Справа №: 297/3770/24
05 вересня 2024 року м. Берегове
Суддя Берегівського районного суду Закарпатської області Гал Л. Л., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця с. Півче, Здолубнівського району, Рівненської області та мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, інспектора прикордонної служби 3 категорії - майстер групи облаштування державного кордону,
за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП,
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ЗхРУ №135949, складеного 25.08.2024 року за ст. 172-20 ч. 3 КУпАП, 25 серпня 2024 року близько 22:10 год. на території військового містечка відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (тип В) (територія територія Великобийганської об'єднаної територіальної, громади Берегівського району Закарпатської області) старшим зміни прикордонних нарядів заступником з персоналу відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » лейтенантом ОСОБА_2 перед заступанням до прикордонного наряду «Прикордонний патруль» було виявлено інспектора прикордонної служби 3 категорії - майстер групи облаштування державного кордону солдата ОСОБА_1 , з явними ознаками вживання алкогольних напоїв. О 22:15 год. солдата ОСОБА_1 було доставлено до Берегівської лікарні ім. Бертолона Ліннера для проведення медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння. О 23:00 год. за результатами медичного огляду було підтверджено, що ОСОБА_1 перебуває у стані алкогольного сп'яніння, а саме 2,39 % проміле. Своїми діями солдат ОСОБА_1 порушив вимоги абзацу 13 підпункту 11 пункту 2 розділу II «Прикордонним нарядам забороняється: вживати алкогольні напої, наркотичні, психотропні та токсичні речовини» Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 19.10.2015 №1261, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06.11.2015 за № 1391/27836, чим вчинив адміністративне правопорушення, та з урахуванням вчинення правопорушення в умовах особливого періоду, відповідальність за яке передбачена ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП - орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Згідно ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу для дооформлення органу, який його склав з наступних підстав.
Так, протокол про адміністративне правопорушення не підписаний особою, яка притягається до адміністративної відповідальності та в ньому також немає запису про те, що особа яка притягається до адміністративної відповідальності відмовилася від його підписання.
В зв'язку з цим, для всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід повернути начальнику відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
Керуючись ст. 256 КУпАП,
постановив:
Матеріали протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП України - повернути начальнику відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 , для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Лайош ГАЛ