Ухвала від 05.09.2024 по справі 161/21299/23

Справа № 161/21299/23 Провадження №11-кп/802/504/24 Головуючий у 1 інстанції: ОСОБА_1

Доповідач: ОСОБА_2

ВОЛИНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 вересня 2024 року місто Луцьк

Волинський апеляційний суд у складі:

головуючого судді - ОСОБА_2 ,

суддів - ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

з участю

секретаря судового засідання - ОСОБА_5 ,

прокурора - ОСОБА_6 ,

захисника - ОСОБА_7 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Луцьку в порядку спеціального судового провадження за відсутності обвинуваченого (in absentia) кримінальне провадження №42023030000000089 за апеляційною скаргою захисника ОСОБА_7 в інтересах обвинуваченої ОСОБА_8 на вирок Луцького міськрайонного суду Волинської області від 30 квітня 2024 року про обвинувачення ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.111 КК України

ВСТАНОВИВ:

Згідно вироку суду першої інстанції ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку м. Волноваха, Донецької області, зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , громадянку України, з вищою освітою, раніше не судиму,

визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.111 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 15 (п'ятнадцять) років, з конфіскацією усього належного їй на праві приватної власності майна.

Відповідно до ст.54 КК України позбавлено ОСОБА_8 , спеціального звання - старшого лейтенанта служби цивільного захисту.

На підставі ст.55 КК України, позбавлено ОСОБА_8 , права обіймати посади в правоохоронних органах та посади, пов'язані з виконанням функцій представника влади на строк 3 (три) роки.

Строк відбування покарання ОСОБА_8 постановлено рахувати з моменту приведення вироку до виконання, тобто з моменту фактичного затримання.

Строк відбування покарання у виді позбавлення права обіймати посади в правоохоронних органах та посади, пов'язані з виконанням функцій представника влади ОСОБА_8 постановлено обчислювати з моменту відбуття основного покарання.

Обраний в порядку ч.6 ст.193 КПК України відносно ОСОБА_8 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою - залишено без змін.

Обвинувачену ОСОБА_8 визнано винуватою та засуджено за те, що вона 10.10.2018 року відповідно до наказу Національного університету цивільного захисту України №341 о/с ОСОБА_8 прийнято курсантом факультету пожежної безпеки Національного університету цивільного захисту України. Цього ж дня, ОСОБА_8 прийняла Присягу особового складу органів і підрозділів цивільного захисту України, у зв'язку з чим урочисто поклялася завжди залишатися відданою Українському народові, неухильно дотримуватися Конституції та законів України, захищати життя та здоров'я громадян, національне багатство України, її довкілля від надзвичайних ситуацій. Порушуючи цю присягу, готова нести відповідальність згідно із законами України.

В подальшому, відповідно до наказу начальника ГУ ДСНС України у Донецькій області №132 о/с від 15.06.2020 року, ОСОБА_8 призначено на посаду фахівця відділу забезпечення заходів з попередження надзвичайних ситуацій у Волноваському районі центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС України у Донецькій області.

Наказом начальника Національного університету цивільного захисту України № 195 о/с від 12.06.2021 ОСОБА_8 присвоєно спеціальне звання старший лейтенант служби цивільного захисту.

Так, наказом начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області ДСНС України № 38 о/с від 07.02.2022 року ОСОБА_8 призначено на посаду провідного інспектора відділу організації профілактичної роботи Волноваського районного управління Головного управління ДСНС України у Донецькій області.

У відповідності до п.п.1 - 4 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1052 від 16.12.2015 року (далі - Положення) Державна служба України з надзвичайних ситуацій (далі - ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.

ДСНС у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

Основними завданнями ДСНС є здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб.

ДСНС відповідно до покладених на неї завдань:

- здійснює заходи щодо створення, утримання та реконструкції фонду захисних споруд цивільного захисту, ведення їх обліку, забезпечення разом з відповідними органами та підрозділами цивільного захисту, місцевими держадміністраціями здійснення контролю за готовністю зазначених споруд до використання за призначенням;

- здійснює заходи щодо впровадження інженерно-технічних заходів цивільного захисту, підготовку пропозицій щодо віднесення населених пунктів та об'єктів національної економіки до груп (категорій) із цивільного захисту;

- координує діяльність центральних та місцевих органів виконавчої влади, суб'єктів господарювання щодо здійснення заходів з евакуації населення;

- забезпечує здійснення заходів з мінімізації та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов'язаних із технологічними терористичними проявами та іншими видами терористичної діяльності під час проведення антитерористичних операцій, а також проводить просвітницьку та

практично-навчальну роботу з метою підготовки населення до дій в умовах вчинення терористичного акту;

- залучає підрозділи пошуково-рятувальних сил та аварійно-рятувальних служб центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та координує їх діяльність під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій державного і регіонального рівня, організовує проведення пошуково-рятувальних робіт та здійснює контроль за їх проведенням;

- здійснює оповіщення та інформування центральних та місцевих органів виконавчої влади про загрозу виникнення і виникнення надзвичайних ситуацій, методичне керівництво щодо створення і належного функціонування систем оповіщення цивільного захисту різного рівня;

- організовує і здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими держадміністраціями, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування, суб'єктами господарювання;

- організовує та проводить перевірку стану готовності функціональних і територіальних підсистем єдиної державної системи цивільного захисту та відповідних органів управління ними до дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій;

- здійснює державний нагляд (контроль) за вжиттям інженерно-технічних заходів цивільного захисту відповідно до закону;

- складає акти перевірок, видає приписи, постанови, розпорядження про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, а в разі встановлення порушень, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей, звертається безпосередньо та через територіальні органи до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, окремих приміщень, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту;

- застосовує адміністративно-господарські санкції за порушення вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки;

- перевіряє відповідно до закону стан готовності до використання за призначенням аварійно-рятувальної техніки, засобів цивільного захисту, а також обладнання, призначеного для забезпечення безпеки суб'єктів господарювання; планування та готовності до здійснення заходів з організації евакуації населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій; підготовки населення до дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій;

- здійснює інші повноваження, визначені законом.

