Справа № 344/15505/24
Провадження № 3/344/5694/24
29 серпня 2024 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , непрацюючого, РНОКПП не встановлено, за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 ставиться у вину вчинення дрібного хуліганства, тобто інших подібних дій, що порушили громадський порядок і спокій громадян.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №207657 від 10.08.2024, 27 липня 2024 року близько 01 год 30 хв у АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 , перебуваючи в п'яному вигляді, пошкодив двері коридору загального користування, вирвав розетку та кабель електропостачання. Своїми діями ОСОБА_1 порушив громадський порядок та спокій громадян.
У судовому засіданні ОСОБА_1 , якому роз'яснено вимоги ст.268 КУпАП, вказав, що 27 липня 2024 року був у м. Івано-Франківськ по вул. Довженка, 4/2/109 приблизно об 11/12 год протягом 20 хв. Загалом, з 25.07.2024 по 27.07.2024 перебував у батьків, допомагав з переїздом. 25 липня 2024 року зняв двері у коридорі загального користування, які сам поставив, виніс диван і поїхав до батьків. Не поставив на місце, бо коли повернувся, двері вже стояли на інших петлях.
Відповідно до вимог ст.1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно з вимогами ч.1 та ч.2 ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- та відеозапису.
Матеріали справи містять протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД №207657 від 10.08.2024, довідку, рапорти, заяву, письмові пояснення.
Відповідно до письмового пояснення ОСОБА_2 від 27.07.2024, з 26.07.2024 по 27.07.2024 протягом ночі, який проживає по АДРЕСА_1 , її сусід ОСОБА_3 вчинив неадекватні дії, а саме вирвав двері в коридорі, шнури від електропостачання. На зауваження не реагував. Дані дії вчиняє неодноразово.
Як вбачається з письмового пояснення ОСОБА_1 від 10.08.2024, протягом тривалого часу у нього з сусідкою виникають конфлікти та побутові сварки.
Оцінка доказів, за змістом ст.252 КУпАП, відбувається за внутрішнім переконанням особи, що приймає рішення, та ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному досліджені всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю. Жодний доказ не має наперед встановленої сили.
Адміністративна відповідальність за ст.173 КУпАП передбачена за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Жодних доказів вчинення ОСОБА_1 дій, спрямованих на порушення громадського порядку, а також пошкодження дверей у коридорі загального користування за адресою АДРЕСА_1 , крім письмового пояснення ОСОБА_2 , суду не надано.
Даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, виходячи з усного пояснення ОСОБА_1 , за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що докази вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, у справі відсутні.
Вважаю, що факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не знайшов свого підтвердження у судовому засіданні, а тому, відповідно до змісту п.1 ст. 247 КУпАП, провадження у даній справі необхідно закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 33, 173, 221, 247, 256, 268, 283- 285 КУпАП, -
Провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО