Справа № 177/1566/24
Провадження № 3/177/1087/24
30 серпня 2024 року м. Кривий Ріг
Суддя Криворізького районного суду Дніпропетровської області Строгова Г.Г., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, голова ліквідаційної комісії КП «Гейківська багатопрофільна лікарня з надання психіатричної допомоги» ДОР, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №659 від 30.04.2024, ОСОБА_1 , будучи головою ліквідаційної комісії КП «ГБЛПД'ДОР», допустив порушення п. 63.3 ст. 63, пп. 16.1.3 п.16.1 ст. 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ (із змінами та доповненнями) не надані відомості за формою 20-ОПП; 2) підпункт б) п.187.1. ст. 187 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755 - VI (зі змінами та доповненнями); 46.1 ст.46, п.49.1 п.49.2 ст.49, п.п.49.18.1 п.49.18 ст.49, п.п.201.2 ст. 201, п.п.202.1 п.202, ст. 202, п.п. 203.1 ст. 203 ПКУ у зв'язку із ненаданням звітності з ПДВ за липень та серпень 2020 року; - п.46.1 ст.46, п.49.1 п.49.2 ст.49, п.49.18.1 п.49.18 ст.49 порушено терміни подання звітності податкової декларації з ПДВ за березень 2024 року - декларація подана 24.04.2024, термін подання 22.04.2024
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлялася у встановленому законом порядку. Згідно ст. 268 КУпАП справа розглянута за його відсутності.
Від захисника особи, що притягається до адміністративної відповідальності - адвоката Шелудька А.О. надійшла письмова заява про закриття провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з закінченням строку для накладення адміністративного стягнення.
Суд, дослідивши матеріали справи прийшов до наступного висновку.
Статтею 7 КУпАП визначено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
Згідно з пунктом 7 статті 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
Зі змісту статті 38 КУпАП слідує, що початком відліку строку для накладення адміністративного стягнення є день вчинення адміністративного правопорушення. Вказана стаття не передбачає інших умов відліку цього строку, крім як для триваючих правопорушень.
Чинний КУпАП не містить визначення поняття «триваюче правопорушення». Проте, як зазначено у постанові Верховного Суду від 11 травня 2018 року, справа №804/401/17, триваюче правопорушення - це проступок, пов'язаний з тривалим, неперервним невиконанням обов'язків, передбачених законом. Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно вчиняє правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків. Триваюче правопорушення припиняється лише у випадку усунення стану за якого об'єктивно існує цей обов'язок, виконанням обов'язку відповідним суб'єктом або припиненням дії відповідної норми закону.
Вказаної позиції дотримався Верховний Суд у своїх постановах від 18 грудня 2019 року у справі №158/286/17 та від 19 травня 2020 року у справі №404/1794/16.
Проступок з формальним складом за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення є закінченим у момент вчинення (не вчинення) конкретної дії, внаслідок чого порушено порядок подання податкового обліку, а тому дії, що ставляться у вину ОСОБА_1 , не можуть визначати проступок триваючим.
Відповідно до акту перевірки граничною датою подання звітності є 22.04.2024 року, що і є датою вчинення адміністративного правопорушення, звітність подана 24.04.2024 року.
Таким чином, суд приходить до висновку, що станом на дату розгляду справи, закінчився визначений законом строк для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, а тому провадження по справі підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП, а саме, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Беручи до уваги застосування судом положень ст. 38 КУпАП та закриття провадження у справі без накладення на особу, яка притягується до адміністративної відповідальності адміністративного стягнення, судовий збір в порядку ст. 40-1 КУпАП стягненню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 38 ч.2, 247 п.7, 283, 284 п.3 КУпАП, суд,
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП - закрити, у зв'язку з закінченням строку для накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку на протязі десяти днів з моменту її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду через Криворізький районний суд Дніпропетровської області.
Суддя Г.Г. Строгова