02 вересня 2024 року № 320/30511/24
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дудіна С.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної судової адміністрації України до Державної аудиторської служби України про визнання протиправною та скасування вимог в частині,
До Київського окружного адміністративного суду звернулась Державна судова адміністрація України з позовом до Державної аудиторської служби України про визнання протиправною та скасування вимоги в частині.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 15.08.2024 відкрито провадження у справі та вирішено здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
22.08.2024 на адресу суду від позивача надійшла заява про збільшення позовних вимог, у якій позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати вимогу щодо усунення порушень та недоліків №000800-14/4088-2024 від 26.03.2024, а саме:
«Вжити заходів щодо усунення порушень на суму 2365,9 тис. грн шляхом звернення до суду з позовами до винних осіб, діями або бездіяльністю яких державі заподіяно матеріальну шкоду, притягнення у порядку встановленому законодавством, до відповідальності осіб, винних у допущеному порушенні.
Забезпечити надалі неухильне дотримання норм Бюджетного кодексу України щодо правильності визначення і обґрунтованості показників видатків бюджету на оплату праці та цільового використання бюджетних коштів.
Розглянути матеріали ревізії та питання щодо притягнення у порядку, встановленому законодавством, до відповідальності працівників ДСА України, винних у
допущених порушеннях».
4. Визнати протиправним та скасувати попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства №000800-14/4089-2024 в частині що стосується забезпечення роботи Етичної ради, а саме:
- абзац сьомий сторінки другої, абзацом першим сторінки третьої Попередження, де зазначено - «На порушення частини першої статті 23 Бюджетного кодексу України, частини третьої статті 148, статті 152 Закону України «Про судоустрій і статус судців», пункту 5 Положення про ДСА протягом 2021-2023 років ДСА України коштом загальному фонду державного бюджету за КПКВК 0501020 КЕКВ 2111 «Заробітна плата», КЕКВ 2112 «Нарахування на оплату праці» здійснено видатків на оплату праці і нарахування на заробітну плату фізичним особам за цивільно-правовими договорами та працівникам сектору забезпечення роботи Етичної ради за виконання завдань з питань забезпечення здійснення членом Етичної ради своїх повноважень на загальну суму 399,9 тис. грн, тобто на цілі, що не відповідають бюджетним призначенням, установленим законами про Державний бюджет України на 2021, 2022, 2023 роки за КПКВК 0501020, та напрямам використання бюджетних коштів, визначених у паспорті цією бюджетної програми".
- абзац четвертий - шостий сторінки третьої Попередження, де вимагається від ДСА України - «Керуючись статтею 113, пунктом 1 частини першої статті 117, частиною першою статті 118 Бюджетного кодексу України, Державна аудиторська служба України вимагає усунути порушення бюджетного законодавства.
Вичерпну інформацію про усунення порушення та копії завірених первинних, розпорядчих та інших документів, що підтверджують усунення порушення, Держаудитслужба зобов'язує надати терміном до 25 квітня 2024 року.
Звертаємо увагу, що згідно з абзацом першим пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2006 р. №1673 "Про стан фінансово-бюджетної дисципліни, заходи щодо посилення боротьби з корупцією та контролю за використанням державного майна і фінансових ресурсів" (із змінами) підставою для розгляду питання про відповідність займаній посаді керівника центрального органу виконавчої влади є незабезпечення виконання в установлені строки законних вимог Державної аудиторської служби України.".
27.08.2024 на адресу суду через систему "Електронний суд" від позивача повторно надійшла заява про збільшення розміру позовних вимог, яка є аналогічною за змістом із заявою, поданою 22.08.2024.
Розглянувши вказану заяву, суд зазначає таке.
Відповідно до частини першої статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Враховуючи вказане та приймаючи до уваги відповідність поданої позивачем заяви процесуальним вимогам КАС України, суд вважає за необхідне прийняти до розгляду заяву про збільшення розміру позовних вимог.
Таким чином, подальший розгляд справи буде здійснюватись з урахуванням заяви про збільшення розміру позовних вимог.
Керуючись статтями 47, 243 та 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Прийняти до розгляду заяву Державної судової адміністрації України про збільшення розміру позовних вимог.
2. Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали суду для надання суду пояснень щодо заяви про зменшення позовних вимог.
3. Копію ухвали суду надіслати (вручити, надати) учасникам справи (їх представникам), зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Дудін С.О.