Справа № 645/5205/24
Провадження №3/645/1616/24
05 вересня 2024 року Суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова Ульяніч І.В., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від ВП № 2 ХГУП № 2 ГУ НП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
За ч.2 ст. 187 КУпАП, -
02.09.2024 року до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення за ч.2 ст. 187 КУпАП відносно ОСОБА_1 ..
Згідно протоколу від 26.08.2024 року серія ВАБ № 464284, ОСОБА_1 22.08.2024 р. о 00:30 год., був відсутній за місцем мешкання, а саме: АДРЕСА_1 , чим порушив встановлені правила адміністративного нагляду, вчинені особою протягом року двічі.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до п.2 ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання правильності складання протоколу та інших матеріалів у справі про адміністративне правопорушення.
Виходячи зі змісту статей 7, 254, 279 КУпАП провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Згідно з вимогами ч.1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Положеннями ст. 256 КУпАП встановлені вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, який є основним процесуальним документом, доказом у справі про адміністративне правопорушення, на підставі якого встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч. 1 ст. 187 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); не реєстрація в органі Національної поліції.
За ч. 2 ст. 187 КУпАП передбачена відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Зазначений вище матеріал не містить доказів притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.187 КУпАП України (відповідного судового рішення) вперше з часу встановлення адміністративного нагляду, тобто в період з 09.05.2024 р. по 22.08.2024 р., що унеможливлює всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати обставини справи та ухвалити обґрунтовану постанову щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності саме за ч.2 ст.187 КУпАП, тобто повторно протягом року
За змістом ст.245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Суд, вивчивши протокол про адміністративне правопорушення, з якого встановлено, що адміністративний нагляд відносно ОСОБА_1 було встановлено 09.05.2024 року, матеріали справи не містять постанови суду відносно ОСОБА_1 про притягнення його до відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП, з моменту встановлення адміністративного нагляду та на час вчинення правопорушення 22.08.2024 року, тобто не було підстави для кваліфікації його дій за ч. 2 ст. 187 КУпАП, тому для встановлення істини у справі, повного, об'єктивного та всебічного її розгляду, приходить до висновку про необхідність повернути матеріали справи щодо ОСОБА_1 за ч.2 ст. 187 КУпАП на доопрацювання до ВП №2 ХГУП №2 ГУ НП в Харківській області.
Керуючись ст.ст. 187, 251, 256, 278, 283, 284 КУпАП, суддя -
Справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП повернути до ВП №2 ХГУП №2 ГУ НП в Харківській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя І.В.Ульяніч