Згідно п.п.2, 3, 6, 7, 31 Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 593 від 11.07.2013 року, служба цивільного захисту є державною службою особливого характеру, яка забезпечує пожежну охорону, захист населення і територій від негативного впливу надзвичайних ситуацій, вживає заходів до запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, ліквідації їх наслідків у мирний час та в особливий період. Особами рядового і начальницького складу служби цивільного захисту є громадяни, які у добровільному порядку прийняті на службу цивільного захисту за контрактом і яким присвоєно відповідно до цього Положення спеціальні звання. Особи начальницького складу є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, на яких поширюються дія вимог та обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції». Громадяни, які вперше приймаються на службу цивільного захисту, складають Присягу служби цивільного захисту відповідно до статті 108 Кодексу цивільного захисту України.

Особи рядового і начальницького складу зобов'язані чесно і сумлінно додержуватися Присяги служби цивільного захисту, виконувати закони України; добросовісно і в повному обсязі виконувати покладені на них згідно із займаною посадою службові обов'язки; проходити службу цивільного захисту в тих органах і підрозділах цивільного захисту і в тих місцях, де це викликано інтересами служби.

Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» правоохоронні органи - органи прокуратури, Національної поліції, служби безпеки, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, Національне антикорупційне бюро України, органи охорони державного кордону, Бюро економічної безпеки України, органи і установи виконання покарань, слідчі ізолятори, органи державного фінансового контролю, рибоохорони, державної лісової охорони, інші органи, які здійснюють правозастосовні або правоохоронні функції.

За таких обставин ОСОБА_8 , як провідний інспектор відділу організації профілактичної роботи Волноваського районного управління Головного управління ДСНС України у Донецькій області, будучи особою середнього начальницького складу служби цивільного захисту, яка постійно здійснює функції представника влади, є службовою особою, а також згідно ст.ст.66, 68, 69 Кодексу Цивільного захисту України, ч.1 ст.2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» є працівником правоохоронного органу.

З урахуванням наведеного та відповідно до ст.ст.17, 19, 68 Конституції України, захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу; органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

У той же час, у відповідності до ч.2 ст.12 Закону України «Про національну безпеку України», до складу сектору безпеки і оборони входять: Міністерство оборони України, Збройні Сили України, Державна спеціальна служба транспорту, Міністерство внутрішніх справ України, Національна гвардія України, Національна поліція України, Державна прикордонна служба України, Державна міграційна служба України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Служба безпеки України, Антитерористичний центр при Службі безпеки України, Служба судової охорони, Управління державної охорони України, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України, Апарат Ради національної безпеки і оборони України, розвідувальні органи України, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну військово-промислову політику.

При цьому, згідно ч.7 ст.18 вказаного Закону, Державна служба України з надзвичайних ситуацій є центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, проведення аварійно-рятувальних робіт, пожежогасіння, пожежної та техногенної безпеки, роботи рятувальних служб під час аварій, а також гідрометеорологічної діяльності.

Водночас, провідний інспектор відділу організації профілактичної роботи Волноваського районного управління Головного управління ДСНС України у Донецькій області ОСОБА_8 , в умовах, коли Український народ героїчно протистоїть російському агресору, у порушення вимог ст.ст.1, 2, 17 Конституції України, зрадила присязі Державі та Українському народові, Конституції та Законів України, вчинивши злочин проти основ національної безпеки України за наступних обставин.

Так, Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки схвалено 24.08.1991 року «Акт проголошення незалежності України», яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України.

Положеннями статей 1 та 2 Основного Закону України - Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою, унітарною державою, суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканою.

Відповідно до ч.1 ст.17, ч.1 ст.65 Конституції України захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України є справою всього Українського народу та обов'язком громадян України, а на території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом.

Статтями 132, 133 Конституції України визначено, що територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості і соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій.

До системи адміністративно - територіального устрою України входить АР Крим, області, зокрема і Донецька область, а також райони, міста, райони у містах, селища і села.

Згідно з вимогами ст.ст.72, 73 Конституції України питання про зміну території України вирішується виключно всеукраїнським референдумом, який призначається Верховною Радою України або Президентом України відповідно до їхніх повноважень, встановлених Конституцією, та проголошується за народною ініціативою на вимогу не менш як трьох мільйонів громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи щодо призначення референдуму зібрано не менш як у двох третинах областей і не менш як по сто тисяч підписів у кожній області.

Незалежність України визнали держави світу, серед яких і російська федерація.

Згідно з пунктами 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1991 року російська федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтвердили Україні своє зобов'язання згідно з принципами Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 року поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України, зобов'язалися утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони, або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом ООН.

