10.09.2024
Провадження №3/389/876/24
ЄУН 389/2085/24
10 вересня 2024 року м. Знам'янка
Суддя Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області Богданова Олена Едуардівна, за участю: секретаря судового засідання Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області Баланюк Т.В., прокурора Знам'янської місцевої прокуратури Нужненка А.О., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , його захисника - адвоката Солонька О.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Кіровоградського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Знам'янка, громадянина України, паспорт НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , не працюючого, зареєстрованого та проживаючого по АДРЕСА_1 , протягом року не притягувався до адміністративної відповідальності,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , перебуваючи на службі в поліції до 22.09.2021, маючи спеціальне звання старшого лейтенанта поліції та будучи відповідно до підпункту «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст.172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог абз.2 ч.2 ст.45 розділу VII Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію, після встановленого періоду декларування (не пізніше 31 січня 2024 року), а саме 28.03.2024 о 15:45 опублікував на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2021 рік, який таки, що припинив виконувати функції держави або місцевого самоврядування (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП. По даному факту складено протокол №17/2024 від 11.06.2024, з яким ОСОБА_1 ознайомлений, права роз'яснені.
У судовому засіданні ОСОБА_1 факт вчинення вказаного правопорушення підтвердив, вину визнав повністю.
Прокурор підтримав викладені у протоколі обставини.
Заслухавши учасників судового засідання, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд дійшов наступного.
Диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
За ч.1 ст.68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватись Конституції України та Законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Так, відповідно до наказу начальника Головного управління національної поліції в Кіровоградській області №9 о/с від 14.01.2021 у зв'язку з організаційно-штатними змінами, відповідно до наказу Національної поліції України від 18.12.2020 №993 ОСОБА_1 призначено з 18 січня 2021 року на посаду оперуповноваженого сектору кримінальної поліції відділу поліції №1 (м.Знам'янка) Кропивницького районного управління поліції як старшого лейтенанта поліції, спеціальний жетон №0068375.
Таким чином, ОСОБА_1 , у відповідності до п.п. «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 172-6 КУпАП, відноситься до суб'єктів відповідальності, на яких поширюється дія цього Закону.
Вимогами ч.2 ст.19 Конституції України, п.1 ч.1 ст.18 Закону України «Про Національну поліцію» на старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 покладено обов'язки діяти тільки на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції та Присяги поліцейського.
Наказом начальника Головного управління національної поліції в Кіровоградській області №397 о/с від 22.09.2021 відповідно до п.7 (за власним бажанням) ч.1 ст.77 Закону України «Про Національну поліцію» ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції з 22.09.2021.
Відповідно до абз.2, ч.2, ст.45 розділу VII Закону, особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до п.15 ч.1 ст.11 Закону Національне агентство з питань запобігання корупції надає роз'яснення, методичну та консультаційну допомогу, зокрема, щодо застосування положень вищезазначеного Закону та прийнятих на його виконання нормативно-правових актів.
Закон України «Про запобігання корупції» №1700-VІІ від 14.10.2014 доповнено пунктом 2-7 розділу XIII «Прикінцевих положень», де установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» №3384-ІХ від 20.09.2023 (який набрав чинності 12.10.2023), подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до ч.1 ст.45 Закон України «Про запобігання корупції», абз.2, ч.2, ст.45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року, відповідно п.1 ч.2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.07.2021 №449/21.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати щорічну декларацію за 2021 рік, який припинив виконувати функції держави або місцевого самоврядування, не пізніше 31.01.2024.
Однак, відповідно до інформації з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобіганні корупції, ОСОБА_1 опублікував в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну декларацію за 2021 рік (після звільнення), лише 28.03.2024 о 15:45 год., тобто несвоєчасно.
Поважні причини, щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування яка припинила діяльність (після звільнення) у ОСОБА_1 судом не встановлено.
Суддя, вислухавши пояснення ОСОБА_1 , його захисника та думку прокурора, враховуючи вищевикладене та дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення №17/2024 від 11.06.2024, витяг з наказу №9 о/с від 14.01.2021, копію наказу №397 о/с від 22.09.2021, копію зобов'язання, копію присяги та розписки, рапорт про отримання витягу з офіційного сайту НАЗК, письмові пояснення ОСОБА_1 , вважає, що вина ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП - доведена.
При накладенні стягнення, враховано характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, відсутність обставини, що обтяжують та пом'якшують відповідальність, вважаю за доцільне накладення на ОСОБА_1 стягнення у виді мінімального штрафу, передбаченого санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки такий вид стягнення є необхідним та достатнім для виховання ОСОБА_1 у дусі додержання законів України, поваги до суспільних правил та запобігання вчиненню ним нових правопорушень.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення в сумі 605 грн. 60 коп.
Відповідно до ст.15 Закону України «Про виконавче провадження», за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст.40-1, 221, 283, 284 КупАП, ЗУ «Про судовий збір», ЗУ «Про виконавче провадження», суддя
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) грн., який підлягає стягненню у дохід держави.
Реквізити для сплати (стягнення в разі несплати в строки, передбачені ч.1 ст.307 КУпАП) адміністративного штрафу, що випливає з інших видів адміністративних правопорушень (крім сфери забезпечення безпеки дорожнього руху): стягувач Кіровоградського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України (вул.В.Чміленка,41 місто Кропивницький, Кіровоградська область, 25006) ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: ГУК у Кіров.обл./тг м.Знам'ян/21081100, КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 37918230, БАНК ОТРИМУВАЧА: Казначейство України (ЕАП), КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА (МФО): 899998, РАХУНОК ОТРИМУВАЧА: UA958999980313050106000011557, КОД класифікації доходів бюджету: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп., який зарахувати до спеціального фонду Державного бюджету України, стягувач - Державна судова адміністрація України (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01021, код ЄДРПОУ 26255795), ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 37993783, БАНК ОТРИМУВАЧА: Казначейство України (ЕАП), КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА (МФО): 899998, РАХУНОК ОТРИМУВАЧА: UA908999980313111256000026001, КОД класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз'яснити порушнику, що відповідно до ч.1 ст.307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного даною постановою; витрати на облік зазначених правопорушень, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Строк пред'явлення даної постанови до примусового виконання - протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Відповідно до ч.3 ст.299, ч.1 ст.307 КУпАП, строк звернення до виконання постанови, про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу, - протягом трьох місяців, після закінчення строку, установленого ч.1 ст.307 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення, через Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області, до Кропивницького апеляційного суду.
Суддя Знам'янського міськрайонного суду
Кіровоградської області О.Е. Богданова