Рішення від 07.09.2024 по справі 320/42102/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 вересня 2024 року № 320/42102/24

Київський окружний адміністративний суд у складі судді Панченко Н.Д., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу у місті Києві за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ФАБРИКА СМАКУ» до Військова частина НОМЕР_1 Національної гвардії України про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ФАБРИКА СМАКУ» звернулось до суду з позовом до Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України з вимогою:

- визнати протиправним та скасувати рішення Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний код юридичної особи: НОМЕР_2 ) про відхилення пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «ФАБРИКА СМАКУ» у публічній закупівлі, що оголошена за ідентифікатором № UA-2024-08-08-000016-a, оформлене протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України від 03.09.2024 №796.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що найбільш економічно вигідну пропозицію запропоновано учасником процедури закупівлі Товариством з обмеженою відповідальністю “ФАБРИКА СМАКУ». У зв'язку з цим, розкрито тендерну пропозицію учасника процедури закупівлі Товариства з обмеженою відповідальністю “ФАБРИКА СМАКУ».

Відповідно до протокольного рішення (протоколу) уповноваженої особи від 03.09.2024 № 796, відповідачем протиправно відхилено пропозицію Товариства з обмеженою відповідальністю “ФАБРИКА СМАКУ» щодо закупівлі Консерви м'ясорослинні «Каша рисова з яловичиною», код ДК 021:2015: 15130000-8 М'ясопродукти, зареєстрованої за ідентифікатором: № UA-2024-08-08-000016-a, відповідно до п. 1 ч. 13 ст. 14 Закону України “Про публічні закупівлі». Відтак, просить позов задовольнити.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.09.2024 о 15 год. 15 хв. визначено головуючого суддю Панченко Н.Д. для розгляду даної справи (№320/42102/24).

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 05 вересня 2024 року відкрите провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначене судове засідання на 06.09.2024.

Відповідачем було подано до суду через систему Електронний суд 05.09.2024 відзив на позовну заяву, у якому наголошено, що позивачем для участі у процедурі закупівлі за ідентифікатором UA-2024-08-08-000016-a 29.08.2024 о 15.25 завантажено в систему (29 опис предмета закупівлі. pdf), де зазначено у розділі Технічні характеристики запропонованого товару - згідно з ДСТУ 4607:2006.

Оскільки предметом закупівлі є КОНСЕРВИ М'ЯСОРОСЛИННІ «КАША РИСОВА З ЯЛОВИЧИНОЮ» які складаються із сировини яку закуповує Відповідач та яка не може бути поставлена без тари, а тому в характеристики товару входить тара та пакування вимоги до яких визначені додатком 2 до Оголошення. Консерви повинні бути фасовані у банки відповідно з ДСТУ 7771:2015. Маса нетто консервів в банках повинна бути 250-525 г. Консерви повинні бути упаковані в ящики з гофрованого картону згідно з ДСТУГОСТ 9142:2019 (ГОСТ 9142-2014, IDT). У зв'язку з тим, що Позивач у технічній специфікації на Товар зазначив у розділі Технічні характеристики запропонованого товару (Згідно з ДСТУ 4607:2006) є підстави вважати, що тара не відповідатиме ДСТУ 7771:2015, а пакування не відповідатиме ДСТУГОСТ 9142:2019.

У зв'язку із наявністю клопотання представника позивача про розгляд справи без його участі, розгляд справи здійснено у порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами та доказами.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази та з'ясувавши обставини справи, судом встановлено таке.

Як вбачається з матеріалів справи, 08.08.2024 Військова частина НОМЕР_1 Національної гвардії України (надалі за текстом - Замовник, Відповідач) оголосила спрощену процедуру закупівлі товару - Консерви м'ясорослинні «Каша рисова з яловичиною» за кодом ДК 021:2015: 15130000-8 М'ясопродукти.

Відповідно до пунктів 1.1 - 1.4 Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, затвердженого протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи Замовника від 08.08.2024 № 690 (надалі за тексом - Оголошення), найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, його категорія: найменування замовника: Військова частина НОМЕР_1 Національної гвардії України; місцезнаходження замовника: АДРЕСА_2 ; ідентифікаційний код замовника: 25574423; категорія замовника: підприємства, установи, організації, зазначені у пункті 3 частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі», юридична особа, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади.

Згідно з пунктом 2 Оголошення, назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності): Консерви м'ясорослинні «Каша рисова з яловичиною», код ДК 021:2015: 15130000-8 М'ясопродукти.

Оголошення розроблено відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон), Особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2022 № 1275 (із змінами й доповненнями) (далі - Особливості № 1275). Терміни, які використовуються в цьому оголошенні, вживаються у значенні, наведеному в Законі, Законі України “Про оборонні закупівлі» та інших нормативно-правових актах (пункт 16.1. Оголошення).

Інформація про закупівлю розміщена в електронній системі закупівель «Рrоzorro» за посиланням: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-08-08-000016-a.

Унікальний номер оголошення про проведення спрощеної закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель: UA-2024-08-08-000016-a.

