Рішення від 06.09.2024 по справі 300/5530/24

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" вересня 2024 р. справа № 300/5530/24

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Боршовського Т.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) 15.07.2024 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області (далі - відповідач), в якому просить суд: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії та здійсненні виплати позивачу пенсії без обмеження максимальним розміром, що не перевищує десяти прожиткових мінімумів встановлених для осіб, які втратили працездатність з виплатою щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» та провести виплати за перерахованою пенсією з урахуванням виплачених сум; зобов'язати Головне управління ПФУ в Івано-Франківській області здійснити з 01.01.2024 перерахунок пенсії ОСОБА_1 без обмеження максимальним розміром, що не перевищує десяти прожиткових мінімумів встановлених для осіб, які втратили працездатність, відповідно до вимог статтей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», з виплатою щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» та провести виплати за перерахованою пенсією, з урахуванням виплачених сум.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив, що є пенсіонером, отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII). ІНФОРМАЦІЯ_1 видав позивачу довідку № 8/1/1214 від 20.03.2023 про розмір грошового забезпечення, станом на 01.01.2021 згідно із постановою Кабінету Міністрів України Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб від 30.08.2017 № 704 (далі - Постанова № 704). На виконання рішення суду від 28.06.2023 у справі № 300/2109/23 відповідач здійснив перерахунок пенсії позивача з 01.11.2023 на підставі вказаної довідки, в процесі якого обмежив розмір пенсії максимальним розміром - десятьма прожитковими мінімумами, встановленими для осіб, які втратили працездатність. Також при здійсненні вказаного перерахунку відповідач припинив виплату ОСОБА_1 щомісячну доплату в розмірі 2000 грн. на виконання постанови КМУ №713. Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22.07.2024 позовну заяву залишено без руху через її невідповідність вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України та надано позивачу десятиденний строк з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення її недоліків.

24.07.2024 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшла заява позивача про усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою від 26.07.2024 суд відкрив провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

06.08.2024 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшов відзив Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 02.08.2024 на позовну заяву, в якому відповідач заперечив проти задоволення позову. У відзиві представник відповідача вважає, що дії пенсійного органу відповідають вимогам статті 2 Закону України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» № 3668-VI від 08.07.2011, статті 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262 від 09.04.1992. Також відповідач вказав на те, що спірні правовідносини вже були предметом оцінки Верховного Суду (постанова від 24.06.2020 у справі № 580/234/19, постанова від 27.01.2021). Звернув увагу суду на пропуск позивачем строку звернення до суду з цим позовом. Представник відповідача вказав на те, що станом на 01.04.2018 підсумок пенсії з надбавками позивача становив 4997,00 грн. Внаслідок проведеного з 01.06.2023, на виконання рішення суду у справі №300/4969/22, підсумок пенсії позивача з 01.07.2021 склав 21638,97 грн. (основний 9821,91, грн., розрахований з 86% грошового забезпечення станом на 05.03.2019 - 18501,60 грн.), включно з доплатою 2000,00 грн. встановлену на підставі Постанови КМУ № 713. Внаслідок проведеного з 01.11.2023 перерахунку за період, починаючи з 01.02.2021, на виконання рішення суду від 28.06.2023 у справі № 300/2109/23, підсумок пенсії позивача складав 24902,83 грн. (основний розмір пенсії 20528,80 грн., розрахований з 86% грошового забезпечення станом на 01.01.2021 - 23870,70 грн.). Позивачу проведено перерахунок пенсії з нового грошового забезпечення, визначеного за показниками станом на 01.01.2021, з огляду на збільшення розміру посадового окладу та окладу за військове звання в зв'язку із збільшенням з 01.01.2021 прожиткового мінімуму. Отже, цей спір за обставинами, є відмінним від спору, що був предметом оцінки Верховним Судом у постанові від 08.11.2022 у справі № 420/2473/22. Оскільки підсумок пенсії позивача станом на 01.02.2021 у порівнянні із станом на 01.04.2019 збільшився більше ніж на 2000 грн., то у позивача не має права на встановлення відповідної доплати з 01.07.2021. Відповідач стверджує, що в цьому випадку відсутні підстави для застосування правового висновку, сформованого у постанові Верховного Суду від 08.11.2022 у справі № 420/2473/22, на яку посилається позивач, оскільки спірні правовідносини є відмінними від тих, що досліджував Верховний Суд у вищезазначеній справі. Просить відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.

