233 Справа № 233/3017/24
27 серпня 2024 року Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого судді Мартиненко В. С.,
за участі секретаря судового засідання Франчук А.О.,
розглянувши матеріали позовної заяви позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя,-
До Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області з вказаним позовом звернувся ОСОБА_1 , в якому просив в порядку поділу спільної сумісної власності визнати за ним право власності на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1 .
В обґрунтування вказаних вимог позивач посилався на те, що він та позивач перебувають у шлюбі, проте припинили сімейні стосунки. Вказана квартира була придбана за час шлюбу та є спільною сумісною власністю подружжя, однак право власності позивача відповідач не визнає.
Сторони в судове засідання не з'явилися, про причини неявки не повідомили, клопотання про розгляд справи за їх відсутності не надали.
З матеріалів справи вбачається, що єдиною відомою адресою місця проживання відповідача є АДРЕСА_2 .
Судом на виконання вимог, передбачених ч. 6 ст. 187 ЦПК України, було здійснено запит до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
Згідно з інформацією Управління соціальної та ветеранської політики Костянтинівської міської ради відповідач перебуває на обліку, як внутрішньо переміщена особа у Департаменті соціальної політики Кропивницької міської ради.
Судом були направлені відповідні запити до Департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради, Міністерства соціальної політики, проте протягом тривалого часу запит суду залишається не виконаним.
Статтею 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» передбачено порядок реєстрації місця проживання внутрішньо переміщеної особи, відповідно до якого довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у статті 1 цього Закону.
У постанові Верховного Суду від 29.07.2019 у справі № 409/2636/17 було зазначено, що відкриваючи провадження у справі, суд першої інстанції має виконати вимоги частини першої статті 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та з'ясувати, чи включено відповідачів до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, оскільки запроваджені законодавцем заходи спрямовані на те, щоб повідомити усіх учасників розгляду справи про перебування спору на вирішенні суду з метою забезпечення їх участі у відправленні правосуддя.
Пунктом 11 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509, передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування мають право безоплатно отримувати інформацію з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, зокрема в електронній формі у порядку електронної інформаційної взаємодії або за допомогою технічних засобів з використанням унікального електронного ідентифікатора (QR-коду, штрих-коду, цифрового коду).
Відповідно до п. 5 вищевказаного Порядку з метою обліку внутрішньо переміщених осіб уповноважений орган веде Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб, держателем якої є Мінсоцполітики, до якої вноситься така інформація, зокрема: адреса, за якою із внутрішньо переміщеною особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції, та номер телефону.
Враховуючи вищевикладене, з метою дотримання гарантованих ст. 129 Конституції України принципів змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, суд дійшов висновку про необхідність витребувати у Міністерства соціальної політики України інформацію про можливе зареєстроване місце проживання відповідача як внутрішньо переміщеної особи, а також адреси, за якою із внутрішньо переміщеною особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції, та номер телефону.
Згідно з ч. 7 ст. 187 ЦПК України інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи має бути надана протягом п'яти днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання та перебування особи відповідного звернення суду.
Керуючись ст. ст. 187, 260, 261, 353 ЦПК України,-
Витребувати у Міністерства соціальної політики України інформацію про можливе зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , а також інформацію щодо адреси, за якою із внутрішньо переміщеною особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції, та номер телефону.
Витребувану інформацію надіслати на електронну пошту Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області: inbox@ksm.dn.court.gov.ua із посиланням на номер справи № 233/3017/24
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Мартиненко В.С.