ЄУ № 712/8845/24
Провадження №3/712/2911/24
02 вересня 2024 року м. Черкаси
Соснівський районний суд м. Черкаси у складі судді Проньки В.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Державної аудиторської служби України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка працює юрисконсультом відділу ресурсного забезпечення КНП «Клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги Черкаської обласної ради», реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , якій роз'яснено її права, відповідно до ст. 268 КУпАП, за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164 -14 КУпАП,
До Соснівського районного суду м. Черкаси надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 31/09/2024пр від 10.07.2024 відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до якого ОСОБА_1 було порушено законодавство про закупівлю, а саме: порушення вимог п.43 та підпункту 2 пункту 44 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (у редакції станом на дату проведення торгів), що відображено у висновку, який оприлюднено в електронній системі закупівель 05.06.2024. В ході здійснення моніторингу процедури публічної закупівлі проведеної Замовником, який розташований за адресою: АДРЕСА_2 , установлено, що Замовником самостійно виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією та не розмістив повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей учаснику ТОВ «ЕД ТЕМП» в електронній систему закупівель та тим самим не надав можливість учаснику усунути невідповідність в інформації та/або документах, які надані учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, чим порушено вимоги п. 43 Особливостей. Водночас замовником було безпідставно відхилено тендерну пропозицію ТОВ «ЕД ТЕМП», що за результатами оцінки визначено як найбільш економічно вигідною, чим порушено підпункт 2 пункту 44 Особливостей. Рішення щодо тендерної пропозиції учасника ТОВ «ЕД ТЕМП» прийнято уповноваженою особою ОСОБА_1 (протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 02.05.2024 № 02-05/24-1).
Відповідно до ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в інкримінованому адміністративному правопорушення не визнала, пояснила, що посадовою особою органу моніторингу зроблено помилковий висновок що замовником безпідставно відхилено тендерну пропозицію ТОВ «ЕД ТЕМП», яка за результати оцінки визначена як найбільш економічно вигідна, чим нібито порушено підпункт 2 пункту 44 Особливостей. Згідно оголошення про проведення відкритих торгів UA-2024-04-11-011175-а від 11.04.2024 замовником оголошено відкриті торги з особливостями на закупівлю: ДК 021:2015: 45210000-2 Будівництво будівель (будівництво допоміжної будівлі адміністративно-господарчого призначення КНП «КНП «Клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги Черкаської обласної ради» по вул. Святителя-хірурга Луки у м. Черкаси). У складі тендерної пропозиції учасника ТОВ «ЕД ТЕМП», серед іншого міститься договірна ціна, яка складена не у відповідності до Настанови з визначення вартості будівництва, затвердженої Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281, в частині визначення «Визначена згідно з». Крім того, учасник не надав роз'яснення з обґрунтуванням причин такої невідповідності, як це передбачено Технічними вимогами у розділі щодо розрахунку учасником ціни своєї тендерної пропозиції. Отже тендерна пропозиція учасника ТОВ «ЕД ТЕМП» не відповідала умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації. Вказані недоліки (в частині не зазначення «Визначена згідно з ___»), не відноситься до документів, визначених п. 43 Особливостей, у зв'язку з чим у замовника, тобто у неї, було відсутнє право і обов'язок на розміщення повідомлення про усунення невідповідностей в інформації та/або документах, що подані учасником. Вважає, що у неї як у замовника були беззаперечні підстави для відхилення тендерної пропозиції учасника ТОВ «ЕД ТЕМП», оскільки якби вона їх не відхилила, то порушила б вимоги п. 44 Особливостей. Такої ж правової позиції дотримується і Комісія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, яка неодноразово своїми рішеннями встановлювала необхідність щодо обов'язкового відхилення тендерних пропозицій учасників публічних закупівель, які в порушення вимог не зазначали згідно чого була визначені договірна ціна. Рішення комісії №4001-р/пк-пз від 03.04.2024, №15543-р/пк-пз від 29.09.2023. Нею, як замовником, вказане було описано у своїх поясненнях в електронній системі закупівель 20.05.2024 о 17 год. 59 хв., що оприлюднено в публічному доступі за посиланням http://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-04-11-011175-a. Не взявши до уваги вказане посадовою особою моніторингу було безпідставно