В зв'язку з перебуванням головуючого судді у відпустці в період з 29.07.2024 по 02.09.2024, рішення в цій справі ухвалене судом у розумний строк після виходу судді на роботу.

Обставини справи, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин:

ОСОБА_1 проходив службу в Збройних силах України. Позивачу виплачується пенсія за вислугу років згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII, що підтверджується копіями долучених до відзиву на позов матеріалів за пенсійною справою № 0901002631 (Міноборони).

На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 103, ГУ ПФ України в Івано-Франківській області здійснило з 01.01.2018 перерахунок пенсії позивача відповідно до статті 63 Закону № 2262-XII, постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017, на підставі відомостей довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 від 06.03.2018 № ХД17665, виходячи з 70% грошового забезпечення - 9510 грн., внаслідок чого розмір пенсії склав 6657,00 грн., до виплати - 4997,00 грн.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.12.2018 року справі № 0940/2010/18 задоволено позов: визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо перерахунку з 01.01.2018 пенсії ОСОБА_1 , внаслідок чого зменшено її розмір з 86% до 70% грошового забезпечення; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести з 01.01.2018 ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії в розмірі 86% грошового забезпечення, з врахуванням виплачених сум.

Вказане судове рішення виконано відповідачем з 01.04.2019, що підтверджується протоколом від 11.03.2019. Підсумок пенсії - 8178,60 грн., до виплати - 6968,20 грн.

Позивач звертався до ГУ ПФ України в області із заявою про проведення перерахунку пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 відповідно до Постанови № 704, тобто з врахуванням всіх додаткових видів грошового забезпечення та премії, а саме довідки станом на 05.03.2019. Проте відповідач відмовив в перерахунку пенсії. Вказана відмова відповідача була предметом судового розгляду за позовом позивача. Так, рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15.04.2021 у справі № 300/632/21 яке набрало законної сили, суд зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року (з урахуванням як основних, так і додаткових видів грошового забезпечення).

На виконання вказаного судового рішення ГУ ПФ України в області 05.05.2021 провело перерахунок пенсії позивача, внаслідок якого з 01.06.2021 основний розмір пенсії становить 12951,12, грн., що підтверджується протоколом про перерахунок пенсії від 05.05.2021.

При визначенні розміру пенсійної виплати при проведенні описаного перерахунку пенсії ГУ ПФ України в області з 01.06.2021 почало виплачувати перераховану пенсію, без встановлення з 01.07.2021 доплати, передбаченої Постановою № 713.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15.07.2022 року справі № 300/5043/21 задоволено позов повністю: визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії ОСОБА_1 з 86% до 70% сум грошового забезпечення, при проведенні перерахунку пенсії та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити з 01.04.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 згідно статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб», виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 86% сум грошового забезпечення відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 від 16.02.2021 за №9/1/349, з урахуванням проведених платежів.

Вказане судове рішення виконано відповідачем з 01.12.2022, що підтверджується протоколом від 11.11.2022. Основний розмір пенсії - 15911,38 грн., до виплати з надбавками - 18318,97 грн.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.01.2023 справі № 300/4696/22 задоволено позов повністю: визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови ОСОБА_1 у нарахуванні та виплаті з 01.07.2021 доплати до пенсії, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести ОСОБА_1 нарахування та здійснити щомісячну доплату до пенсії з 01.07.2021 в сумі 2000 грн, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб", з урахуванням раніше виплачених сум.

На виконання вказаного рішення суду ГУ ПФУ в Івано-Франківській області здійснило перерахунок пенсії позивача із врахуванням щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2 000,00 грн згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб".

Згідно протоколу про перерахунок пенсії під час виконання рішення суду від 11.01.2023 справі № 300/4696/22, основний розмір пенсії позивача склав 15911,38 грн., з урахуванням індексації - 19638,97 грн., з урахуванням щомісячної доплати в сумі 2000 грн. - 21638,97 грн. До виплати розмір пенсії обмежено “максимальним розміром» з 01.06.2023 - 20930,00 грн.

На підставі особової пенсійної справи № ХД17665, ІНФОРМАЦІЯ_1 видав довідку № 8/1/1214 від 09.06.2024 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2021 відповідно до постанови КМУ № 704, з урахуванням постанови Верховного Суду від 02.08.2022 у справі № 440/6017/21 (з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за спеціальним званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 01.01.2021, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017).

