печерський районний суд міста києва
Справа № 757/27722/24-п
28 серпня 2024 року м. Київ
Суддя Печерського районного суду м. Києва Гречана С.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Києва, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ;
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Учасники судового провадження:
особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , другий учасник дорожньо-транспортної пригоди - ОСОБА_2 ,
06.06.2024 о 13 год 10 хв у м. Києві по вул. Мечникова, 3, водій ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом «ЗАЗ Lanos» д.н.з. НОМЕР_2 не впевнився у безпечності руху при перестроюванні не надав перевагу у русі транспортному засобу «Honda CBF 500» д.н.з. НОМЕР_3 під керуванням ОСОБА_2 , який рухався у попутному напрямку по тій самій смузі на яку він мав намір перестроїтися та скоїв з ним зіткнення. Внаслідок ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками. Вказаними діями порушив п. 10.3 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст. 124 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні проти обставин викладених у протоколі заперечив, свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, та зазначив, що на схемі не відображено, що автомобіль «ЗАЗ Lanos» д.н.з. НОМЕР_2 рухався у лівій смузі та в нього в'їхав мотоцикл на підтвердження чого надав диск з фотоматеріалами та відеозаписом дорожньо - транспортної події.
Другий учасник дорожньо-транспортної пригоди - ОСОБА_2 у судовому засідання зазначив, що не міг уникнути зіткнення.
Заслухавши думку учасників судового провадження, дослідивши протокол та долучені до нього матеріали, переглянувши долучені ОСОБА_1 фото та відеоматеріали, суд приходить до наступного.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Обов'язок щодо збирання доказів у відповідності до ч. 2 ст. 251 КУпАП покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу. Справа про адміністративне правопорушення розглядається у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи (ч. 1 ст. 277 КУпАП).
Положеннями ч. 1 ст. 256 КУпАП встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення є процесуальним документом, який засвідчує факт неправомірних дій, складається за встановленою формою і повинен містити дані про місце, час вчинення, суть правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
Згідно п. 10.3 Правил дорожнього руху у разі перестроювання водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються в попутному напрямку по тій смузі, на яку він має намір перестроїтися. За одночасного перестроювання транспортних засобів, що рухаються в одному напрямку, водій, який знаходиться ліворуч, повинен дати дорогу транспортному засобу, що знаходиться праворуч.
У відповідності до ст. 124 КУпАП до адміністративної відповідальності притягуються учасники дорожнього руху за порушення Правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
При вирішенні питання щодо доведеності вини особи у скоєнні, в тому числі й адміністративного правопорушення, слід виходити з положень ст. 62 Конституції України про те, що обвинувачення не може ґрунтуватись на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи мають тлумачитись на її користь.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов'язані з'ясувати зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 720756, 06.06.2024 о 13 год 10 хв у м. Києві по вул. Мечникова, 3, водій ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом «ЗАЗ Lanos» д.н.з. НОМЕР_2 не впевнився у безпечності руху при перестроюванні не надав перевагу у русі транспортному засобу «Honda CBF 500» д.н.з. НОМЕР_3 під керуванням ОСОБА_2 , який рухався у попутному напрямку по тій самій смузі на яку він мав намір перестроїтися та скоїв з ним зіткнення. Внаслідок ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.
Згідно переліку видимих (зовнішніх) пошкоджень транспортних засобів, отриманих унаслідок ДТП, що зазначені на звороті схеми місця ДТП від 06.06.2024, транспортний засіб «ЗАЗ Lanos» д.н.з. НОМЕР_2 отримав унаслідок ДТП такі пошкодження: ЛФК переднього бамперу правої сторони, переднього правого крила, передніх правих дверей, деформацію переднього правого крила, деформацію переднього правого підкрилка.
Серед пошкоджень мотоциклу «Honda CBF 500» д.н.з. НОМЕР_3 отриманих унаслідок ДТП зазначено: ЛФП хвостової частини лівої сторони, злам лівої передньої підніжки, деформація важіля перемикання передач, ЛФП бензобаку лівої сторони, кришки двигуна з лівої сторони, злам лівого крашпеду.
Враховуючи вищевикладене, дослідивши надані ОСОБА_1 фотоматеріалі та відеозапис дорожньо - транспортної пригоди, враховуючи координати розміщення транспортних засобів один відносно одного та відносно сталих орієнтирів, вбачається, що локалізація та характер отриманих ушкоджень та дії водія автомобіля «ЗАЗ Lanos» д.н.з. НОМЕР_2 ОСОБА_1 не перебувають у прямому причинно - наслідковому зв'язку з виникненням ДТП.
Докази, надані органом, уповноваженим на складання протоколу, не забезпечують такий рівень доказування вини ОСОБА_1 , який не залишав би розумних сумнівів у можливості іншої версії подій, ніж зазначено у протоколі.
Пункт 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП передбачає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
За такого, оцінивши докази у справі за своїм внутрішнім переконанням та з точки зору належності, допустимості та достатності, суд вважає, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, у зв'язку з чим провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 44-3, 247, 252, 266, 280 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Світлана ГРЕЧАНА