Справа № 766/10940/23
н.п 1-кп/766/1091/24
04.09.2024 року Херсонський міський суд Херсонської області
в складі головуючого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,
захисника (адвоката) ОСОБА_6 (в режимі відеоконференції);
обвинуваченої ОСОБА_7 (в режимі відеоконференції),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Херсона кримінальне провадження, відомості про яке внесено до ЄРДР №22023230000000502 від 14.11.2023, за обвинуваченням:
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, раніше не судимої, зі середньою освітою, незаміжньої, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , яка має на утриманні важкохвору мати похилого віку, проживаючої за адресою: АДРЕСА_2
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 28 ч.5 ст. 111-1 КК України-
ОСОБА_7 у невстановлені дату та час, але не пізніше початку вересня 2022 року, будучи проросійсько налаштованою, діючи з прямим умислом та усвідомлюючи протиправний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, всупереч врегульованим чинним законодавством України суспільним відносинам у сфері національної безпеки України, перебуваючи на тимчасово окупованій території Херсонської області, добровільно погодилась щодо участі у проведенні на території тимчасово окупованого с. Чорнобаївка Херсонського району Херсонської області незаконного референдуму про вихід Херсонської області зі складу України, утворення самостійної держави та входження її до складу рф на правах суб'єкта рф, та була включена до складу ДВК, яка діяла на території АДРЕСА_1 .
Так, ОСОБА_7 у невстановлені дату та час, але не пізніше початку вересня 2022 року, з метою перевірки списку виборців, які у послідуючому були використанні під час проведення незаконного референдуму, здійснили по-дворовий обхід мешканців АДРЕСА_1 , з метою встановлення фактичного проживання осіб у відповідних адресах.
У послідуючому, у період з 23 по 27 вересня 2022 року, діючи за попередньою змовою з так званою головою ДВК, що діяла на території АДРЕСА_1 та іншими невстановленими на даний час особами (щодо яких здійснюється досудове розслідування), діючи із прямим умислом, усвідомлюючи свою протиправну діяльність та передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, порушення Конституції України, Закону України «Про всеукраїнський референдум», Закону України «Про правовий режим воєнного стану», прийняла участь у проведенні незаконного референдуму, а саме будучи членом виборчої комісії с. Чорнобаївка, зі списками виборців, наданими їй бюлетенями та скринькою для голосування здійснила по-дворовий обхід жителів АДРЕСА_1 з метою їх залучення до голосування щодо виходу Херсонської області зі складу України, утворення самостійної держави та входження її до складу російської федерації на правах суб'єкта російської федерації. Під час проведення референдуму ОСОБА_7 активно пропонувала мешканцям с. Чорнобаївка проголосувати шляхом поставлення відповідних відміток у бюлетені, вела облік громадян по списку, які проголосували під час проведення незаконного референдуму.
В подальшому, 27 вересня 2022 року так звана «ЦВК Херсонської області» за результатами підрахунку всіх бюлетенів визнала незаконний референдум таким, що відбувся. Відповідно до його результатів було задекларовано 497051 громадян, що становить 87.05 % від загальної кількості виборців, які прийняли участь у голосуванні, виявили бажання за входження Херсонської області у склад рф.
Таким чином, наслідком вищевказаних незаконних та неправомірних дій ОСОБА_7 та інших осіб, щодо яких здійснюється розслідування у даному провадженні, стало визнання російською федерацією незаконного референдуму на тимчасово окупованій територій України таким, що відбувся та незаконного приєднання Херсонської області до складу рф.
Суд кваліфікує дії обвинуваченої за ч. 2 ст. 28 -ч. 5 ст. 111-1 КК України, як колабараційна діяльність, а саме - участь громадянина України в проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій території, вчинена за попередньою змовою групою осіб.
У судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_7 свою вину у вчиненні інкримінованого їй правопорушення не визнала, вказуючи, що участі в незаконному референдумі не приймала, по дворовий обхід мешканців с. Чорнобаївка з метою встановлення фактичного проживання осіб не здійснювала, членом виборчої комісії під час проведення незаконного референдуму не була, свідки її обмовлюють. Її знайомий ОСОБА_8 запропонував їй допомогти мешканцям села, та роздати гуманітарну соціальну допомогу, та з цього приводу вона дійсно зверталась до двох мешканців, пропонуючи їм гуманітарну допомогу.
Не зважаючи на невизнання своєї вини ОСОБА_7 в обсязі, пред'явленого обвинувачення органом досудового розслідування, остання підтверджена наступними дослідженими судом доказами, які є належними та допустимими:
-Показаннями свідка ОСОБА_9 , яка в судовому засіданні пояснила, що особисто знайома з ОСОБА_7 , оскільки вони мешканці одного села. Приблизно у серпні 2022 року, перед проведенням так званого «референдуму» окупаційною владою в АДРЕСА_1 , вона бачила, як ОСОБА_7 ходила по вул. Жовтнева, здійснювала поддворовий обхід, та перевіряла списки осіб, які проживають в тому районі, підходила до неї зі списками, питала, хто де мешкає. Вона розуміла, що ці списки складаються у зв'язку з підготовкою до референдуму, оскільки саме в цей період проводилась інтенсивна підготовка до так званого “референдуму». У вересні в день “голосування» також бачила, як ОСОБА_7 з іншою жінкою та озброєним російським військовим ходили по вулиці та стукали в ворота в кожне подвір'я. У іншої жінки, була в руках скринька для голосування;
-Показаннями свідка ОСОБА_10 , яка в судовому засіданні пояснила, що вона особисто знайома з ОСОБА_7 , оскільки вони мешканці одного села. Під час проведення так званого «рефендуму», в вересні 2022 року, вона бачила як по її вулиці Троїцької під'їхала машина, з якої вийшли військові та якісь жінки, серед яких була ОСОБА_7 , вони ходили по вулиці та стукати у ворота людей, до її воріт підійшла ОСОБА_7 , яка тримала в руках урну для голосування, та постукала в ворота, поряд з нею був озброєний військовий. Вона двері не відчинила, за ворота не вийшла.;
-Показаннями свідка ОСОБА_11 , яка в судовому засіданні надала пояснення, що особисто знайома з ОСОБА_7 оскільки вони мешканці одного села. 24.08.2022 року (на її день народження) ОСОБА_7 підходила до неї додому, зі списками, перевіряла, хто, де проживає. Вона розуміла, що це було пов'язано з так званим «референдумом», оскільки його збиралась проводити окупаційна влада в Херсонській області. Приблизно у вересні також бачила з вікна будинку, під час референдуму, як по вулиці Троїцькій ходила ОСОБА_7 разом з озброєним військовим та ще одним чоловіком та стукали в воротакожного подвір'я. В ОСОБА_7 в руках була скринька для голосування. Бачила як ОСОБА_7 з іншими особами підходили до її сусідів, які вийшли з двору та прийняли участь в голосуванні, при цьому підписували документи;
-Показаннями свідка ОСОБА_12 , яка в судовому засіданні надала пояснення, що особисто знайома з ОСОБА_7 оскільки вони мешканці одного села. Під час так званого «референдуму» вона проходила біля Чорнобаївської сільської ради по вул. Соборній, там було організоване так зване «голосування», були розставлені столи, на яких стояли скриньки для голосування, були люди, серед яких була ОСОБА_7 , яка підходила до неї та агітувала її проголосувати за росію на цьому референдумі, казала, що ми будемо жити дуже добре, в нас буде багато грошей. Референдум проходив дня три. Також бачила, як ОСОБА_7 їздила по АДРЕСА_2 на синьому автомобілі «Жигулях», з прапорами російської федерації. Також ОСОБА_7 підходила до неї з проханням роздати якісь російські газети, на що вона відмовилась.
