Постанова від 03.09.2024 по справі 420/36131/23

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 вересня 2024 р.м. ОдесаСправа № 420/36131/23

Категорія:112010200 Головуючий в 1 інстанції: Скупінська О.В.

Місце ухвалення: м. Одеса

Дата складання повного тексту: 30.01.2024р.

Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого - Бітова А.І.

суддів - Лук'янчук О.В.

- Ступакової І.Г.

у зв'язку з поданням апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, яке ухвалене в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження), справа розглянута за правилами п.3 ч.1 ст. 311 КАС України,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 30 січня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

У грудні 2023 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду (далі - ГУПФ) України в Одеській області про:

- визнання протиправною бездіяльність ГУПФ України в Одеській області щодо непроведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії з 01 лютого 2021 року, 01 лютого 2022 року, 01 січня 2023 року, з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення в розмірах та на підставі довідок про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії №ЮО77163 від 04 грудня 2023 року виданих ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 );

- зобов'язання ГУПФ України в Одеській області провести з 01 лютого 2021 року, 01 лютого 2022 року, 01 січня 2023 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення в розмірах та на підставі довідок про розмір грошового забезпечення для обчислення №ЮО77163 від 04 грудня 2023 року виданих ІНФОРМАЦІЯ_3 , та провести доплату різниці в пенсії між максимально нарахованими та фактично виплаченими розмірами з 01 лютого 2021 року по день проведення перерахунку.

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач вказував, що ІНФОРМАЦІЯ_2 на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18 травня 2023 року у справі №420/5948/22 виготовив та направив до ГУПФ України в Одеській області довідки про розмір грошового забезпечення № ЮО77163 від 04 грудня 2023 року станом на 01 січня 2021 року, 01 січня 2022 року, 01 січня 2023 роки, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії ОСОБА_1 за 01 лютого 2021 року, 01 лютого 2022 року, 01 лютого 2023 року відповідно. Відповідач не провів перерахунок пенсії позивача на підставі вказаних довідок з 01 лютого 2021 року, 01 лютого 2022 року, 01 січня 2023 року, що стало відомо з відповіді на адвокатський запит від 15 грудня 2023 року. У відповіді на адвокатський запит ГУПФ України в Одеській області повідомило, що у нього відсутні підстави для перерахунку пенсії позивача за довідками №ЮО77163 від 04 грудня 2023 року. Тобто з відповіді на заяву подану позивачем до ІНФОРМАЦІЯ_2 нам відомо про направлення ним оновлених довідок про розмір грошового забезпечення №ЮО77163 від 04 грудня 2023 року до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області. Саме з моменту отримання оновлених довідок про розмір грошового забезпечення 04 грудня 2023 року у відповідача виник обов'язок провести перерахунок пенсії позивача, однак відповідач допустив бездіяльність. Зважаючи на вищевикладене, позивач вважає, що у відповідача виник обов'язок здійснити перерахунок пенсії позивача на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії №ЮО77163 від 04 грудня 2023 року за 01 лютого 2021 року, 01 лютого 2022 року, 01 січня 2023 року.

Відповідач позов не визнав, вказуючи, що позовні вимоги стосуються перерахунку починаючи з 2019 року, а тому позивачем було пропущено строки позовної давності без поважних на те підстав. На підставі Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі - Порядок №45), Пенсійний фонд України листом від 26 лютого 2018 року №6194/02-23 повідомив ГУПФ України в Одеській області та відповідні відомства про прийняття Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова №103), та зазначив, що дана Постанова є підставою для проведення перерахунку пенсій. На підставі списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, ООТЦК та СП ГУПФ України в Одеській області передана довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку позивачу пенсії згідно Постанови №103 за нормами, чинними на 01 березня 2018 року. На виконання вищезазначеної Постанови №103 ГУПФ України в Одеській області в 2018 році проведено перерахунок пенсії позивачу на підставі довідки про розмір грошового забезпечення за відповідною посадою з урахуванням посадового окладу у розмірі, окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. До ГУПФ України в Одеській області від ІНФОРМАЦІЯ_2 надійшли оновлені довідки від 04 грудня 2023 року.

Відповідач наголошував на тому, що Рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року у справі №826/3858/18 залишено без змін рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року (05 березня 2019 року рішення набрало чинності), яким визнано протиправними та нечинними п.п.1, 2 Постанови №103. Постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 року №1088 "Деякі питання виплати пенсії окремим категоріям громадян" (далі - Постанова №1088) зазначені пункти виключені. Після визнання протиправними та скасування п.п.1, 2 Постанови №103 інших рішень Уряду про зміну розміру грошового забезпечення та проведення перерахунку не приймалося, таким чином положення Порядку №45 не були дотримані. Скасування у судовому порядку пунктів Постанови №103 не впливає на порядок та процедуру проведення перерахунку розмірів посадового окладу позивача.

Справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 30 січня 2024 року адміністративний позов ОСОБА_1 до ГУПФ України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задоволено частково.

Визнано протиправними дії ГУПФ України в Одеській області щодо відмови у проведенні перерахунку і виплати пенсії з 01 лютого 2021 року на підставі довідки від 04 грудня 2023 року №ЮО77163 про розмір грошового забезпечення станом на 01 лютого 2021 року, з 01 лютого 2022 року на підставі довідки від 04 грудня 2023 року №ЮО77163 про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2022 року, з 01.02.2023 на підставі довідки від 04 грудня 2023 року №ЮО77163 про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року, з урахуванням грошового забезпечення, визначеного в указаних довідках, виданих ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Зобов'язано ГУПФ України в Одеській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 пенсії з 01 лютого 2021 року на підставі довідки від 04 грудня 2023 року №ЮО77163 про розмір грошового забезпечення станом на 01 лютого 2021 року, з 01 лютого 2022 року на підставі довідки від 04 грудня 2023 року №ЮО77163 про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2022 року, з 01 лютого 2023 на підставі довідки від 04 грудня 2023 року №ЮО77163 про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року, з урахуванням грошового забезпечення, визначеного в указаних довідках, виданих ІНФОРМАЦІЯ_2 , та з урахуванням раніше виплачених сум.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.

Стягнуто з ГУПФ України в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань ГУПФ України в Одеській області на користь ОСОБА_1 суму сплаченого судового збору у розмірі 858,88 грн.

В апеляційній скарзі ГУПФ України в Одеській області ставиться питання про скасування судового рішення в зв'язку з тим, що воно постановлено з неправильним застосуванням норм матеріального та з порушенням норм процесуального права.

Доводи апеляційної скарги:

- відповідач призначає/перераховує пенсії лише на підставі документів, які надходять від уповноважених органів, оскільки розрахунок вислуги років та визначення розміру грошового забезпечення військовослужбовців чи окремих його складових для обчислення/перерахунку пенсії до компетенції органів Пенсійного фонду не належить. Оскільки відповідних повідомлень про підстави для проведення перерахунку пенсій до ГУПФ України в Одеській області не надходило, для проведення позивачу перерахунку пенсії на підставі довідки №ЮО77163 від 04 грудня 2023 року у ГУПФ України в Одеській області правових підстав немає, що не враховано судом першої інстанції під час винесення рішення;

- рішенням Окружного адміністративно суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, яке набрало законної сили 05 березня 2019 року, було визнано протиправними та нечинними п.п.1, 2 Постанови №103, проте Кабінетом Міністрів України після скасування зазначених пунктів, рішення про зміну розміру грошового забезпечення та проведення перерахунку не приймалося, таким чином положення Порядку №45 не були дотримані. Довідки станом на 01 січня 2021 року, 01 січня 2022 року, 01 січня 2023 року надані ГУПФ України в Одеській області з порушенням вимог Порядку №45, тому відсутні законні підстави для здійснення перерахунку пенсії за повторно наданими довідками про розмір грошового забезпечення.

Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 30 січня 2024 року іншими учасниками справи не оскаржено.

Таким чином, відповідно до правил ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції, перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, тобто, в частині задоволених позовних вимог.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги ГУПФ України в Одеській області, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до наступного.

Обставини встановлені судом першої інстанції, підтверджені судом апеляційної інстанції та неоспорені учасниками апеляційного провадження:

ОСОБА_1 є пенсіонером Міноборони та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року №2262-XII №2262-ХІІ, що не заперечується відповідачем та підтверджується іншими матеріалами справи.

На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18 травня 2023 року №420/5948/23 ІНФОРМАЦІЯ_3 04 грудня 2023 року видав на ім'я ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення №ЮО77163 станом на 01 січня 2021 року, 01 січня 2022 року та 01 січня 2023 року за посадою: старший інструктор відділу повітряної армії.

