Рішення від 06.09.2024 по справі 480/5400/24

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 вересня 2024 р. Справа № 480/5400/24

Сумський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Шевченко І.Г., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України в Сумській області про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Державної міграційної служби України в Сумській області (далі - відповідач, УДМС України в Сумській області), в якій просив:

1) визнати протиправною відмову УДМС України у Сумській області у видачі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-ХІІ;

2) зобов'язати УДМС України у Сумській області оформити та видати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-ХІІ, без передачі будь-яких даних до ЄДДР, без формування (присвоєння) унікального номеру запису в Реєстрі (УНЗР), без відцифрованого підпису особи, без відцифрованого образу обличчя особи, без відцифрованих відбитків пальців рук, без використання будь-яких засобів ЄДДР.

Свої вимоги мотивував тим, що він звернувся до відповідача із заявою про видачу йому паспорту-книжечки у зв'язку з викраденням паспорту. Втім повідомленням Сумського відділу № 2 Управління Державної міграційної служби у Сумській області від 12.04.2024 йому відмовлено у видачі паспорту у зв'язку з відсутністю рішення суду, що набрало законної сили про зобов'язання ДМС оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року, засвідченого в установленому порядку, з посиланням на підпункт 5 пункту 1 Розділу X Наказу МВС України № 456 від 06.06.2019 року «Про затвердження Тимчасового порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України. Позивач вважає таку відмову відповідача протиправною, яка грубо і безпідставно порушує його законні права та інтереси.

Ухвалою суду від 25.06.2024 вказану позовну заяву було прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Крім того, вказаною ухвалою суду у відповідача було витребувано додаткові докази у справі, які на виконання вимог ухвали надано відповідачем (а.с.26-33).

Відповідач, заперечуючи проти позовних вимог, подав до суду відзив на позов, в якому просив у задоволенні позову відмовити у повному обсязі, виходячи з того, що Наказом МВС № 456 від 06.06.2019 затверджено «Тимчасовий порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України», пунктом 1 Розділу VI якого передбачено, що для оформлення паспорта замість втраченого або викраденого заявник подає: 1) заяву про втрату/викрадення паспорта (далі - заява про втрату паспорта) за зразком, наведеним у додатку 5 до цього Тимчасового порядку; 2) рішення суду; 3) заяву; 4) дві (три - у разі одержання втраченого паспорта в іншому територіальному підрозділі ДМС) Фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см; 5) платіжний документ з відміткою банку ігор сплату державного мита або оригінал документа про звільнення від його сплати (у разі втрати паспорта); 6) витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта на території України); 7) довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб); 8) посвідчення про взяття на облік бездомної особи, видане відповідним центром обліку бездомних осіб (для бездомних осіб).

Тому, за результатами розгляду звернення позивача поінформовано про необхідний перелік документів для оформлення паспорта громадянина України зразка 1994 року відповідно до вимог наказу МВС № 456 від 06.06.2019 та можливість його оформлення після усунення виявлених недоліків звернення.

Позивач, у свою чергу, подав заперечення на відзив, в якому просив вимоги задовольнити, оскільки заперечення відповідача у відзиві необґрунтованими. Вказав, що працівник ДМС не надала йому навіть бланку заяви для звернення, і вказали, що вони не будуть приймати неповний пакет документів, оскільки в ОСОБА_1 відсутнє рішення суду. Тому він вимушений був в довільній формі писати заяву та прикладати копії документів, і подавати таке звернення через канцелярію як просту вхідну кореспонденцію.

Дослідивши наявні матеріали справи, заяви по суті справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи та об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 19.06.1999 було видано Конотопським МР СМУ УМВС України в Сумській області паспорт у формі книжечки серії НОМЕР_1 (а.с.9, 30-31), втім, який, як вказує позивач у позові, у нього було викрадено, у зв'язку чим він звернувся до Сумського міського відділу №2 УДМС України в Сумській області із заявою про оформлення та видачу йому паспорту громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 № 2503-ХІІ (а.с.12, 26). До заяви було додано Витяг з ЄРДР про крадіжку телефону, пенсійного посвідчення, паспорту та грошових коштів, копію ідентифікаційного номеру та копію паспорту серії НОМЕР_1 , а також копію витягу з Реєстру територіальної громади (а.с.9-11, 30-33).

