Справа № 192/2263/24
Провадження № 3/192/850/24
Іменем України
28 серпня 2024 року суддя Солонянського районного суду Дніпропетровської області Стрельников О. О., розглянувши в смт Солоне, Солонянського району, Дніпропетровської області матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Миколай-Поле, Запорізького району, Запорізької області, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, який протягом року до адміністративної відповідальності не притягався,
за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 114117, відносно ОСОБА_1 згідно якого, 18 серпня 2024 року о 18 год. 30 хв. по вул. Сорокіна в с. Широке, Солонянського району, Дніпропетровської області, ОСОБА_1 керував транспортним засобом Шевроле авео, номерний знак НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини роту, млява мова, нестійка хода) від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп'яніння на місці зупинки за допомогою алкотестеру та проведення такого огляду у медичному закладі відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху та скоїв правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності для розгляду справи про адміністративне правопорушення не з'явився, повідомлений про час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення належним чином, причину неявки суду не повідомив. У зв'язку з чим вважаю можливим розгляд справи про адміністративне правопорушення у відсутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, який не з'явився для розгляду справи про адміністративне правопорушення без поважної причини.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що провадження в справі підлягає закриттю з таких підстав.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Статтею 266 КУпАП передбаченого, що огляд особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Як вбачається з досліджених під час розгляду справи про адміністративне правопорушення матеріалів відеозапису огляду на стан алкогольного сп'яніння від 18 травня 2024 року, ОСОБА_1 не погодився пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння пояснюючи це тим, що він не керував транспортним засобом (а. с. 10).
Будь-яких доказів, того, що ОСОБА_2 керував транспортним засобом справа про адміністративне правопорушення не містить.
Що стосується доданих до протоколу про адміністративне правопорушення письмових пояснень свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , то їх прийняти до уваги неможна, враховуючи, що вказані пояснення не відповідають дійсності.
Дані свідки повідомляють про свою присутність під час огляду на стан сп'яніння ОСОБА_1 , і під час відмови ним від проходження огляду, разом з тим досліджений відеозапис не підтверджує факт присутності осіб чоловічої статті під час пропонування працівником поліції проходження огляду на стан сп'яніння ОСОБА_1 (а. с. 4, 5).
Більш того, в самих поясненнях свідки зазначають, що працівники поліції не здійснювали зупинку ОСОБА_1 коли той керував транспортним засобом, а приїхали пізніше і запропонували йому пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння.
Тобто під час розгляду справи про адміністративне правопорушення не встановлено факту керування ОСОБА_1 транспортним засобом 18 серпня 2024 року о 18 год. 30 хв.
Відповідно до ст. 247 КУпАП - провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
За таких підстав прийти до висновку, що за обставин викладених в протоколі про адміністративне правопорушення наявна подія адміністративного правопорушення передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП немає і тому провадження в справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності в порядку ст. 247 КУпАП слід закрити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 130, 247, 283, 284 КУпАП, суддя
Провадження в справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП - закрити, за відсутності події адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Солонянський районний суд Дніпропетровської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Стрельников О. О.