Довідки №ЮО77163 від 04 грудня 2023 року ІНФОРМАЦІЯ_3 станом на 01 січня 2021 року та 01 січня 2022 року мають наступні складові:

1. посадовий оклад 26 тарифний розряд;

2. оклад за військовим званням підполковник;

3. надбавка за вислугу років - 50%;

4. надбавка за особливості проходження служби - 65%;

5. надбавка за таємність - 15%;

6. премія - 35%.

В той же час, довідка ІНФОРМАЦІЯ_2 №ЮО77163 від 04 грудня 2023 року про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року має наступний відсотковий розмір складових:

1. посадовий оклад 26 тарифний розряд;

2. оклад за військовим званням підполковник;

3. надбавка за вислугу років - 50%;

4. надбавка за особливості проходження служби - 65%;

5. надбавка за таємність - 15%;

6. премія - 140%.

08 грудня 2023 року представник позивача звернулась до ГУПФ України в Одеській області з заявою про проведення перерахунку його пенсії з 01 лютого 2021 року, 01 лютого 2022 року та з 01 лютого 2023 року на підставі довідок ІНФОРМАЦІЯ_2 від 04 грудня 2023 року №ЮО77163.

ГУПФ України в Одеській області на її заяву надано відповідь у формі листа від 15 грудня 2023 року №1500-0308-8/177675 (а.с.14), в якому зазначено про відсутність правових підстав для проведення перерахунку пенсії позивача на підставі довідок від 04 грудня 2023 року у зв'язку з тим, що відповідних повідомлень про підстави для проведення перерахунку пенсій з 01 лютого 2021 року, з 01 лютого 2022 року та з 01 лютого 2023 року до ГУПФ України в Одеській області не надходило.

Вирішуючи справу, суд першої інстанції виходив з того, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють орган ПФУ.

Крім того, суд першої інстанції зазначив, що органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у довідках.

З огляду на вищевикладене, суд першої інстанції дійшов висновку, що похідні позовні вимоги позивача щодо зобов'язання ГУПФ України в Одеській області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 01 лютого 2021 року на підставі довідки від 04 грудня 2023 року №ЮО77163 про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2021 року, з 01 лютого 2022 року на підставі довідки від 04 грудня 2023 року №ЮО77163 про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2022 року, з 01 лютого 2023 року на підставі довідки від 04 грудня 2023 року №ЮО77163 про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року, з урахуванням грошового забезпечення, визначеного в указаних довідках, виданих ІНФОРМАЦІЯ_2 , також підлягають задоволенню.

Колегія суддів вважає ці висновки суду першої інстанції правильними і такими, що відповідають вимогам ст.ст. 2, 6-12, 77 КАС України, ст.ст. 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-ХІІ, п.4 Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", п.п.1, 3, 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".

Колегія суддів не приймає до уваги доводи апелянта, виходячи з наступного.

Статтею 51 Закону №2262-XII визначено, що при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за Законом №2262-XII, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно ст. 63 Закону №2262-XII, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням у дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі, якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Пунктом 1 Постанови №103 постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом №2262-ХІІ до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова №704).

Таким чином, набрання чинності Постановою №704, якою змінено (збільшено) грошове забезпечення військовослужбовців, у розумінні ч.2 ст. 51 Закону №2262-ХІІ є обставиною, що тягне за собою зміну розміру пенсії позивача, призначеної на підставі цього Закону.

Однак, у подальшому Окружний адміністративний суд міста Києва рішенням від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, визнав протиправними та нечинними п.п.1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку №45.

Рішення судів першої та апеляційної інстанцій у справі №826/3858/18 залишено без змін постановою Верховного Суду від 12 листопада 2019 року, в якій суд касаційної інстанції зазначив, зокрема, що до повноважень Кабінету Міністрів України не входить зміна структури грошового забезпечення, а приводом для перерахунку пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій, саме розмір якого, а не складові, можуть змінюватись Кабінетом Міністрів України.

Оскільки зміни, внесені Постановою №103, зокрема, до додатка 2 Порядку №45, у якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18 діє редакція додатка 2 до Порядку №45 до зазначених змін.