Проте листом-повідомленням Сумського відділу №2 УДМС України в Сумській області від 12.04.2024 ОСОБА_1 було повідомлено, що за результатами розгляду заяви прийнято рішення про відмову позивачу в оформленні та видачі паспорта громадянина України зразка 1994року, оскільки встановлено, що документи та інформація, необхідні для оформлення паспорта громадянина України, подані не в повному обсязі, а саме відсутнє:

- рішення суду, що набрало законної сили, про зобов'язання ДМС оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року, засвідчене в установленому законодавством порядку;

- заява про втрату/викрадення паспорта;

- заяву про оформлення паспорта громадянина України;

- дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см,

що є підставою для відмови в оформленні та видачі паспорта згідно підпункту 5 пункту 1 Розділу X наказу МВС України № 456 від 06.06.2019 року «Про затвердження Тимчасового порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України» (а.с.14, 29).

Надаючи правову оцінку спірним відносинам, суд виходить з наступного.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Статтею 5 Закону України “Про громадянство України» від 18.01.2001 №2235-ІІІ (далі Закон України “Про громадянство України») визначено, що документом, що підтверджує громадянство України, є, зокрема, паспорт громадянина України.

Така ж норма передбачена частиною 1 статті 21 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" від 20 листопада 2012 року

№ 5492-VI (далі - Закон України «Про ЄДДР»).

Крім того Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-XII затверджено, зокрема, Положення про паспорт громадянина України (далі - Положення про паспорт громадянина України), згідно з пунктами 1, 3, 5, 8, 9-11 якого паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України. Паспорт дійсний для укладання цивільно-правових угод, здійснення банківських операцій, оформлення доручень іншим особам для представництва перед третьою особою лише на території України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

Бланки паспортів виготовляються у вигляді паспортної книжечки або паспортної картки за єдиними зразками, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. Терміни впровадження паспортної картки визначаються Кабінетом Міністрів України у міру створення державної автоматизованої системи обліку населення.

Паспортна книжечка являє собою зшиту внакидку нитками обрізну книжечку розміром 88 х 125 мм, що складається з обкладинки та 16 сторінок. Усі сторінки книжечки пронумеровані і на кожній з них зображено Державний герб України і перфоровано серію та номер паспорта.

Термін дії паспорта, виготовленого у вигляді паспортної книжечки, не обмежується.

Паспорт, виготовлений у вигляді паспортної картки (інформаційного листка), має розмір 80 х 60 мм. У інформаційний листок вклеюється фотокартка і вносяться відомості про його власника: прізвище, ім'я та по батькові, дата народження і особистий номер, а також дата видачі і код органу, що його видав. Інформаційний листок заклеюється плівкою з обох боків. Термін дії паспорта, виготовленого у вигляді паспортної картки, визначається Кабінетом Міністрів України.

Бланки паспортів виготовляються на замовлення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, з високоякісного паперу з використанням спеціального захисту.

Отже, чинним Положенням про паспорт громадянина України передбачено дві форми паспорта громадянина України: книжечка і картка.

Відповідно до абз.5 п.3 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України" від 25.03.2015 №302 (далі - Постанова №302) Державна міграційна служба до законодавчого врегулювання питання завершення оформлення та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року здійснює оформлення та видачу таких паспортів у порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ, громадянам України, щодо яких прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов'язання Державної міграційної служби оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року.

Таким чином, позивач має право на отримання відповідно до Положення про паспорт громадянина України паспорта громадянина України у формі книжечки.

Поряд з цим оформлення, видача, обмін документів, їх пересилання, вилучення, повернення державі та знищення, відповідно до частин 1, 2, 9 статті 16 Закону України "Про ЄДДР" в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, відбуваються в порядку, встановленому законодавством, якщо інше не передбачено цим Законом.

Про втрату або викрадення документа на території України заявник (батьки особи, яка не досягла шістнадцятирічного віку, або інші її законні представники, представники закладів, які виконують функції опікунів чи піклувальників над особою) зобов'язаний у порядку і строки, визначені законодавством, повідомити уповноваженому суб'єкту, який здійснив видачу документа, та органам Національної поліції, якщо інше не передбачено цим Законом.

