Постанова від 02.09.2024 по справі 317/4173/24

Справа № 317/4173/24

№ 3/317/2450/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 вересня 2024 року м. Запоріжжя

Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Нікітін В.В., за участі прокурора Ігнатченко Ю.Г., розглянувши об'єднаний матеріал, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 9 скликання. РНОКПП НОМЕР_1 .

за правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до пп. б п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону є депутати місцевих рад.

11.11.2020 рішенням Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області №1 визнано повноваження депутата Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області дев'ятого скликання ОСОБА_1 .

Таким чином, депутат Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області дев'ятого скликання ОСОБА_1 відповідно до п.п.б п.1 ч.1 ст.3, ст.45 Закону, є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП.

У відповідності до абз.2 п.2 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016, «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання)інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та форму декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п.1, пп.а,в-г п.2 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рій за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п.2-7 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст..45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31.01.2024.

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» опублікований в офіційному виданні Верховної Ради України «Голос України» 11.10.2023 та набрав чинності 12.10.2023.

Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік в термін не пізніше 31.01.2024 та за 2022 рік в термін не пізніше 31.01.2024.

Проте встановлено, що згідно з відомостями Реєстру НАЗК ОСОБА_1 подала щорічні декларації за 2021 та за 2022 роки шляхом заповнення відповідних на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua, лише 13.06.2024 о 20:59 та о 20:54 відповідно, що є порушенням вимог ч.1 ст.45 Закону «Про запобігання корупції», відповідальність за яке встановлена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Обов'язок належної підготовки суб'єкта до подачі декларації покладається на самого суб'єкта декларування.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є адреса мешкання: АДРЕСА_1 .

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є 13.06.2024, тобто день несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Фактичним днем виявлення вказаного адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідно до ст.ст.251, 252 КУпАП є дата складання протоколу, тобто 02.08.2024, оскільки саме в цей день посадовою особою органу Національної поліції надається оцінка зібраним доказам у їх сукупності.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у вчиненому правопорушенні визнала повністю, щиро розкаялась у вчиненому.

Прокурор Ігнатченко Ю.Г. в судовому засіданні вважала, що наявні всі підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме наступними документами:

протоколом № 329 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 02.08.2024, який ОСОБА_1 підписала 02.08.2024 та отримала його копію; протоколом № 328 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 02.08.2024, який ОСОБА_1 підписала 02.08.2024 та отримала його копію; рішенням №1 від 11.11.2020 Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області першої сесії дев'ятого скликання; іншими матеріалами по справі.

При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини.

Відповідно до ст. 23 КУпАП, метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчинення нових правопорушень.

Розглянувши матеріали справи та враховуючи вимоги ст. 33 КУпАП, суд приходить до висновку про необхідність накладення на правопорушника стягнення, достатнього для його виховання.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір» потрібно стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605,60 грн.

Враховуючи обставини справи, особу правопорушника, ступінь його вини, керуючись ст.ст. 33, 38, 172-6 ч. 1, 221, 283, 284, 287, 289 КУпАП , суддя-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. (вісімсот п'ятдесят гривень) 00 копійок.

Для сплати штрафу кошти перерахувати - призначення платежу: «Адміністративні штрафи та інші санкції», Отримувач коштів: ГУК у Зап.обл/ТГ с. Степне/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Рахунок UA098999980313080106000008501, Код класифікації доходів бюджету 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача - 899998; рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106) судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп. (шістсот п'ять грн. 60 коп.).

Роз'яснити правопорушнику, що у разі несплати штрафу в установлений ст. 307 КУпАП строк, постанова буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем його проживання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення відповідно до вимог ст. 308 КУпАП з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова суду набирає законної чинності після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.

Постанова суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду впродовж десяти днів з моменту її постановлення.

Суддя: В.В. Нікітін