Рішення від 04.09.2024 по справі 520/12222/24

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 вересня 2024 року № 520/12222/24

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабаєва А.І. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління національної поліції в Харківській області (61002, м. Харків, вул. Жон Мироносиць,13), Харківського районного управління № 3 Головного управління національної поліції в Харківській області (вул. Толбухіна, 103, м. Харків, 61202) про визнання протиправними дії, визнання протиправним та скасування наказу -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління національної поліції в Харківській області в особі Харківського районного управління № 3 ГУНП в Харківській області, в якому з урахуванням уточнень просив суд:

- визнати протиправними дії Головного управління національної поліції в Харківській області в особі Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області код ЄДРПОУ 40108599 (61002, м. Харків, вул. Жон Мироносиць, 13) з проведення службового розслідування стосовно начальника сектору дізнання відділу поліції № 3 Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_1 ;

- визнати протиправним та скасувати частину індивідуального акту - пункт 2 наказу Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області від 25.04.2024 р. № 262 «Про накладення дисциплінарного стягнення на поліцейських ВП № 3 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області» про оголошення начальнику сектору дізнання відділу поліції № 3 Харківського районною управління поліції № 3 ГУНП в Харківський області капітану поліції ОСОБА_1 (0082964) дисциплінарного стягнення у виді догани.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що частина індивідуального акту - пункт 2 наказу Харківського районного управління поліції № 1 ГУНП в Харківській області від 25.04.2024 р. № 262 «Про накладення дисциплінарного стягнення на поліцейських ВП № 3 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області» про оголошення начальнику сектору дізнання відділу поліції № 3 Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_1 (0082964) дисциплінарного стягнення у виді догани, на думку позивача, є протиправною та підлягає скасуванню.

Відповідач, Головне управління національної поліції в Харківській області подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що відповідач у спірних правовідносинах діяв згідно чинного законодавства.

Відповідач, Харківське районне управління № 3 Головного управління національної поліції в Харківській області подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що відповідач у спірних правовідносинах діяв згідно чинного законодавства.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що наказом Харківського районного управління № 3 Головного управління національної поліції в Харківській області №209 від 26.03.2024 призначено провести службове розслідування відносно поліцейських відділу поліції № 3 Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області.

За результатом проведення службового розслідування складено висновок, згідно якого рекомендовано за порушення наказу від 23.05.2017 № 440 «Про затвердження Інструкції з організації діяльності чергової служби органів (підрозділів) НПУ» та порушення вимог п. 10, 12 розділу XIII «Інструкції з організації реагування на заяви і повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події та оперативного інформування в органах (підрозділах) НПУ, затвердженого наказом МВС України від 27.04.2020 № 357, щодо низького контролю з боку керівництва за службовою дисципліною наряду слідчо-оперативної групи, як відповідального по ВП, начальнику СД ВП № 3 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_2 оголосити догану, у вигляді дисциплінарного стягнення.

Наказом Харківського районного управління № 3 Головного управління національної поліції в Харківській області №262 від 25.04.2024 року за порушення та порушення вимог п. 10, 12 розділу XIII «Інструкції організації реагування на заяви і повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події та оперативного інформування в органах (підрозділах КПУ, затвердженого наказом МВС України від 27.04.2020 № 357 та вимог наказ від 23.05.2017 № 440 «Про затвердження Інструкції з організації діяльності чергової служби органів (підрозділів) КПУ» щодо низького контролю з боку керівництва, як відповідального по ВП, начальнику СД ВП № 3 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_1 (0082964) оголошено дисциплінарне стягнення у виді догани.

Позивач, вважаючи протиправним оскаржуване рішення, звернувся до суду з даним позовом.

Приписами ч.2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначає Закон України “Про Національну поліцію».

Національна поліція України (поліція) - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.

Завданнями поліції є надання поліцейських послуг у сферах: забезпечення публічної безпеки і порядку; охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави; протидії злочинності; надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги (ст. 2 Закону України “Про Національну поліцію»).

Частиною 1 статті 17 Закону України “Про Національну поліцію» визначено, що поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу в поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.

Статтею 19 Закону України “Про Національну поліцію» встановлено, що у разі вчинення протиправних діянь поліцейські несуть кримінальну, адміністративну, цивільно-правову, матеріальну та дисциплінарну відповідальність відповідно до закону.

