Постанова від 27.08.2024 по справі 340/7335/23

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 серпня 2024 року м. Дніпросправа № 340/7335/23

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів: головуючого - судді Кругового О.О. (доповідач),

суддів: Шлай А.В., Бишевської Н.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Дніпрі апеляційну скаргу Голови Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області ОСОБА_1

на рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 11.04.2024, (суддя суду першої інстанції Черниш О.А.), прийняте за правилами спрощеного провадження в м. Кропивницький, в адміністративній справі №340/7335/23 за позовом ОСОБА_2 до Голови Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області Гаразди Людмили Дмитрівни про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

30.08.2023 ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвалою судді від 04.09.2023 року відкрито провадження у справі №340/7335/23 та на підставі статті 172 КАС України позовні вимоги у ній роз'єднано. Залишено у цій справі позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльності щодо надання запитуваної інформації у депутатському зверненні №2387 від 19.07.2023 року.

Позов мотивовано тим, що ОСОБА_2 як депутат Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області звернувся до голови цієї ради із депутатським зверненням №2387 від 19.07.2023 року про надання інформації, необхідної для здійснення його депутатських повноважень. Однак відповідач безпідставно відмовила у наданні запитуваної інформації. Позивач стверджує, що відповідач порушила вимоги Конституції України, Законів України "Про статус депутатів місцевих рад", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про інформацію", "Про доступ до публічної інформації". З цих підстав просить суд визнати протиправною бездіяльність голови Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області щодо надання запитуваної інформації, вчинення певних дій у його депутатському зверненні №2387 від 19.07.2023 року та зобов'язати її повторно розглянути це депутатське звернення та надати йому запитувану інформацію, вчинити відповідні дії.

Кіровоградський окружний адміністративний суд рішенням від 11.04.2024 задовольнив позовні вимоги ОСОБА_2 . Визнав протиправною бездіяльність голови Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області щодо неналежного розгляду депутатського звернення депутата Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області ОСОБА_2 №2387 від 19.07.2023 року. Зобов'язав голову Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області повторно розглянути депутатське звернення депутата Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області ОСОБА_2 №2387 від 19.07.2023 року та надати відповідь, з урахуванням висновків суду.

Не погодившись з рішенням суду відповідач звернулась до суду з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом вимог норм матеріального та процесуального права, просить рішення суду скасувати та прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позовних вимог.

Апеляційна скарга обґрунтована тим, що в силу приписів ч. 2 ст. 13 «Про статус депутатів місцевих рад» місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, а також керівники правоохоронних органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих на території відповідної ради, до яких звернувся депутат місцевої ради, зобов'язані у десятиденний строк розглянути порушені ним питання та надати йому відповідь, а у разі необхідності вивчення чи перевірки інформації дати йому відповідь не пізніше як у місячний строк. Відповідачем було надано відповідь на запит позивача. Також, відповідач зазначив, що якщо позивач не згоден з наданими йому відповідями, він міг звернутися до відповідача із депутатськими запитами. Відповідач вказує, що вся запитувана інформація викладається на офіційному сайті сільської ради, а тому ненадання позивачу запитуваної інформації не порушує його прав. Також, відповідач зазначає, що до суду з позовом звернулась неналежна особа (позивач) за захистом порушеного права, оскільки позов подано фізичною особою ОСОБА_2 , а запити подавались ОСОБА_2 як депутатом.

Дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваного судового рішення норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на таке.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_2 є депутатом Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області VІІІ скликання.

У липні 2023 року позивач звернувся до Ганнівського сільського голови з депутатським зверненням №2387 від 19.07.2023 року, у якому повідомив, що Ганнівська сільська рада не виконує вимоги Закону України "Про внесення зміни до статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" щодо зменшення строку оприлюднення проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування" №890-IX, який набрав чинності 01.10.2020 року, оскільки не здійснює або здійснює частково оприлюднення проектів рішень ради на офіційному веб-сайті, в результаті чого відбувається порушення Законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", принципів місцевого самоврядування, які закріплені у статті 4 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Тому, посилаючись на статті 11, 13 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", просив надати офіційне роз'яснення щодо причин цих порушень з боку Ганнівської сільської ради та її посадових осіб.

Голова Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області ОСОБА_1 за наслідками розгляду цього та інших депутатських звернень позивача надала йому відповідь №831 від 28.07.2023 року, у якій, пославшись на норми частини 2 статті 11, частин 1, 2, 5 статті 13 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", статті 11 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", повідомила, що для надання відповіді просить звертатися до органів місцевого самоврядування відповідно до вимог чинного законодавства.

Позивач, не погодившись із такою відповіддю, звернувся до суду з цим позовом.

Вирішуючи спір між сторонами та задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції виходив з того, що відповідачем порушено право позивача на отримання належної та своєчасної відповіді на його запити, відтак суд поклав на відповідача обов'язок повторно розглянути запити та надати відповідь по суті запитань позивача, з урахуванням висновків суду.

Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною 1 статті 12 Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об'єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста.

Частиною 3 статті 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" установлено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Повноваження сільського, селищного, міського голови визначені у статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", якою передбачено, що сільський, селищний, міський голова представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства. Сільський, селищний, міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.

Відповідно до частин 2, 7, 11 статті 49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення.

Депутат має право звернутися із запитом до керівників ради та її органів, сільського, селищного, міського голови, керівників органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих або зареєстрованих на відповідній території, а депутат міської (міста обласного значення), районної, обласної ради - також до голови місцевої державної адміністрації з питань, віднесених до відання ради.

Повноваження депутатів, порядок організації і гарантії депутатської діяльності визначаються Конституцією України, цим Законом, законом про статус депутата, іншими законами.

Закон України "Про статус депутатів місцевих рад" визначає правовий статус депутата сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради як представника інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та рівноправного члена місцевої ради, встановлює гарантії депутатської діяльності та порядок відкликання депутата місцевої ради.

Відповідно до статей 2, 3 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.

Депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов'язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.

Депутат місцевої ради відповідно до цього Закону наділяється всією повнотою прав, необхідних для забезпечення його реальної участі у діяльності ради та її органів.

У статті 10 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" установлені такі обов'язки депутата місцевої ради у виборчому окрузі:

1. У виборчому окрузі депутат місцевої ради зобов'язаний:

1) підтримувати зв'язок з виборцями, місцевою організацією політичної партії, яка висунула його кандидатом у депутати місцевої ради, відповідною територіальною громадою, а також громадськими організаціями, трудовими колективами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, розташованими на відповідній території;

2) не рідше одного разу на півріччя інформувати виборців про роботу місцевої ради та її органів, про виконання планів і програм економічного і соціального розвитку, інших місцевих програм, місцевого бюджету, рішень ради і доручень виборців;

3) брати участь у громадських слуханнях з питань, що стосуються його виборчого округу, в організації виконання рішень ради та її органів, доручень виборців, у масових заходах, що проводяться органами місцевого самоврядування на території громади або виборчого округу;

4) вивчати громадську думку; вивчати потреби територіальної громади, інформувати про них раду та її органи, брати безпосередню участь у їх вирішенні;

5) визначити і оприлюднити дні, години та місце прийому виборців, інших громадян; вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення.

У статті 11 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" передбачені такі права депутата місцевої ради у виборчому окрузі:

1. У виборчому окрузі депутат місцевої ради має право:

1) офіційно представляти виборців свого виборчого округу та інтереси територіальної громади в місцевих органах виконавчої влади, відповідних органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах і організаціях незалежно від форми власності з питань, що належать до відання органів місцевого самоврядування відповідного рівня;

2) брати участь з правом дорадчого голосу у засіданнях інших місцевих рад та їх органів, загальних зборах громадян за місцем проживання, засіданнях органів самоорганізації населення, що проводяться в межах території його виборчого округу;

3) порушувати перед органами і організаціями, передбаченими пунктом 1 частини першої цієї статті, та їх посадовими особами, а також керівниками правоохоронних та контролюючих органів питання, що зачіпають інтереси виборців, та вимагати їх вирішення;

4) доступу до медіа комунальної форми власності з метою оприлюднення результатів власної депутатської діяльності та інформування про роботу ради в порядку, встановленому відповідною радою;

5) вносити на розгляд органів і організацій, передбачених пунктом 1 частини першої цієї статті, та їх посадових осіб пропозиції з питань, пов'язаних з його депутатськими повноваженнями у виборчому окрузі відповідно до закону, брати участь у їх розгляді.

2. При здійсненні депутатських повноважень депутат місцевої ради має також право:

1) на депутатське звернення, депутатський запит, депутатське запитання;

2) на невідкладний прийом;

3) вимагати усунення порушень законності і встановлення правового порядку.

