Справа № 346/4500/24
Провадження № 1-в/346/381/24
26 серпня 2024 р.м. Коломия Коломийський міськрайонний суд Івано - Франківської області
у складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,
з участю: секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області подання начальника Державної установи «Коломийська виправна колонія (№41)» ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду засудженому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканцю АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, із середньою-спеціальною освітою, неодноразово судимого, востаннє 20 липня 2022 року Хмельницьким міськрайонним судом Хмельницької області за ч.1 ст.309, 71, ч.2 ст.71 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки 1 місяць,-
Начальник Державної установи «Коломийська виправна колонія (№41)» ОСОБА_5 звернувся до Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області із поданням про встановлення адміністративного нагляду засудженому ОСОБА_4 .
Подання мотивоване тим, що за час відбування покарання в місцях позбавлення волі засуджений ОСОБА_4 характеризується наступним чином. Не допускає порушень установленого порядку відбування покарання. Дисциплінарні стягнення накладались 1 раз, застосовано 3 заохочення.
Засуджений ОСОБА_4 відповідно до п. «Г» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд» відбуває покарання в місцях позбавлення волі за злочин, пов?язаний з незаконним обігом наркотичних речовин.
Представник Державної установи «Коломийська виправна колонія (№41)» ОСОБА_6 подав заяву, в якій просив розглядати справу щодо встановлення адміністративного нагляду засудженому ОСОБА_4 , без його участі.
Засуджений ОСОБА_4 подав до суду заяву, в якій просив розглядати справу щодо встановлення йому адміністративного нагляду, без його участі, претензій немає.
Ознайомившись з матеріалами справи, взявши до уваги заяви представника «Коломийської виправної колонії (№41)» та засудженого, суд доходить наступного висновку.
Згідно з п. «г» ч.1 ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставою для встановлення адміністративного нагляду є вирок суду, що набрав законної сили, щодо осіб, засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
З матеріалів подання та особової справи на засудженого вбачається, що ОСОБА_4 востаннє засуджений 20 липня 2022 року Хмельницьким міськрайонним судом Хмельницької області за ч.1 ст.309 КК України та призначено покарання у виді 1 (одного року) обмеження волі. Відповідно до ст. ст. 71, 72 КК України до цього покарання частково приєднано невідбуту частину покарання за вироком Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 28.07.2021 р. і призначено ОСОБА_4 остаточне покарання у виді 3 (трьох) років 1 (одного) місяця позбавлення волі (а.с.5-8).
Як вбачається із клопотання-характеристики на засудженого ОСОБА_4 , затвердженої начальником Державної установи «Коломийська виправна колонія (№41)» Тарасом Катричем, засуджений ОСОБА_4 в місцях позбавлення волі з 21.12.2022 року. За час відбування покарання допускав порушення правил поведінки, за що було накладено одне дисциплінарне стягнення, яке на даний час погашене. За добросовісне виконання покладених обов?язків та сумлінну поведінку оголошено три подяки. З 06.102023 року відбуває покарання у дільниці соціальної реабілітації, де працевлаштований робітником та залучається до робіт на контрагентському об?єкті ТзОВ "Лісова компанія Лаванда" в м. Коломия. До роботи відноситься добросовісно та має сумлінну поведінку. Щодня залучається до прибирання території, яка прилягає до охоронюваного об?єкту, здійснює покіс трави, обрізання дерев, проводить побілку бордюрів. Приймає участь у загрузці та розгрузці продуктів харчування для засуджених. Приймає участь у реалізації програми диференційованого виховного впливу "Підготовка до звільнення". У відношенні до представників адміністрації ввічливий та тактовний, виконує їхні вимоги. Ризик вчинення повторно кримінального правопорушення оцінюється як середній. Ризик ймовірної небезпеки для суспільства оцінюється як середній (а.с.2-4).
Згідно із довідкою про заохочення та стягнення засудженого ОСОБА_4 , до останнього застосовано 3 заохочення у виді подяки (за виконання покладених обов?язків та додержання правил поведінки, встановлениї Кримінально-виконавчим Кодексом та правилами внутрішнього розпорядку колонії, дотримання правил трудового розпорядку та вимог безпеки праці) та 1 стягнення у виді попередження (за відмову від виконання робіт по благоустрою території дільниця КДіР), яка на момент розгляду подання погашене (а.с.4).
Згідно постанови про переведення засудженого з дільниці соціальної реабілітації до дільниці ресоціалізації від 21.08.2024 року - засуджений ОСОБА_4 , допустив злісне порушення установленого порядку відбування покарань, а саме - зберігав заборонені предмети. Керуючись ст. 100 (101 ч.3) Кримінально-виконавчого кодексу України засудженого ОСОБА_4 , переведено з дільниці соціальної реабілітації до дільниці ресоціалізації (а.с.14).
Відповідно до подання від 21.08.2024 року щодо застосування заходу стягнення на засудженого ОСОБА_4 , рішення дисциплінарної комісії - оголошення догани (а.с.15).
Як слідує із постанови про накладення стягнення, засудженому ОСОБА_4 оголошено догану за порушення режиму відбування покарання (а.с.16).
Зокрема, як вбачається із акту огляду на стан алкогольного сп?яніння і використанням спеціальних технічних засобів від 19.08.2024 року засуджений ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 :30 год. на контрагентному обєкті « ОСОБА_7 » перебував у стані алкогольного сп?яніння. Стан алкогольного сп?яніння підтверджувався невиразною вимовою, почервоніням шкіри та неприємним запахом з ротової порожнини та результатом з алкотесту «Алкофор 205» цифровим показником 0,169 проміле алкоголю в крові (а.с.20).
Вказане дає підстави суду дійти висновку, що засуджений ОСОБА_4 є злісним порушником.
Таким чином, оскільки поведінка засудженого ОСОБА_4 під час відбування покарання свідчила, що останній вперто не бажає стати на шлях виправлення і залишається небезпечними для суспільства, то до нього слід застосувати адміністративний нагляд.
Що стосується обмежень, які просять накласти на засудженого, то суд вважає, що заборона відвідувати ресторани, кафе та бари є надмірною, а тому задоволенню не підлягає.
Також суд доходить висновку, що строк адміністративного нагляду слід встановити один рік, що буде достатнім та необхідним, а тому подання слід задовольнити частково.
На підставі ст. 3 п. "г", ст.ст. 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", ст. 158 КВК України,-
Подання задовольнити частково.
Встановити засудженому ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на один рік з наступними обмеженнями:
- заборонити виходити з будинку з 22.00 год. до 06.00 год. ранку;
- реєструватися в органах Національної поліції 4 рази на місяць;
- заборонити виїзд за межі адміністративного району без дозволу органів Національної поліції.
В решті відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області протягом семи діб, засудженим з часу отримання копії ухвали.
Суддя ОСОБА_1