Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
провадження №3/279/2125/24
Справа № 279/4839/24
23 серпня 2024 року
Суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Волкова Н.Я., по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.122 ч.5 КУпАП,
В провадження Коростенського міськрайонного суду Житомирської області надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.122 ч.5 КУпАП.
22.08.2024 року представник ОСОБА_1 адвокат Майданик А.О. клопотав направити матеріали справи №279/4839/24 до Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області для доопрацювання. Вказав, що протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №103192 складено з порушенням вимог ст.256 КУпАП, а саме: в протоколі відсутні відомості про особу потерпілих, і такі особи у графі протоколу "Свідки чи потерпілі" не зазначено, що є порушенням вказаної статті, а їх наявність є обов'язковою при кваліфікації дій ОСОБА_1 ; у протоколі відсутні підписи ОСОБА_1 , від підписання даного протоколу він не відмовлявся, докази про його відмову від підписання протоколу відсутні в матеріалах справи, зі змістом протоколу він не був ознайомлений; відсутні підписи потерпілих; суть адміністративного правопорушення не конкретизована, а викладено формально.
Судом встановлено, що направлений на розгляд суду протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №103192 від 21.07.2024 року за ст.122 ч.5 КУпАП оформлений неналежно, оскільки викладені в ньому обставини події не містять необхідних та обов'язкових даних для належного їх розгляду з метою прийняття законного рішення як щодо особи, яка притягується до відповідальності, так і особи, якій спричинена шкода вчиненим правопорушенням.
Так, згідно вищевказаного протоколу обставини події викладено недбало, узагальнено, що є недопустимим при викладені обставин події правопорушення.
У вказаному протоколі заначено, що ОСОБА_1 21.07.2024 року о 18-20 год. в м.Коростень, вулиця Грушевського 137, керуючи вище вказаним автомобілем, здійснив аварійну ситуацію, в якій інші учасники дорожнього руху були вимушені здійснити різке гальмування та змінити напрямок руху, чим порушив Р02030500; п.16.11.ПДР - Порушення дій водія, чий ТЗ рухається по другорядній на перехресті нерівнознач. доріг. Відповідальність передбачена ст.122 ч.5 КУпАП.
Не містить протокол за ст.122 ч.5 КУпАП даних про потерпілих та свідків, хоча згідно схеми місця ДТП, що додана до матеріалів про вчинення адміністративного правопорушення, вказано три транспортні засоби та трьох власників, які причетні до ДТП.
Відповідно до ст.256 ч.1 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Згідно статті 269 КУпАП, потерпілим є особа, якій адміністративним правопорушенням заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду. Потерпілий має право знайомитися з матеріалами справи, заявляти клопотання, при розгляді справи користуватися правовою допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, оскаржувати постанову по справі про адміністративне правопорушення.
Не зазначення у протоколі особи, якій адміністративним правопорушенням заподіяно шкоду, як потерпілої позбавляє таку особу реалізації наданих їй законом прав.
Безпосередьо суд розглядає справу про адміністративне правопорушення в межах обставин, які викладені у протоколі про адміністартивне правопорушення, який фактично є єдиним процесуальним документом, який містить викладення обставин, які ставляться у провину особі, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи та керуючись положеннями ст.278 КУпАП про підготовку до розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд, з метою своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності з законом, дотримання прав учасників провадження, приходить до висновку про необхідність повернення протоколу для належного оформлення та виконання вимог ст.256 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Матеріали справи відносно ОСОБА_1 за ст.122 ч.5 КУпАП повернути до Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя