Рішення від 05.09.2024 по справі 200/4486/24

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 вересня 2024 року Справа№200/4486/24

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зінченка О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в порядку письмового провадження) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (юридична адреса: 84122, Донецька обл., місто Слов'янськ, площа Соборна, будинок 3, код ЄДРПОУ 13486010) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

04 липня 2024 року ОСОБА_1 (далі-позивач), звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі-відповідач), в якій просить суд:

- визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області щодо невидачі адвокату Мендрику Д.О. довідки ОК5 відносно ОСОБА_2 , ІПН НОМЕР_2 , на його звернення від 28.06.2024;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області видати та направити Укрпоштою адвокату Мендрику Д.О. довідку ОК5 відносно ОСОБА_2 , ІПН НОМЕР_2 , на його звернення від 28.06.2024;

- відреагувати окремою ухвалою в адміністративній справі щодо неправомірних дій Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області в особі начальника ОСОБА_3 . Окрему ухвалу для реагування та вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону направити Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повідомити Донецький окружний адміністративний суд про вжиті заходи протягом одного місяця з дня набрання вказаним рішенням законної сили

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що він звернувся до відповідача з необхідним пакетом документів як представник застрахованої особи - ОСОБА_2 щодо витребування довідки ОК5, проте відповідач листом повідомив, що для отримання довідки ОК-5 потрібно особисто звернутись ОСОБА_2 до сервісного центру пенсійного фонду. Вважаючи такі дії протиправними, позивач звернувся до суду із даним позовом.

08 липня 2024 року ухвалою суду відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням (виклику) сторін.

Відповідач позов не визнав, у наданому суду відзиві на позовну заяву зазначив, що Порядок ведення Пенсійним фондом України реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб), обробка та використання його даних визначається Законом України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464), зокрема, статтями 16-18, 20, 21.

Склад відомостей реєстру застрахованих осіб, визначений статтею 20 Закону №2464, свідчить про їх належність до персональних даних та конфіденційної інформації про особу і використовується з додержанням вимог Закону України «Про інформацію» від 02.10.1992 № № 2657-XII (далі - Закон № 2657) та Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 № 2297-VI (далі - Закон № 2297).

Відповідно до абзаців другого - третього частини шостої статті 17 Закону № 2464 інформація з реєстру застрахованих осіб надається на запит платників єдиного внеску та/або застрахованих осіб чи уповноважених ними третіх осіб у порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Надання інформації з реєстру застрахованих осіб іншим юридичним і фізичним особам, крім органів праці та соціального захисту населення, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, допускається лише за рішенням суду у випадках, передбачених законом. Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, затверджене постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 № 10-1, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 08.07.2014 за №785/25562 (далі - Положення № 10-1).

Пунктом 8 розділу V Положення № 10-1 встановлено, що інформація з реєстру застрахованих осіб надається територіальними органами Пенсійного фонду України в паперовій формі:

застрахованій особі особисто при пред'явленні паспорта (іншого документа, що посвідчує особу), документа, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта, або свідоцтва про загальнообов'язкове соціальне страхування чи пенсійного посвідчення;

представнику застрахованої особи чи страхувальника - при пред'явленні документів, що посвідчують особу представника та її повноваження діяти від імені особи, яку він представляє, а також засвідчених копій документів, що дають змогу територіальному органу Пенсійного фонду України ідентифікувати застраховану особу, страхувальника.

Відповідно до пункту 10 Положення № 10-1 інформація з Реєстру застрахованих осіб, що містить відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків, серію та номер паспорта громадянина України, його сімейний стан, інформацію про інвалідність (групи, підгрупи, причини інвалідності із зазначенням у відповідних випадках нозологічних форм захворювань), матеріальний стан, адресу, дату і місце народження, місце проживання та перебування, надається виключно особі, якої вони стосуються (уповноваженій нею особі), а також у випадках, передбачених законами. Іншого Законом № 2464 та Порядком № 10-1 не передбачено.

У відповідності до статті 2 Закону № 2297 та статті 11 Закону № 2657 інформація про фізичну особу (персональні дані) - це відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.

У випадку якщо адвокатом запитується інформація з обмеженим доступом, а саме конфіденційна інформація про клієнта (персональні дані), такий запит має відповідати вимогам, які передбачені Законом України «Про захист персональних даних» та містити підтвердження його повноважень на отримання такої інформації, що обумовлено, зокрема статтями 6, 7, 8, 10, 14, 16, 24 вказаного Закону.

Таким підтвердженням повноважень адвоката може бути договір про надання правової допомоги, в пунктах якого мають міститись чітко визначені повноваження адвоката щодо отримання персональних даних клієнта, додаток до договору або письмове волевиявлення клієнта у вигляді згоди.