складено протокол про адміністративне правопорушення. Крім того, у поданому ТОВ «ЕД ТЕМП» акті обстеження об'єкту та ознайомлення із проектною документацією відсутній підпис представника учасника, який проводив обстеження та ознайомлення. Відсутність підпису зі сторони представника учасника не підтверджує зобов'язання сторони та не може гарантувати повне виконання у майбутньому. Учасником не виконано вимоги додатку 2 до Тендерної документації, а саме: технічні вимоги щодо графіку виконання робіт, в яких не вказано конкретні числа місяця. Таким чином відсутність підпису представника Учасника у Акті обстеження об'єкта та ознайомлення з проектною документацією, формування кошторисної документації (договірна ціна) не за формою та не відповідно до вимог Кошторисних норм України, не є формальними помилками або помилками, які підлягають виправленню. Тендерна пропозиція учасника ТОВ «ЕД ТЕМП» підлягала відхиленню на підставі підпункту 2 пункту 44 Особливостей, а тому розміщення повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в електронній системі закупівель під час виявлення невідповідностей в документах, що подані учасником процедури закупівлі не було законодавчо обґрунтованим. Просила провадження у справі закрити у в'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, суд приходить до наступного висновку.
Основним для вирішення справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення складу правопорушення. Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визначається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно із ст. 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до положень ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 складено протокол за ч.3 ст. 164-14 КУпАП.
Відповідно до ч.3 ст. 164-14 КУпАП адміністративна відповідальність настає за придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель відповідно до вимог закону; застосування конкурентного діалогу або торгів з обмеженою участю, або переговорної процедури закупівлі на умовах, не передбачених законом; невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону; відхилення тендерних пропозицій на підставах, не передбачених законом або не у відповідності до вимог закону (безпідставне відхилення); укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та/або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі; внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом; внесення недостовірних персональних даних до електронної системи закупівель та неоновлення у разі їх зміни; порушення строків оприлюднення тендерної документації.
Диспозиція ч. 3 ст. 164-14 КУпАП є бланкетною, тобто такою, що не називаючи конкретних ознак правопорушення або називаючи лише їх частину, відсилає для встановлення змісту ознак правопорушення до інших нормативних актів, які не є законами про адміністративну відповідальність.
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об'єднаних територіальних громад врегульовано Законом України «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015року за № 922-VIII.
ОСОБА_1 інкриміновано порушення п.43 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (у редакції станом на дату проведення торгів), а саме не розміщення повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації поданій учасником процедури закупівлі.
Крім того ОСОБА_1 інкримінується порушення підпункту 2 пункту 44 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, а саме безпідставно відхилено тендерну пропозицію ТОВ «ЕД ТЕМП», що за результатами оцінки визначена як найбільш економічно вигідною.
Судом встановлено, що відповідно до наказу № 308 від 09.08.2023 «Про призначення уповноваженої особи (осіб), відповідальну за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель», виданого КНП Клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги Черкаської обласної ради», на ОСОБА_1 покладено обов'язки уповноваженої особи відповідальної за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, оприлюднення в електронній системі закупівель інформації, що стосується проведення будь-якого виду закупівель підприємством у відповідності до чинного законодавства.
Відповідно до оголошення про проведення відкритих торгів UA-2024-04-11-011175-а від 11.04.2024, що міститься в електронній системі закупівель «Prozzoro», замовником КНП Клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги Черкаської обласної ради» оголошено відкриті торги з особливостями на закупівлю: ДК 021:2015: 45210000-2 Будівництво будівель (будівництво допоміжної будівлі адміністративно-господарчого призначення КНП «КНП «Клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги Черкаської обласної ради» по вул. Святителя-хірурга Луки у м. Черкаси).
