Справа № 135/942/24
Провадження № 1-в/135/92/24
іменем України
26.08.2024 м. Ладижин
Ладижинський міський суд Вінницької області у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , секретаря судових засідань ОСОБА_2 , за участю: прокурора ОСОБА_3 , захисника - адвоката ОСОБА_4 , представника установи виконання покарань ОСОБА_5 , засудженого ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції заяву засудженого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом в порядку ст.81-1 КК України, -
До Ладижинського міського суду Вінницької області надійшла заява від засудженого ОСОБА_6 про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом в порядку ст.81-1 КК України.
Заява подана в порядку статей 537-539 КПК України до суду, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок.
Ухвалою Ладижинського міського суду Вінницької області від 01.08.2024 року призначено розгляд подання в режимі відеоконференції за місцем відбування покарання засудженого.
26 серпня 2024 року в судовому засіданні засуджений ОСОБА_6 заявив клопотання про залишення без розгляду його заяви про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом в порядку ст.81-1 КК України.
Інші учасники судового розгляду не заперечували проти залишення заяви ОСОБА_6 без розгляду.
При вирішенні питань, яке вирішуються під час виконання вироку в порядку статті 537 КПК України, суд зобов'язаний дотримуватися загальних засад кримінального провадження, передбаченими статтею 7 КПК України.
Відповідно до частини першої статті 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом.
На підставі викладеного, враховуючи наявність клопотання засудженого ОСОБА_6 про залишення без розгляду його заяви про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом в порядку ст.81-1 КК України, суд приходить до висновку, що відсутні підстави для продовження розгляду заяви, а тому заяву засудженого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом в порядку ст.81-1 КК України необхідно залишити без розгляду.
Кримінальний процесуальний закон не врегульовує випадки постановлення ухвали про залишення без розгляду, але ухвалення судового рішення у такій формі не суперечить КПК, відповідає вимогам розумності й справедливості та не перешкоджає повторному зверненню до суду з аналогічним поданням після усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 537, 539 КПК України, суд, -
Заяву засудженого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом в порядку ст.81-1 КК України - залишити без розгляду.
Направити до Державної установи «Ладижинська виправна колонія №39» копії ухвали - для відома, та для вручення засудженому.
Копію ухвали вручити прокурору та захиснику.
Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів з дня її оголошення шляхом подання апеляції до Вінницького апеляційного суду через Ладижинський міський суд Вінницької області, а засудженим, який відбуває покарання в місцях позбавлення волі - в той же строк з моменту отримання її копії.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя Ладижинського міського суду
Вінницької області ОСОБА_1