Справа № 144/1107/24
Провадження № 3/144/380/24
03.09.2024 смт. Теплик
Суддя Теплицького районного суду Вінницької області Бондарук Олена Павлівна, розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з відділення поліції № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої по АДРЕСА_1 , непрацюючої, громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , -
за ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №030644 від 15 липня 2024 року, 09.07.2024 року, о 18 год., в АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 , будучи в п'яному вигляді, вчинила безпідставну сімейну сварку з чоловіком ОСОБА_2 в присутності малолітнього сина ОСОБА_3 , вчинивши відносно нього психологічне насильство, за що передбачено відповідальність ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №030645 від 15 липня 2024 року, було встановлено, що ОСОБА_1 , неналежним чином виконує свої батьківські обов'язки, а саме: 11.07.2024 року о 21 годині, перебуваючи у п'яному вигляді, залишила дитину ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , без нагляду.
ОСОБА_1 до суду не з'явилася, про місце, дату і час судового засідання була повідомлена шляхом направлення їй судової повістки про виклик до суду та шляхом висвітлення інформації на сайті Теплицького районного суду Вінницької області. Причини неявки суду не повідомила, будь-яких заяв чи клопотань до суду не подала.
При цьому, звертаю увагу, що Європейський суд з прав людини наголошує на тому, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки (справа «Каракуця проти України»).
Протоколи про адміністративні правопорушення було складено в присутності ОСОБА_1 , що підтверджується її підписами в графах «підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності» та «другий примірник протоколу про адміністративне правопорушення отримав». А отже їй було відомо про наявність в суді справ про адміністративні правопорушення відносно неї, однак станом її розгляду вона не поцікавилася, до суду не прибула, своїм правом взяти участь у судовому розгляді не скористалася.
Відповідно до ст. 277 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
Згідно з ч. 1 ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про час і місце розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Частиною 3 статті 268 КУпАП передбачений вичерпний перелік статей при розгляді справ, за якими присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. Категорія справ за ч. 1 ст. 184 та ч. 1 ст. 173-2 КУпАП до вказаного переліку не входять, а тому присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за даними статтями у судовому засіданні не є обов'язковою.
Відтак, вважаю за можливе провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Винуватість ОСОБА_1 знайшла підтвердження також у досліджених в судовому засіданні доказах, а саме: протоколах про адміністративні правопорушення серії ВАД №030644 та ВАД №030645 від 15.07.2024 року, протоколі прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 09.07.2024 року, письмових поясненнях ОСОБА_1 , ОСОБА_5 .
Дослідивши матеріали справ про адміністративні правопорушення, приходжу до висновку, що остання порушила норми ч. 1 ст. 184 КУпАП, а саме: ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, та норми ч. 1 ст. 173-2 КУпАП - вчинення домашнього насильства.
Обставин, що згідно з вимогами ст. ст. 34, 35 КУпАП пом'якшують або обтяжують відповідальність правопорушниці, не встановлено.
З урахуванням характеру вчинених правопорушень, особи правопорушниці, ступеню її вини, вважаю, що ОСОБА_1 потрібно піддати адміністративному стягненню, за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме стягненню, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 184 КУпАП, у виді штрафу, що відповідає вимогам ч. 2 ст. 36 КУпАП.
Нормами чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення не передбачено права на об'єднання справ про адміністративні правопорушення, проте відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування кожної справи.
Вказані матеріали складені у відношенні однієї особи та знаходяться у провадженні одного органу, уповноваженого на їх розгляд. У зв'язку з чим, на підставі ст. 36 КУпАП дані матеріали підлягають об'єднанню в одне провадження.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 36, ч. 1 ст. 130, ч. 1 ст. 173-2, ст.ст. 221, 283-287, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя
Адміністративні справи №№ 144/1107/24, 144/1108/24, провадження №№ 3/144/380/24, 3/144/381/24 відносно ОСОБА_1 об'єднати в одне провадження і присвоїти порядковий номер № 144/1107/24, провадження № 3/144/380/24.
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 184, ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн (отримувач коштів: ГУК у Він.обл./смт Теплик/21081100; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37979858; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача (IBAN): А678999980314030542000002848; код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605 грн 60 коп. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови, через Теплицький районний суд Вінницької області до Вінницького апеляційного суду.
Штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу - 1700 грн.
Початок строку виконання стягнення відраховувати з дня звернення постанови до виконання.
Строк пред'явлення постанови до виконання - 3 місяці.
Суддя