Справа № 146/1320/24
"05" вересня 2024 р. селище Томашпіль
Суддя Томашпільського районного суду Вінницької області Пилипчук О.В., розглянув матеріали, що надійшли від ВП №2 Тульчинського РВП ГУНП України у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
ч.3 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Гр. ОСОБА_1 , притягується до адміністративної відповідальності за те, що 08 серпня 2024 року о 21:05 годині в с-щі Томашпіль, ухилився від виконання батьківських обов'язків щодо виховання свого сина гр ОСОБА_2 2009 р.н., яке виразилося в тому, що останній керував мотоциклом «Forte» при цьому не мав права керування категорії «А».
Також ОСОБА_1 інкримінюється ухилення від виконання батьківських обов'язків щодо виховання свого сина гр ОСОБА_2 2009 р.н., яке виразилося в тому, що останній керував мотоциклом «Forte», який неперереєстрований, незареєстрований з моменту придбання.
Гр. ОСОБА_1 своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні гр. ОСОБА_1 вину за обставин викладених в протоколі не визнав, вказав, що мотоциклом «Forte» зареєстрований на праві власності за ним. Визнав, що гр ОСОБА_2 2009 р.н. керував даним т/з, не маючи права керування категорії «А».
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол, та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Як зазначено в ч. 1 ст. 256 КУпАП, поряд з іншими обов'язковими даними, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і основним джерелом доказів у справі, оскільки саме в ньому повинні міститися повні й точні відомості про вчинене правопорушення і його кваліфікацію, що має значення для правильного вирішення справи.
Згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_1 , мотоцикл «Forte» зареєстрований 03.08.2024 на праві власності за ОСОБА_1 .
Таким чином гр. ОСОБА_1 частково спростовано обставини вказані в протоколі.
Вина гр. ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП повністю доведена матеріалами справи, поясненнями правопорушника.
Дії гр. ОСОБА_1 вірно кваліфіковано за ч.3 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, крім порушень, передбачених частинами третьою або четвертою статті 173-4 цього Кодексу.
Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст.22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Приймаючи до уваги малозначність правопорушення, часткове спростування обставин правопорушення вказаного в протоколі, визнання ОСОБА_1 вини, обставини скоєння адміністративного правопорушення, той факт, що жодної шкоди правопорушенням не спричинено, вважаю за можливе застосувати до ОСОБА_1 ст. 22 КУпАП та звільнити його від адміністративної відповідальності, обмежитись усним зауваженням.
Керуючись ст. ст. 22, 187, 280, 283 КУпАП
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 184 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , від адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 184 КУпАП, відповідно до ст. 22 КУпАП обмежитись усним зауваженням.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст. 184 КУпАП, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , закрити.
На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подано апеляційну скаргу до Вінницького апеляційного суду через Томашпільський районний суд.
Суддя: О. В. Пилипчук