В подальшому, рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28.06.2023 у справі № 300/2109/23, яке набрало законної сили, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2021 перерахунок пенсії на підставі наданої ІНФОРМАЦІЯ_1 довідки станом на 01.01.2021 та здійснити виплату перерахованої пенсії з урахуванням проведених платежів.

20.10.2023 на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28.06.2023 у справі № 300/2109/23 ГУ ПФ України в області здійснило перерахунок пенсії позивача на підставі оновленої довідки від 20.03.2023 за № 8/1/1214, що підтверджується розрахунком від 20.10.2023. Внаслідок перерахунку з 01.11.2023 підсумок пенсії (з надбавками) склав 24902,83 грн., проте розмір пенсії обмежено “максимальним розміром» - 20930,00 грн. і без врахування щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2000,00 грн згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб", встановленої рішенням суду від 11.01.2023 справі № 300/4696/22.

Також, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 № 185 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році відповідач провів індексацію пенсії ОСОБА_1 . Так, загальний розмір нарахованої з 01.03.2024 пенсії позивача з урахуванням індексації, доплат та підвищень становив 26402,83 грн., з них індексація за 2022 рік - 2874,03 грн., за 2023 рік - 1500,00 грн., індексація за 2024 рік - 1500,00 грн. Проте розмір пенсії обмежено “максимальним розміром» - 23610,00 грн.

При прийнятті рішення суд керується такими мотивами:

Щодо позову в частині обмеження пенсії максимальним розміром:

Так, законами України, якими затверджено державний бюджет України на 2018, 2019, 2020, 2021, 2022 і 2023 роки встановлено наступні розміри прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність: з 01.11.2023 - 1638,00 гривень, з 01.07.2020 - 1712,00 гривень, з 01.12.2020 - 1769,00 гривень, з 01.07.2021 - 1854,00 гривень, з 01.12.2021 - 1934,00 гривень, з 01.01.2023 - 2093,00 гривень., з 01.01.2024 - 2361,00 гривень.

Отже, обмеження пенсії десятьма прожитковими мінімумами, встановленими для осіб, які втратили працездатність (“максимальний розмір» пенсії), розрахунково складає: з 01.11.2023 - 16380,00 грн., з 01.07.2020 - 17120,00 грн., з 01.12.2020 - 17690,00 грн., з 01.07.2020 - 18540,00 грн., з 01.12.2021 - 19340,00 грн., з 01.07.2022 - 20270,00 грн., з 01.12.2022 - 20930,00 грн. з 01.01.2023 - 20930,00 грн., з 01.01.2024 - 23610,00 гривень.

З огляду на зміст протоколів про перерахунок пенсії за пенсійною справою № ХД17665- Міноборони від 01.11.2023, від 01.03.2024, розмір пенсії, перерахованої позивачу на виконання рішення суду від 11.01.2023 справі № 300/4696/22, обмежили “максимальним розміром» - десятьма прожитковими мінімумами, встановленими для осіб, які втратили працездатність, що станом на 01.01.2023 становить 20930 грн.

В подальшому, з 01.11.2023 при перерахунку пенсії за період, починаючи з 01.02.2021, на виконання судового рішення у справі № 300/2109/23, пенсійний орган нарахувавши позивачу пенсію з 86% грошового забезпечення станом на 01.01.2021 (що становить - 23870,70 грн.) в розмірі 24902,83 грн. (з усіма надбавками та доплатами, індексацією), до виплати також обмежив її розмір максимальним розміром» - десятьма прожитковими мінімумами, встановленими для осіб, які втратили працездатність, тобто 20930 грн. Тобто, на час подання цього позову, останнім перерахунок пенсії позивача, був перерахунок пенсії на виконання судового рішення у справі № 300/2109/23., без врахування перерахунку пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 № 185.

Відповідно до частини сьомої статті 43 Закону № 2262-XII (в редакції Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911-VIII чинній з 01.01.2016 по 20.12.2016) максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 01.01.2016 по 31.12.2016, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення частини сьомої статті 43 Закону № 2262-XII, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 01.01.2016 по 31.12.2016, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 грн.

Згідно із пунктом другим резолютивної частини рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20.12.2016, зокрема, частина сьома статті 43 Закону № 2262-XII втратила чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Згодом, відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII, який набрав чинності з 01.01.2017, у частині сьомій статті 43 Закону № 2262-XII слова і цифри “у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року» замінено словами і цифрами “по 31 грудня 2017 року».