Відповідно до пунктів 3, 8 Меморандуму про підтримку миру та стабільності в Співдружності Незалежних Держав від 10.02.1995 року, що укладений між державами СНД, серед яких є Україна та російська федерація, держави підтвердили непорушність існуючих кордонів один одного та зобов'язалися виступати проти будь-яких дій, що підривають їхню непорушність, а також вирішувати усі суперечки, що виникають з питань кордонів і територій, тільки мирними засобами. Держави також зобов'язалися не підтримувати на території інших держав-учасниць сепаратистські рухи, а також сепаратистські режими, якщо такі виникнуть; не встановлювати з ними політичних, економічних та інших зв'язків; не допускати використання ними територій і комунікацій держав-учасниць Співдружності; не надавати їм економічної, фінансової, військової та іншої допомоги.

Відповідно до положень Статуту ООН і зобов'язань згідно із Заключним актом Наради з безпеки і співробітництва в Європі, Україна та російська федерація уклали 31.05.1997 року Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і російською федерацією (ратифікований Законом України від 14.01.1998 року № 13/98-ВР та Федеральним Законом російської федерації від 02.03.1999 року № 42-ФЗ). Відповідно до статей 2 - 3 зазначеного Договору, російська федерація зобов'язалася поважати територіальну цілісність України, підтвердила непорушність існуючих між ними кордонів та зобов'язалася будувати відносини одна з одною на основі принципів взаємної поваги, суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання спорів, незастосування сили або погрози силою, у тому числі економічні та інші способи тиску, права народів вільно розпоряджатися своєю долею, невтручання у внутрішні справи, додержання прав людини та основних свобод, співробітництва між державами, сумлінного виконання взятих міжнародних зобов'язань, а також інших загальновизнаних норм міжнародного права.

Відповідно до опису і карти державного кордону, які є додатками до Договору між Україною та російською федерацією про українсько-російський державний кордон від 28.01.2003 року (ратифікований російською федерацією 22.04.2004 року), територія Автономної Республіки Крим, м.Севастополя, Донецької і Луганської областей відноситься до території України.

Незважаючи на вищевикладене, 21.02.2022 року російською федерацією визнано так звані «донецьку народну республіку» та «луганську народну республіку» незалежними державами, попередньо впроваджуючи в період 2013-2022 років, із застосуванням засобів масової інформації, ідеї єдиного російського народу та відсутності української нації, вчиняючи неоголошені та приховані вторгнення на територію України підрозділів збройних сил та інших силових відомств російської федерації, організовуючи та підтримуючи терористичну діяльність, направлену на окупацію Донецької та Луганської областей та порушення територіальної цілісності України.

Надалі «президент» російської федерації оголосив 24.02.2022 року про рішення розпочати так звану спеціальну воєнну операцію в Україні.

Після цього збройними силами російської федерації, які діяли за наказом військово-політичного керівництва російської федерації, здійснено пуск крилатих та балістичних ракет по аеродромах, військових штабах і складах Збройних сил України, а також підрозділами збройних сил та інших військових формувань російської федерації 24.02.2022 року здійснено вторгнення на територію суверенної держави Україна через державний кордон України, який проходить територіями Автономної республіки Крим, Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської, Миколаївської, Сумської, Чернігівської та інших областей, і здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, окупували частину вказаної території, чим вчинили дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується по теперішній час і призводить до загибелі значної кількості людей та інших тяжких наслідків.

У свою чергу, указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п.20 ч.1 ст.106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», введено воєнний стан на всій території України, дія якого неодноразово продовжувалась та який триває по даний час.

Відповідно до ч.2 ст.9 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» Кабінет Міністрів України, інші органи державної влади, військове командування, військові адміністрації, Верховна рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування здійснюють повноваження, надані їм Конституцією України, цим та іншими законами України.

Відповідно до ст.9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 року № 1207-VII, державні органи та органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до Конституції та законів України, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території діють лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом.

Наведені вище факти розв'язання та ведення російською федерацією агресивної війни проти України, здійснення підривної діяльності, захоплення державних установ, організацій та військових частин, із 27.02.2014 року широко висвітлювались більшістю засобів масової інформації іноземних держав, у зв'язку з чим були достовірно відомі ОСОБА_8 .

Крім того, згідно окремого доручення ДСНС від 10.03.2021 року № В-72, ОСОБА_8 17.03.2021 року попереджена про кримінальну відповідальність за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст.111 КК України.

Всупереч указаним правовим нормам, починаючи з 30.03.2022 року, тобто після повної окупації міста Волноваха Донецької області військовослужбовцями збройних сил російської федерації, більш точний час та місце досудовим розслідуванням не встановлені, провідний інспектор відділу організації профілактичної роботи Волноваського районного управління Головного управління ДСНС України у Донецькій області ОСОБА_8 , діючи умисно на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності України, державній, економічній та інформаційній безпеці, достовірно усвідомлюючи, що військовослужбовці збройних сил російської федерації шляхом збройної агресії, із застосуванням зброї незаконно вторглися на територію України через державні кордони України в Автономній Республіці Крим, Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській та інших областях та здійснили напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське та оборонне значення, житлові масиви та інші цивільні об'єкти, з метою окупації України, маючи проросійську позицію, з власної ініціативи, вчинила в умовах воєнного стану перехід на бік ворога в період збройного конфлікту і надала представникам окупаційних військ збройних сил російської федерації та їх представникам допомогу в проведенні підривної діяльності проти України.