3. Депутат місцевої ради є відповідальним перед виборцями свого виборчого округу і їм підзвітним. У своїй роботі у виборчому окрузі взаємодіє з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, органами самоорганізації населення, трудовими колективами, об'єднаннями громадян.

Статтею 13 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" регламентоване депутатське звернення та передбачено таке:

1. Депутатське звернення - викладена в письмовій формі вимога депутата місцевої ради з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, здійснити певні дії, вжити заходів чи дати офіційне роз'яснення з питань, віднесених до їх компетенції.

2. Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, а також керівники правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, до яких звернувся депутат місцевої ради, зобов'язані у десятиденний строк розглянути порушене ним питання та надати йому відповідь, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки дати йому відповідь не пізніш як у місячний строк.

3. Якщо депутатське звернення з об'єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений строк, депутату місцевої ради зобов'язані письмово повідомити про це з обґрунтуванням мотивів необхідності продовження строку розгляду.

4. Депутат місцевої ради може взяти участь у розгляді свого звернення, про що місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, повинні йому повідомити завчасно, але не пізніш як за п'ять календарних днів.

5. Якщо депутат місцевої ради не задоволений результатами розгляду свого звернення або якщо місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, ухиляються від вирішення порушеного у зверненні питання у встановлений строк, він має право внести депутатський запит відповідно до статті 22 цього Закону.

Згідно з частиною 2 статті 14 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", якою передбачено право депутата місцевої ради на невідкладний прийом та на одержання необхідної інформації, установлено, що посадові особи місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, на звернення депутата місцевої ради надають йому довідкові матеріали та іншу інформацію, необхідні для здійснення депутатських повноважень.

Статтею 15 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" передбачено право депутата місцевої ради вимагати усунення порушення законності та установлено, що депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу у разі виявлення порушення прав та законних інтересів громадян або інших порушень законності має право вимагати припинення порушень, а в необхідних випадках звернутися до відповідних місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також до правоохоронних і контролюючих органів та їх керівників з вимогою вжити заходів щодо припинення порушень законності.

У разі виявлення порушення законності депутат місцевої ради має право на депутатське звернення до керівників відповідних правоохоронних чи контролюючих органів.

Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, об'єднання громадян, керівники підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, до яких звернувся депутат місцевої ради, зобов'язані негайно вжити заходів до усунення порушення, а в разі необхідності - до притягнення винних до відповідальності з наступним інформуванням про це депутата місцевої ради.

Відповідно до статті 29 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутат місцевої ради має право брати участь з правом дорадчого голосу в роботі інших органів місцевого самоврядування при розгляді ними питань та прийнятті рішень, що зачіпають інтереси виборців його виборчого округу чи територіальної громади, від яких його обрано.

Згідно з частинами 1, 6 статті 30 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутат місцевої ради наділений усією повнотою повноважень, передбачених цим та іншими законами України. Ніхто не може обмежити повноваження депутата місцевої ради інакше як у випадках, передбачених Конституцією та законами України.

Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, зобов'язані сприяти депутатам місцевої ради у здійсненні їх депутатських повноважень.

Рада та її органи сприяють депутатам місцевих рад в їх діяльності шляхом створення відповідних умов, забезпечення депутатів документами, довідково-інформаційними та іншими матеріалами, необхідними для ефективного здійснення депутатських повноважень, організовують вивчення депутатами місцевих рад законодавства, досвіду роботи рад.

Відповідно до статті 35 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" відповідна рада та її виконавчі органи забезпечують депутатів місцевих рад офіційними виданнями та інформаційними матеріалами ради, організують допомогу їм з правових питань депутатської діяльності, надають можливість депутатам ознайомитися з рішеннями ради та її органів, розпорядженнями відповідної місцевої державної адміністрації, актами підприємств, установ та організацій, розташованих на відповідній території.

Верховний Суд у постановах від 17.10.2019 року у справі №664/2629/16-а, від 23.04.2020 року у справі №236/1877/17 у подібних правовідносинах вказав, що під депутатською діяльністю слід розуміти діяльність депутата, пов'язану з реалізацією наданих йому Конституцією та Законами України прав та виконанням обов'язків, спрямованих на представництво інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу, який зобов'язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування. Відтак, депутатське звернення має стосуватись вищезазначених питань, пов'язаних з депутатською діяльністю, та розглядається у строк та в порядку, встановленому Законом України "Про статус депутатів місцевих рад".