Згідно з частиною першою статті 16 Закону № 2297 порядок доступу до персональних даних третіх осіб визначається умовами згоди суб'єкта персональних даних на обробку цих даних, наданої володільцю персональних даних, або відповідно до вимог закону.

З доданої до адвокатського запиту копії паспорта ОСОБА_2 вбачається, що він зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .

Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 (із наступними змінами) затверджено Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією (далі - Перелік) та визнано таким, що втратив чинність наказ від 25.04.2022 № 75.

Згідно з Переліком м. Маріуполь та вся територія Маріупольського району Донецької області віднесені до тимчасово окупованою російською федерацією території.

Адвокатський запит позивача надійшов на електронну пошту Головного управління. ОСОБА_1 засвідчив власним електронним цифровим підписом копію паспорта та згоди особи, яка є жителем окупованих територій. Наведена обставина, на думку відповідача, може свідчити про те, що адвокат, фактично не мав доступу до оригіналів документів, копії яких він засвідчував.

Запитувану довідку застрахована особа може сформувати в електронному вигляді, скориставшись онлайн сервісами вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або за номером своєї банківської картки (BankID). Електронний документ з QR-кодом, підписаний кваліфікованим електронним підписом Пенсійного фонду України, згідно з чинним законодавством, є аналогом паперового документу, підписаного відповідальною особою в органі Фонду.

Відтак, позовні вимоги, на думку відповідача, задоволенню не підлягають.

Окрім того, при вирішенні питання про необхідність постановлення окремої ухвали, суд має враховувати фактичні обставини справи, надані докази, предмет спору, категорію справи тощо.

У позовній заяві ОСОБА_1 не наведено достатніх підстав для обґрунтування доцільності постановлення окремої ухвали суду по даній справі.

Твердження про те, що Головним управлінням в особі його керівника ОСОБА_3 допущено систематичні неправомірні дії, які призвели до порушення конституційних прав позивача, є безпідставними та не підтверджені належними, допустимими і достатніми доказами.

З огляду на наведене, відповідач вважає, що позовні вимоги щодо постановлення окремої ухвали суду по справі № 200/4486/24 задоволенню не підлягають.

Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив.

Позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України згідно паспорту громадянина України № НОМЕР_3 , має право на заняття адвокатською діяльністю, відповідно до свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю серії ДН №5159.

Судом встановлено, що між позивачем та ОСОБА_2 20 квітня 2024 року укладено договір про надання правової допомоги.

Пунктом 1.1 вказаного договору адвокат приймає на себе обов'язки представляти права і законні інтереси Клієнта в органах Управління Пенсійного фонду України та всіх його територіальних відділеннях з правом, зокрема, підпису та подання заяви про отримання довідки ОК-5, доступу до конфіденційної інформації щодо пенсійного забезпечення клієнта; отримувати виписки, довідки, витяги, у тому числі, але не виключно з державного реєстру пенсійного забезпечення громадян, довідки ОК-5, ставити підписи на документах від імені клієнта.

Того ж дня вказаним клієнтом підписано заяву про надання згоди на розголошення інформації з обмеженим доступом (конфіденційної інформації, таємниці лікування, персональних даних, банківської таємниці, пенсійної інформації).

На підставі договору про надання правової допомоги, оформлено відповідний ордер на надання правничої (правової) допомоги, у якому у графі «назва органу, у якому надається правова допомога» зазначено: «Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області».

27.06.2024 року позивач звернувся до відповідача із адвокатським запитом, в якому просив видати йому як представнику його клієнта - застрахованій особі на підставі договору про надання правової (правничої) допомоги від 20.04.2024 року№ б/н) довідку за формою ОК-5 з печаткою та підписом з урахуванням того, що документ буде віддаватися на апостиль.

До адвокатського запиту позивачем додано належним чином завірені: договір про надання правової (правничої) допомоги від 20.04.2024 року, згоду на обробку персональних даних; відповідний ордер на надання правничої (правової) допомоги; завірені копії свідоцтва на здійснення адвокатською діяльністю; завірені копії паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків застрахованої особи - ОСОБА_2 .

Листом від 01.07.2024 року № 2500-0202-8/67465 роз'яснено позивачеві щодо необхідності особистого звернення його клієнта до органів ПФУ та наведено пояснення, аналогічні викладеним у відзиві на позовну заяву.

Вважаючи такі дії неправомірними, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 131-2 Конституції України для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура. Засади організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні визначаються законом.