Таким чином, буквальне розуміння змін, внесених Законом № 1774-VIII з урахуванням рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20.12.2016, дозволяє стверджувати, що у Законі № 2262-XII відсутня частина сьома статті 43, а внесені до неї зміни, що полягають у зміні слів і цифр, є нереалізованими.

Це означає, що протягом 2017 року стаття 43 Закону №2262-XII не передбачала положення про те, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів.

Отже, внесені Законом № 1774-VІІІ до частини сьомої 43 Закону № 2262-XII, яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії) самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.

Така правова позиція щодо застосування норм права у аналогічних правовідносинах викладена у постановах Верховного Суду від 10.10.2019 у справі № 522/22798/17, від 08.08.2019 у справі № 522/3271/17, від 20.03.2023 у справі № 343/870/17, від 21.12.2021 № 120/3552/21-а, від 26.01.2022 у справі № 569/2950/17.

Що стосується доводів пенсійного органу про те, що останній правомірно здійснює виплату позивачу пенсії з обмеженням її максимальним розміром, оскільки таке обмеження передбачене статтею 2 Закону № 3668-VI, яка є чинною і неконституційною не визнавалася, то суд зазначає таке.

Обмеження граничного розміру пенсії, призначеної на підставі Закону № 2262-XII, десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність, вперше введено в дію Законом № 3668-VI, який набрав законної сили 01.10.2011.

Цим Законом № 3668-VI, внесено зміни у статтю 43 Закону № 2262-XII, шляхом викладення її в редакції Закону № 3668-VI.

Тобто, положення частини сьомої статті 43 Закону № 2262-XII та положення частини першої статті 2 Закону № 3668-VІ (у частині поширення її дії на Закон № 2262-ХІІ), прийняті одночасно для регулювання одних і тих самих правовідносин (обмеження максимальним розміром пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-XII) та є однаковими за змістом.

Конституційним Судом України у Рішенні від 20.12.2016 за № 7-рп/2016 надано оцінку правовому регулюванню спірних правовідносин (обмеження максимальним розміром пенсії військовослужбовців) та визнано таким, що не відповідає статті 17 Конституції України положення частини сьомої статті 43 Закону № 2262-XII.

Водночас положення статті 2 Закону № 3668-VI (у частині поширення її дії на Закон № 2262-XII), які дублюють зміст частини сьомої статті 43 Закону № 2262-XII, тобто є однопредметними правовими нормами, які прийняті одночасно для регулювання спірних правовідносин - змін не зазнали та передбачали обмеження максимальним розміром пенсії військовослужбовців.

Тобто, на момент виникнення спірних правовідносин наявна колізія між Законом № 2262-XII, з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016, та Законом № 3668-VI - у частині обмеження максимальним розміром пенсії військовослужбовців.

Так, Велика Палата Верховного Суду у постанові від 06.11.2018 у справі № 812/292/18 зазначила, що норми законодавства, які допускають неоднозначне або множинне тлумачення, завжди трактуються на користь особи.

У постанові від 13.02.2019, що винесена Великою Палатою Верховного Суду у зразковій справі № 822/524/18 із посиланням на положення статей 1, 8, 92 Конституції України, а також на статтю 9 Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права зроблено висновок про те, що у випадку існування неоднозначного або множинного тлумачення прав та обов'язків особи в національному законодавстві, наявність у національному законодавстві правових “прогалин» щодо захисту прав людини та основних свобод, зокрема, у сфері пенсійного забезпечення, органи державної влади зобов'язані застосувати підхід, який був би найбільш сприятливим для особи.

Зважаючи на викладене, у цій справі застосуванню підлягають норми Закону № 2262-XII, з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016, а не норми Закону № 3668-VI.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постановах від 16.12.2021 у справі № 400/2085/19, від 27.01.2022 у справі № 240/7087/20, від 18.05.2022 у справі № 380/12337/20.

Водночас, за обставин цієї справи, судом не встановлено відповідних змін у законодавстві з моменту набрання законної сили судовим рішенням у справі № 300/2109/23, в частині прийняття органом законодавчої влади нових законодавчих приписів щодо встановлення обмеження максимального розміру пенсій для осіб, які отримують пенсію за вислугою років відповідно до Закону № 3668-VI.

Натомість рішенням Конституційного Суду України № 7-р(ІІ)/2022 від 12.10.2022 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), приписи статті 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 8 липня 2011 року № 3668-VI зі змінами, що поширюють свою дію на Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ, в тім, що вони не забезпечують соціальних гарантій високого рівня, які випливають зі спеціального юридичного статусу громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також осіб, що збройно захищають суверенітет, територіальну цілісність та недоторканність України під час агресії Російської Федерації проти України, розпочатої в лютому 2014 року.