Відповідно до пункту 9 Оголошення, кінцевий строк подання пропозицій (строк для подання пропозицій не може бути менше ніж два робочі дні з дня закінчення періоду уточнення інформації про закупівлю): 30.08.2024 до 00:00.

Згідно з Реєстром отриманих тендерних пропозицій/пропозицій UA-2024-08-08-000016-a для участі у спрощеній закупівлі UA-2024-08-08-000016-a подали тендерні пропозиції учасники: ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ», ТОВ «ПраймСелл», КОНСОРЦІУМ «ЮНАЙТЕД ФУД ГРУП», ТОВ «ВІТРГРУП», ТОВ «ЕС ЕНД ЕЙ ГРУП».

Згідно з пунктом 10 Оголошення, ціна - єдиний критерій оцінки, питома вага критерію 100 %. Найбільш економічно вигідною пропозицією буде вважатися пропозиція з найнижчою ціною. Оцінка пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, шляхом застосування електронного аукціону. До початку проведення електронного аукціону в електронній системі закупівель автоматично розкривається інформація про ціну та перелік усіх цін пропозицій, розташованих у порядку від найнижчої до найвищої ціни без зазначення найменувань та інформації про учасників. Найбільш економічно вигідною пропозицією буде вважатися пропозиція з найнижчою ціною. За наслідками електронного аукціону учасниками процедури закупівлі подано остаточну пропозицію в розмірі (в порядку за збільшенням ціни):

1) ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ» - 4 650 000,00 грн.;

2) ТОВ «ПраймСелл» - 4 760 000,00 грн.;

3) КОНСОРЦІУМ «ЮНАЙТЕД ФУД ГРУП» - 5 099 999,00 грн.;

4) ТОВ «ВІТРГРУП» - 5 100 000,00 грн.;

5) ТОВ «ЕС ЕНД ЕЙ ГРУП» - 5 562 500,00 грн.

Таким чином, найбільш економічно вигідну пропозицію запропоновано учасником процедури закупівлі ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ».

У зв'язку з цим, розкрито тендерну пропозицію учасника процедури закупівлі ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ».

Відповідно до протокольного рішення (протоколу) уповноваженої особи від 03.09.2024 № 796, відхилено пропозицію ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ» щодо закупівлі Консерви м'ясорослинні «Каша рисова з яловичиною», код ДК 021:2015 15130000-8 М'ясопродукти, зареєстрованої за ідентифікатором: № UA-2024-08-08-000016-a, відповідно до п. 1 ч. 13 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі».

Зі спірного рішення вбачається, що під час детального розгляду поданих документів у складі пропозиції Учасника - позивача було виявлено, що надана пропозиція не відповідає вимогам оголошення про проведення спрощеної закупівлі, а саме:

На виконання вимог Додатку 2 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, Учасник у складі пропозиції повинен надати довідку, що містить технічну специфікацію запропонованого товару за наступною формою 29.08.2024 о 15.25 завантажено в систему (29 опис предмета закупівлі. pdf), де зазначено у розділі Технічні характеристики запропонованого товару - згідно з ДСТУ 4607:2006, що не є конкретизованою характеристикою запропонованого товару Учасником відповідно до предмета закупівлі, так як має містити повну інформацію про фасування, пакування, маркування та строк придатності відповідно до оголошення: Консерви повинні бути фасовані у банки відповідно з ДСТУ 7771:2015. Маса нетто консервів в банках повинна бути 250-525 г.Консерви повинні бути упаковані в ящики з гофрованого картону згідно з ДСТУГОСТ 9142:2019 (ГОСТ 9142-2014, IDT).

Маркування тари повинно було згідно з чинними нормативно-правовими актами та нормативними документами, а також відповідати Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» № 2639-VIII від 06.12.2018 та вимогам ДСТУ 4607:2006.

Строк придатності Товару на момент переходу права власності від переможця закупівлі до замовника повинен складати не менше ніж 22 місяці.

Відповідно до пункту 43 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, 24 години на усунення недоліків не надається на відсутність інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником закупівлі в його пропозиції.

Таким чином, відповідачем було відхилено пропозицію Учасника відповідно до пункту 1 частини тринадцятої статті 14 Закону оскільки пропозиція Учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі.

Не погодившись із рішення про відхилення пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «ФАБРИКА СМАКУ» у публічній закупівлі, що оголошена за ідентифікатором №UA-2024-08-08-000016-a, оформлене протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України від 03.09.2024 №796, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Статтею 282 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено особливості провадження у справах щодо гарантованого забезпечення потреб оборони. Так, позовна заява щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності державного замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про оборонні закупівлі», крім спорів, пов'язаних з укладенням державного контракту (договору) про закупівлю з переможцем спрощених торгів із застосуванням електронної системи закупівель, а також зміною, розірванням і виконанням державних контрактів (договорів) про закупівлю, може бути подана протягом десяти робочих днів з дня, коли особа мала дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Суд вирішує адміністративні справи, визначені цією статтею, у дводенний строк з дня надходження позовної заяви.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає таке.