Зокрема, на виконання свого злочинного умислу, спрямованого на перехід на бік ворога, з метою завдання шкоди обороноздатності та державній безпеці України, будучи громадянкою України, з власної ініціативи, зраджуючи Присязі особового складу органів і підрозділів цивільного захисту України, ОСОБА_8 , починаючи 30.03.2022 року, тобто після повної окупації міста Волноваха Донецької області військовослужбовцями збройних сил російської федерації, більш точний час та місце досудовим розслідуванням не встановлені, перебуваючи на окупованій території Волноваського району Донецької області, перейшла на бік ворога в період збройного конфлікту в умовах воєнного стану, що виразилось у добровільному поступленні на службу до незаконного органу держави-агресора - « ГБУ ПСО г. Волноваха МЧС ДНР » (Государственное бюджетное учреждение «Пожарно-спасательный отряд» г. Волноваха Министерства по делам гражданской обороны, чрезвычайным ситуациям и ликвидации последствий стихийных бедствий Донецкой Народной Республики»), на так звану посаду «інспектор».

Крім того, на виконання свого злочинного умислу, спрямованого на надання допомоги окупаційним військам збройних сил російської федерації та її представникам на території Волноваського району Донецької області допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, з метою завдання шкоди обороноздатності та державній безпеці України, просуваючи ідеї проросійської спрямованості, з метою дискредитації дій української влади, а також для подальшого встановлення у Волноваському районі окупаційної влади, штучного створення у його мешканців хибних уявлень про благі наміри окупаційних військ та незворотного і стабільного існування на теренах Донецької області влади російської федерації та ідей «російського світу», ОСОБА_8 , 27.12.2022 року, перебуваючи на окупованій території Волноваського району Донецької області, більш точний час та місце досудовим розслідуванням не встановлено, взяла участь у агітаційному заході, присвяченому дню рятівника російської федерації, під час якого, спільно з іншими невстановленими громадянами, частина з яких одягнені у формений одяг, позиціонуючи себе працівником незаконно створеного державою-агресором органу, в урочистій обстановці, вишикувавшись для спільного фото, тим самим, використовуючи своє попереднє становище представника правоохоронного органу Волноваського району та відповідно підтримуючи в такий спосіб факт окупації, як безповоротне встановлення окупаційної влади, створювала у місцевого мирного населення хибне уявлення легітимності такої псевдо влади.

Таким чином, обвинувачена ОСОБА_8 своїми діями, які виразилися в умисному вчиненні в умовах воєнного стану громадянином України діяння на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України у формі переходу на бік ворога в період збройного конфлікту, надання іноземній державі або її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.111 КК України.

У поданій на вирок суду апеляційній скарзі захисник обвинуваченої вважає, що висновки суду першої інстанції, викладені у вироку, не відповідають фактичним обставинам справи, дані, що зазначені в ньому, не підтверджуються дослідженими доказами, судом не надано належної оцінки доказам, які містяться в матеріалах кримінального провадження, а саме щодо належності і допустимості, а тому вирок підлягає скасуванню з урахуванням відсутністі належних та допустимих доказів для доведення вини ОСОБА_8 . Вказує, що під час судового розгляду не доведено добровільності вчинення дій обвинуваченою. Крім того вказує на те, що призначене покарання не відповідає ступеню тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинуваченої. Просить вирок скасувати, кримінальне провадження щодо ОСОБА_8 закрити у зв'язку з встановленою відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення.

В судове засідання апеляційного суду обвинувачена ОСОБА_8 не з'явилася, хоча повідомлялася про час та місце апеляційного розгляду матеріалів даного кримінального провадження шляхом опублікування оголошення про виклик на офіційному веб-сайті судової влади України, а також шляхом розміщення повістки у виданні «Урядовий кур'єр» відповідно до вимог КПК України.

З урахуванням викладеного та вимог кримінального процесуального закону колегією суддів прийнято рішення про розгляд апеляційної скарги за відсутності обвинуваченої ОСОБА_8 .

Заслухавши доповідача, який доповів суть вироку та виклав доводи апеляційної скарги, захисника, який підтримав подану ним апеляційну скаргу, просив її задовольнити, прокурора, який відносно задоволення апеляційної скарги заперечив, просив вирок суду залишити без зміни, перевіривши матеріали кримінального провадження, колегія суддів доходить такого висновку.

Відповідно до ст.370 КПК України судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим.

Законним є рішення, ухвалене компетентним судом згідно з нормами матеріального права з дотриманням вимог щодо кримінального провадження, передбачених цим Кодексом.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі об'єктивно з'ясованих обставин, які підтверджені доказами, дослідженими під час судового розгляду та оціненими судом відповідно до ст.94 цього Кодексу.

Вмотивованим є рішення, в якому наведені належні і достатні мотиви та підстави його ухвалення.

За правилами, визначеними у ч.1 ст.94 КПК України, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінює кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення.

Розглянувши в порядку спеціального судового розгляду, за відсутності обвинуваченого (in absentia), кримінальне провадження щодо ОСОБА_8 , суд першої інстанції дійшов законного, обґрунтованого та вмотивованого висновку про доведеність пред'явленого їй обвинувачення у тому, що остання вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.111 КК України..

Так в ході судового розгляду встановлено, що винність ОСОБА_8 у вчиненому повністю стверджуються зібраними в провадженні та перевіреними в судовому засіданні доказами, яким суд дав правильну юридичну оцінку, зокрема:

- протоколом огляду від 21.09.2022 року з додатками - диском CD-R, в ході якого оглянуто електронні сторінки сайту « МЧС ДНР - МЧС Донецкой Народной Республики » (https://dnmchs.ru/ ). З метою перегляду публікацій у програмному забезпеченні - Інтернет-браузері « Google Chrome », за допомогою розширення « TouchVPN », у адресній строфі введено посилання https://dnmchs.ru. У браузері відкрилась головна сторінка сайту « МЧС ДНР - МЧС Донецкой Народной Республики ». Після перегляду відкритого нового вікна браузера, шляхом натиснення на клавіатурі клавіші « Print Screen » та подальшого натиснення комбінації клавіш « Ctrl » та «V» у програмі «Paint» було зроблено «скріншот» сторінки, який завантажено на жорсткий диск робочого комп'ютера під назвою «Скріншот_1» та проведено його запис на оптичний диск. При огляді зверху сторінки відображено назва сайту «МЧС Донецкой Народной Республики», контактні дані для зв'язку, адреси та фото з керівником відомства та підписом «Министр генерал-лейтенант службы гражданской защиты ОСОБА_10 », нижче розміщенні гіперпосилання на розділи ресурсу: « Министерство », « Законадательство », « Лицензирование », «Для бизнеса», «Дистанционное обучение», «Кадровое обеспечение», «Другое». Далі у розгорнутому вигляді розділе «Министерство» виявлено наступні підрозділи: « Руководство », «Направление деятельности», «Полномочия, задачи, функции», « Символика МЧС ДНР », «Структура». Після перегляду, шляхом натиснення на клавіатурі клавіші « Print Screen » та подальшого натиснення комбінації клавіш « Ctrl » та «V» у програмі «Paint» було зроблено «скріншот» сторінки, який завантажено на жорсткий диск робочого комп'ютера під назвою «Скріншот_2» та проведено його запис на оптичний диск. Після натиснення правою кнопкою миші на гіперпосилання з підписом «Полномочия, задачи, функции» відкривається нове вікно з наступними пунктами: « Главная », «Полномочия», «Задачи», «Функциии».

- протоколом огляду від 21.09.2022 року з додатками - диском CD-R, в ході якого оглянуто електронну сторінку відкритого Інтернет ресурсу « ГБУ "ПСО Г. Волноваха МЧС ДНР" - Rusprofile » ( ІНФОРМАЦІЯ_9 ). За допомогою інтернет-браузера « Google Chrome » здійснено доступ до електронної сторінки Інтернет ресурсу « Rusprofile - сервис проверки и анализа контрагентов », що розміщений за мережевою адресою: « ІНФОРМАЦІЯ_9 ». Після перегляду відкритого вікна браузера, з метою збереження змісту сторінки, шляхом натиснення на клавіатурі клавіші « Print Screen » та подальшого натиснення комбінації клавіш « Ctrl » та «V» у програмі «Paint» було виготовлено 1 зображення екрану (скріншот), який завантажено на жорсткий диск робочого комп'ютера під назвою «Скріншот_1» та проведено його запис на оптичний диск. У правому крайньому куту натиснувши на кнопку розгортання меню відобразились гіперпосилання з наступними підписами: «Расширеннный поиск», «Организации», «Предприниматели», «О проекте», «Работа», «Новости», «Источники данных». Після перегляду, з метою збереження змісту електронної сторінки, шляхом натиснення на клавіатурі клавіші « Print Screen » та подальшого натиснення комбінації клавіш « Ctrl » та «V» у програмі «Paint» було виготовлено 1 зображення екрану « скріншот », який завантажено на жорсткий диск робочого комп'ютера під назвою «Скріншот_2» та проведено його запис на оптичний диск. Далі натиснувши правою кнопкою миші на гіперпосилання « Источники данных » здійснюється автоматичне перенаправлення на нову сторінку, на якій присутній текст: «Достоверная Получаем материалы из госреестров. Показываем компактно и без искажений. Актуальная Обновляем сведения 24 часа в сутки. Сервис регулярно проверяет официальные базы данных.». Після перегляду, з метою збереження змісту електронної сторінки, шляхом натиснення на клавіатурі клавіші « Print Screen » та подальшого натиснення комбінації клавіш « Ctrl » та «V» у програмі «Paint» було виготовлено 1 зображення екрану « скріншот », який завантажено на жорсткий диск робочого комп'ютера під назвою «Скріншот_2» та проведено його запис на оптичний диск. Повернувшись до електронної сторінки «ГБУ "ПСО Г. Волноваха МЧС ДНР" - Rusprofile» при її огляді візуально встановлено: з верху надпис «RUSPROFILE», поле пошуку та гіперпосилання «Расширенный поиск», «Личный кабинет»; нижче назва сторінки ««ГБУ "ПСО Г. Волноваха МЧС ДНР"» та гіперпосилання на розділи: «Санкии», «Учредители» «Надежность», «Реквизиты», «Виписка из ЕГРЮЛ» та «Еще». Далі відповідно відображено опис інформаційного наповнення відкритої сторінки: « ГОСУДАРСТВЕННОЕ БЮДЖЕТНОЕ УЧРЕЖДЕНИЕ "ПОЖАРНО-СПАСАТЕЛЬНЫЙ ОТРЯД Г. ВОЛНОВАХА МИНИСТЕРСТВА ПО ДЕЛАМ ГРАЖДАНСКОЙ ОБОРОНЫ , ЧРЕЗВЫЧАЙНЫМ СИТУАЦИЯМ И ЛИКВИДАЦИИ ПОСЛЕДСТВИЙ СТИХИЙНЫХ БЕДСТВИЙ ДОНЕЦКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ" ОГРН: 1229300128595 от 30 ноября 2022 г. ИНН/ КПП : 9306002202 930601001 Дата регистрации: 29.03.2022 Все реквизиты: (ФНС / ПФР / ФСС / РОССТАТ) Юридический адрес: г. Волноваха, Энергетический пер., д. 6 Руководитель: Руководитель юридического лица ОСОБА_16 с 30 ноября 2022 г. Среднесписочная численность: нет данных Реестр МСП: не входит Виды деятельности: Сведения о видах деятельности отсутствуют. Налоговый орган: Межрайонная инспекция ФНС России № 6 по Донецкой Народной Республике с 30 ноября 2022 г. Контакты: Телефон - Электронная почта: Сайт.

