Справа № 211/4202/24
Провадження № 3/211/2177/24
іменем України
29 серпня 2024 року суддя Довгинцівського районного суду міста Кривого Рога Дніпропетровської області Ткаченко С.В. розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Головного управління ДПС в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , працюючого ФОП, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за ч.1 ст. 163-4 КУпАП, -
встановив:
До Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 44637/04-36-24-17/1941900013 від 21 червня 2024 року відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, згідно якого за результатами камеральної перевірки ФОП ОСОБА_1 з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства було виявлено, несвоєчасне надання до ГУ ДПС у Дніпропетровській області податкових розрахунків за встановленою формою № 4ДФ відомостей про доходи громадян за 1,2,3 та 4 квартали 2022 року по строку 19.07.2022, 09.08.2022, 09.11.2022, 09.02.2023 відповідно. Фактично розрахунок за встановленою формою № 4 ДФ за 1 квартал 2022 подано 29.05.2024 та зареєстровано в ГУ ДПС у Дніпропетровській області за № 9314825067, розрахунок за встановленою формою № 4 ДФ за 2 квартал 2022 подано 29.05.2024 та зареєстровано в ГУ ДПС у Дніпропетровській області за № 9314825550, розрахунок за встановленою формою № 4 ДФ за 3 квартал 2022 подано 29.05.2024 та зареєстровано в ГУ ДПС у Дніпропетровській області за № 9314825578, розрахунок за встановленою формою № 4 ДФ за 4 квартал 2022 подано 29.05.2024 та зареєстровано в ГУ ДПС у Дніпропетровській області за № 9314825597.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився.
Згідно зі ст.245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 16 ПК України визначено обов'язки платника податків, серед яких стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України, вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи .
Відповідно до ст.111.5 ПК України, триваюче правопорушення - безперервне невиконання норм цього Кодексу платником податків, який вчинив певні дії чи допустив бездіяльність і не вчиняв подальших дій для його усунення до моменту виявлення такого правопорушення контролюючим органом.
З цього приводу слід зазначити, що триваюче правопорушення - це проступок, пов'язаний з тривалим, неперервним невиконанням обов'язків, передбачених законом. Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно вчиняє правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків. Триваюче правопорушення припиняється лише у випадку усунення стану за якого об'єктивно існує цей обов'язок, виконанням обов'язку відповідним суб'єктом або припиненням дії відповідної норми закону.
Адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-4 КУпАП, не є триваючим.
Згідно з ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Враховуючи те, що правопорушення, яке ставиться у вину ОСОБА_1 виявлено тільки 10 червня 2024 року, таке не є триваючим, оскільки останній розрахунок подав 29.05.2024 року, то на момент розгляду справи судом закінчилися строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ч.2 ст. 38 КУпАП, відтак провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-4 КУпАП, відносно ОСОБА_1 слід закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 38, п.7 ст.247, ст. 283, 284 КУпАП, суддя,
провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.163-4 КУпАП відносноОСОБА_1 відповідно до п.7 ст.247 КУпАП закрити, у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення, апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду.
Суддя: С. В. Ткаченко