Як вбачається зі звіту про результати проведення процедури закупівлі UA-2024-04-11-011175-a від 13 травня 2024 року учасниками закупівлі є ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕД ТЕМП" та ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "РЕМПРОМБУД - 99".
При цьому тендерна пропозиція ТОВ "ЕД ТЕМП" не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 Особливостей Тендерна документація містить вимоги, які викладено в додатку 2 до Тендерної документації, а саме: Технічні вимоги. у розділі щодо підтвердження відповідності тендерної пропозиції технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам Замовника, Учасник у складі тендерної пропозиції повинен подати Акт обстеження Об'єкта та ознайомитися з проектною документацією. Учасником до тендерної документацію додано акт обстеження Об'єкту та ознайомлення із проектною документацією, в даному акті наявний підпис представника Замовника та наявні печатки Замовника та Учасника, але підпис представника Учасника, який проводив обстеження та ознайомлення відсутній. Також, Учасником не виконано вимоги додатку 2 до Тендерної документації, а саме: Технічні вимоги. пункт 1 щодо графіку виконання робіт, передбачених предметом закупівлі, сформований у розрізі розділів локальних кошторисів та із зазначенням конкретної дати календарного місяця по кожному із етапів робіт (число, місяць, рік). Учасником додано графік виконання робіт в якому зазначено рік та місяць, не вказано конкретні числа місяця, як передбачено Технічними вимогами. Крім того, на виконання Технічних вимог у пункті 2 щодо розрахунку ціни тендерної пропозиції відповідно до вимог Кошторисних норм України, затверджених наказом Міністерства розвитку громад та території України від 01.11.2021 № 281, Учасником до своєї тендерної пропозиції додано файл Кошторисна документація, в якому наявна Договірна ціна на будівництво «Будівництво допоміжної будівлі адміністративно-господарчого призначення комунального некомерційного підприємства «Клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги Черкаської обласної ради» по вул. Святителя-хірурга Луки, 7 у м. Черкаси» за кодом ДК 021:2015 : 45210000-2 Будівництво будівель, що здійснюється в 2024 році. Вид договірної ціни: тверда. Визначена згідно з Складена в поточних цінах станом на 15 квітня 2024 р. Тобто, надана у складі Пропозиції договірна ціна складена не у відповідності до Настанови з визначення вартості будівництва, затвердженої Наказом Міністерства розвитку громад та території України від 01.11.2021 № 281, в частині не зазначення «Визначена згідно з». Враховуючи вищенаведене, тендерна пропозиція Учасника не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації. Крім того, Учасник, не надав роз'яснення з обґрунтуванням причин такої невідповідності, яке це передбачено ТЕХНІЧНИМИ ВИМОГАМИ у розділі щодо розрахунку Учасником ціни своєї тендерної пропозиції.
Відповідно до п. 43 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим, ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.
Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.
Згідно підпункту 2 пункту 44 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли: тендерна пропозиція: не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей; є такою, строк дії якої закінчився; є такою, ціна якої перевищує очікувану вартість предмета закупівлі, визначену замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, якщо замовник у тендерній документації не зазначив про прийняття до розгляду тендерної пропозиції, ціна якої є вищою, ніж очікувана вартість предмета закупівлі, визначена замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, та/або не зазначив прийнятний відсоток перевищення або відсоток перевищення є більшим, ніж зазначений замовником в тендерній документації; не відповідає вимогам, установленим у тендерній документації відповідно до абзацу першого частини третьої статті 22 Закону.