- протоколом огляду від 21.09.2022 року з додатками - диском CD-R, в ході якого оглянуто електронну сторінку відкритого Інтернет ресурсу « Документ | Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України » ( https://minre.gov.ua/doc/doc/104). За допомогою браузера « Google Chrome » здійснено доступ до електронної сторінки сайту « Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України », що розміщений за мережевою адресою: « https://minre.gov.ua/doc/doc/104 ». При огляді відкритого вікна візуально встановлено: з верху зліва надпис «gov.ua Державні сайти України», посередині герб України з підписом « Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України », правіше поля вибору мови сайту, його версії та стилю. Нижче розміщення розділи: «Про Мінреінтеграції», «Діяльність», «Прес-центр», «Інформація», «Громадськість», «Гарячі лінії Уряду», посилання на контакти в соціально-орієнтованих мережах, а також поле пошуку по ресурсі.

- протоколом огляду від 21.09.2022 року з додатками - диском CD-R, в ході якого оглянуто електронну сторінку відкритого телеграм-каналу « Волноваха ДНР Администрация Волновахского района (Официальный канал) » ( ІНФОРМАЦІЯ_17 За допомогою браузера « Google Chrome » здійснено доступ до веб-версії Інтернет-месенджера «Telegram», що знаходиться за мережевою адресою « ІНФОРМАЦІЯ_18 » та проведено вхід в обліковий профіль під псевдонімом « ОСОБА_17 » ( ІНФОРМАЦІЯ_19 ), що зареєстрований на абонентський номер стільникового зв'язку НОМЕР_3 . Інтернет-месенджер «Telegram» являє собою багатоплатформовий клауд-месенджер для смартфонів, планшетів та ПК, який дозволяє обмінюватись текстовими, голосовими та відео повідомленнями, наліпками та фотографіями, файлами багатьох форматів, а також має функції відео- і аудіо дзвінків, організації відео конференцій у групах і каналах. Окрім обміну повідомленнями в діалогах і групах, в месенджері можна зберігати необмежену кількість файлів, вести канали (мікроблоги), створювати й використовувати ботів. Після перегляду головної світлини профілю « ОСОБА_17 » ( ІНФОРМАЦІЯ_19 ) в Інтернет-месенджері «Telegram», шляхом натиснення на клавіатурі клавіші « Print Screen » та подальшого натиснення комбінації клавіш « Ctrl » та «V» у програмі «Paint» було зроблено «скріншот» сторінки, який завантажено на жорсткий диск робочого комп'ютера під назвою «Скріншот_1» та проведено його запис на оптичний диск. Далі було проведено огляд його внутрішнього інформаційного наповнення та виявлено публікацію, що розміщена 28.12.2022 року об 12 год. 30 хв. від імені власника каналу за мережевою адресою: « ІНФОРМАЦІЯ_17 » з прикріпленими 6 фото та текстом: «27 декабря в Волновахском районном Дворце культуры им. В. А. Жоги состоялось торжественное награждение и поздравление спасателей с профессиональным праздником - "Призвание - спасать людей!". С приветственным словом к виновникам торжества обратились: глава администрации Волновахского района ОСОБА_18 и заместитель начальника отряда, подполковник гражданской защиты ОСОБА_19 . Украшением праздника стали музыкальные презенты от солистов и творческих коллективов Дворца культуры. С праздником вас, уважаемые спасатели, пусть вас всегда оберегает ангел-хранитель! Глава администрации Волновахского района Подпишись на канал Предложи новость | Чат-бот Справочник». Потім, шляхом натиснення на клавіатурі клавіші «Print Screen» та подальшого натиснення комбінації клавіш «Ctrl» та «V» у програмі «Paint» було зроблено «скріншоти», які завантажено на жорсткий диск робочого комп'ютера під назвами «Скріншот_3», «Скріншот_4» , «Скріншот_5» , «Скріншот_6» , «Скріншот_7» , «Скріншот_8» , «Скріншот_9», «Скріншот_10» та проведено їх запис на оптичний диск. На «Скріншот_3» , «Скріншот_4» , «Скріншот_6» було впізнано особу жіночої статі, близько 22-25 років, у форменому одязі т. зв. «МЧС ДНР», що знаходиться в загальній шерензі нагороджених працівників т.зв. «МЧС ДНР» п'ята з права із відзнакою в руках (Скріншот_3, Скріншот_4), та перед загальною шеренгою нагороджених разом із чоловіком в зеленому тактичному одязі ліворуч від нього із відзнакою та квітами в руках (Скріншот_6). Вказаною особою є громадянка України ОСОБА_8 , яка до окупації м. Волноваха Донецької області незаконними збройними формуваннями т.зв. ДНР обіймав посаду інспектора відділу організації профілактичної роботи Волноваського районного управління ГУ ДСНС у Донецькій області, а після окупації добровільно перейшла на службу до окупантів і погодився на зайняття посади інспектора відділу профілактичної роботи т. зв. «ГБУ " ПСО Г. Волноваха МЧС ДНР ( ГОСУДАРСТВЕННОЕ БЮДЖЕТНОЕ УЧРЕЖДЕНИЕ "ПОЖАРНО-СПАСАТЕЛЬНЫЙ ОТРЯД Г. ВОЛНОВАХА МИНИСТЕРСТВА ПО ДЕЛАМ ГРАЖДАНСКОЙ ОБОРОНЫ , ЧРЕЗВЫЧАЙНЫМ СИТУАЦИЯМ И ЛИКВИДАЦИИ ПОСЛЕДСТВИЙ СТИХИЙНЫХ БЕДСТВИЙ ДОНЕЦКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ)».

