2 ( ОСОБА_3 ) звернулись до суду із нотаріально завіреними заявами про розгляд справи без їх участі, позовні вимоги визнали у повному обсязі, щодо задоволення позову не заперечують, при цьому, даним заявами засвідчили, що заяв щодо виготовлення державного акта на право приватної власності на земельну ділянку за адресою АДРЕСА_1 , ( ОСОБА_4 ) не подавали та не підписували.

Відповідач 3, будучи належно повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, відзиву на позовну заяву не надав, із заявами та клопотаннями про відкладення розгляду справи до суду не звертався.

Відповідач 4 відзиву на позовну заяву до суду не надав, скерував до суду клопотання про розгляд справи без участі представника, просив справу вирішити на розсуд суду.

Відповідно до ч.5 ст.279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно з ч. 2 ст. 247 ЦПК України, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

У відповідності до ч.ч. 4, 5 ст. 268 ЦПК України, у разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення. Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.

Відповідно до ч.ч.1-5 ст. 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази в їх сукупності, суд прийшов до наступних висновків.

Встановлені судом обставини та застосовані норми права:

За змістом частини першої статті 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Згідно з частиною першою статті 4, частиною першою статті 5 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленим цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів, а суд, здійснюючи правосуддя, захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави (частина перша статті 2 ЦПК України).

У відповідності до статті 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Відповідно до ч. 2 ст. 373 ЦК України право власності на землю гарантується Конституцією України. Право власності на землю (земельну ділянку) набувається і здійснюється відповідно до закону.

Згідно зі ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Судом встановлено, що 12.04.1995 ОСОБА_1 , на підставі договору купівлі-продажу придбала житловий будинок розміром жилої площі 60,7 кв.м. з надвірними будівлями за адресою АДРЕСА_1 . Договір посвідчено нотаріусом Іванківської державної нотаріальної контори, Воробей Т.П. та зареєстровано в реєстрі за № 663 /а.с./.

30.06.1995 рішенням Виконавчого комітету Іванківської селищної ради народних депутатів Іванківського району Київської області за № 175, за ОСОБА_1 закріплено у постійне користування земельну ділянку площею 0,08 га для обслуговування житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 /а.с.11/.

30.06.1995 рішенням Виконавчого комітету Іванківської селищної ради народних депутатів Іванківського району Київської області за № 176, витяг № 1381, ОСОБА_1 передано безоплатно у приватну власність земельну ділянку площею 0,08 га для обслуговування житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 /а.с.12/.

19.10.2023 позивач отримала Витяг з Державного реєстру речових прав за № 351055440, відповідно до якого власником житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 є вона, ОСОБА_1 /а.с.14/.

Як зазначила позивач у позові, з метою присвоєння зазначеній земельній ділянці кадастрового номера та подальшою реєстрацією права власності на неї в Державному реєстрі прав, вона звернулась до землевпорядної організації, де їй повідомили, що земельна ділянка вже зареєстрована. Звернувшись для уточнення інформації щодо земельної ділянки до територіального підрозділу Держгеокадастру, вона отримала державний акт на право власності на земельну ділянку, в якому зазначено три власника - ОСОБА_2 , ОСОБА_1 та ОСОБА_3 по 1/3 кожному, який долучено позивачем до матеріалів справи та який досліджено судом безпосередньо у судовому засіданні.

Судом встановлено, що державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯА № 864989, який посвідчує право власності на земельну ділянку площею 0,082 га, кадастровий номер: 3222055100:01:0236:0076 з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , виданий на ім'я ОСОБА_2 та співвласників: ОСОБА_1 , ОСОБА_3 по 1/3 частині кожному. Державний акт видано на підставі рішення Іванківської селищної ради № 863 19 сесія 4 скликання від 20.05.2005 та 02.02.2007 зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 0210134400011.

Таким чином, власниками земельної ділянки, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер: 3222055100:01:0236:0076 з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд є ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 по 1/3 частині кожному.

Судом досліджено долучену до матеріалах справи копію технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки громадянам України для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд та для ведення особистого селянського господарства, яка розроблена суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_5 у 2005 році, та встановлено, що вона містить в собі рішення виконавчого комітету Іванківської селищної ради Іванківського району Київської області від 30.06.1995 за № 176, відповідно до якого земельна ділянка, площею 0,08 га, що розташована АДРЕСА_1 передана безкоштовно у приватну власність ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , а також витяг з рішення Іванківської селищної ради Київської області від 26.05.2005 №19/863-IV «Про передачу у власність земельних ділянок», в п.8 додатку до якого «Список громадян, яким передається земельна ділянка у власність», зазначені ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , адреса земельної ділянки, яка передається у власність « АДРЕСА_1 ».

В подальшому, на підставі зазначеного рішення, було виготовлено державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯА № 864989, який посвідчує право власності на земельну ділянку площею 0,082 га, кадастровий номер: 3222055100:01:0236:0076 з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 та який 02.02.2007 зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 0210134400011 /а.с.17/.

Проте, з аналізу наявних в матеріалах справи документів, вбачається, що відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 із заявами про виготовлення державного акта на право приватної власності не звертались, що вони також підтвердили своїми заявами від 03.06.2024, які посвідчені нотаріально.

У матеріалах технічної документації із землеустрою міститься копія заяви про виготовлення державного акта на право приватної власності на землю, підписана 29.05.2005 лише ОСОБА_1 , підписів інших власників, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 вона не містить.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 116 ЗК України (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, 26.05.2005) громадяни набувають право власності земельними ділянками за рішеннями органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим кодексом. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 118 ЗК України громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки.

Частиною 1 статті 125 Земельного кодексу України, передбачалось, що право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації.

Право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом (ст. 126 ЗК України).

Відповідно до п. і) ст.25 Закону України «Про землеустрій» (в редакції станом на 26.05.2005), технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку є одним із видів документації із землеустрою.

Ст. 26 зазначеного Закону визначено, що замовниками документації із землеустрою можуть бути органи державної влади, органи місцевого самоврядування, землевласники і землекористувачі. Розробниками документації із землеустрою є юридичні та фізичні особи, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою відповідно до закону.

Відповідно до ст. 56 Закону технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку, включає: а) пояснювальну записку; б) технічне завдання на складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку; в) копії заяв фізичних або клопотання юридичних осіб; г) матеріали польових геодезичних робіт і план земельної ділянки, складений за результатами кадастрової зйомки; ґ) рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про надання або передачу земельної ділянки у власність або надання в користування, у тому числі на умовах оренди; д) акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання; е) акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності; є) кадастровий план земельної ділянки; ж) перелік обмежень прав на земельну ділянку і наявні земельні сервітути.

Таким чином, враховуючи норми діючого на той час законодавства, технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки громадянам України, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, в тому числі і позивачці мала бути розроблена на підставі наявного рішення Виконавчого комітету Іванківської селищної ради народних депутатів Іванківського району Київської області за № 176, яким ОСОБА_1 вже було передано безоплатно у приватну власність земельну ділянку площею 0,08 га для обслуговування житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 та яке не було скасовано, що підтверджується матеріалами справи.

Проте, в порушення, вимог ст. 140, 142 ЗК України, якими були визначені підстави припинення права власності на земельну ділянку, в тому числі і добровільна відмова від права власності, у даному випадку відмова від права власності на земельну ділянку ОСОБА_1 відсутня, Іванківська селищна рада Київської області 26.05.2005 прийняла рішення за №19/863-IV, яким, в тому числі передала у приватну власність земельну ділянку за адресою АДРЕСА_1 ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 по 1/3 частині кожному.

