(про заміну сторони у виконавчому провадженні)
03 вересня 2024 року м. Житомир справа № 240/644/19
категорія 112030300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Лавренчук О.В., розглядаючи у письмовому провадженні питання про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
До суду надійшла заява позивача про заміну боржника у виконавчому листі на його правонаступника.
У період із 01.07.2024 по 19.07.2024 (включно) та із 19.08.2024 по 02.09.2024 (включно) головуюча у справі суддя перебувала у відпустці.
Суд вважає за можливе розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження здійснювати у порядку письмового провадження.
Частиною 5 статті 250 КАС України встановлено, що датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши доводи заяви, суд дійшов такого висновку.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 №711-р “Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Житомирської області», визначено адміністративні центри та затвердити території територіальних громад Житомирської області.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України “Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 №807-ІХ (утворено Коростенський район (з адміністративним центром у місті Коростень) у складі територій Білокоровицької сільської, Гладковицької сільської, Горщиківської сільської, Іршанської селищної, Коростенської міської, Лугинської селищної, Малинської міської, Народицької селищної, Овруцької міської, Олевської міської, Словечанської сільської, Ушомирської сільської, Чоповицької селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України).
Пунктом 7 та 8 Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов'язків районних державних адміністрацій, що припиняються» від 16.12.2020 №1321 визначено, що перехід повноважень, прав та обов'язків (публічно-владне правонаступництво) райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється: у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з моменту утворення комісії з реорганізації райдержадміністрації, що припиняється (далі - комісія з реорганізації). Перехід майна, майнових прав та обов'язків райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з дня затвердження передавального акта комісії з реорганізації.
Розпорядження голови Овруцької районної державної адміністрації “Про реорганізацію структурних підрозділів райдержадміністрації, які мають статус юридичної особи публічного права шляхом приєднання до Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області» від 30.12.2020 №156, визначено: Реорганізувати структурні підрозділи райдержадміністрації із статусом юридичної особи публічного права, шляхом їх приєднання до Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області, зокрема, управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області (код ЄДРПОУ 03192603) розташоване: 11100. Житомирська область, м. Овруч, вул. Г. Виговського, 17.
Тобто обов'язок щодо призначення та виплати компенсацій, надання інших соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до законодавства України, перейшли від Управління праці та соціального захисту населення Овруцької РДА до Управління соціальної політики Коростенської РДА.
Згідно вимог ч. 1 ст. 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження (ч. 4 ст. 379 КАС України).
За таких обставин, враховуючи приписи ст. 379 КАС України, суд вважає за необхідне замінити сторону у виконавчому листі у справі.
Керуючись статтями 243, 248, 379 КАС України, суд
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 про заміну сторони у виконавчому провадженні задовольнити.
Замінити сторону у дублікаті виконавчого листа №1382 2020р. виданого 29 квітня 2024 року у справі №240/644/19, а саме: боржника - Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації на правонаступника - Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області (вул. Франка, 5, м. Коростень, Житомирська область, 11500, код 03192690).
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя О.В. Лавренчук