Вирок від 09.09.2024 по справі 202/8214/24

Справа № 202/8214/24

Провадження № 1-кп/202/1583/2024

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 вересня 2024 року м. Дніпро

Індустріальний районний суд міста Дніпропетровська у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у порядку спрощеного провадження без проведення судового розгляду, в судовому засіданні у м. Дніпрі, за відсутності учасників судового провадження, кримінальне провадження № 12024053420000122, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02 червня 2024 року у відношенні:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Київ, українця, громадянина України, з середньою спеціальною освітою, одружений, який має на утриманні неповнолітніх дітей: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , раніше не судимий, військовослужбовець військової служби за призовом під час мобілізації на особливий період, водій-санітар евакуаційного відділення медичної роти військової частини НОМЕР_1 , старший солдат, який зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Обвинувачений ОСОБА_3 , в світлу пору доби 31 травня 2024 року, будучи військовослужбовцем, перебуваючи за місцем несення служби у м. Лиман Краматорського району Донецької області, маючи умисел, спрямований на незаконне придбання особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабіс, для особистого вживання без мети збуту, за допомогою свого мобільного телефону здійснив замовлення у невстановленому в ході досудового розслідування каналі Telegram особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - канабіс, використовуючи при цьому послуги ТОВ «Нова пошта», на ім'я ОСОБА_8 , який не був обізнаний про його протиправні наміри.

01 червня 2024 року старший солдат ОСОБА_3 отримав від ОСОБА_8 відомості про надходження йому повідомлення із зазначенням ТТН № 59001161658853 та в подальшому, з метою отримання відправлення, в денний час 02 червня 2024 року прийшов до відділення № 1 ТОВ «Нова пошта», яке розташоване за адресою: Донецька область, Краматорський район, м. Лиман, вул. Привокзальна, буд. 35А, та приблизно о 11 годині 40 хвилин отримав раніше замовлену посилку № 59001161658853, всередині якої знаходився три зіп-пакети з особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - канабіс, загальною масою, в перерахунку на суху речовину, 22,03г (6.94г у одному зіп-пакеті, 8,71г. в другому зіп-пакеті, 6,38г в третьому зіп-пакеті).

Того ж дня в період часу з 12 години 31 хвилин до 12 годин 51 хвилин, в ході проведення у встановленому законом порядку огляду місця події - приміщення відділення № 1 ТОВ «Нова пошта», розташованого за адресою: Донецька область, Краматорський район, м. Лиман, вул. Привокзальна, буд. 35А, старший солдат ОСОБА_3 добровільно надав для огляду та вилучення вміст отриманої посилки, у якій знаходилися три зіп-пакети з особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - канабіс, загальною масою, в перерахунку на суху речовину, 22,03г (6.94г у одному зіп-пакеті, 8,71г в другому зіп-пакеті, 6,38г в третьому зіп-пакеті), який він незаконно придбав та зберігав без мети збуту.

Дії обвинуваченого ОСОБА_3 кваліфіковано за ч. 1 ст. 309 КК України як незаконне придбання та зберігання наркотичного засобу без мети збуту.

Судом встановлено, що відповідно до положень ч. 1 ст. 302 КПК України обвинуваченому ОСОБА_3 у присутності захисника ОСОБА_9 , прокурором роз'яснено зміст встановлених досудовим розслідуванням обставин, а також те, що у разі надання згоди на розгляд обвинувального акту у спрощеному порядку вони будуть позбавлені права оскаржувати вирок в апеляційному порядку з підстав розгляду кримінального провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.

ОСОБА_3 , добровільно надав письмову заяву, в якій беззаперечно визнав свою вину у вчиненні інкримінованого йому кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, погодився із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомився з обмеженням права апеляційного оскарження згідно з ч. 1 ст. 302 КПК України та погодився з розглядом обвинувального акту у спрощеному провадженні.

Враховуючи наведене, відповідно до положень ст. 382 КПК України, на підставі документів, які засвідчують беззаперечне визнання обвинуваченим ОСОБА_3 своєї винуватості, розгляд даного обвинувального акту здійснюється у спрощеному провадженні, за відсутності учасників судового провадження, без проведення судового розгляду в судовому засіданні.