-Показаннями свідка ОСОБА_13 , яка в судовому засіданні надала пояснення, що особисто знайома з ОСОБА_7 оскільки вони мешканці одного села. Перед проведенням «референдуму» бачила у центрі села біля сільської ради проводились агітаційні заходи щодо проведення так званого референдуму, серед людей, які там знаходились та проводили ці заходи була ОСОБА_7 . Також бачила фотографії в спільній групі мешканців с. Чорнобаївка, на який була відображена ОСОБА_7 , яка була під час проведення самого референдуму біля столу зі скринькою для голосування;
-Показаннями свідка ОСОБА_14 , яка в судовому засіданні надала пояснення, що особисто знайома з ОСОБА_7 оскільки вони мешканці одного села. Перед проведенням так званого «референдуму», бачила ОСОБА_7 яка приблизно у серпні ходила зі списками осіб по її вулиці з хлопцем ОСОБА_15 , та з'ясовувала хто де проживає та уточнювала дані для майбутнього референдуму;
-Показаннями свідка ОСОБА_16 , яка в судовому засіданні надала пояснення, що особисто знайома з ОСОБА_7 оскільки вони мешканці одного села, під час так званого «референдуму» бачила, як по її вулиці проходили 3 жінки, серед яких була ОСОБА_7 та озброєний російський військовий, вони стукали у ворота, пропонували проголосувати, також бачила, що ці жінки тримали папки в руках, ОСОБА_7 тримала в руках урну для голосування;
-протоколом огляду від 11.02.2023 року з фотознімками з екрану та оптичним носієм інформації, як додатки до нього, об'єктом огляду якого було загальнодоступна сторінка Всесвітньої мережі Інтернет, а саме: офіційний Інтернет - ресурс НОМЕР_1 за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_2 , на якій у загальному доступу розміщено статтю щодо ухвалення ВРУ Заяви про невизнання псевдореферендумів і заклику світу так само не визнавати їх (т.1 а.с.60-67);
-протоколом огляду від 05.12.2022 року з фотознімками з екрану та оптичним носієм інформації, як додатки до нього, об'єктом огляду якого була загальнодоступна сторінка Всесвітньої мережі Інтернет, а саме: Інтернет -ресурсу «Офіційний сайт ІНФОРМАЦІЯ_3 » за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_4 , на якій було розміщено статтю щодо звернення 20.09.2022 громадскої ради Херсонської області до голови регіону з ініціативою негайного проведення референдуму, лист «общественного совета при Военно-гражданской администрации Херсонской области», в якому голова цієї організації звертається до голови правління Військово-цивільної адміністрації ОСОБА_17 про необхідність негайного проведення референдума по входженню Херсонської області до складу Російської Федерації (т.1 а.с. 68-79);
-протоколом огляду від 05.12.2022 року з фотознімками з екрану та оптичним носієм інформації, як додатки до нього, об'єктом огляду якого була загальнодоступна сторінка Всесвітньої мережі Інтернет, а саме: Інтернет -ресурсу «Офіційний сайт ІНФОРМАЦІЯ_3 » за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_4 , на якій було розміщено публікацію Виборчої комісії Херсонської області щодо рішення за результатом референдума, в якій зазначено, що в референдумі Херсонської області про вихід Херсонської області із складу України прийняли участь 571 001 учасників референдуму, за вихід Херсонської області та входження її в склад російської федерації зі складу України проголосувало 497051 учасників, що складає 50 відсотків від числа учасників референдуму, у зв'язку з чим було прийнято рішення вважати схваленим питання в підтримку референдуму (т.1 а.с. 80-91);
-протоколом огляду від 05.12.2022 року з фотознімками з екрану та оптичним носієм інформації, як додатки до нього, об'єктом огляду якого була загальнодоступна сторінка Всесвітньої мережі Інтернет, а саме: Інтернет -ресурсу «Офіційний сайт ІНФОРМАЦІЯ_3 » за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_4 , на якій було розміщено публікацію « ОСОБА_18 признала Херсонскую область», зі змісту публікації вбачається, що 29.09.2022 року президентом російської федерації було винесено Указ щодо визнання Херсонської області самостійним субєктом, з визнанням державного суверенітету та незалежністю Херсонської області (т.1 а.с.92-101);
