Постанова від 29.08.2024 по справі 173/2470/24

справа № 173/2470/24

провадження № 3/208/2608/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 серпня 2024 р. м. Кам'янське

Суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Гречана В.Г., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працює, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України № НОМЕР_1 виданий 23.03.2020 року, орган видачі № 1259, раніше до адміністративної відповідальності не притягався,

за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.187 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД №216101 від 20.07.2024 року, -

ВСТАНОВИВ:

В провадження Заводського районного суду м. Дніпродзержинська надійшов адміністративний матеріал про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.187 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення: 28.06.2024 року за адресою АДРЕСА_2 гр. ОСОБА_1 не з'явився на реєстрацію згідно ухвали Верхньодніпровського р/с від 02.04.2024 року про встановлення адміністративного нагляду, своїми діями скоїв адміністративне правопорушення, передбаченеч.1 ст. 187 КУпАП.

ОСОБА_1 , в судовому засіданні надав письмові пояснення, які були долучені до матеріалів справи де вказав, що з протоколом від 20.07.2024 р. не згоден, вину за ним не визнає, пояснює що не з'явився на реєстрацію через те що перебував у лікарні із зламаною ключицею, зазначив що в матеріалах справи міститься виписка з лікарні.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

З урахуванням положень зазначеної статті та відповідно до загальних засад адміністративного права України об'єкт правопорушення, об'єктивна сторона, суб'єкт та суб'єктивна сторона в своїй сукупності визначають склад адміністративного правопорушення.

Відповідно до ч.1 стаття 187 КУпАП адміністративна відповідальність настає за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і не надання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) не реєстрація в органі Національної поліції

Відповідно до вимог ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа), встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до вимог ст.251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.

Суд зазначає, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя, відповідно до вимог ст.280 КУпАП, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Так, відповідно до ухвали Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області від 02.04.2024 р. відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік з встановленими обмеженнями: не покидати адресу мешкання з 22:00 год. до 06:00 год.; з'являтись до відділення поліції 1 раз на місяць.

Постановою т.в.о. начальника ВП №3 ОСОБА_1 встановлено зобов'язання з'являтись на відмітку до ВП №3 Кам'янського РУП кожну останню п'ятницю місяця.

Згідно з реєстраційного листку ОСОБА_1 не з'явився на реєстрацію 28.06.2024 року.

В матеріалах справи міститься копія довідки №4687, виданої КНП КМР «Міська лікарня ШМД», згідно якої ОСОБА_1 звернувся до лікарні 10.06.2024 р. з переломом ключиці, також міститься обстеження СКТ головного без внутрішньовенного посилення.

За таких обставин, суд приходить до висновку про поважність причини пропуску відмітки ОСОБА_1 у ВП №3 Кам'янського РУП, з причин знаходження останнього на тривалому лікуванні, тобто останній не мав умислу не з'являтись до поліції, та допустив пропуск з причин, що не залежали від його волі.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, а тому провадження по справі слід закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.

На підставі викладеного і керуючись ст.7, 9, 10, 24, 187, 221, 247, 251, 254, 268, 279, 280, 283, 284 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити за відсутності складу адміністративного правопорушення, на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги.

Суддя В.Г. Гречана