При цьому, Іванківською селищною радою не було враховано, що зазначена земельна ділянка площею 0,08 га для обслуговування житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 вже була закріплена у постійне користування за ОСОБА_1 рішенням Виконавчого комітету Іванківської селищної ради народних депутатів Іванківського району Київської області від 30.06.1995 за № 175, та рішенням Виконавчого комітету Іванківської селищної ради народних депутатів Іванківського району Київської області від 30.06.1995 за № 176, передана їй безоплатно у приватну власність

Судом також встановлено, що у матеріалах технічної документації із землеустрою, яка долучена до матеріалів справи, міститься копія заяви про виготовлення державного акта на право власності на землю, яка підписана лише ОСОБА_1 . Відомості про те, що ОСОБА_2 та ОСОБА_6 звертались до Іванківської селищної ради із заявами про передачу їм у власність зазначеної земельної ділянки у матеріалах справи також відсутні.

Відомості про те, що рішення Виконавчого комітету Іванківської селищної ради народних депутатів Іванківського району Київської області від 30.06.1995 за № 176 про передачу безкоштовно у приватну власність ОСОБА_1 земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 скасоване, у матеріалах справи відсутні. На підтвердження того, що воно не було скасовано, позивачем долучено лист архівного відділу Вишгородської районної військової адміністрації від 29.11.2023 за № 05-04/471, в якому зазначено, що в документах архівного фонду «Іванківська селищна рада, смт Іванків Київської області» в протоколах сесій сільської ради рішення Іванківської селищної ради щодо скасування рішення від 30.06.1995 № 176 - не виявлено.

Частиною 3 статті 152 Земельного кодексу України встановлено, що захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом: визнання прав; відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; визнання угоди недійсною: визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування: відшкодування заподіяних збитків; застосування інших, передбачених законом, способів.

Відповідно до ст. 155 ЗК України у разі видання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування акта, яким порушуються права особи щодо володіння, користування чи розпорядження належною їй земельною ділянкою, такий акт визнається недійсним.

Отже, рішення Іванківської селищної ради Київської області від 26.05.2005 №19/863-IV № Про передачу земельних ділянок у власність» в частині передачі у приватну власність земельної ділянки площею 0,082 га, з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 ОСОБА_2 , ОСОБА_1 та ОСОБА_3 прийнято з порушенням законодавства, є недійсним та підлягає скасуванню.

Державний акт на право власності на землю видається на підставі рішення, зокрема, органу місцевого самоврядування, тому вирішення питання про правомірність видачі такого акта безпосередньо залежить від законності відповідного рішення органу місцевого самоврядування, на підставі якого цей акт видано.

Оскільки державний акт серії ЯА № 864989 на право власності на земельну ділянку площею 0,082 га, кадастровий номер 3222055100:01:0236:0076, розташовану по АДРЕСА_1 , виданий ОСОБА_2 , ОСОБА_1 та ОСОБА_3 на підставі рішення Іванківської селищної ради Київської області від 26.05.2005 №19/863-IV, яке прийнято з порушенням чинного законодавства, він є недійсним і підлягає скасуванню.

Відповідно до ч. 13 ст. 79-1 ЗК України та ч. 10 ст. 24 Закону України «Про Державний земельний кадастр» земельна ділянка припиняє існування як об'єкт цивільних прав, а її державна реєстрація скасовується в разі скасування державної реєстрації земельної ділянки на підставі судового рішення внаслідок визнання незаконною такої державної реєстрації.

Ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки допускається виключно з одночасним припиненням таким рішенням усіх речових прав, їх обтяжень, зареєстрованих щодо такої земельної ділянки (за наявності таких прав, обтяжень).

Враховуючи, що державна реєстрація земельної ділянки з кадастровим номером 3222055100:01:0236:0076 була проведена на підставі рішення і державного акта серії ЯА № 864989, які підлягають скасуванню, відповідно підлягає скасуванню і державна реєстрація земельної ділянки за кадастровим 3222055100:01:0236:0076, площею 0,082 га, цільове призначення - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, з одночасним припиненням усіх речових прав, їх обтяжень щодо цієї земельної ділянки.