Порядок, засади планування та особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони регулюється Законом України «Про оборонні закупівлі» та Законом України «Про публічні закупівлі».

Частиною першою статті 2 Закону України «Про обороні закупівлі» визначено, що цей Закон застосовується за умови, що:

вартість предмета закупівлі для товарів і послуг оборонного призначення, інших товарів і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, для робіт оборонного призначення та робіт для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони - 1,5 мільйона гривень, до визначених цим Законом державних замовників, які здійснюють оборонні закупівлі;

закупівля товарів, робіт і послуг оборонного призначення містить відомості, що становлять державну таємницю, а також у разі закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями незалежно від вартості такої закупівлі.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про оборонні закупівлі» оборонні закупівлі здійснюються на основі таких принципів: своєчасність та відповідність прийнятим рішенням щодо захисту національних інтересів України, забезпечення потреб безпеки і оборони; послідовність прийняття та виконання рішень щодо розроблення, закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, систематичність їх виконання; конкурентність; ефективність використання коштів, результативність; відкритість та прозорість (крім відомостей, що становлять державну таємницю і розголошення яких може завдати шкоди національній безпеці); запобігання корупції, зловживанням та дискримінації; цілісність, узгодженість, системність планування та фінансування оборонних закупівель, урахування пріоритетів і обмежень, встановлених державними програмами у сферах національної безпеки і оборони.

Стаття 7 Закону України «Про обороні закупівлі» встановлює, що державний замовник здійснює планування оборонних закупівель, на підставі чого:

формує пропозиції до зведеного трирічного плану закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями відповідно до державних програм та надсилає їх до головного органу у сфері планування оборонних закупівель у встановлений зазначеним органом строк;

складає та затверджує трирічний та річний плани закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, вносить зміни до них. Ці плани та зміни до них попередньо погоджуються з комітетом Верховної Ради України, до повноважень якого належать питання національної безпеки, оборони та розвідки;

організовує та здійснює закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення;

подає звіти про результати здійснення закупівель, укладання та виконання державних контрактів (договорів) головному органу у сфері планування оборонних закупівель, у визначений ним строк;

укладає договори про закупівлю та державні контракти (договори), у тому числі за імпортом;

забезпечує оплату відповідно до умов державних контрактів (договорів), у тому числі попередню оплату (авансування);

надає виконавцям державних контрактів (договорів) технічну специфікацію;

організовує випробування (державні, міжвідомчі, визначальні відомчі та інші випробування державного замовника, а у разі необхідності - сертифікацію) зразків озброєння, військової та спеціальної техніки, приймає їх на озброєння (використання), постачання, допускає до експлуатації;

бере участь у випробуваннях макетних, дослідних та серійних зразків (комплексів, систем) озброєння, військової та спеціальної техніки, матеріалів і комплектуючих виробів;

здійснює оцінювання наданої учасником відбору інформації щодо вартості життєвого циклу товарів оборонного призначення;

проводить оцінювання відповідності та визначає способи гарантування відповідності товарів, робіт і послуг оборонного призначення встановленим вимогам державного замовника;

проводить ідентифікацію та аналіз ризиків щодо товарів, робіт і послуг оборонного призначення та учасників відбору, а також безпосередньо або через закупівельну організацію подає запити на здійснення державного гарантування якості товарів, робіт і послуг оборонного призначення у визначеному ним порядку;

здійснює контроль якості товарів, робіт і послуг у разі встановлення їх відповідності вимогам законодавства та умовам державних контрактів (договорів) - забезпечує їх приймання;

затверджує технічну документацію на виробництво товарів оборонного призначення, замовником яких він є;

здійснює облік результатів науково-технічної діяльності, отриманих під час здійснення оборонних закупівель за рахунок або із залученням коштів державного бюджету;

здійснює ідентифікацію предметів закупівлі та готує вихідні дані для їх кодифікації;

звітує перед спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі статистики про укладення державних контрактів (договорів), результати їх виконання, використання бюджетних коштів;

здійснює перегляд ціни державного контракту (договору) за обґрунтованими пропозиціями виконавців у разі істотних змін фінансово-економічних та технічних умов виконання такого контракту (договору);

має право уповноважувати та в установленому законодавством порядку надавати відповідні довіреності суб'єкту господарювання, який належить до сфери його управління і якому надане право здійснювати закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом, укладати державні контракти (договори) за імпортом виключно для забезпечення власних потреб;

веде реєстр конструкторської документації на озброєння, військову та спеціальну техніку, державним замовником яких він є;

здійснює міжнародне співробітництво у сфері оборонних закупівель;

взаємодіє з органами державної влади та громадськими організаціями щодо запобігання проявам корупції у сфері оборонних закупівель;

здійснює контроль витрат виконавця державного контракту (договору) у разі закупівлі у єдиного виконавця.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2022 №1275 затверджено Особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану (далі - Особливості).

Пунктами 1-8 Особливостей визначено, що ці особливості встановлюють порядок та умови здійснення оборонних закупівель (далі - закупівлі) для державних замовників у сфері оборони, служб державного замовника, а також військових частин, організацій (установ, закладів), що уповноважуються рішенням державного замовника у сфері оборони на здійснення закупівель та укладення державних контрактів (договорів), (далі - державні замовники) із забезпеченням захищеності державних замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану.

