Сарненський районний суд
Рівненської області
Справа № 572/3596/24
22 серпня 2024 року м. Сарни
Суддя Сарненського районного суду Рівненської області Довгий І.І., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , не працюючого,
за ч. 3 ст. 156 КУпАП,
ОСОБА_1 15 серпня 2024року о 15 год. 00 хв. в АДРЕСА_2 , здійснював роздрібну торгівлю тютюновими виробами з рук, а саме: сигарет марки «Прима» червоного кольору, в кількості 39 пачок, сигарети марки «Patriot», в кількості 10 пачок без марок акцизного збору, чим порушив вимоги п. 10 ч. 1 ст.15-3 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».
Посадовою особою, якою складено протокол про адміністративне правопорушення, дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.3 ст. 156 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.
Відповідно до ч.3 ст. 156 КУпАП відповідальність настає за торгівлю пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння з рук, з лотків, у приміщеннях або на територіях, заборонених законом та передбачає накладення штрафу від чотирьохсот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.
Однак, в матеріалах справи відсутня інформація щодо наявності виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі, не зазначено її суму, місце її зберігання та відповідальну особи про зберігання. Також матеріали справи не містять інформації щодо відсутності такої виручки.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 порушив п. 10 ч. 1 ст.15-3 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».
Однак, Закон України (22.01.2024 року) на який посилається уповноважена особа на складання протоколу в ч. 1 ст. 15-3 містить лише 2 пункти.
Викладені недоліки протоколу про адміністративне правопорушення унеможливлюють своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у дусі додержання законів, зміцнення законності.
На підставі вище наведеного, вважаю, що справу слід повернути для належного дооформлення.
Керуючись ст. 256, 277, 278, 283 КУпАП,
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 156 КУпАП повернути для дооформлення та виправлення недоліків начальнику Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області.
Суддя :