Суд вважає доведеним пред'явлене ОСОБА_3 обвинувачення, оскільки встановленні органом досудового розслідування обставини, які не оспорюються учасниками кримінального провадження, повністю знайшли своє підтвердження наданими до суду письмовими доказами наявними в матеріалах кримінального провадження, а саме:

-протоколом огляду місця події з фототаблицею до нього від 02 червня 2024 року (а.к.п. 9-11);

-висновком експерта від 06 червня 2024 року № СЕ-19/105-24/3990-НЗПРАП, згідно якого надані на експертизу речовини рослинного походження масою 7,92г, 9,84г, 7,28г, є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - канабісом. Маси канабісу в перерахунку на суху речовину, складають 6,94г, 8,71г, 6,38г відповідно (а.к.п. 19-23);

-постановою про визначення речей і документів речовими доказами від 13.06.2024 року (а.к.п. 24);

-протоколами допиту свідків від 02 червня 2024 року (а.к.п. 28-30);

-поясненнями ОСОБА_3 від 02 червня 2024 року та протоколом допиту ОСОБА_3 від 25 червня 2024 року, якими обвинувачений підтвердив обставини викладені в обвинувальному акті (а.к.п. 35, 71-73).

Таким чином, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_3 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, а саме за умисні дії, що виразились у незаконному виготовленні, придбанні, зберіганні та перевезенні наркотичних засобів без мети збуту.

При визначенні виду та розміру покарання обвинуваченому ОСОБА_3 суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, яке відповідно до ст. 12 КК України є кримінальним проступком, а також особу обвинуваченого, який раніше не судимий, за місцем проходження служби характеризується позитивно, одружений, має на утримані неповнолітніх дітей, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває.

До обставин, що пом'якшують покарання суд відносить щире каяття, та активне сприяння розкриттю злочину, обставин, що обтяжують покарання судом не встановлено.

З урахуванням викладеного, даних про особу обвинуваченого, наявності обставин, що пом'якшують його покарання, суд вважає, що у даному випадку, міру покарання обвинуваченому ОСОБА_3 , необхідно обрати в межах санкції ч. 1 ст. 309 КК України, а саме у вигляді штрафу, що буде достатнім для його виправлення та попередження вчинення нових злочинів.

Запобіжний захід відносно обвинуваченого ОСОБА_3 , не обирався, клопотань щодо його обрання від учасників процесу не надходило.

Відповідно до ч. 2 ст. 124 КПК України, з обвинуваченого на користь держави слід стягнути витрати за проведення судової експертизи.

Питання щодо речових доказів слід вирішити відповідно до ст. 100 КПК України.

Керуючись ст.ст.: 370; 374; 381-382 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Визнати винним ОСОБА_3 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України та призначити йому покарання у вигляді штрафу у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян що становить 51 000 гривень.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави кошти, витрачені на проведення експертизи № СЕ-19/105-24/3990-НЗПРАП від 06 червня 2024 року у сумі 2 271,84 гривень.

Речовий доказ у кримінальному провадженні № 12024053420000122від 02 червня 2024 року, який зберігається в камері зберігання наркотичних речовин відділу поліції № 3 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області - знищити.

Вирок суду може бути оскаржений до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з моменту проголошення з урахуванням особливостей, передбачених ст. 394 КПК України.

Вирок суду першої інстанції, ухвалений за результатами спрощеного провадження в порядку, передбаченому статтями 381 та 382 цього Кодексу, не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.

Копію вироку за результатами розгляду обвинувального акта щодо вчинення кримінального проступку не пізніше дня, наступного за днем ухвалення, надіслати учасникам судового провадження.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Головуючий суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
121492232
Наступний документ
121492234
Інформація про рішення:
№ рішення: 121492233
№ справи: 202/8214/24
Дата рішення: 09.09.2024
Дата публікації: 11.09.2024
Форма документу: Вирок
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Індустріальний районний суд міста Дніпра
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші кримінальні правопорушення проти здоров'я населення; Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (30.09.2024)
Дата надходження: 28.06.2024
Розклад засідань:
09.09.2024 15:00 Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Учасники справи:
головуючий суддя:
КУХТІН ГЕННАДІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ
суддя-доповідач:
КУХТІН ГЕННАДІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ
обвинувачений:
Ткач Дмитро Валерійович