Також, оглянуто лист т.в.о. начальника Головного управління Державної служби України з Надзвичайних ситуацій у Донецькій області ОСОБА_21 №54/33-437 від 18.09.2023, яким скеровано завірені копії документів, що стосуються ОСОБА_8 , клишнього провідного інспектора відділу організації профілактичної роботи Волноваського районного управління Головного управління ДСНС України у Донецькій області: наказ начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області ДСНС України № 38 о/с від 07.02.2022 року, згідно якого, ОСОБА_8 призначено на посаду провідного інспектора відділу організації профілактичної роботи Волноваського районного управління Головного управління ДСНС України у Донецькій області з додатками.; Положення про Волноваське районне управління Головного управління ДСНС України у Донецькій області, затверджене наказом ГУ ДСНС України у Донецькій області № 532 від 28.10.2021 року; Посадова інструкція провідного інспектора відділу організації профілактичної роботи Волноваського районного управлінння Головного управління ДСНС України у Донецькій області.

Окрім письмових доказів в судовому засіданні було допитано свідків ОСОБА_22 та ОСОБА_23 .

Так свідок ОСОБА_22 суду показав, що до окупації він працював у ДСНС України, що у м. Волноваха, Донецькій області. З обвинуваченою ОСОБА_8 знайомий особисто, так як вона приходила у ДСНС по роботі з перевіркою. Показав, що м. Волноваха окуповано було з початку березня 2022 року, на той час, він виїхав з міста, а обвинувачена ОСОБА_8 добровільно пішла на співпрацю з окупаційною владою рф, де поступила на службу до незаконного органу держави-агресора - « ГБУ ПСО г. Волноваха МЧС ДНР » та зайняла посаду інспектора. Про співпрацю ОСОБА_8 з окупаційною владою, йому стало відомо із соціальних мереж, та у ході спілкування зі своїми знайомими, обвинувачена ОСОБА_8 пішла на співпрацю з окупаційною владою добровільно. На запитання учасників судового провадження відповів, що під час досудового розслідування з ним проводилося впізнання, де він чітко впізнав обвинувачену ОСОБА_8 , як таку, яка пішла на співпрацю з окупаційною владою.

В своїх показаннях свідок ОСОБА_23 суду показала, що з обвинуваченою ОСОБА_8 знайома особисто, так як вона приходила до неї в магазин, кувала там речі. Показала, що м. Волноваха окуповано було з початку березня 2022 року, на той час, вона з чоловіком виїхала з міста, а обвинувачена ОСОБА_8 добровільно пішла на співпрацю з окупаційною владою рф, де поступила на службу до незаконного органу держави-агресора - « ГБУ ПСО г. Волноваха МЧС ДНР » та зайняла посаду інспектора. Про співпрацю ОСОБА_8 з окупаційною владою їй стало відомо із соціальних мереж, бачила, як обвинувачену ОСОБА_8 нагороджували. Показала, що вона запитувала у знайомих про ОСОБА_8 , які також підтвердили, що обвинувачена ОСОБА_8 пішла на співпрацю з окупаційною владою добровільно.

Підстав не довіряти показанням вищезазначених свідків, які були попереджені про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиві показання та приведені до присяги, у суду не було, а в апеляційній скарзі сторони захисту не вказані ймовірні причини обмови обвинуваченої ОСОБА_8 з боку свідків.

Показання вищезазначених свідків у суді першої інстанції є логічними та послідовними, оскільки вони переконливо повідомили про відомі їм обставини вчиненого кримінального правопорушення, їх пояснення повністю узгоджуються між собою та дослідженими судом першої інстанції письмовими доказами.

Відповідно до ст.84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Таким чином суд першої інстанції всебічно, повно й неупереджено дослідив всі обставини кримінального провадження та оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, навів у вироку сукупність доказів на підтвердження встановлених обставин, якими повністю доведено винуватість ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, і які з точки зору достатності та взаємозв'язку правильно покладено в обґрунтування висновків, у тому числі щодо правової кваліфікації її дій за ч.2 ст.111 КК України - вчинення умисних дій, які виразилися в умисному вчиненні в умовах воєнного стану громадянином України діяння на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України у формі переходу на бік ворога в період збройного конфлікту, надання іноземній державі або її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

Що стосується доводів сторони захисту про те, що ОСОБА_8 може діяти не з власної волі, вимушено заподіювати шкоду національній безпеці України та, що через розгляд справи у її відсутності (in absentia), неможливо фактично з'ясувати мотив та мету вчиненого то на думку апеляційного суду, вони є неспроможними з огляду на наступне.