Підстави та порядок притягнення поліцейських до дисциплінарної відповідальності, а також застосування до поліцейських заохочень визначаються Дисциплінарним статутом Національної поліції України, що затверджується законом.

Законом України від 15 березня 2018 року №2337-VІІІ затверджено Дисциплінарний статут Національної поліції України, який визначає сутність службової дисципліни в Національній поліції України, повноваження поліцейських та їхніх керівників з її додержання, види заохочень і дисциплінарних стягнень, а також порядок їх застосування та оскарження. Дія цього Статуту поширюється на поліцейських, які повинні неухильно додержуватися його вимог.

Відповідно до статті 1 Дисциплінарного статуту, службова дисципліна - дотримання поліцейським Конституції і законів України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, актів Президента України і Кабінету Міністрів України, наказів Національної поліції України, нормативно-правових актів Міністерства внутрішніх справ України, Присяги поліцейського, наказів керівників.

У частині 3 статті 1 Дисциплінарного статуту визначено, що службова дисципліна, крім основних обов'язків поліцейського, визначених статтею 18 Закону України "Про Національну поліцію", зобов'язує поліцейського: 1) бути вірним Присязі поліцейського, мужньо і вправно служити народу України; 2) знати закони, інші нормативно-правові акти, що визначають повноваження поліції, а також свої посадові (функціональні) обов'язки; 3) поважати права, честь і гідність людини, надавати допомогу та запобігати вчиненню правопорушень; 4) безумовно виконувати накази керівників, віддані (видані) в межах наданих їм повноважень та відповідно до закону; 5) вживати заходів до негайного усунення причин та умов, що ускладнюють виконання обов'язків поліцейського, та негайно інформувати про це безпосереднього керівника; 6) утримуватися від дій, що перешкоджають іншим поліцейським виконувати їхні обов'язки, а також які підривають авторитет Національної поліції України; 7) утримуватися від висловлювань та дій, що порушують права людини або принижують честь і гідність людини; 8) знати і виконувати заходи безпеки під час несення служби дотримуватися правил внутрішнього розпорядку; 9) підтримувати рівень своєї підготовки (кваліфікації), необхідний для виконання службових повноважень; 10) берегти службове майно, забезпечувати належний стан зброї та спеціальних засобів; 11) поважати честь і гідність інших поліцейських і працівників поліції, звати їм допомогу та стримувати їх від вчинення правопорушень; 12) дотримуватися правил носіння однострою та знаків розрізнення; 13) сприяти півникові в організації дотримання службової дисципліни, інформувати його виявлені порушення, у тому числі вчинені іншими працівниками поліції; 14) час несення служби поліцейському заборонено перебувати у стані алкогольного, наркотичного та/або іншого сп'яніння.

Службове розслідування - це діяльність із збирання, перевірки та оцінки матеріалів і відомостей про дисциплінарний проступок поліцейського.

Частинами 3-4, 6 статті 14 Дисциплінарного статуту передбачено, що службове розслідування призначається за письмовим наказом керівника, якому надані повноваження із застосування до поліцейського дисциплінарного стягнення.

Підставою для призначення службового розслідування є заяви, скарги та повідомлення громадян, посадових осіб, інших поліцейських, засобів масової інформації (далі - повідомлення), рапорти про вчинення порушення, що має ознаки дисциплінарного проступку, або безпосереднє виявлення ознак такого проступку посадовою особою поліції, за наявності достатніх даних, що вказують на ознаки дисциплінарного проступку.

Службове розслідування проводиться на засадах неупередженості та рівності всіх поліцейських перед законом незалежно від займаної посади, спеціального звання, наявних у них державних нагород та заслуг перед державою.

Проведення службових розслідувань за фактом порушення поліцейським службової дисципліни здійснюють дисциплінарні комісії (стаття 15 Дисциплінарного статуту).

Частиною 15 статті 15 Дисциплінарного статуту визначено, що за результатами проведеного службового розслідування дисциплінарна комісія приймає рішення у формі висновку.

Дисциплінарним проступком, відповідно до статті 12 Дисциплінарного статуту, визнається протиправна винна дія чи бездіяльність поліцейського, що полягає в порушенні ним службової дисципліни, невиконанні чи неналежному виконанні обов'язків поліцейського або виходить за їх межі, порушенні обмежень та заборон, визначених законодавством для поліцейських, а також у вчиненні дій, що підривають авторитет поліції.