Окрім того, вказана державна реєстрація земельної ділянки з кадастровим номером 3222055100:01:0236:0076 позбавляє позивача можливості внести відомості до Державного земельного кадастру про свою земельну ділянку, яка рішенням Виконавчого комітету Іванківської селищної ради народних депутатів Іванківського району Київської області за № 176, витяг № 1381, передана їй безоплатно у приватну для обслуговування житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 , та унеможливлює реєстрацію за нею права власності на земельну ділянку, що є порушенням її прав і вказує на незаконність такої державної реєстрації земельної ділянки.

Відповідно до статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна фізична та юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

За змістом статті 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, не заборонених законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Враховуючи вищевикладені норми законодавства, що регулюють спірні правовідносини, встановлені обставини справи та докази, надані позивачем на їх підтвердження, суд доходить висновку, що оскільки земельна ділянка із користування власника будинку з надвірними будівлями, що на ній розташовані, не вилучалась, то передача земельної ділянки у приватну власність за рішенням Іванківської селищної радою Київської області від 26.05.2005 №19/863-IV ОСОБА_2 , ОСОБА_1 та ОСОБА_3 та видача державного акта на земельну ділянку серія ЯА № 864989 на ім'я ОСОБА_2 та співвласників: ОСОБА_1 , ОСОБА_3 по 1/3 частині кожному, відбулося з порушенням вимог законодавства, у зв'язку з чим вимоги про визнання недійсними вказаного рішення виконавчого комітету Іванківської селищної радою Київської області та державного акту про право власності на землю, їх скасування та скасування державної реєстрації земельної ділянки підлягають задоволенню.

Судові витрати:

Згідно із ч. 1 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову - на відповідача (ч. 2 ст. 141 ЦПК України).

Позивачем, при зверненні з позовом до суду, сплачено судовий збір, який вона у своїй заяві від 11.06.2024 просить залишити за нею.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 77, 78, 81, 141, 258, 259, 263- 265, 268, 279, 354, 355 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Головного управління Держгеокадастру у Київській області та Іванківської селищної ради Київської області про визнання незаконним і скасування рішення Іванківської селищної ради Київської області, визнання недійсним державного акта на право власності на скасування державної реєстрації земельної ділянки - задовольнити.

Визнати незаконним та скасувати рішення Іванківської селищної ради № 19/863 від 26.05.2005 у частині передачі у власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,082, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 ;

Скасувати державний акт серії ЯА № 864989 на право власності на земельну ділянку площею 0,082 га, кадастровий номер 3222055100:01:0236:0076, розташовану по АДРЕСА_1 , виданий ОСОБА_2 , ОСОБА_1 та ОСОБА_3 на підставі рішення Іванківської селищної ради Київської області від 26 травня 2005 року за № 19/863-IV.

Скасувати державну реєстрацію земельної ділянки площею 0,082 га з кадастровим номером 3222055100:01:036:0076, з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), право власності на яку посвідчено державним актом серії ЯА № 864968, виданим на ім'я ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 по 1/3 частині кожному, який зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право приватної власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 010734400011, з одночасним припиненням усіх речових прав, їх обтяжень щодо цієї земельної ділянки.

Судовий збір залишити за позивачем.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Повний текст рішення складено 10.09.2024.

Повне найменування сторін:

Позивач: ОСОБА_1 (1967 р.н., РНОКПП НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 );

Відповідач 1: ОСОБА_2 (1968 р.н. РНОКПП НОМЕР_2 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 ),

Відповідач 2: ОСОБА_3 (1990 р.н., РНОКПП НОМЕР_3 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 ),

Відповідач 3: Головне управління Держгеокадастру у Київській області (адреса: вул. Серпова, 3/14, м. Київ, 03115),

Відповідач 4: Іванківська селищна рада Вишгородського району Київської області (код ЄДРПОУ 04358000, адреса: вул. І. Проскури, 7, смт Іванків, Вишгородського району Київської області, 07201).

Суддя Анатолій КОРЧКОВ