Таким законом є Закон України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Пунктами 1, 2 та 9 частини 1 статті 1 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність» визначено:

- адвокат - фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом;

- адвокатська діяльність - незалежна професійна діяльність адвоката щодо здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту;

- представництво це вид адвокатської діяльності, що полягає в забезпеченні реалізації прав і обов'язків клієнта в цивільному, господарському, адміністративному та конституційному судочинстві, в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами, прав і обов'язків потерпілого під час розгляду справ про адміністративні правопорушення, а також прав і обов'язків потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача у кримінальному провадженні.

Згідно із частиною 1 статті 12 цього Закону особі, яка склала присягу адвоката України, радою адвокатів регіону у день складення присяги безоплатно видаються свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката України.

Відповідно до частини 1 статті 26 зазначеного Закону адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги.

Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 1 вказаного Закону договір про надання правової допомоги - це домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об'єднання) зобов'язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов'язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Договір про надання правової допомоги укладається в письмовій формі. До договору про надання правової допомоги застосовуються загальні вимоги договірного права (частинами 1 та 3 статті 27 зазначеного Закону).

Частиною 4 статті 26 цього Закону встановлено, що адвокат зобов'язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.

Частиною 2 статті 26 вказаного Закону визначено, що ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об'єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.

Відповідно до пункту 4 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, що затверджене рішенням Ради адвокатів України від 12.04.2019 року № 41, ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об'єднанням та повинен містити обов'язкові реквізити, передбачені цим Положенням.

Підпунктом 12.4 пункту 12 Положення зазначено, що ордер містить назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності відповідно до статті 19 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Під назвою органу розуміється як безпосередньо назва конкретного органу так і назва групи органів визначених пунктом 2 частини 1 статті 20 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (наприклад, судові органи, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, органи досудового слідства, правоохоронні органи тощо).

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 20 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність» під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правничої допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правничої допомоги, зокрема: звертатися з адвокатськими запитами, у тому числі щодо отримання копій документів, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ, організацій, громадських об'єднань, а також до фізичних осіб (за згодою таких фізичних осіб).

Питання адвокатського запиту врегульовано статтею 24 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Відповідно до частини 1 статті 24 цього Закону адвокатський запит - письмове звернення адвоката до органу державної влади, органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об'єднань про надання інформації, копій документів, необхідних адвокату для надання правничої допомоги клієнту.

До адвокатського запиту додаються посвідчені адвокатом копії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, ордера або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги. Вимагати від адвоката подання разом з адвокатським запитом інших документів забороняється.

Згідно із частиною 2 статті 24 цього Закону орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, організацій, громадських об'єднань, яким направлено адвокатський запит, зобов'язані не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту надати адвокату відповідну інформацію, копії документів, крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом.

У разі якщо адвокатський запит стосується надання значного обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду адвокатського запиту може бути продовжено до двадцяти робочих днів з обґрунтуванням причин такого продовження, про що адвокату письмово повідомляється не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання адвокатського запиту.

Відмова в наданні інформації на адвокатський запит, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом, крім випадків відмови в наданні інформації з обмеженим доступом (частина 3 статті 24 цього Закону).

Аналіз наведених положень законодавства дає підстави для висновку, що: по-перше, статус особи як адвоката підтверджується свідоцтвом про право на заняття адвокатською діяльністю або посвідченням адвоката України; по-друге, повноваження представника, яким є адвокат, повинні бути підтверджені оригіналами (або посвідченими адвокатом копіями) одного з таких документів як: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Порядок організації ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - Реєстр застрахованих осіб) та порядок надання інформації з Реєстру застрахованих осіб визначені Положенням про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, що затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 року № 10-1, що зареєстрована в Міністерстві юстиції України 08.07.2014 року за № 785/25562.

Відповідно до пункту 2 розділу V цього Положення інформація з Реєстру застрахованих осіб надається безоплатно Пенсійним фондом України та територіальними органами Пенсійного фонду України в паперовій та/або електронній формі.

Згідно з пункту 6 розділу V цього Положення інформація з Реєстру застрахованих осіб формується та надається за такими формами, зокрема індивідуальні відомості про застраховану особу - згідно з додатками 3 - 5 до цього Положення.

Додатком 4 до цього Положення є індивідуальні відомості про застраховану особу - форма ОК-5.

