СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/8815/24
пр. № 3/759/3239/24
11 липня 2024 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду м. Києва Сенько М.Ф. розглянувши матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст.187 КУпАП,
встановив:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, 16.04.2024 року о 22 год. 10 хв. ОСОБА_1 , був відсутній за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив умови встановленого йому адміністративного нагляду, а саме знаходитись за місцем мешкання в період часу з 22год. 00хв. до 06год. 00хв.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 187 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання з'явився, пояснив, що він не порушував правила адміністративного нагляду, оскільки ухвалою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 23.01.2024 йому заборонено покидати квартиру у пріод часу з 23:00 год. до 06:00год. наступного дня.
Відповідно до п. 2 ст. 278 КУпАП, одним з питань, яке вирішує суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, є питання щодо правильності складення протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 254 КУпАП, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженою на те посадовою особою. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, поясненнями свідків, а також іншими документами.
Відповідно до ухвали Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 23.01.2024, ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд, одним із обмежень є заборона виходу із будинку (квартири) у період з 23.00 години до 06.00 години наступного дня.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Отже, матеріалами справи не доведено наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, а отже з цих підстав провадження у справі слід закрити на підставі ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 187, 247, 283-284 КУпАП, суддя,-
постановив:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя М.Ф. Сенько