Державні замовники здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг у період дії правового режиму воєнного стану відповідно до цих особливостей.

Зведений трирічний план закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями не складається та не подається на затвердження Кабінетові Міністрів України. Пропозиції до проекту зведеного трирічного плану закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями подаються державними замовниками Мінстратегпрому протягом трьох місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Трирічний план закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення не складається та не затверджується.

Подання та оприлюднення інформації, передбаченої частинами другою та третьою статті 15 Закону України «Про оборонні закупівлі», здійснюється протягом трьох місяців з дня припинення чи скасування правового режиму воєнного стану в Україні.

Для планування закупівель та звітування про їх здійснення відповідно до цих особливостей рішеннями державних замовників, що здійснюють такі закупівлі, визначаються переліки та обсяги закупівель товарів, робіт і послуг.

Відповідальною за організацію та проведення оборонних закупівель може бути уповноважена особа/інша особа державного замовника та/або колегіальний орган, що утворюється державним замовником та складається не менше ніж із трьох осіб такого державного замовника. Порядок організації діяльності такого колегіального органу визначається державним замовником.

Державні замовники здійснюють закупівлі товарів (крім товарів, визначених у додатку 1), робіт і послуг без застосування видів (процедур) закупівель, визначених Законами України Про оборонні закупівлі та Про публічні закупівлі.

Державні контракти (договори), крім тих, що укладаються із застосуванням рамкової угоди для потреб оборони, передбаченої цими особливостями, укладаються державними замовниками з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022р. №335 «Деякі питання здійснення оплати товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони в умовах воєнного стану» (Офіційний вісник України, 2022р., № 26, ст. 1419).

Під час здійснення закупівель товарів, робіт і послуг (крім закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупівлі озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин та послуг із розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин) державний замовник готує оголошення про закупівлю, в якому зазначається інформація згідно з додатком 2, та надсилає його для оприлюднення відповідно до пункту 1 частини третьої статті 30 Закону № 808-ІХ.

Придбання державними замовниками товарів, робіт і послуг (крім закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупівлі озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин та послуг із розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин) може здійснюватися в порядку проведення спрощених закупівель, визначених Законом України «Про публічні закупівлі», в електронній системі закупівель.

Під час здійснення закупівель державні замовники визначають предмет закупівлі відповідно до вимог Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708.

Отже, на період дії правового режиму воєнного стану застосовуються приписи статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі» та Особливостей, відповідно до яких придбання державними замовниками товарів, робіт і послуг може здійснюватися в порядку проведення спрощених закупівель, визначених Законом України «Про публічні закупівлі», в електронній системі закупівель.

Тому враховуючи приписи статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі» та абзацу четвертого пункту 8 Особливостей, процедура закупівлі, проводиться відповідно до статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015р. №922-VIII (далі - Закон №922-VIII), яка врегульовує процедуру проведення спрощеної закупівлі.

Відповідно до частини першої статті 5 Закону № 922-VIII, закупівля здійснюються за такими принципами: 1) добросовісна конкуренція серед учасників; 2) максимальна економія, ефективність та пропорційність; 3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; 4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них; 5) об'єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/ спрощеної закупівлі; 6) запобігання корупційним діям і зловживанням.

Згідно зі статтею 3 ЗУ «Про оборонні закупівлі» оборонні закупівлі здійснюються на основі таких принципів:

- своєчасність та відповідність прийнятим рішенням щодо захисту національних інтересів України, забезпечення потреб безпеки і оборони;

- послідовність прийняття та виконання рішень щодо розроблення, закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, систематичність їх виконання;

- конкурентність;

- ефективність використання коштів, результативність;

- відкритість та прозорість (крім відомостей, що становлять державну таємницю і розголошення яких може завдати шкоди національній безпеці);

- запобігання корупції, зловживанням та дискримінації;

- цілісність, узгодженість, системність планування та фінансування оборонних закупівель, урахування пріоритетів і обмежень, встановлених державними програмами у сферах національної безпеки і оборони.

Статтею 12 Закону № 922-VIII передбачено, що електронна система закупівель повинна бути загальнодоступною та гарантувати недискримінацію, рівні права під час реєстрації всім заінтересованим особам та рівний доступ до інформації всім особам, обмін і збереження інформації та документів має відбуватися з гарантуванням непорушності даних про учасників і їхніх пропозицій під час проведення процедури закупівлі та їх конфіденційність до моменту розкриття тендерних пропозицій.

Статтею 14 Закону №922-VIII визначено, що спрощена закупівля проводиться замовником із застосуванням електронного аукціону відповідно до статті 30 цього Закону.

Спрощена закупівля складається з таких послідовних етапів:

- оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі;

- уточнення інформації, зазначеної замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі;

- подання пропозицій учасниками;

- проведення електронного аукціону відповідно до статті 30 цього Закону;

- розгляд на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмета закупівлі, пропозиції учасника;

- визначення переможця спрощеної закупівлі та укладення договору про закупівлю;

- розміщення звіту про результати проведення закупівлі відповідно до статті 19 цього Закону.

В оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, що оприлюднюється замовником відповідно до статті 10 цього Закону, обов'язково зазначаються:

- найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, його категорія;

- назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності);

- інформація про технічні, якісні та інші характеристики предмета закупівлі;

- кількість та місце поставки товарів або обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг;

- строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;

- умови оплати;

- очікувана вартість предмета закупівлі;

- період уточнення інформації про закупівлю (не менше трьох робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі в електронній системі закупівель);

- кінцевий строк подання пропозицій (строк для подання пропозицій не може бути менше ніж два робочі дні з дня закінчення періоду уточнення інформації про закупівлю);

- перелік критеріїв та методика оцінки пропозицій із зазначенням питомої ваги критеріїв;

- розмір та умови надання забезпечення пропозицій учасників (якщо замовник вимагає його надати);

- розмір та умови надання забезпечення виконання договору про закупівлю (якщо замовник вимагає його надати);

- розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону в межах від 0,5 відсотка до 3 відсотків або в грошових одиницях очікуваної вартості закупівлі.

В оголошенні про проведення спрощеної закупівлі може зазначатися інша інформація.

Вимоги до предмета закупівлі, визначені замовником, можуть зазначатися шляхом завантаження окремих файлів до оголошення про проведення спрощеної закупівлі або в електронній формі з окремими полями в електронній системі закупівель.

У вимогах до предмета закупівлі, що містять посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, замовник може вказати, які аналоги та/або еквіваленти приймаються у пропозиціях учасників.

Оголошення про проведення спрощеної закупівлі та вимоги до предмета закупівлі не повинні містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

Замовником визначаються вимоги щодо надання забезпечення пропозиції відповідно до статті 25 цього Закону та забезпечення виконання договору про закупівлю відповідно до статті 27 цього Закону.

У період уточнення інформації учасники спрощеної закупівлі мають право звернутися до замовника через електронну систему закупівель за роз'ясненням щодо інформації, зазначеної в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, щодо вимог до предмета закупівлі та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення спрощеної закупівлі.

Усі звернення за роз'ясненнями, звернення з вимогою щодо усунення порушення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівель без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника.

Замовник протягом одного робочого дня з дня їх оприлюднення зобов'язаний надати роз'яснення на звернення учасників спрощеної закупівлі, які оприлюднюються в електронній системі закупівель, та/або внести зміни до оголошення про проведення спрощеної закупівлі, та/або вимог до предмета закупівлі.

У разі внесення змін до оголошення про проведення спрощеної закупівлі строк для подання пропозицій продовжується замовником в електронній системі закупівель не менше ніж на два робочі дні.

Замовник має право з власної ініціативи внести зміни до оголошення про проведення спрощеної закупівлі та/або вимог до предмета закупівлі, але до початку строку подання пропозицій. Зміни, що вносяться замовником, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції документів.

Для проведення спрощеної закупівлі із застосуванням електронного аукціону має бути подано не менше двох пропозицій.

У разі якщо була подана одна пропозиція, електронна система закупівель після закінчення строку подання пропозицій автоматично переходить до етапу розгляду на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі пропозиції учасника.

Пропозиції подаються учасниками після закінчення строку періоду уточнення інформації, зазначеної замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну та інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), шляхом завантаження необхідних документів через електронну систему закупівель, що підтверджують відповідність вимогам, визначеним замовником.

Електронна система закупівель автоматично формує та надсилає повідомлення учаснику про отримання його пропозиції із зазначенням дати та часу.

Кожен учасник має право подати лише одну пропозицію, у тому числі до визначеної в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі частини предмета закупівлі (лота).

Пропозиції учасників, подані після закінчення строку їх подання, електронною системою закупівель не приймаються.

Пропозиція учасника повинна містити підтвердження надання учасником забезпечення пропозиції, якщо таке забезпечення передбачено оголошенням про проведення спрощеної закупівлі.

Учасник має право внести зміни або відкликати свою пропозицію до закінчення строку її подання без втрати свого забезпечення пропозиції.

Такі зміни або заява про відкликання пропозиції враховуються, якщо вони отримані електронною системою закупівель до закінчення строку подання пропозицій.

Розкриття пропозицій відбувається у порядку, передбаченому абзацами першим і другим частини першої статті 28 цього Закону.

Замовник розглядає на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі пропозицію учасника, яка за результатами електронного аукціону (у разі його проведення) визначена найбільш економічно вигідною.

Строк розгляду найбільш економічно вигідної пропозиції не повинен перевищувати п'ять робочих днів з дня завершення електронного аукціону.

За результатами оцінки та розгляду пропозиції замовник визначає переможця.

Повідомлення про намір укласти договір про закупівлю замовник оприлюднює в електронній системі закупівель.

У разі відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції відповідно до частини тринадцятої цієї статті замовник розглядає наступну пропозицію учасника, який за результатами оцінки надав наступну найбільш економічно вигідну пропозицію.

