Справа №568/1392/24
Провадження № 1-в/568/48/24
30 серпня 2024 р. м.Радивилів
Суддя Радивилівського районного суду Рівненської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , представника ВП №2 Дубенського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 , особи, відносно якої встановлюється адміністративний нагляд ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання начальника ВП №2 Дубенського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Мукачево, Закарпатської області, жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, не працюючого, раніше судимого 07.12.2017р. Дніпровським районним судом Київської області за ч.1 ст. 121 КК України до 5 років позбавлення волі, звільнився 16.02.2022р. умовно-достроково на невідбуту частину покарання 1 рік 6 місяців 15 днів,
30.08.2024 року до Радивилівського районного суду Рівненської області надійшло зазначене вище подання начальника ВП №2 Дубенського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_5 , у якому просить встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 посилаючись на те, що після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став і був неодноразово притягнутий до адміністративної відповідальності. Був попереджений про те, що в разі порушення чинного законодавства, відносно нього може бути встановлено адміністративний нагляд.
В судовому засіданні представник ВП №2 Дубенського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 подання підтримав та просив його задовольнити з підстав, викладених в ньому.
В судовому засіданні ОСОБА_4 не заперечував проти встановлення адміністративного нагляду.
Розглянувши подання, вивчивши матеріали справи, вислухавши особу, стосовно якої встановлюється адміністративний нагляд, суд приходить до висновку, що подання є обґрунтованим, оскільки в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 раніше судимий за тяжкий злочин 07.12.2017р. Дніпровським районним судом Київської області за ч.1 ст. 121 КК України до 5 років позбавлення волі, звільнився 16.02.2022р. умовно-достроково на невідбуту частину покарання 1 рік 6 місяців 15 днів, офіційно не працевлаштований, був притягнутий до адміністративної відповідальності 15.06.2024р. за ч.1 ст. 178 КУпАП, 04.08.2024р. за ст.ст. 176, 177 КУпАП, 05.08.2024р. за ч.2 ст. 178 КУпАП, 08.08.2024р. за ч.1 ст. 175-1 КУпАП, 23.08.2024р. за ч.2 ст. 175-1 КУпАП. Зазначені правопорушення вчинив після закінчення строку умовно-дострокового звільнення. Згідно характеристики з місця проживання, ОСОБА_4 зарекомендував себе з негативної сторони, не працевлаштований, зловживає спиртними напоями, веде антигромадський спосіб життя, неодноразово порушував громадський порядок. Суд також враховує, що ОСОБА_4 був засуджений за злочин, який вчинив на ґрунті алкогольного сп'яніння. Вчинені адмінправопорушення, пов'язані з вживанням та виготовленням алкогольних напоїв. Зазначене свідчить про небажання ОСОБА_4 стати на шлях виправлення та становить ризик вчинення ним кримінального правопорушення.
Згідно ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
На підставі наведеного, виходячи з вимог п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 року, суд приходить до переконання, що відносно ОСОБА_4 слід встановити адміністративний нагляд для створення йому умов, які б сприяли його виправленню і перевихованню, забезпечили правову поведінку і неможливість вчинення нових порушень закону, оскільки на попередження, спрямовані на недопущення вчинення адміністративних правопорушень, не реагує. В той же час, суд не вбачає на теперішній час підстав для встановлення обмеження щодо зобов'язання ОСОБА_4 з'являтися на реєстрацію в ВП №2 Дубенського РВП ГУНП в Рівненській області через відсутність обґрунтованості доцільності його встановлення.
Керуючись ст. 158 КВК України, п. «в» ст.3, ст.ст.5, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 року,
Подання начальника ВП №2 Дубенського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 задовольнити частково.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 строком на 1 (один) рік із застосуванням наступних обмежень:
1) заборона виїзду за межі Радивилівської, Крупецької, Козинської, Повчанської, Вербської територіальних громад Дубенського району Рівненської області без дозволу начальника ВП №2 Дубенського РВП ГУНП в Рівненській області;
2) заборона виходу з будинку (квартири) з 22 год. до 06 год. ранку, за винятком роботи в цей час;
3) заборона відвідувати заклади торгівлі, де продаються спиртні напої на розлив з метою їх вживання.
Копію постанови надіслати для виконання до ВП №2 Дубенського РВП ГУНП в Рівненській області.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Радивилівський районний суд Рівненської області шляхом подання апеляційної скарги протягом семи днів з дня її проголошення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя ОСОБА_1