Справа № 444/3403/24
Провадження № 3/444/1731/2024
29 серпня 2024 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Жовква Львівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з відділу прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ІНФОРМАЦІЯ_2 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженицю м. Кривий Ріг, зареєстровану за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , Ізраїль; непрацюючої; паспорт громадянина України НОМЕР_1 виданий 09.11.2020 року; орган, що видав - 2ISR; ІПН судом не встановлено), -
за ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
07 серпня 2024 року о 15 годині 10 хвилин в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Рава-Руська» під час проходження прикордонного контролю на виїзд з України в Республіку Польща було виявлено громадянку ОСОБА_1 , яка пред?явила на паспортний контроль паспорт громадянина Ізраїлю для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 виданий 13.11.2019 року , уповноваженим органом Ізраїлю на ім?я ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 . Під час додаткового вивчення питання щодо наявності законних підстав для перединання державного кордону України було встановлено, що особа є громадянкою України, що підтверджує паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 виданий 09.11.2020 року, орган, що видав 2ISR на ім?я ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 . Тому використання паспорта громадянина Ізраїлю громадянкою України ОСОБА_4 є порушенням, так як відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про громадянство України» у правових відносинах з Україною визнається лише громадянкою України. Даним фактом вищевказана громадянка порушила вимоги ст. 2,3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в?їзду в Україну громадян України», п. 2 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою КМУ від 27.01. 1995 року N?57, тобто здійснила спробу незаконного перетинання ДКУ без відповідних документів, вчинивши адміністративне правопорушення відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.
Такими своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибула, однак надала заяву з проханням слухати справу у її відсутності. Вину визнає. Повідомляє, що в подальшому такого не допустить.
Крім повного визнання вини ОСОБА_1 факт вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та її вина у цьому стверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах справи, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 240803 від 07.08..2024 року;
-рапортами працівників прикордонної служби;
а також іншими матеріалами адміністративної справи.
Дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, так як вона здійснила спробу перетинання державного кордону України без відповідних документів.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність правопорушника за адміністративне правопорушення враховую те, що вона у вчиненому щиро розкаялася.
Обставин, які б обтяжували відповідальність правопорушника, судом не встановлені.
Згідно ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено відповідальність за перетинання або спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади - та тягне за собою накладення штрафу від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Призначаючи вид та міру стягнення ОСОБА_1 , враховую характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушниці, яка до адміністративної відповідальності притягується вперше, щиро розкаялася у вчиненому, не працює, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, а тому з врахуванням наведеного, приходжу до переконання, що так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, який вчинив адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, до правопорушника необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті, за якою він притягується до відповідальності.
З матеріалів справи вбачається, що знарядь чи засобів вчинення правопорушення немає.
Окрім того, відповідно до вимог ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (із змінами та доповненнями) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.
Керуючись ст. ст. 40-1, ч. 1 ст. 204-1, статтями 283, 284, 287, 294, 307, 308, 310 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 200 (двохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженицю м. Кривий Ріг, зареєстровану за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , Ізраїль; непрацюючої; паспорт громадянина України НОМЕР_1 виданий 09.11.2020 року; орган, що видав - 2ISR; ІПН судом не встановлено) в дохід держави судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з дня її винесення.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначений постановою; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя: Зеліско Р. Й.