Наступна найбільш економічно вигідна пропозиція визначається електронною системою закупівель автоматично.

Замовник відхиляє пропозицію в разі, якщо:

- пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі;

- учасник не надав забезпечення пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником;

- учасник, який визначений переможцем спрощеної закупівлі, відмовився від укладення договору про закупівлю;

- якщо учасник протягом одного року до дати оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі відмовився від підписання договору про закупівлю більше двох разів із замовником, який проводить таку спрощену закупівлю.

Інформація про відхилення пропозиції протягом одного дня з дня прийняття рішення замовником оприлюднюється в електронній системі закупівель та автоматично надсилається учаснику, пропозиція якого відхилена через електронну систему закупівель.

Учасник, пропозиція якого відхилена, може звернутися до замовника з вимогою надати додаткову аргументацію щодо причин невідповідності його пропозиції умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі. Не пізніше ніж через три робочих дні з дня надходження такого звернення через електронну систему закупівель замовник зобов'язаний надати йому відповідь.

Замовник може укласти договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем спрощеної закупівлі, на наступний день після оприлюднення повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, але не пізніше ніж через 20 днів.

Договір про закупівлю укладається згідно з вимогами статті 41 цього Закону.

Звіт про результати проведення закупівлі оприлюднюється у порядку, передбаченому статтями 10 і 19 цього Закону.

Замовник відміняє спрощену закупівлю в разі:

1) відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг;

2) неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель;

3) скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг (частина 17 статті 14 Закону №922-VIII).

Спрощена закупівля автоматично відміняється електронною системою закупівель у разі:

1) відхилення всіх пропозицій згідно з частиною 13 цієї статті;

2) відсутності пропозицій учасників для участі в ній.

Спрощена закупівля може бути відмінена частково (за лотом) (частина 18 статті 14 Закону №922-VIII).

Повідомлення про відміну закупівлі оприлюднюється в електронній системі закупівель:

- замовником протягом одного робочого дня з дня прийняття замовником відповідного рішення;

- електронною системою закупівель протягом одного робочого дня з дня автоматичної відміни спрощеної закупівлі внаслідок відхилення всіх пропозицій згідно з частиною тринадцятою цієї статті або відсутності пропозицій учасників для участі у ній.

Повідомлення про відміну закупівлі автоматично надсилається всім учасникам електронною системою закупівель в день його оприлюднення.

З метою захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів учасник спрощеної закупівлі може звернутися до замовника та/або до органу, що здійснює контроль над замовником, або до суду (частини 19, 20 статті 14 Закону № 922-VIII).

Отже, на період дії правового режиму воєнного стану застосовуються приписи статей Закону України «Про публічні закупівлі» та із урахуванням положень Особливостей.

У межах даного провадження предметом оскарження є рішення про відхилення тендерної пропозиції позивача - ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ» на підставі пункту 1 частини тринадцятої статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме у зв'язку з тим, що пропозиція учасника не відповідала умовам, визначеним в Оголошенні.

Так, відповідно до пункту 1 частини тринадцятої статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник відхиляє пропозицію в разі, якщо пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі.

Також, відповідно до абзацу 1 частини другої 2 пункту 44 Особливостей Замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих Особливостей.

Пунктом 46 Особливостей встановлено, що інформація про відхилення тендерної пропозиції, у тому числі підстави такого відхилення (з посиланням на відповідні положення цих особливостей та умови тендерної документації, яким така тендерна пропозиція та/або учасник не відповідають, із зазначенням, у чому саме полягає така невідповідність), протягом одного дня з дати ухвалення рішення оприлюднюється в електронній системі закупівель та автоматично надсилається учаснику процедури закупівлі/переможцю процедури закупівлі, тендерна пропозиція якого відхилена, через електронну систему закупівель.

Відтак, з аналізу вказаних норм вбачається, що відхилення тендерної пропозиції учасника має бути аргументованим, зокрема із зазначенням, у чому саме полягає невідповідність учасника.

Так, як зазначалось вище, основна аргументація відповідача зводиться до того, що позивач у довідці, що містить технічну специфікацію запропонованого товару, за встановленою формою (29 Опис запропонованого товару. pdf) у стовпчику 7 не конкретизував основні характеристики запропонованого товару відповідно до предмета закупівлі, оскільки, на думку відповідача, даний розділ має містити повну інформацію про фасування, пакування, маркування та строк придатності відповідно до оголошення:

Консерви повинні бути фасовані у банки відповідно з ДСТУ 7771:2015. Маса нетто консервів в банках повинна бути 250-525 г.

Консерви повинні бути упаковані в ящики з гофрованого картону згідно з ДСТУГОСТ 9142:2019 (ГОСТ 9142-2014, IDT).

Маркування тари повинно було згідно з чинними нормативно-правовими актами та нормативними документами, а також відповідати Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» №2639-VIII від 06.12.2018 та вимогам ДСТУ 4607:2006.