-протоколом огляду від 05.12.2022 року з фотознімками з екрану та оптичним носієм інформації, як додатки до нього, об'єктом огляду якого була загальнодоступна сторінка Всесвітньої мережі Інтернет, а саме: Інтернет -ресурсу «Офіційний сайт ІНФОРМАЦІЯ_3 » за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_4 , на якій було розміщено статтю щодо звернення 28.09.2022 голови адміністрації Херсонської області ОСОБА_19 до президента російської федерації володимира путіна щодо прийняття Херсонської області до складу рф як нового субєкта федерації (т.1 а.с.102-113);
-протоколом огляду від 05.12.2022 року з фотознімками з екрану та оптичним носієм інформації, як додатки до нього, об'єктом огляду якого була загальнодоступна сторінка Всесвітньої мережі Інтернет, а саме: Інтернет -ресурсу «Офіційний інтернет-портал правової інформації» за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_5 , на якій 03.10.2022 року було розміщено публікацію Договору між російською федерацією та Херсонською областю про прийняття до російської федерації Херсонської області та утворення в складі російської федерації нового субєкта від 30.09.2022, в якій також зазначається, що кордони території Херсонської області визначаються кордонами території Херсонської області, які існують на день утворення та день прийняття в російську федерацію Херсонської області та утворення в складі російської федерації нового субєкта, з дня прийняття до російської федерації Херсонської області в складі російської федерації утворюється новий субєкт - Херсонська область (т.1 а.с. 114-126)
- протоколом огляду від 03.12.2022 року з фотознімками з екрану та оптичним носієм інформації, як додатки до нього, об'єктом огляду якого була загальнодоступна сторінка Всесвітньої мережі Інтернет, а саме: Інтернет -ресурсу « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_7 , на якій 04/10/2022 року було розміщено публікацію Президента російської федерації «Федеральний закон выд 04.10.2022 № 375-Ф3 «Про ратификацию Договору між російською федерацією та Херсонською областю про прийняття в російську федерацію Херсонської області та утворення в складі російської федерації нового суб'єкту», в якому було відображений текст самого закону (т.1 а.с.127-137);
-протоколом огляду від 03.12.2022 року з фотознімками з екрану та оптичним носієм інформації, як додатки до нього, об'єктом огляду якого була загальнодоступна сторінка Всесвітньої мережі Інтернет, а саме: російського офіційного Інтернет-ресурсу « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ІНФОРМАЦІЯ_9 » за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_10 , на якій 04/10/2022 року було розміщено публікацію ради Федерації Федеральних зборів російської федерації щодо ухвалення федерального конституційного закону «Про прийняття в російську федерацію Херсонської області та утворення в складі російської федерації нового субєкту - Херсонської області», в якому зазначено, що ОСОБА_20 підтримує федеративний конституційний закон, та вважають його прийнятим. (т.1 а.с.138-148);
-протоколом огляду від 03.12.2022 року з фотознімками з екрану та оптичним носієм інформації, як додатки до нього, об'єктом огляду якого була загальнодоступна сторінка Всесвітньої мережі Інтернет, а саме: російського офіційного Інтернет-ресурсу « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_7 , на якій 05/10/2022 року було розміщено публікацію Указу про виконуючого обов'язки губернатора Херсонської області, в якому вказується, про призначення ОСОБА_21 тимчасово виконуючим обов'язки губернатора Херсонської області (т.1 а.с. 149-157);
-протоколом огляду від 03.12.2022 року з фотознімками з екрану та оптичним носієм інформації, як додатки до нього, об'єктом огляду якого була загальнодоступна сторінка Всесвітньої мережі Інтернет, а саме: російського офіційного Інтернет-ресурсу « ІНФОРМАЦІЯ_11 » за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_10 , на якій 19/10/2022 року було розміщено публікацію Ради Федерації Федеральних зборів російської федерації: «Про ухвалення указу президента російської федерації від 19.10.2022 року № 756 «Про введення військового стану на територіях Донецької народної республіки, Луганської народної республіки, Запорізької та Херсонської областей», в якому було висвітлено текст ухвалу, та зазначено, що він був затверджений президентом Російської Федерації від 19.10.2022 року (т.1 а.с. 158-168);
- протоколом пред'явлення особи для впізнання по фотознімках від 09.10.2023 року та відеозаписом до нього, згідно якого свідок ОСОБА_13 впізнала обвинувачену як особу за фотокартками серед інших осіб як особу з якої вона знайома (т.2 а.с.7-11);
-протоколом пред'явлення особи для впізнання по фотознімках від 08.10.2023 року та відеозаписом до нього, згідно якого свідок ОСОБА_14 впізнала обвинувачену як особу, яка приймала участь в організації незаконного референдуму з питання приєднання Херсонської області до складу РФ та збирала списки для голосування (т.2 а.с.12-16);
-протоколом пред'явлення особи для впізнання по фотознімках від 08.10.2023 року та відеозаписом до нього, згідно якого свідок ОСОБА_11 впізнала обвинувачену як особу, яка приймала участь в організації незаконного референдуму з питання приєднання Херсонської області до складу РФ та збирала списки для голосування (т.2 а.с.17-21);
-протоколом пред'явлення особи для впізнання по фотознімках від 08.10.2023 року та відеозаписом до нього, згідно якого свідок ОСОБА_16 впізнала обвинувачену як особу, яка приймала участь в організації незаконного референдуму з питання приєднання Херсонської області до складу РФ та агітувала її прийняти участь в незаконному референдумі (т.2 а.с.22-26);
-протоколом пред'явлення особи для впізнання по фотознімках від 18.09.2023 року та відеозаписом до нього, згідно якого свідок ОСОБА_9 впізнала обвинувачену як особу, яка приймала участь в організації незаконного референдуму з питання приєднання Херсонської області до складу РФ (т.2 а.с.27-31);
-протоколом пред'явлення особи для впізнання по фотознімках від 18.09.2023 року та відеозаписом до нього, згідно якого свідок ОСОБА_22 впізнав обвинувачену як особу, яка приймала участь в проведенні незаконного референдуму з питання приєднання Херсонської області до складу РФ та агітувала її прийняти участь в незаконному референдумі (т.2 а.с.32-36);
-протоколом пред'явлення особи для впізнання по фотознімках від 17.09.2023 року та відеозаписом до нього, згідно якого свідок ОСОБА_10 впізнала обвинувачену як особу, яка приймала участь в організації незаконного референдуму з питання приєднання Херсонської області до складу РФ та збирала списки для голосування (т.2 а.с.37-41);
-протоколом пред'явлення особи для впізнання по фотознімках від 19.09.2023 року та відеозаписом до нього, згідно якого свідок ОСОБА_12 впізнала обвинувачену як особу, яка приймала участь в організації незаконного референдуму з питання приєднання Херсонської області до складу РФ (т.2 а.с.42-46);
Оцінюючи наведені докази, суд приходить до висновку про те, що вони поза розумним сумнівом повністю доводять пред'явлене ОСОБА_7 обвинувачення, узгоджуються між собою щодо часу, місця та способу вчиненого ним злочину.
Доводи обвинуваченої, про те, що вона не приймала участь в організації референдуму, а лише приймала участь в розповсюджені гуманітарної допомоги, суд вважає необгрунтованими та розцінює як спосіб захисту, та такими, що спростовуються сукупністю вищеперелічених доказів, в тому числі показаннями свідків ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_23 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_24 , які в судовому засіданні надали покази про те, що вони бачили особисто, як обвинувачена приймала участь в органіації незаконного референдуму, здійснювала подворий обхід, уточнювала списки мешкаючих осіб для подальшого референдума, та тримала в руках урну для голосування, жоден з цих свідків не вказував в своїх поясненнях про те, що ОСОБА_7 пропонувала їм гуманітарну допомогу. Підстав сумніватись у вказаних показах свідків суд не вбачає, оскільки вони надані і підтверджені безпосередньо в судовому засіданні, та повністю узгоджуються з сукупністю зібраних у кримінальному провадженні доказів і не суперечать один одному. Всі свідки є мешканцями одного села, вони знайомі з ОСОБА_7 , неприязнених відносин між ними не існувало, про що кожен з них підтвердив в ході судового розгляду, а тому не має підстав обмовляти обвинувачену.
При обранні виду та розміру покарання обвинуваченому суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, який за законом віднесений до категорії тяжких злочинів, особу обвинуваченої, яка має постійне місце проживання, маєу на утримані важкохвору мати похилого віку, на обліку у нарколога та психіатра не перебуває, раніше не судима. Обставин, які пом'якшують покарання судом не встановлено. Обставиною, яка обтяжує покарання суд визнає: вчинення злочину з використанням умов воєнного стану.
Cуд не враховує вказану в обвинувальному акті обставину як обтяжуючу покарання обвинуваченій ОСОБА_7 - вчинення кримінального правопорушення групою осіб за попередньою змовою , так як вона є кваліфікуючою ознакою за обвинуваченням ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України (ч.4 ст. 67 КК України, п.4 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 24.10.2003 Про практику призначення судами кримінального покарання).
З огляду на наведене, суд вважає за необхідне призначити обвинуваченій покарання у виді позбавлення волі, у межах санкції встановленої ч.5 ст.111-1 КК України, на строк який, на думку суду, буде достатнім для виправлення обвинуваченої та попередження вчинення нею нових злочинів з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та з позбавленням права займатися діяльністю пов'язаною з організацією та проведення виборів та референдумів, на максимальний строк, із застосування додаткового покарання у виді конфіскації майна.
Питання щодо речових доказів у справі суд вирішує у відповідності до положень ст. 100 КПК України.
На підставі ч. 4 ст. 174 КПК України, Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаїва від 03.11.2023 року на майно, яке на праві власності належить ОСОБА_7 - залишити незмінним до фактичного виконання вироку в частині конфіскації всього належного їй майна на користь держави.
Керуючись ст.ст. 373 - 376 КПК України, суд
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч.5 ст. 111-1 КК України, та призначити їй покарання у вигляді 6 (шести) років позбавлення волі з позбавленням права обіймати будь-які посади у органах державної влади, органах місцевого самоврядування та з позбавленням права займатися діяльністю пов'язаною з організацією та проведення виборів та референдумів на строк 15 років з конфіскацією всього належного їй майна.
Строк відбування покарання ОСОБА_7 обчислювати з дня набрання вироком законної сили.
На підставі ч. 5 ст. 72 КК України зарахувати в строк відбування покарання ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк її попереднього ув'язнення у період із 04.10.2023 року по день набрання вироком законної сили, з розрахунку один день ув'язнення відповідає одному дню позбавлення волі.
Строк додаткового покарання у виді позбавленням права обіймати будь-які посади у органах державної влади, органах місцевого самоврядування та з позбавленням права займатися діяльністю пов'язаною з організацією та проведення виборів та референдумів, слід рахувати з моменту відбуття основного покарання.
Запобіжний захід стосовно ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вигляді тримання під вартою в Державній установі «Миколаївський слідчий ізолятор» до набрання вироком законної сили - залишити без змін.
Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаїва від 03.11.2023 року на майно, яке на праві власності належить ОСОБА_7 - залишити незмінним до фактичного виконання вироку в частині конфіскації всього належного їй майна на користь держави.
Речовий доказ: мобільний телефон - повернути власнику ОСОБА_7 .
На вирок може бути подана апеляційна скарга протягом 30 днів з дня його проголошення до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області, а засудженим в той же самий строк з моменту отримання копії вироку.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження, а в разі оскарження після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Обвинувачений має право на ознайомлення з журналом судового засідання та подання на нього письмових зауважень.
Учасники судового провадження протягом строку апеляційного оскарження мають право заявити клопотання про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.
Копія вироку негайно після судового засідання вручається обвинуваченому та прокурору.
Суддя ОСОБА_1