З врахуванням висновків вказаного рішення Конституційного Суду України Верховною Радою України не вносилися зміни в Закон № 2262-ХІІ в частині обмеження розміру пенсій, які призначені відповідно до вказаного Закону.

За наведеного правового регулювання та встановлених обставин у справі, обмеження відповідачем максимального розміру пенсії позивача, право на пенсійне забезпечення якого встановлене Законом № 2262-ХІІ, є протиправним.

Стосовно наявності у пункті 2 постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 № 85 положення про підвищення пенсій з 01.03.2024 “у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом», суд звертає увагу на те, що за загальним правилом вирішення колізій, передбаченим частиною третьою статті 7 КАС України, у разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України.

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 19.02.2020 у справі № 520/15025/16-а (провадження №11-1207апп19, пункт 56) сформувала правовий висновок, згідно з яким у разі існування неоднозначного або множинного тлумачення прав та обов'язків особи в національному законодавстві органи державної влади зобов'язані застосувати підхід, який був би найбільш сприятливим для особи.

У спірних відносинах наведене положення постанови Кабінету Міністрів України від від 23.02.2024 № 185 суперечить приписам Закону № 2262-XII (з урахуванням вказаних вище рішень Конституційного Суду України), які є спеціальними та підлягають застосуванню відповідачем.

Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Щодо позову в частині вимоги про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок пенсії позивача з виплатою щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», то суд вказує на таке.

Спір у цій частині стосується застосування норми абзацу третього пункту 1 Постанови №713 такого змісту:

“Особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, пенсії яких переглядалися (перераховувалися) після 1 березня 2018 р. (крім перерахунку пенсій на виконання Закону України від 24 березня 2022 р. № 2146-IX “Про внесення змін до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо пенсій в разі втрати годувальника»), щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру».

Буквальне тлумачення норми абзацу третього пункту 1 Постанови № 713, що сформульована чітко та недвозначно, дозволяє зробити такі висновки щодо її застосування:

1) дія цієї норми поширюється на коло осіб, що відповідають таким ознакам:

- отримують пенсію відповідно до Закону № 2262-ХІІ, а розмір їх пенсії визначений відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 1 березня 2018, - тобто внаслідок “масового» перерахунку призначених на підставі Закону № 2262-ХІІ пенсій, що був проведений в квітні-травні 2018 року на виконання Постанови № 103;

- отримують призначену з 01.07.2021 доплату до пенсії в сумі 2000 грн. на підставі положень пункту 1 Постанови № 713;

2) підставою для застосування цієї норми є здійснення перегляду (перерахунку) цим особам згаданих пенсій після 1 березня 2018, Єдиним винятком з цього правила є випадок, коли перерахунок пенсії здійснено на виконання Закону України від 24 березня 2022 № 2146-IX “Про внесення змін до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо пенсій в разі втрати годувальника»;

3) наслідком застосування цієї норми є припинення виплати переліченим особам щомісячної доплати, встановленої абзацами першим і другим пункту 1 Постанови № 713, яка призначена з 01.07.2021:

- якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) досягала/перевищила 2000 гривень, - в повному обсязі;

- якщо розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень, - в частині: якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим пункту 1 Постанови № 713 встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Судом встановлено, що Позивач отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону № 2262-ХІІ, така призначена до 01.03.2018.

ГУ ПФУ в Івано-Франківській області на виконання вимог статті 63 Закону № 2262-XII, Постанов № 704 та № 103 перерахувало розмір пенсії позивача з 01.01.2018. Після перерахунку основний розмір пенсії склав 6657,00 грн.

Зважаючи на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва у справі № 826/12704/18 (щодо визнання нечинним пункт 3 Постанови №103) та рішення Верховного Суду у зразковій справі № 160/8324/19 (щодо необхідності видані оновлених довідок про розмір грошового забезпечення із врахуванням щомісячних додаткових його видів за показниками станом на 05.03.2019 для перерахунку пенсії з 01.04.2019) уповноважений орган в інтересах позивача видав нову довідку (за показниками станом на 05.03.2019 року), яку позивач долучив до заяви про перерахунок пенсії.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.12.2018 року справі № 0940/2010/18 задоволено позов: визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо перерахунку з 01.01.2018 пенсії ОСОБА_1 , внаслідок чого зменшено її розмір з 86% до 70% грошового забезпечення; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести з 01.01.2018 ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії в розмірі 86% грошового забезпечення, з врахуванням виплачених сум.

