Постанова від 03.09.2024 по справі 308/13980/24

308/13980/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.09.2024 м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області - Малюк В.М., за участю секретаря судового засідання - Микита М-Н.М., прокурора - Соколова А.В. та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Ужгород, справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Департаменту стратегічних розслідувань управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області, відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, який з 31.07.2023 року звільнений з посади командира роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 ,

про вчинення адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

До Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області надішли матеріали справи про адміністративне правопорушення за №308/13980/24 (провадження №3/308/7333/24), №308/13981/24 (провадження №3/308/7334/24) та №308/13982/24 (провадження №3/308/7335/24) про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, а тому спільний розгляд цих справ є доцільним.

Згідно протоколу №203 від 23.08.2024 року, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді - командира роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі ІНФОРМАЦІЯ_2 ) та будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, як суб'єкт декларування, згідно підпункту г) пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (військова посадова особа) в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та пункту 27 розділу ХІІІ «Прикінцевих положень» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно протоколу №204 від 23.08.2024 року, ОСОБА_1 , який обіймав посаду командира роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі ІНФОРМАЦІЯ_2 ) до 31.07.2023 року та будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, як суб'єкт декларування, який припиняє діяльність, пов'язану виконанням функцій держави або місцевого самоврядування та який є суб'єктом відповідальності згідно підпункту г) пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (військова посадова особа), в порушення вимог ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, пункт 27 розділу ХІІІ «Прикінцевих положень» Закону України «Про запобігання корупції», пункту 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 № 958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 № 1153/29283, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 08.06.2024 опублікував на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні» за період не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно протокол №205 від 23.08.2024 року, ОСОБА_1 , будучи особою, уповноваженої на виконання функцій держави, а саме військовою посадовою особою (командир роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 ), в порушення вимог абз.2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», будучи зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення), за 2023 рік не пізніше 31.03.2024 року та маючи об'єктивну можливість це зробити, перебуваючи в м. Ужгороді Закарпатської області за місцем проживання, подав її несвоєчасно, без поважних причин, а саме 08.06.2024 о 18:32 год. (подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно протоколу №203 від 23.08.2024 датою вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є дата подання ОСОБА_1 декларації особи, тобто 08.06.2024 о 18:04 год. (гранична дата до початку якої необхідно було подати вказану декларацію, є 00:00 год. 31.01.2024).

Згідно протоколу №204 від 23.08.2024 датою вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є дата подання ОСОБА_1 декларації особи, тобто 08.06.2024 о 18:32 год. (гранична дата до початку якої необхідно було подати вказану декларацію, є 00:00 год. 31.03.2024).

Згідно протоколу №205 від 23.08.2024 датою вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є дата подання ОСОБА_1 декларації особи, тобто 08.06.2024 о 18:21 год. (гранична дата до початку якої необхідно було подати вказану декларацію, є 00:00 год. 31.01.2024).

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, визнав повністю.

Прокурор Соколов А.В. у судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на останнього адміністративне стягнення в межах санкції статті.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні докази, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з диспозицією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП адміністративну відповідальність передбачено за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з приміткою до ст.172-6 КУпАП суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п. 9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

З витягу із наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 25.02.2022 №33 встановлено, що капітана ОСОБА_1 , зараховано до списків особового складу ІНФОРМАЦІЯ_2 на період до оголошення демобілізації та призначено на посаду командира роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 з 25 лютого 2022 року.

Відповідно до витягу із наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 31.07.2023 № 162 зазначено, що капітана ОСОБА_1 , командира роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , звільнено наказом командувача військ оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (по особовому складу) № 380 від 10 червня 2023 року у відставку за підпунктом «а» (за віком) частини 4 пункту 2 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та вважається, що справи та посаду здав. З 31 липня 2023 року виключений зі списків особового складу та всіх видів забезпечення.

Тому, ОСОБА_1 є суб'єктом декларування, згідно Закону України «Про запобігання корупції» та як особа, що припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій, була зобов'язана наступного року після припинення діяльності подати в установленому порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно з інформації отриманої з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, ОСОБА_1 подав декларації за 2022, 2023 а також після звільнення в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» - 08.06.2024 р., тобто несвоєчасно.

Оцінивши в сукупності всі зібрані та дослідженні у судовому засіданні докази, суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП - несвоєчасне подання, без поважних причин, декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення стверджується зібраними у справі доказами, а саме: протоколом № 203, 204, 205 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 23.08.2024 року; витягами з наказу, витягом з функціональних обов'язків, службовою характеристикою, витягом з наказу про присвоєння звання, витягом зі сторінки публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» сайту «public.nazk.gov.ua» щодо ОСОБА_1 , поясненнями ОСОБА_1 , та іншими матеріалами справи.

Вищенаведені докази у їх сукупності підтверджують факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларацій.

Об'єктивних причин щодо несвоєчасності подання та оприлюднення зазначеної декларації на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції перевіркою не встановлено.

Відповідно до вимог статті 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

При призначенні адміністративного стягнення суд виходить із змісту ст.33 КУпАП і враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, який свою вину у скоєному визнав повністю, вперше притягається до адміністративної відповідальності, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність та вважає за можливе призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді мінімального штрафу, оскільки на думку суду саме цей вид адміністративного стягнення буде відповідати вимогам ст. 23 КУпАП, а саме буде сприяти вихованню правопорушника в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником так і іншими особами.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у сумі 605,60 грн.

Керуючись ст. ст.36, 40-1, 172-6 ч.1, 245, 283,-285, 287,-291, 294 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закон України «Про судовий збір», суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати в одне провадження справи №308/13980/24 (провадження №3/308/7333/24), №308/13981/24 (провадження №3/308/7334/24) та №308/13982/24 (провадження №3/308/7335/24) про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, та присвоїти єдиний номер №308/13980/24 (провадження №3/308/7333/24).

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

У відповідності до ст. 36 КУпАП призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605, 60 грн.

Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.

Суддя Ужгородського

мськрайонного суду Малюк В.М.