Строк придатності консерви м'ясорослинні «Каша рисова з яловичиною» на момент переходу права власності від переможця закупівлі до замовника повинен складати не менше ніж 22 місяці.

Разом з тим, з сайту PROZORRO, cудом встановлено, що у складі пропозиції учасника ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ» наявний файл « 24 Технічні Характеристики товару. pdf», який містить документ «Основні характеристики консерви м'ясорослинні «Каша рисова з яловичиною», в якому зазначено технічні характеристики, згідно вимогам замовника щодо предмету закупівлі.

У складі тендерної пропозиції позивач надав документ «Основні характеристики консерви м'ясорослинні Каша рисова з яловичиною», в якому позивач вказав в тому числі повну інформацію про фасування, пакування, маркування та строк придатності відповідно до оголошення:

«…Предмет закупівлі - КОНСЕРВИ М'ЯСОРОСЛИННІ «КАША РИСОВА З ЯЛОВИЧИНОЮ» відповідають ДСТУ 4607:2006 «Консерви м'ясо-рослинні. Каші з м'ясом. Загальні технічні умови» та Технічному опису (Додаток №2 до Договору).

КОНСЕРВИ М'ЯСОРОСЛИННІ «Каша рисова з яловичиною» відповідають вимогам законодавства України про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, наказу МОЗ України від 13.05.2013 № 368 «Про затвердження Державних гігієнічних правил і норм «Регламент максимальних рівнів окремих забруднюючих речовин у харчових продуктах», а також виданих відповідно до них нормативно- правових актів.

КОНСЕРВИ М'ЯСОРОСЛИННІ «Каша рисова з яловичиною» фасовані у жерстяні банки, які відповідають ДСТУ 7771:2015. Маса нетто консервів в банках 525 г.

Консерви упаковані в ящики з гофрованого картону виготовленого згідно з ДСТУ ГОСТ 9142:2019 (ГОСТ 9142-2014, IDT). Кожний ящик містить 24 банки.

Маркування тари відповідає чинним нормативно-правовим актам та нормативним документам, а також відповідає Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» №2639-VIII від 06.12.2018 та вимогам ДСТУ 4607:2006.

Загальний термін придатності консервів м'ясо-рослинних «Каша рисова з яловичиною» 24 місяці. Строк придатності на момент постачання на склад Замовника не менше ніж 22 місяці.

Країна походження Україна...».

Слід зазначити, що відповідно до пункту 16.17 Оголошення, до формальних (несуттєвих) помилок відноситься, зокрема, відсутність інформації в одних документах, однак наявність цієї інформації в інших документах у складі пропозиції.

Отже, не зазначення учасником ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ» технічних характеристик запропонованого товару в розділу стовпчику 7 «Технічні характеристики запропонованого товару» вважається формальною (несуттєвою) помилкою згідно Оголошення, а тому не може бути підставою для відхилення пропозиції учасника.

Як встановлено судом, фактично спір між сторонами виник у зв'язку із різним розумінням наповнення розділу "Технічні характеристики запропонованого товару", що вказаний у довідці щодо запропонованого товару.

Водночас, як встановлено судом, Замовник у своєму Оголошенні не конкретизував, які саме відомості має зазначити учасник у стовпчику 7 за порядком у графі «Технічні характеристики запропонованого товару», на відміну від:

стовпчика 3 за порядком «Виробник товару*», де Замовник під таблицею у вигляді виноски «*» визначив яку інформацію необхідно вказати у цій графі, а саме:

* Зазначається учасником найменування виробника із зазначенням організаційно-правової форми (товариство з обмеженою відповідальністю, приватне підприємство тощо);

стовпчика 4 за порядком «Країна походження товару**», де Замовник під таблицею у вигляді виноски «**» визначив яку інформацію необхідно вказати у цій графі, а саме:

** Країною походження товару вважається країна, у якій товар був повністю вироблений або підданий достатній переробці відповідно до критеріїв, встановлених Митним кодексом України.

Тобто, лише у стовпчиках 3 та 4 конкретизовано у вигляді виносок, яка інформація в них має бути зазначена учасником.

При цьому, жодних виносок по стовпчику 7 за порядком «Технічні характеристики запропонованого товару» та конкретизації інформації, яка в ньому має бути зазначена учасником, Оголошення не містить.

Відтак, здійснивши аналіз та порівняння вимог затверджено тендерної документації та відповідності їй тендерної пропозиції в частині спірних правовідносин судом не встановлені конкретні вимоги до змісту стовпця 7 «Технічні характеристики запропонованого товару» Довідки щодо запропонованого товару, в тому числі щодо відображення у відповідній графі таблиці відомостей про фасування, пакування, маркування та строк придатності відповідно до оголошення.

Суд вважає за необхідне зазначити, що у контексті статті 8 Конституції України юридична визначеність забезпечує адаптацію суб'єкта правозастосування до нормативних умов правової дійсності та його впевненість у своєму правовому становищі, а також захист від свавільного втручання з боку держави.

Юридичну визначеність необхідно розуміти через такі її складові: чіткість, зрозумілість, однозначність норм права; право особи у своїх діях розраховувати на розумну та передбачувану стабільність існуючого законодавства та можливість передбачати наслідки застосування норм права (законні очікування).