Замість втраченого або викраденого документа уповноважений суб'єкт, якщо інше не передбачено цим Законом, після встановлення факту видачі раніше такого документа особі, яка заявила про його втрату або викрадення, оформляє та видає новий документ.

У свою чергу на виконання абз.5 п.3 Постанови №302 наказом Міністерства внутрішніх справ України №456 від 06.06.2019 року, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.06.2019 року за №620/33591, затверджено Тимчасовий порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України (надалі - Тимчасовий порядок №456), згідно пункту 2 розділу І якого паспорт оформлюється з використанням бланка паспорта громадянина України зразка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.1994 року №353 "Про затвердження зразка бланка паспорта громадянина України".

Оформлення і видачу паспорта здійснюють територіальні підрозділи Державної міграційної служби України (далі - територіальні підрозділи ДМС), зокрема, особі, яка досягла 16-річного віку,- на підставі заяви про видачу паспорта громадянина України (далі - заява) за зразком, наведеним у додатку 1 до цього Тимчасового порядку, поданої нею особисто. Заява є згодою на обробку персональних даних згідно із Законом України «Про захист персональних даних». Під час заповнення заяви особою або її законним представником (далі - заявник) працівник територіального підрозділу ДМС інформує заявника про вимоги Закону України «Про захист персональних даних». Заяву заповнює особисто заявник від руки розбірливим почерком без скорочень та виправлень та власним підписом підтверджує правильність внесених до неї відомостей, а також надання згоди на обробку персональних даних згідно із Законом України «Про захист персональних даних» (п.3,7 розділу І Тимчасового порядку №456).

Розділом VI Тимчасового порядку №456 регламентована процедура видачі паспортів замість утрачених або викрадених. Так, відповідно до п. 1 Розділу VI Тимчасового порядку №456 для оформлення паспорта замість втраченого або викраденого заявник подає: 1) заяву про втрату/викрадення паспорта (далі - заява про втрату паспорта) за зразком, наведеним у додатку 5 до цього Тимчасового порядку; 2) рішення суду; 3) заяву; 4) дві (три - у разі одержання втраченого паспорта в іншому територіальному підрозділі ДМС) фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см; 5) платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита або оригінал документа про звільнення від його сплати (у разі втрати паспорта); 6) витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта на території України); 7) довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб); 8) посвідчення про взяття на облік бездомної особи, видане відповідним центром обліку бездомних осіб (для бездомних осіб).

Відповідно до п.2 та 3 вказаного розділу заява про втрату паспорта реєструється в журналі реєстрації заяв про втрату/викрадення паспорта за формою згідно з додатком 6 до цього Тимчасового порядку, після чого посадова особа територіального підрозділу ДМС заводить справу про втрату або викрадення паспорта (далі - справа про втрату паспорта), до якої долучаються подані документи та матеріали перевірки. Під час розгляду заяви працівник територіального підрозділу ДМС здійснює перевірку інформації за даними відомчої інформаційної системи ДМС, а відомостей про реєстрацію місця проживання, які подані заявником, - за даними обліку територіального органу ДМС. У разі, якщо особа зазначила у заяві, що її місце проживання зняте з реєстрації та/або не зареєстроване, така перевірка здійснюється за обліками всіх територіальних органів ДМС. У разі, якщо відомості, зазначені в документах, поданих заявником, відсутні в обліку територіального органу ДМС або не відповідають його даним, працівник територіального підрозділу ДМС здійснює перевірку та/або уточнення таких даних у відповідному органі реєстрації в установленому порядку.

Після проведення необхідних перевірок за заявою про втрату/викрадення паспорта працівник територіального підрозділу ДМС складає висновок за заявою про втрату/викрадення паспорта за формою згідно з додатком 11 до цього Тимчасового порядку, який затверджується керівником цього підрозділу. У висновку зазначаються результати перевірки і прийняте рішення про видачу паспорта (п.8 Розділу VI, додаток 11 Тимчасового порядку №456).

Згідно із п.9 Розділу VI Тимчасового порядку №456, якщо втрачений/викрадений паспорт було знайдено під час розгляду заяви про втрату паспорта, розгляд справи про втрату паспорта припиняється. У разі знайдення паспорта після отримання нового особа повинна здати знайдений паспорт до територіального підрозділу ДМС, де оформлювався новий паспорт, про що особу попереджають під час подання заяви про втрату паспорта.