Наказом Харківського районного управління № 3 Головного управління національної поліції в Харківській області №262 від 25.04.2024 року за порушення та порушення вимог п. 10, 12 розділу XIII «Інструкції організації реагування на заяви і повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події та оперативного інформування в органах (підрозділах КПУ, затвердженого наказом МВС України від 27.04.2020 № 357 та вимог наказ від 23.05.2017 № 440 «Про затвердження Інструкції з організації діяльності чергової служби органів (підрозділів) КПУ» щодо низького контролю з боку керівництва, як відповідального по ВП, начальнику СД ВП № 3 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_1 (0082964) оголошено дисциплінарне стягнення у виді догани.

Згідно доповідної записки «Про результати перевірки стану дотримання дисципліни та законності поліцейськими ГУНП в Харківській області» на місці виклику перебувала СОГ на службовому автомобілі ВАЗ 2109, н.з. НОМЕР_1 (на синьому фоні), у складі поліцейських ВП № 3 Харківського РУП № 3 ГУНП в Харківській області: поліцейського - водія СЛМТЗ рядового поліції Сінькевича Д.В., оперуповноваженого СКП лейтенанта поліції ОСОБА_3 , слідчого СВ рядового поліції ОСОБА_4 та старшого інспектора - криміналіста СВ майора поліції ОСОБА_5 . Вказано, що під час перевірки виявлено, що автоматична зброя (АКС - 74 у кількості 3 шт.) разом з БК та засобами індивідуального захисту (шоломи, бронежилетп) усіх вищевказаних поліцейських знаходились без нагляду в багажнику службового автомобіля. Зазначено, що вказані поліцейські перебували у однострої, при собі мали службові посвідчення, спеціальні жетони, планшетний пристрій та табельну вогнепальну зброю, окрім майора поліції ОСОБА_5 , вогнепальна зброя (ПМ) якого знаходилась теж в багажнику службового автомобіля на бронежилета.Вказано, що в службовому автомобілі знаходився портативний відеореєстратор, під час перевірки якого встановлено, що відеозапис за 09.03.2024 взагалі не здійснювався, що є порушенням вимог наказу МВС України від 18.12.2018 № 1026 «Про затвердження Інструкції із застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису».

У відповідності до приписів Розділу IV Інструкції з організації діяльності чергової служби в Національній поліції України, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 23.05.2017 р. № 440 (далі по тексту - Інструкція №440) встановлено, що для ефективності здійснення цілодобового контролю за забезпеченням захисту прав громадян, публічної безпеки і порядку в ТВП призначається відповідальний від керівництва ТВП.

Відповідальний по ТВП зобов'язаний:

1) прибути перед заступанням на чергування до чергової частини та ознайомитися з оперативною обстановкою, перевірити готовність чергової зміни, добового наряду та нарядів поліції ТВП, які залучаються до чергування, провести їх інструктаж;

2) перевірити наявність правових підстав доставлення до ТВП осіб, утримання їх у КЗ та при виявленні порушень їх прав, ужити невідкладних заходів щодо їх поновлення;

3) забезпечити організацію своєчасного розгляду обставин доставлення до ТВП осіб, які підозрюються в учиненні кримінальних правопорушень, та осіб, затриманих за вчинення адміністративних правопорушень;

4) перебувати в службовому приміщенні за місцем розташування ТВП, постійно бути на зв'язку із черговою частиною, виїжджати на місце подій та здійснювати перевірку організації несення служби нарядами поліції;

5) вносити через оперативного чергового за погодженням із керівником ТВП зміни в розстановку сил і засобів під час ускладнення оперативної обстановки;

6) виїжджати особисто на місце вчинення резонансного кримінального правопорушення чи надзвичайної події, інформація про які підлягає передачі до чергових частин вищого рівня та може викликати суспільний резонанс, для надання практичної допомоги, ліквідації наслідків надзвичайних подій;

7) забезпечувати контроль за своєчасним оперативним інформуванням чергових частин вищого рівня про вчиненні на території обслуговування резонансні кримінальні правопорушення чи надзвичайні події, інформація про які підлягає передачі в установленому порядку;

8) здійснювати вибіркові перевірки несення служби добовими нарядами та нарядами поліції в підпорядкованих підрозділах поліції.