Відповідно до тендерної документації на закупівлю по предмету: будівництво допоміжної будівлі адміністративно-господарчого призначення КНП «КНП «Клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги Черкаської обласної ради» по вул. Святителя-хірурга Луки у м. Черкаси, затвердженої рішенням Уповноваженої особи № 27-03/24-1 від 27.03.2024, зі змінами згідно рішення уповноваженої особи № 03-04/24-1 від 03.04.2024, у розділі ІІІ «Інструкція з підготовки тендерних пропозицій» міститься опис та приклади формальних несуттєвих помилок, допущення яких не призведе до відхилення їх тендерних пропозицій (згідно наказу Мінекономіки від 15.04.2020 № 710 «Про затвердження Переліку формальних помилок»).
Вказані замовником, тобто ОСОБА_1 , у звіті про результати проведення процедури закупівлі UA-2024-04-11-011175-a від 13 травня 2024 року, невідповідності тендерної пропозиції ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕД ТЕМП" не належать до переліку несуттєвих помилок, які зазначені у вищевказаній тендерній документації.
ТОВ «ЕД ТЕМП» у складі тендерної пропозиції було подано Договірну ціну на будівництво, яка підписана керівником підприємства ОСОБА_2 .
ОСОБА_1 , як замовником, визначено, що договірна ціна на будівництво складена не у відповідності до Настанови з визначення вартості будівництва, затвердженої Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281, в рядку з назвою «Визначена згідно з».
В порушення розділу «Технічні вимоги» в тендерній документації на закупівлю по предмету: будівництво допоміжної будівлі адміністративно-господарчого призначення КНП «КНП «Клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги Черкаської обласної ради», учасник не зазначив згідно чого визначена та розрахована ціна його тендерної пропозиції.
Відповідно до вказаних «Технічних вимог», якщо розрахунок подано не у повному обсязі або такий, що не відповідає технічному завданню у складі тендерної пропозиції учасник повинен подати роз'яснення з обґрунтуванням такої невідповідності. За відсутності обґрунтованого роз'яснення тендерна пропозиція може бути відхилена замовником, як така, що не відповідає умовам технічної специфікації.
Крім того, ОСОБА_1 зазначає, що учасником не виконано вимоги додатку 2 Тендерної документації, а саме: технічні вимоги пункт 1 щодо графіку виконання робіт. Додано графік виконання робіт, в якому зазначено рік та місяць та не вказано конкретні числа місяця. У поданому акті обстеження об'єкту та ознайомлення із проектною документацією відсутній підпис представника учасника, який проводив обстеження.
Відповідно до розділу «Технічні вимоги» п.1 графік виконання робіт, передбачених предметом закупівлі, сформований у розрізі розділів локальних кошторисів повинен містити зазначення конкретної дати календарного місяця по кожному із етапів робіт (число, місяць, рік).
Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 , як уповноважена особа замовника, не мала обов'язку, згідно п. 43 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, розміщувати в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей.
Крім того, документи подані у складі тендерної пропозиція ТОВ «ЕД ТЕМП» не відповідали умовам технічної специфікації, зазначеної у Тендерній документації.
Таким чином ОСОБА_1 , як уповноважена особа замовника, не порушила законодавство у сфері публічних закупівель при розгляді тендерної пропозиції учасника ТОВ «ЕД ТЕМП», а тому у її діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 164-14 КУпАП.
Відповідно до пункту 1 статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Згідно із ч.1 п. 3 ст. 284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) при наявності обставин, передбачених ст. 247 КУпАП, виносить постанову про закриття справи.
З огляду на вищевикладене, оцінюючи, відповідно до ст. 252 КУпАП, надані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, беручи до уваги, що органом, яким складено протокол про адміністративне правопорушення, не доведено порушення ОСОБА_1 ч.3 ст. 164-14 КУпАП, суд приходить до висновку про недоведеність в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 164-14 КУпАП, а тому провадження у даній справі на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 247, 252, 283-285, 287 КУпАП, суд
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 164 -14 КУпАП - закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку iз відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Соснівський районний суд м. Черкаси шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку її оскарження.
Суддя: В.В. Пронька