Відповідно до пунктів 1, 2 розділу X Тимчасового порядку №456 територіальний підрозділ ДМС відмовляє особі в оформленні або видачі паспорта (у тому числі вклеюванні фотокартки), якщо: 1) особа не є громадянином України; 2) особа вже отримала паспорт, який є дійсним на день звернення (крім випадків обміну паспорта у зв'язку з виявленням помилки в інформації, внесеній до нього, непридатності для подальшого використання); 3) дані, отримані з баз даних Єдиного державного демографічного реєстру, картотек, не підтверджують надану заявником інформацію; 4) за видачею паспорта звернувся законний представник, який не має документально підтверджених повноважень на отримання паспорта; 5) особа подала не в повному обсязі документи та інформацію, необхідні для оформлення й видачі паспорта; 6) особу не встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи.

У рішенні про відмову в оформленні чи видачі паспорта (у тому числі вклеюванні фотокартки), яке доводиться до відома заявника протягом п'яти робочих днів з дня його прийняття, зазначаються підстави відмови. Заявник має право повторно звернутися до територіального підрозділу ДМС в разі зміни або усунення обставин, через які йому було відмовлено в оформленні чи видачі паспорта (у тому числі вклеюванні фотокартки).

Схожі приписи передбачені частиною 7 статті 16 Закону України "Про ЄДДР", у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин.

Системний аналіз вказаних норм свідчить про те, що передумовою оформлення та видачі паспорта громадянина України замість викраденого є особисте звернення особи до уповноваженого органу з відповідною заявою разом із об'єктивно необхідними для цього документами, зокрема, двох фотокарток розміром 3,5 х 4,5 см, та обов'язково заявою про викрадення паспорта за зразком, наведеним у додатку 5 до цього Тимчасового порядку №456. Саме ця заява про викрадення паспорта є підставою для заведення справи про викрадення паспорта та здійснення перевірки інформації за даними, серед іншого, відомчої інформаційної системи ДМС, а відомостей про реєстрацію місця проживання, які подані заявником, - за даними обліку територіального органу ДМС.

І лише після проведення необхідних перевірок за заявою про викрадення паспорта працівник територіального підрозділу ДМС складає висновок за встановленою формою, у якому зазначаються результати перевірки і прийняте рішення про видачу паспорта.

Тобто прийняттю компетентним органом рішення про оформлення особі паспорта громадянина України замість викраденого паспорта передує звернення заявника з заявою відповідного змісту та необхідним пакетом документів, перевірка на повноту та відповідність оформлення яких вимогам законодавства України здійснюється працівником цього органу, а також перевірка за заявою про викрадення паспорту.

Верховний Суд, аналізуючи норми законодавства, якими врегульовано спірні правовідносини, неодноразово вказував, що реалізація волевиявлення громадянина на отримання паспорта, незалежно від форми такого, здійснювалася і здійснюється шляхом подання заяви-анкети до компетентного органу особисто особою, яка звертається за отриманням паспорта, із зазначенням інформації та долученням документів, які передбачені вимогами чинного законодавства. При цьому, дотримання особою певних правил, пов'язаних з процедурою оформлення та видачі паспорта, зокрема, щодо дотримання форми заяви, та надання всіх необхідних документів є обов'язковим (постанови від 07.11.2018 у справі № 820/3327/16, від 29.11.2019 у справі № 260/1414/18, від 21.08.2020 у справі № 260/99/19, від 10.12.2020 у справі № 240/575/20, від 08.06.2023 у справі № 380/5977/21, та, зокрема, від 29.02.2024 у справі № 280/5678/22).

Матеріалами справи підтверджено, що позивач звернувся до відповідного органу міграційної служби із заявою довільної форми, в якій просив видати йому паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 № 2503-ХІІ замість викраденого (а.с.12). До заяви додав копію ідентифікаційного номеру, копію паспорту серії НОМЕР_1 , а також копію витягу з Реєстру територіальної громади, Витяг з ЄРДР про крадіжку, серед іншого, паспорту (а.с.9-11, 30-33).