Згідно з п. 1 розділу ХІІІ Інструкції з організації реагування на заяви і повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події та оперативного інформування в органах (підрозділах) Національної поліції України затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 27.04.2020 р. № 357 (далі по тексту - Інструкція №357) для підтримання постійної готовності сил і засобів поліції до реагування на повідомлення про правопорушення або події в органах (підрозділах) поліції відповідно до вимог Інструкції чергової служби призначаються відповідальні по органу (підрозділу) поліції.

Пунктом 19 Розділу ХІІІ Інструкції № 357 визначено, що у ТВП інструктаж чергової служби, СОГ, ГРПП та інших нарядів поліції в робочі дні проводить начальник ТВП або особа, яка виконує його обов'язки, та відповідальний по ТВП (начальник СРПП), у вихідні та святкові дні - відповідальний по ТВП (начальник СРПП).

Відповідно до затвердженого графіку чергувань відділу поліції № 3 Харківського РУП № 3 ГУНП в Харківській області, позивач 09 березня 2024 року був залучений до добового чергування в якості відповідального від керівництва ТВП.

Позивач прибув перед заступленням на чергування до чергової частини та ознайомився з оперативною обстановкою, перевірив готовність чергової зміни, добового наряду та нарядів поліції ТВП, які залучаються до чергування, провів їх інструктаж.

Так, позивачем здійснено вибіркову перевірку знань поліцейських правових підстав застосування табельної вогнепальної зброї та заходів безпеки з поводження із зброєю. Проведено інструктаж та застережено поліцейських щодо використання засобів індивідуального захисту (шоломів, бронежилетів тощо) та неухильного виконання заходів безпеки під час реагування на заяви і повідомлення.

Вищевказані обставини підтверджено відеозаписом, який міститься на DVD-диску (т.1 а.с.101).

Згідно п.10, п.12 Розділу ХІІІ Інструкції № 357 поліцейські чергової служби органів (підрозділів) поліції під час чергування озброюються пістолетами з двома спорядженими магазинами, а поліцейські, що входять до складу нарядів поліції, крім зазначеного озброєння, - ще й засобами індивідуального захисту (бронежилетом та захисним шоломом), активної оборони (гумовим або пластиковим кийком, засобами, спорядженими речовинами сльозогінної та дратівної дії, засобами обмеження рухомості). За необхідності з дозволу начальника органу (підрозділу) поліції їм можуть видаватися автоматична зброя та інші спеціальні засоби, визначені Законом України "Про Національну поліцію".

Наряд поліції, який прибув на місце події, повинен бути екіпірований відповідно до пункту 10 цього розділу. Контроль за екіпіруванням нарядів поліції при виїзді на місце події покладається: у ГУНП - на відповідального по ГУНП, у ТВП - на начальника ТВП та відповідального по ТВП (начальника СРПП), в УПП - на відповідального по УПП, в УПО - на відповідального по УПО.

При цьому, пунктом 16 Розділу ХІІІ Інструкції визначено, що за оперативність прибуття нарядів поліції на місце події, результати роботи на місці вчинення правопорушення або події відповідає старший наряду (для ГРПП - старший ГРПП, для СОГ - відповідальний по ТВП або слідчий (дізнавач), який входить до складу наряду).

Таким чином, відповідальний від керівництва контролює екіпірування нарядів поліції при виїзді з ТВП на місце події, та у разі його перебування на місці здійснює такий контроль на місці події, а у разі його відсутності на місці такий контроль здійснює старший наряду, слідчий (дізнавач), який входить до СОГ.

З наявних в матеріалах службового розслідування матеріалів виходить, що реагування здійснювалось на повідомлення за фактом раптової смерті (виявлення трупу), а відповідно до пункту 3 Розділу ІІ Алгоритму орієнтовних невідкладних дій працівника чергової служби Додаток 1 до Інструкції з організації реагування на заяви і повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події та оперативного інформування в органах (підрозділах) Національної поліції України затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 27.04.2020 р. № 357 на місце події за такими повідомленнями, направляється СОГ, старшим якої є слідчий (дізнавач), на якого у разі відсутності на місці відповідального, покладається обов'язок з контролю за роботою СОГ на місці.