Пунктом 8 розділу V цього Положення визначено, що інформація з Реєстру застрахованих осіб надається територіальними органами Пенсійного фонду України в паперовій формі:

застрахованій особі особисто при пред'явленні паспорта (іншого документа, що посвідчує особу), документа, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта, або свідоцтва про загальнообов'язкове соціальне страхування чи пенсійного посвідчення;

у разі якщо застрахованою особою є неповнолітня або недієздатна особа чи особа, цивільна дієздатність якої обмежена, - батькам, опікуну, піклувальнику (законному представнику), представнику закладу, який здійснює опіку та піклування, при пред'явленні документів, що дають змогу територіальному органу Пенсійного фонду України ідентифікувати застраховану особу та її законного представника чи піклувальника або представника закладу, який здійснює опіку та піклування, а також документів, що підтверджують статус законного представника застрахованої особи чи її піклувальника або представника закладу, який здійснює опіку та піклування (відповідне посвідчення, свідоцтво про народження, рішення суду тощо);

представнику застрахованої особи чи страхувальника - при пред'явленні документів, що посвідчують особу представника та її повноваження діяти від імені особи, яку він представляє, а також засвідчених копій документів, що дають змогу територіальному органу Пенсійного фонду України ідентифікувати застраховану особу, страхувальника.

Пунктом 10 розділу V цього Положення визначено, що інформація з Реєстру застрахованих осіб, що містить відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків, серію та номер паспорта громадянина України, його сімейний стан, інформацію про інвалідність (групи, підгрупи, причини інвалідності із зазначенням у відповідних випадках нозологічних форм захворювань), матеріальний стан, адресу, дату і місце народження, місце проживання та перебування, надається виключно особі, якої вони стосуються (уповноваженій нею особі), а також у випадках, передбачених законами.

Позивачем як адвокатом та представником застрахованої особи складено адвокатський запит, який відповідав вимогам законодавства, та до якого додані засвідчені копії документів, що давали змогу відповідачу ідентифікувати відповідну застраховану особу.

Як встановлено судом вище, крім цього клієнтом позивача, щодо якого ним вчинено відповідний запит, підписана заява про надання згоди на розголошення інформації з обмеженим доступом (конфіденційної інформації, таємниці лікування, персональних даних, банківської таємниці, пенсійної інформації).

За таких обставин територіальний орган Пенсійного фонду України зобов'язаний видати позивачу на його запит інформацію з Реєстру застрахованих осіб з Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування у паперовій формі (довідка за формою ОК-5).

Недотримання відповідачем такого обов'язку призвело до порушення права позивача як адвоката на отримання інформації та документів, що стосуються його клієнта.

Інші, доводи, зазначені відповідачем у відзиві на позов не спростовують вказані висновки суду та не відповідають підставам з яких позивачу відмовлено у задоволенні його запиту.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до вимог частин першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Нормами частини другої зазначеної статті встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

За таких обставин, у розглядуваному випадку суд доходить висновку про задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області щодо невидачі адвокату - Мендрику Дмитру Олександровичу довідки ОК- 5 відносно ОСОБА_2 , ІПН НОМЕР_2 , на його адвокатський запит від 28.06.2024 та зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області видати адвокату Мендрику Дмитру Олександровичу довідку ОК 5 відносно ОСОБА_2 , ІПН НОМЕР_2 , на його адвокатський запит від 28.06.2024.

Щодо постановлення окремої ухвали суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 1 статті 249 КАС України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.

Враховуючи те, що задоволення даного позову є достатнім та належним способом захисту та відновлення порушеного права позивача, суд вважає за необхідне у задоволенні вимог позивача про постановлення окремої ухвали відмовити.

Зважаючи на те, що позивачем при поданні позову сплачено судовий збір у сумі 968,96 грн., наведена сума відповідно до положень ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України підлягає стягненню на користь позивача з відповідача, за рахунок його бюджетних асигнувань.

Керуючись статтями 2-17, 19, 20, 42-47, 55-60, 72-77, 90, 94-99, 122, 124-125, 132, 139, 143, 159-165, 168, 171, 173, 192-196, 224-230, 241, 243, 245, 246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (юридична адреса: 84122, Донецька обл., місто Слов'янськ, площа Соборна, будинок 3, код ЄДРПОУ 13486010) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області щодо невидачі адвокату - Мендрику Дмитру Олександровичу довідки ОК- 5 відносно ОСОБА_2 , ІПН НОМЕР_2 , на його адвокатський запит від 28.06.2024.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (юридична адреса: 84122, Донецька обл., місто Слов'янськ, площа Соборна, будинок 3, код ЄДРПОУ 13486010) видати адвокату Мендрику Дмитру Олександровичу (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) довідку ОК 5 відносно ОСОБА_2 , ІПН НОМЕР_2 , на його адвокатський запит від 28.06.2024.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (юридична адреса: 84122, Донецька обл., місто Слов'янськ, площа Соборна, будинок 3, код ЄДРПОУ 13486010) на користь ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) понесені витрати зі сплати судового збору у розмірі 968,96 грн. (вісімсот сім гривень 46 копійок).

Повний текст рішення складено та підписано 05 вересня 2024 року.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя О.В. Зінченко