Втім в матеріалах справи відсутні докази щодо долучення позивачем до вказаної заяви, у тому числі, двох фотокарток розміром 3,5 х 4,5 см, та обов'язково заяви про викрадення паспорта за зразком, наведеним у додатку 5 до цього Тимчасового порядку, що є передумовою для розгляду питання про оформлення та видачу замість викраденого паспорта громадянина України встановленого зразка.

Отже, подана заява щодо оформлення паспорта громадянина України у формі книжечки замість викраденого надана відповідачу без дотримання встановлених процедурних правил та без долучення передбачених документів, свідчить про відсутність підстав для видачі паспорта.

Варто також зауважити, що у позовній заяві позивач не стверджує, що до заяви ним були подані всі необхідні документи, у тому числі 2 фотокартки, заява про викрадення паспорту, як того вимагають вимоги чинного законодавства і матеріали справи не містять доказів підтвердження цього.

Згідно з частинами першою та другою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Оскільки позивачем не дотримано процедури звернення для оформлення паспорта та не надано необхідних для цього документів, суд доходить висновку, що у відповідача були відсутні підстави для прийняттям відповідного рішення про видачу паспорта громадянина України, а тому відмова відповідача відповідає критеріям правомірності визначених в ч.2 ст.2 КАС України, у зв'язку з чим відсутні підстави для задоволення позовних вимог.

Посилання позивача у відповіді на відзив на те, що відповідачем не було надано бланку заяви про видачу паспорту для її заповнення, не спростовують висновок суду щодо недотримання позивачем вимог чинного законодавства про надання повного об'єктивно необхідного переліку документів для вирішення питання щодо видачі замість викраденого нового паспорту встановленого зразка. Крім іншого, відповідно до зазначених вище норм Тимчасового порядку №456, саме на заявника покладено обов'язок особистого подання та заповнення від руки відповідної заяви.

Щодо посилання позивача на висновки Великої Палати Верховного Суду від 19.09.2018 у зразковій справі № 806/3265/17, а також на постанову Верховного Суду від 21.12.2022 №420/5353/20, в якій Суд зробив висновок, що позовні вимоги у справі №420/5353/20 містять визначені Верховним Судом ознаки типової справи, суд зауважує, що ця справа, що розглядається (№480/5400/24), не відповідає ознакам зразкової.

Так, у зразковій справі № 806/3265/17, Велика Палата Верховного Суду вказала на ознаки цієї типової справи:

а) позивач - фізична особа, якій територіальним органом ДМС України відмовлено у видачі паспорту у формі книжечки, у відповідності до Положення № 2503-ХІІ;

б) відповідач - територіальні органи ДМС України;

в) предмет спору - вимоги щодо неправомірної відмови відповідача у видачі паспорта громадянина України у формі книжечки у зв'язку з ненаданням особою згоди на обробку персональних даних та зобов'язання відповідача видати позивачеві паспорт у формі книжечки, у відповідності до Положення № 2503-ХІІ.

Водночас у цій справі відповідач не приймав рішення про відмову позивачу у видачі паспорту у вигляді книжечки з підстав ненадання особою згоди на обробку персональних даних.

Заява позивача у цій справі про видачу паспорта не містить відмови у наданні згоди на обробку персональних даних (а.с.12).

При цьому, на відміну від цієї справи, Судом у справах № 806/3265/17, №420/5353/20 не було встановлено подання позивачами не повного переліку документів, об'єктивно необхідного для оформлення паспорта у формі книжечки.

Відтак, суд не приймає до уваги посилання позивача на висновки Великої Палати Верховного Суду від 19.09.2018 у зразковій справі № 806/3265/17, а також на постанову Верховного Суду від 21.12.2022 №420/5353/20.

У зв'язку з тим, що у задоволенні позову відмовлено, розподіл судових витрат, понесених позивачем, відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України не здійснюється.

Керуючись ст.ст. 90, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 250, 255, 295, 297, п.15.5 Розділу VІІ Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНКОПП НОМЕР_2 ) до Управління Державної міграційної служби України в Сумській області (вул. Герасима Кондратьєва, 27,м. Суми,Сумська область,40009, код ЄДРПОУ 37846270) про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст судового рішення складено 06.09.2024.

Суддя І.Г. Шевченко