Таким чином, юридична визначеність передбачає, що законодавець повинен прагнути до чіткості та зрозумілості у викладенні норм права. Кожна особа відповідно до конкретних обставин має орієнтуватися в тому, яка саме норма права застосовується у певному випадку, та мати чітке розуміння щодо настання конкретних правових наслідків у відповідних правовідносинах з огляду на розумну та передбачувану стабільність норм права.

Відтак, враховуючи зміст статті 8 Конституції України та практику Конституційного Суду України - органи державної влади обмежені у своїх діях заздалегідь регламентованими та оголошеними правилами, які дають можливість передбачити заходи, що будуть застосовані в конкретних правовідносинах, і, відповідно, суб'єкт правозастосування може передбачати й планувати свої дії та розраховувати на очікуваний результат.

Також суд враховує, що відповідна інформація згідно з вимогами тендерної документації відображена в тендерній пропозиції в іншому документі долученому до зазначеної пропозиції позивача, а саме ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КОНСЕРВИ М'ЯСОРОСЛИННІ "КАША РИСОВА З ЯЛОВИЧИНОЮ".

З огляду на зазначене, суд критично ставиться до обґрунтованості та правомірності Протокольного рішення (протоколу) уповноваженої особи Військової частини НОМЕР_1 НГУ від 03.09.2024 року № 796, оскільки відхиливши пропозицію Учасника-позивача щодо Закупівлі відповідно до п. 1 ч. 13 ст. 14 Закону у зв'язку з тим, що пропозиція не відповідає вимогам оголошення про проведення спрощеної закупівлі, відповідач обмежився лише загальною фразою, що Технічні характеристики запропонованого товару (Згідно з ДСТУ 4607:2006) не є конкретизованою характеристикою запропонованого товару Учасником відповідно до предмета закупівлі, так як має містити повну інформацію про фасування, пакування, маркування та строк придатності відповідно до оголошення. При цьому, уповноважена особа не конкретизувала, якому саме пункту, розділу, вимозі тендерної документації загалом, чи оголошення, додатка до оголошення зокрема, не відповідає Стовпець 7 Довідки щодо запропонованого товару тендерної пропозиції.

Таким чином, Замовник дійшов безпідставного та необґрунтованого висновку, що у довідці, що містить технічну специфікацію запропонованого товару, а саме у стовпчику № 7 за порядком у графі «Технічні характеристики запропонованого товару», має бути зазначена також інформація про фасування, пакування, маркування та строк придатності відповідно до оголошення, адже таку вимогу Оголошення не містить, а Позивач на виконання вимог Додатку 2 до Оголошення у складі тендерної пропозиції надав сканований оригінал в кольоровому вигляді детального конкретизованого опису основних характеристик товару (ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КОНСЕРВИ М'ЯСОРОСЛИННІ «КАША РИСОВА З ЯЛОВИЧИНОЮ»), де зазначив серед іншого інформацію про фасування (у жерстяні банки, які відповідають ДСТУ 7771:2015. Маса нетто консервів в банках 525 г), пакування (в ящики з гофрованого картону виготовленого згідно з ДСТУ ГОСТ 9142:2019 (ГОСТ 9142-2014, IDT). Кожний ящик містить 24 банки), маркування (згідно з чинними нормативно-правовими актами та нормативним документам, а також відповідає Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» №2639-VIII від 06.12.2018 та вимогам ДСТУ 4607:2006) та строк придатності відповідно до оголошення (загальний термін придатності консервів 24 місяці, строк придатності на момент постачання на склад Замовника не менше ніж 22 місяці), що вказує на те, що Замовник в будь-якому випадку мав об'єктивну можливість встановити, що тендерна пропозиція Позивача містить відповідну інформацію.

За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона.

Всупереч наведеним вимогам відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, не доведено правомірності вчинення ним прийнятого рішення.

Відтак, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, виходячи з наведених висновків в цілому, суд доходить висновку, що позовні вимоги ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ» підлягають задоволенню.

За подання даного адміністративного позову до суду позивачем було сплачено за реквізитами Київського окружного адміністративного суду судовий збір в сумі 3028,00 грн згідно з квитанцією від 04.09.2024 року № 390511, який в силу положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України підлягає відшкодуванню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача пропорційно до задоволених вимог.

Керуючись ст. 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255, 282 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний код юридичної особи: НОМЕР_2 ) про відхилення пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «ФАБРИКА СМАКУ» у публічній закупівлі, що оголошена за ідентифікатором № UA-2024-08-08-000016-a, оформлене протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України від 03.09.2024 № 796.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ФАБРИКА СМАКУ» (адреса вул. Середньофонтанська, буд. 19-Б, офіс 263, м. Одеса, 65039, ЄДРПОУ 39785646) судовий збір у розмірі 3028,00 грн за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний код юридичної особи: НОМЕР_2 ).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом двох днів з дня його проголошення.

Повний текст рішення складено та підписано 07.09.2024.

Суддя Панченко Н.Д.