Вказане судове рішення виконано відповідачем з 01.04.2019, що підтверджується протоколом від 11.03.2019. Підсумок пенсії - 8178,60 грн., до виплати - 6968,20 грн.

Позивач звертався до ГУ ПФ України в області із заявою про проведення перерахунку пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 відповідно до Постанови № 704, тобто з врахуванням всіх додаткових видів грошового забезпечення та премії, а саме довідки станом на 05.03.2019. Проте відповідач відмовив в перерахунку пенсії. Вказана відмова відповідача була предметом судового розгляду за позовом позивача. Так, рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15.04.2021 у справі № 300/632/21 яке набрало законної сили, суд зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року (з урахуванням як основних, так і додаткових видів грошового забезпечення).

На виконання вказаного судового рішення ГУ ПФ України в області 05.05.2021 провело перерахунок пенсії позивача, внаслідок якого з 01.06.2021 основний розмір пенсії становить 12951,12, грн., що підтверджується протоколом про перерахунок пенсії від 05.05.2021.

При визначенні розміру пенсійної виплати при проведенні описаного перерахунку пенсії ГУ ПФ України в області з 01.06.2021 почало виплачувати перераховану пенсію, без встановлення з 01.07.2021 доплати, передбаченої Постановою № 713.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15.07.2022 року справі № 300/5043/21 задоволено позов повністю: визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії ОСОБА_1 з 86% до 70% сум грошового забезпечення, при проведенні перерахунку пенсії та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити з 01.04.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 згідно статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб», виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 86% сум грошового забезпечення відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 від 16.02.2021 за №9/1/349, з урахуванням проведених платежів.

Вказане судове рішення виконано відповідачем з 01.12.2022, що підтверджується протоколом від 11.11.2022. Основний розмір пенсії - 15911,38 грн., до виплати з надбавками - 18318,97 грн.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.01.2023 справі № 300/4696/22 задоволено позов повністю: визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови ОСОБА_1 у нарахуванні та виплаті з 01.07.2021 доплати до пенсії, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести ОСОБА_1 нарахування та здійснити щомісячну доплату до пенсії з 01.07.2021 в сумі 2000 грн, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб", з урахуванням раніше виплачених сум.

На виконання вказаного рішення суду ГУ ПФУ в Івано-Франківській області здійснило перерахунок пенсії позивача із врахуванням з 01.03.2022 щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2 000,00 грн згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб".

Згідно протоколу про перерахунок пенсії під час виконання рішення суду від 11.01.2023 справі № 300/4696/22, основний розмір пенсії позивача склав 15911,38 грн., з урахуванням індексації - 19638,97 грн., з урахуванням щомісячної доплати - 21638,97 грн., до виплати розмір пенсії обмежено “максимальним розміром» з 01.06.2023 - 20930,00 грн.

На підставі особової пенсійної справи №ХД17665, ІНФОРМАЦІЯ_1 видав довідку № 8/1/1214 від 09.06.2024 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2021 відповідно до постанови КМУ № 704, з урахуванням постанови Верховного Суду від 02.08.2022 у справі № 440/6017/21 (з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за спеціальним званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 01.01.2021, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017).

В подальшому, рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28.06.2023 у справі № 300/2109/23, яке набрало законної сили, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2021 перерахунок пенсії на підставі наданої ІНФОРМАЦІЯ_1 довідки станом на 01.01.2021 та здійснити виплату перерахованої пенсії з урахуванням проведених платежів.

20.10.2023 на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28.06.2023 у справі № 300/2109/23 ГУ ПФ України в області здійснило перерахунок пенсії позивача на підставі оновленої довідки від 20.03.2023 за № 8/1/1214, що підтверджується розрахунком від 20.10.2023. Внаслідок перерахунку з 01.11.2023 підсумок пенсії (з надбавками) склав 24902,83 грн., проте розмір пенсії обмежено “максимальним розміром» - 20930,00 грн., і без нарахування щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2 000,00 грн згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб", з урахуванням рішення суду від 11.01.2023 справі № 300/4696/22.