Згідно пояснень слідчого СВ Тадика Є.Д., спеціаліста - криміналіста СВ ВП Болибока О.І., оперуповноваженого СКП Литвина К.О., поліцейського-водія ОСОБА_6 виходить, що під час виїзду на місце вони були екіпіровані (в бронезахисті та шоломах), знаходились з автоматичною вогнепальною зброєю та табельною вогнепальною зброєю (пістолетами).

Тобто, позивачем виконано обов'язок щодо контролю під час виїзду групи.

Також, згідно вказаних пояснень, вказані поліцейські зняли бронезахист та шоломи, а також поклали автоматичну вогнепальну зброю у багажник службового автомобіля вже після прибуття на місця події та перебуваючи на місці деякий час, тобто поза відома та можливого контролю позивача.

Таким чином, дисциплінарна комісія помилково дійшла висновку про порушення позивачем вимог Інструкції з організації діяльності чергової служби в Національній поліції України, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 23.05.2017 р. № 440 (у редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України від 08 лютого 2022 року № 103) та п. 10, 12 Інструкції з організації реагування на заяви і повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події та оперативного інформування в органах (підрозділах) Національної поліції України затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 27.04.2020 р. № 357.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про визнання протиправним та скасування пункт 2 наказу Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області від 25.04.2024 р. № 262 «Про накладення дисциплінарного стягнення на поліцейських ВП № 3 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області» про оголошення начальнику сектору дізнання відділу поліції № 3 Харківського районною управління поліції № 3 ГУНП в Харківський області капітану поліції ОСОБА_1 (0082964) дисциплінарного стягнення у виді догани.

Щодо позовних вимог в частині визнання протиправними дії Головного управління національної поліції в Харківській області в особі Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області з проведення службового розслідування стосовно начальника сектору дізнання відділу поліції № 3 Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_1 , суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.2 ст.14 Дисциплінарного статуту службове розслідування проводиться з метою своєчасного, повного та об'єктивного з'ясування всіх обставин вчинення поліцейським дисциплінарного проступку, встановлення причин і умов його вчинення, вини, ступеня тяжкості дисциплінарного проступку, розміру заподіяної шкоди та для підготовки пропозицій щодо усунення причин вчинення дисциплінарних проступків.

Відповідно до ч.4 ст.14 Дисциплінарного статуту підставою для призначення службового розслідування є заяви, скарги та повідомлення громадян, посадових осіб, інших поліцейських, медіа (далі - повідомлення), рапорти про вчинення порушення, що має ознаки дисциплінарного проступку, або безпосереднє виявлення ознак такого проступку посадовою особою поліції, за наявності достатніх даних, що вказують на ознаки дисциплінарного проступку.

Згідно з ч.1 ст.15 Дисциплінарного статуту проведення службових розслідувань за фактом порушення поліцейським службової дисципліни здійснюють дисциплінарні комісії.

Таким чином, уповноваженим особам надано право на проведення службового розслідування.

Враховуючи викладене, суд вважає, що у вказаній частині спірних правовідносин відповідач діяв правомірно та в межах повноважень, а тому права позивача не є порушеними.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог у вищевказаній частині.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 243, ст. 246, ст.255, ст. 293, ст. 295, ст. 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління національної поліції в Харківській області (61002, м. Харків, вул. Жон Мироносиць,13), Харківського районного управління № 3 Головного управління національної поліції в Харківській області (вул. Толбухіна, 103, м. Харків, 61202) про визнання протиправними дії, визнання протиправним та скасування наказу - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати пункт 2 наказу Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області від 25.04.2024 р. № 262 «Про накладення дисциплінарного стягнення на поліцейських ВП № 3 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області» про оголошення начальнику сектору дізнання відділу поліції № 3 Харківського районною управління поліції № 3 ГУНП в Харківський області капітану поліції ОСОБА_1 (0082964) дисциплінарного стягнення у виді догани.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути з Головного управління національної поліції в Харківській області (код ЄДРПОУ 40108599, 61002, м. Харків, вул. Жон Мироносиць,13) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) сплачений судовий збір в сумі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) грн. 96 коп.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Бабаєв А.І.