Верховний Суд у постанові від 02.07.2020 року у справі №818/2265/18 також вказав, що виходячи із положень статті 13 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", саме на посадових осіб, до яких звернувся депутат місцевої ради, покладено обов'язок у десятиденний строк розглянути порушене питання та надати йому відповідь, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки - дати відповідь не пізніш як у місячний строк.

Верховний Суд у постанові від 20.10.2020 року у справі №504/1824/17 зазначив, що чинним законодавством не встановлено вичерпного переліку відповідної інформації, необхідної для здійснення депутатом своїх повноважень, як і не встановлено будь-яких обмежень щодо інформації, яка не може надаватись депутату місцевої ради на його звернення. Законом України "Про статус депутатів місцевих рад" не передбачено обов'язку депутата зазначати у своєму зверненні мету отримання відповідної інформації, як і не передбачено обов'язку щодо подання депутатського запиту після отримання відмови на подане депутатське звернення.

Верховний Суд у постанові від 27.04.2020 року у справі №264/5790/16-а зауважив, що належність запитуваної позивачем інформації за ознаками до публічної і можливість її отримання позивачем не як депутатом, а як громадянином, не позбавляє позивача права на подання депутатського звернення щодо такої інформації.

Суд установив, що позивач як депутат сільської ради звернувся до відповідача - головної посадової особи місцевого самоврядування - із депутатським зверненням №2387 від 19.07.2023 року, у якому просив надати інформацію та роз'яснення щодо порушень у діяльності цієї ради, зокрема щодо неоприлюднення у встановленому порядку на офіційному веб-сайті проектів рішень ради.

Відповідач у відповіді №831 від 28.07.2023 року не надала будь-якої інформації по суті питань, порушених у цьому депутатському зверненні, натомість вказала на необхідність подання звернення відповідно до вимог чинного законодавства.

З вказаної відповіді неможливо встановити мотиви ненадання позивачу запитуваної ним інформації чи роз'яснень та з'ясувати, у чому полягала невідповідність депутатського звернення вимогам чинного законодавства.

Посилання заявника апеляційної скарги на те, що подане звернення не відповідає вимогам Закону щодо назви суб'єкта та адресата звернення суд першої інстанції правильно визнав необґрунтованими, оскільки така відмова в наданні інформації на запит є формальною, саме звернення є об'єктивно зрозумілим, відтак воно мало бути розглянутим по суті.

Стосовно посилань відповідача на те, що в разі незадоволення розглядом звернення позивача, він має право подати до ради депутатський запит відповідно до статті 22 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", суд апеляційної інстанції зазначає, що звернення із депутатським запитом до органів місцевого самоврядування є правом депутата, в свою чергу таке право не може бути розцінене судом як перешкода в отриманні інформації на звернення, подане в загальному порядку.

Стосовно посилань відповідача на те, що вся інформація, яку просив надати позивач, опублікована на вебсайті ради, відтак права та інтереси позивача на отримання інформації не порушені, колегія суддів зазначає, що звернувшись до органу місцевого самоврядування із зверненням про отримання інформації позивач набув права на належний та своєчасний розгляд його звернення, в цій справі встановлено, що відповідач такого розгляду не здійснив, відтак право позивача в частині розгляду звернення є порушеним, незважаючи на те, що певна інформація опублікована на вебсайті ради. Тим більше, колегія суддів зазначає, що Закон не ставить право на доступ до інформації (розгляд запиту або звернення) від факту публікування певної інформації на вебсайті органу влади.

Щодо доводів скаржника про те, що позивач звернувся до суду як фізична особа, відтак він є неналежним позивачем, колегія суддів зазначає таке.

В адміністративному судочинстві України адміністративна процесуальна правосуб'єктність визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами), адміністратором за випуском облігацій (стаття 48 Кодексу адміністративного судочинства України).

Колегія суддів звертає увагу, що особливості провадження у справах за участю депутата сільської ради процесуальним законом не визначені. Відтак, позивачем у справі є фізична особа, яка має статус депутата місцевої (сільської) ради, і яка звернулась до суду за захистом порушених прав у зв'язку із реалізацією депутатських повноважень.

З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів приходить до висновку, що рішення суду першої інстанції є законним та обґрунтованим, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, а тому підстави для зміни чи скасування рішення - суду - відсутні.

Керуючись ст. 243, 308, 311, 316, 321, 325 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Голови Ганнівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 11.04.2024 в адміністративній справі № 340/7335/23 - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з моменту прийняття та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Головуючий - суддя О.О. Круговий

суддя А.В. Шлай

суддя Н.А. Бишевська