Вказана вище довідка, яка була підставою для перерахунку пенсії з 01.02.2021, складена ІНФОРМАЦІЯ_1 через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2021 рік". Судом у рішенні в справі № 300/8123/23 встановлено, що в позивача, як колишнього військовослужбовця, виникло право на перерахунок грошового забезпечення, а відтак і пенсії, з урахуванням оновлених даних про розмір посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, які визначаються шляхом застосування пункту 4 Постанови № 704 із використанням для їх визначення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (через його збільшення на відповідний рік).

Отже, з 01.02.2021 основний розмір пенсії позивача, перерахований з урахуванням оновлених даних про збільшений розмір посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням у зв'язку із зростанням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (01.01.2021), з урахуванням індексації, збільшився більш ніж на 2000 грн.

Позивачу, як особі, якій пенсія за вислугу років на підставі Закону № 2262-ХІІ призначена до 01.03.2018, з урахуванням рішення суду від 11.01.2023 справі № 300/4696/22 з 01.07.2021 нараховувалася доплата до пенсії в сумі 2000 грн. на підставі норми абзацу першого пункту 1 Постанови Кабінет Міністрів України від 14 липня 2021 № 713 “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб».

Відповідно до пояснювальної записки до проекту Постановою № 713 метою її ухвалення зазначено поетапне зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених до 01.03.2018, які мають місце після перерахунку пенсії.

Прийняття Постановою № 713 зумовлено тим, що в червні 2021 року в осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), яким пенсію призначено відповідно до Закону № 2262-ХІІ, завершується період виплати частини коштів компенсації підвищеного розміру пенсії за 2016 - 2017 роки і підвищення розмірів пенсій з 2018 року для цієї категорії пенсіонерів не відбувалося. Сумарна виплата пенсії з цією доплатою з 01.07.2021 зменшилася до місячного розміру пенсії та середній розмір цієї виплати складає біля 2000 гривень. Крім того, після перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям Збройних Сил України у 2018 році, їхні пенсії не індексувалися через відсутність відповідного механізму, а диспропорція у розмірах пенсій в залежності від часу їх призначення складає більше 70 відсотків. Мінімальні пенсійні виплати для військовослужбовців, зокрема складають близько 2 000 - 2700 гривень.

Таким чином, внаслідок ухвалення Постанови № 713 з 01.07.2021 колишнім військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та іншим особам, пенсії яким призначено за нормами Закону № 2262-ХІІ до і після 01.03.2018 установлено щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, виплата якої не здійснюється у разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018.

Вирішуючи питання можливості застосування висновків, сформованих у постанові Верховного Суду від 08.11.2022 у справі № 420/2473/22, на застосування яких наполягає позивач, суд зважає на таке.

Так, Верховний Суд у постанові у вказаній вище справі зазначив, що аналіз мети прийняття КМУ Постанови № 713 свідчить про те, що перерахунок пенсії, проведення якого згідно з абзацом третім пункту 1 Постанови № 713 є обставиною, що виключає можливість нарахування щомісячної доплати у розмірі 2000 гривень до розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону № 2262-ХІІ, має бути обумовлений підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ, оскільки в такий спосіб досягається мета, яка слугувала підставою для ухвалення Постанови № 713, а саме: зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, визначених на законних підставах. Натомість перерахунок пенсії, проведений на виконання судового рішення з метою усунення порушеного права особи на належний розмір пенсії, право на отримання якої у особи винило до 01.03.2018, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії.

Водночас такий висновок Верховний Суд обґрунтував посиланням на те, що здійснений на виконання судового рішення перерахунок пенсій військовослужбовців з 01.04.2019, а працівників органів внутрішніх справ з 01.12.2019, не пов'язаний зі збільшенням розміру грошового забезпечення відповідних категорій осіб. Натомість такий перерахунок пов'язаний з визнанням нечинними у судовому порядку приписів пунктів 1, 2, 3 Постанови № 103, які обмежували складові грошового забезпечення, що підлягали врахуванню при обчисленні пенсій військовослужбовців з 01.01.2018, а працівників органів внутрішніх справ з 01.01.2016.

Водночас, як встановлено судом з обставин справи, у пенсійного фонду немає підстав для виплати позивачу спірної доплати з 01.11.2023, оскільки проведений на виконання судового рішення від 28.06.2023 у справі № 300/2109/23 перерахунок пенсії позивача з 01.02.2021 пов'язаний саме зі зростанням з 01.01.2021 розміру грошового забезпечення у зв'язку із збільшенням прожиткового мінімуму для працездатних осіб згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2021 рік". Тобто в осіб з числа військовослужбовців виникло право на перерахунок грошового забезпечення, а відтак і на перерахунок з 01.02.2021 пенсії, з урахуванням оновлених даних про розмір посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, які визначаються шляхом застосування пункту 4 Постанови № 704 із використанням для їх визначення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (через його збільшення на відповідний рік), що призвело до збільшення в тому числі інших складових грошового забезпечення такого військовослужбовця.

Таким чином, факт здійснення перерахунку пенсії позивача з 01.02.2021 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, визначеного станом на 01.01.2021 впливає на наявність підстав для здійснення позивачу спірної доплати, оскільки внаслідок такого перерахунку досягнута мета прийняття Постанови № 713: пенсія позивача на законних підставах збільшилась на понад 2000 гривень внаслідок збільшенням розміру грошового забезпечення відповідних категорій осіб.

Отже, в спірних правовідносинах відсутні підстави для врахування висновку Верховного Суду, викладеного в постанові від 08.11.2022 у справі № 420/2473/22, з огляду на наведені відмінності у фактичних обставинах спору.

Також на висновок суду в цій справі не впливає рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.01.2023 справі № 300/4696/22 щодо зобов'язання відповідача відновити позивачу виплату щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2000 грн. з 01.07.2021, оскільки воно прийнято за обставин ще до перерахунку пенсії позивача на виконання рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28.06.2023 у справі № 300/2109/23 на підставі наданої ІНФОРМАЦІЯ_1 довідки про розмірі грошового забезпечення станом на 01.01.2021.

Окрім цього, суд звернув увагу на те, що мотиви, якими керувався відповідач при відмові позивачу у проведенні доплати до пенсії згідно змісту листа відмови є частково відмінними від визначених у відзиві на позов. Однак визнання такої відмови протиправною не відновить право позивача на отримання доплати 2000 гривень, оскільки таке право ОСОБА_1 втратив після проведення відповідачем перерахунку йому пенсії з 01.02.2021 у зв'язку із збільшенням грошового забезпечення, розрахованого відповідно до закону.

Підсумовуючи, суд дійшов висновку, що відсутні правові підстави для нарахування та виплати позивачу щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2000 грн. згідно з постановою Кабінету Міністрів України "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" від 14.07.2021 за № 713.

На підставі статей 9, 245 КАС України при формулюванні резолютивної частини рішення суд обирає спосіб захисту прав, свобод, інтересів особи, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Суд дійшов висновку, що ефективним способом відновлення порушених протиправними діями ГУ ПФУ в Івано-Франківській області прав позивача є зобов'язання відповідача здійснити перерахунок позивачу пенсії за вислугу років з 01.01.2024 (як просить в позовній заяві), виходячи з грошового забезпечення, наведеного в довідці ІНФОРМАЦІЯ_2 довідки за № 8/1/1214 від 20.03.2023 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2021, без обмеження її розміру десятьма прожитковими мінімумами, встановленими для осіб, які втратили працездатність, враховуючи раніше виплачені за цей період суми пенсії.

Підсумовуючи свої попередні висновки, суд вважає, що позов належить задовольнити частково.

Щодо розподілу судових витрат у справі:

Позивачем сплачено судовий збір за подання позовної заяви в розмірі 1211,20 грн. Відповідачем не понесено судових витрат у справі.

З огляду на часткове задоволення позову, позивачу належить відшкодувати за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області 605,60 грн. понесених судових витрат по сплаті судового збору за подання позовної заяви до суду.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250, 255, 263, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо обмеження з 01.01.2024 розміру пенсії ОСОБА_1 десятьма прожитковими мінімумами, встановленими для осіб, які втратили працездатність.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ - 20551088, вулиця Січових Стрільців, 15, місто Івано-Франківськ, 76018) здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) пенсії за вислугу років з 01.01.2024, виходячи з грошового забезпечення, наведеного в довідці ІНФОРМАЦІЯ_2 довідки за № 8/1/1214 від 20.03.2023 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2021, без обмеження її розміру десятьма прожитковими мінімумами, встановленими для осіб, які втратили працездатність, враховуючи раніше виплачені за цей період суми пенсії.

Відмовити в задоволенні решти позовних вимог.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківської області (код ЄДРПОУ - 20551088, вулиця Січових Стрільців, 15, місто Івано-Франківськ, 76018) на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя /підпис/ Боршовський Т.І.