Водночас, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2020 року у справі №826/6453/18 за наслідками апеляційного перегляду справи було скасовано рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 16 жовтня 2019 року в частині відмови в задоволенні позову до Кабінету Міністрів України, треті особи: Міністерство соціальної політики України, Пенсійний фонд України, про визнання протиправним та скасування пункту постанови і прийнято в цій частині нову постанову, якою позов до Кабінету Міністрів України, треті особи: Міністерство соціальної політики України, Пенсійний фонд України, про визнання протиправним та скасування пункту постанови - задоволено.

Визнано протиправним та скасовано п.6 Постанови №103. У іншій частині рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 16 жовтня 2019 року залишено без змін.

Отже, з 29 січня 2020 року, тобто з дня набрання законної сили рішенням у справі №826/6453/18, п.6 Постанови №103 втратив чинність та була відновлена дія п.4 Постанови №704 у первісній редакції, тобто в редакції, що передбачає визначення посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

З огляду на викладене, зокрема з 29 січня 2020 року виникли підстави для перерахунку пенсії позивача на підставі довідки зі складовими розрахованими відповідно до п.4 Постанови №704 у первісній редакції, тобто в редакції, що передбачає визначення посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

При цьому, порядок дій, який повинні вчинити, зокрема, відповідач у зв'язку із втратою чинності положеннями п.п.1, 2 Постанови №103 та змін до п.5 і додатку 2 Порядку №45, не змінився.

Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють відповідний орган Пенсійного фонду України.

Отже, у відповідача у зв'язку з отриманням довідок про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 №ЮО77163 від 04 грудня 2023 року про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2021 року, 01 січня 2022 року, 01 січня 2023 року, виданих ІНФОРМАЦІЯ_3 , виник обов'язок перерахувати пенсію позивача з 01 лютого 2021 року, 01 лютого 2022 року та 01 січня 2023 року. Проте, зазначений обов'язок виконаний відповідачем не був.

Колегія суддів зазначає, що такі довідки видані на виконання рішення суду, яке набрало законної сили, є чинними та не були відкликані органом, який їх видав. Правомірність видачі довідки про розмір грошового забезпечення не є предметом спору у даній справі.

Враховуючи викладене, відповідач, як державний орган, зобов'язаний був у відповідності ст.ст. 51, 63 Закону №2262-ХІІ, Порядку №45 здійснити такий перерахунок після отримання довідки про грошове забезпечення від уповноваженого органу.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що беручи до уваги те, що ОСОБА_1 має право на перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення, а тому, ГУПФ України після одержання від ООТЦК та СП оновлених довідок про розмір грошового забезпечення позивача, було зобов'язане перерахувати пенсію позивачу починаючи з 01 лютого відповідного року.

Колегія суддів враховує, що Верховний Суд у складі судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у постанові по справі №380/1907/23 від 12 грудня 2023 року дійшов висновку, що до правовідносин щодо оскарження неправомірних дій чи бездіяльності уповноважених на те суб'єктів владних повноважень щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом №2262-ХІІ, та членам їх сімей, не підлягає застосовуванню встановлений ч.2 ст. 122 КАС України шестимісячний строк звернення до адміністративного суду.

За таких обставин, колегія суддів, з урахуванням позиції Верховного Суду, не приймає довід апеляційної скарги про пропуск ОСОБА_1 строку на апеляційне оскарження

Підсумовуючи вищезазначене, колегія суддів вважає вірним висновок суду першої інстанції про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .

Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують, відповідно, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Колегія суддів не змінює розподіл судових витрат відповідно ст. 139 КАС України.

Оскільки дана справа правомірно віднесена судом першої інстанції до категорії незначної складності та розглядалась за правилами спрощеного провадження, постанова суду апеляційної інстанції відповідно до ч.5 ст. 328 КАС України в касаційному порядку оскарженню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 308, 311, п.1 ч.1 ст. 315, ст.ст. 316, 321, 322, 325, ч.5 ст. 328 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області залишити без задоволення, а рішення Одеського окружного адміністративного суду від 30 січня 2024 року залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття, оскарженню в касаційному порядку не підлягає, крім випадків передбачених п.2 ч.5 ст. 328 КАС України.

Повне судове рішення складено 03 вересня 2024 року.

Головуючий: Бітов А.І.

Суддя: Лук'янчук О.В.

Суддя: Ступакова І.Г.