У ряді складів кримінальних правопорушень, у тому числі, передбаченого ч.2 ст.111 КК України важливе значення має добровільність (якщо особа здійснювала відповідні дії не добровільно, а під примусом (байдуже яким), склад правопорушення відсутній).

Наведеними вище доказами у їх сукупності та взаємозв'язку, зокрема дослідженими судом публікаціями, здобутими в результаті оглядів мережі Інтернет та каналі багатоплатформового месенджера «Телеграм», уповноваженими на це суб'єктами досудового розслідування, установлено, що ОСОБА_8 добровільно починаючи 30 березня 2022 року, тобто після повної окупації міста Волноваха Донецької області військовослужбовцями збройних сил російської федерації, перебуваючи на окупованій території Волноваського району Донецької області, перейшла на бік ворога в період збройного конфлікту в умовах воєнного стану, що виразилось у добровільному поступленні на службу до незаконного органу держави-агресора - « ГБУ ПСО г. Волноваха МЧС ДНР » (Государственное бюджетное учреждение «Пожарно-спасательный отряд г. Волноваха Министерства по делам гражданской обороны, чрезвычайным ситуациям и ликвидации последствий стихийных бедствий Донецкой Народной Республики»), на так звану посаду «інспектор» та надала представникам окупаційних військ збройних сил російської федерації та їх представникам допомогу в проведенні підривної діяльності проти України.

При розгляді кримінального провадження в місцевому суді були встановлені та досліджені всі обставини, з'ясування яких мало істотне значення для правильного вирішення справи, висновки суду про винність обвинуваченої у вчиненні інкримінованого їй злочину у вироку належним чином мотивовані, ґрунтуються на сукупності зібраних та всебічно оцінених доказах, а тому колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги захисника є безпідставними та необґрунтованими. Рішення місцевим судом прийнято згідно з критерієм доведеності «поза розумним сумнівом», який застосовується Європейським судом з прав людини (рішення «Ірландія проти Сполученого Королівства» від 18.01.1978 року, «Коробов проти України» від 21.10.2011 року).

Крім того слід зазначити, що всі доводи сторони захисту, які є аналогічними тим, що викладені в апеляційній скарзі захисника, були перевірені судом першої інстанції та на ці доводи надана аргументована та змістовна відповідь у вироку.

Враховуючи вищевикладене, апеляційний суд вважає, що пред'явлене ОСОБА_8 обвинувачення є конкретним і зрозумілим, не має недоліків, які б могли перешкодити суду ухвалити законне і обґрунтоване рішення, а тому підстав для виправдання ОСОБА_8 у зв'язку з відсутністю в діях останньої складу кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.2 ст.111 КК України, як на це вказує захисник, колегія суддів не вбачає.

Щодо призначеного обвинуваченій покарання апеляційний суд зазначає наступне.

Відповідно до ст.65 КК України при призначенні покарання враховується ступінь тяжкості вчиненого злочину, особа винного, та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання. Особі, яка вчинила злочин, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів.

Як убачається із вироку, призначаючи обвинуваченій ОСОБА_8 покарання, місцевий суд з достатньою повнотою врахував характер і ступінь тяжкості вчинених нею кримінального правопорушення, яке, згідно з ст.12 КК України, відноситься до категорії особливо тяжких злочинів, а також враховано дані про особу винної.

Обставин, які пом'якшують покарання обвинуваченої, судом першої інстанції не встановлено.

Обставин, які обтяжують покарання обвинуваченої, судом першої інстанції не встановлено.

Зокрема, вирішуючи питання про призначення ОСОБА_8 покарання суд першої інстанції врахував, що обвинувачена як громадянка України, вчинила умисний злочин проти основ національної безпеки України в період встановленого в Україні воєнного стану, фактично підтримуючи ідеї військово-політичного керівництва російської федерації щодо політичної, ідеологічної, національної нетерпимості та ненависті до української нації та державності, а також антиукраїнські рухи, спрямовані на відокремлення від України частини її території і населення та націлені на агресивну ідеологічну мотивацію і розповсюдження таких же настроїв у решти населення Донецької області та інших тимчасово окупованих територій і заперечення української державності.

Зважаючи на вищевикладене, апеляційний суд вважає, що суд першої інстанції дотримуючись вимог ст.ст.50, 65 КК України обґрунтовано дійшов висновку, що виправлення та перевиховання ОСОБА_8 не можливе без ізоляції від суспільства та призначив їй покарання в межах санкцій ч.2 ст.111 КК України, у виді позбавлення волі.

На думку колегії суддів апеляційного суду, призначене обвинуваченій покарання повністю відповідає принципам законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання, є необхідним і достатнім для його виправлення, попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень.

Враховуючи зазначене апеляційна скарга захисника до задоволення не підлягає.

Керуючись ст.ст.376, 404, 407 КПК України, Волинський апеляційний суд,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу захисника ОСОБА_7 в інтересах обвинуваченої ОСОБА_8 залишити без задоволення, а вирок Луцького міськрайонного суду Волинської області від 30 квітня 2024 року про обвинувачення ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.111 КК України - без зміни.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.

Касаційна скарга на ухвалу може бути подана безпосередньо до Верховного Суду протягом трьох місяців з дня її проголошення.

Головуючий

Судді: