Постанова від 26.08.2024 по справі 200/41/24

ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 серпня 2024 року справа №200/41/24

м. Дніпро

Перший апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: судді-доповідача Геращенка І.В., суддів Блохіна А.А., Гаврищук Т.Г., розглянув у письмовому провадженні апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 8 квітня 2024 року у справі № 200/41/24 (головуючий І інстанції Бабіч С.І.) за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - відповідач), в якому просив: визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмови в зарахуванні до пільгового стажу за Списком № 1 періоду роботи з 01.07.2021 року по 19.06.2023 року в якості підземного гірника та відмови здійснити перерахунок пенсії з 01.07.2023 року відповідно до положень абзацу 3 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у зв'язку з набуттям 15 років роботи в підземних умовах на посадах, передбачених Списком № 1; визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмови в зарахуванні заробітної плати, отриманої за період з 01.05.2010 року по 31.12.2010 року, з дати призначення пенсії, а саме - з 26.08.2021 року; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області зарахувати до пільгового стажу за Списком № 1 період роботи з 01.07.2021 року по 19.06.2023 року в якості підземного гірника та здійснити перерахунок і виплату пенсії з 01.07.2023 року відповідно до положень абзацу 3 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у зв'язку з набуттям 15 років роботи в підземних умовах на посадах, передбачених Списком № 1; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області перерахувати розмір пенсії з урахуванням заробітної плати, отриманої за період з 01.05.2010 року по 31.12.2010 року, з дати призначення пенсії, а саме - з 26.08.2021 року та виплатити з урахуванням раніше виплачених сум.

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 8 квітня 2024 року позов задоволено: визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмови позивачу в зарахуванні до пільгового стажу за Списком № 1 періоду роботи з 01.07.2021 року по 19.06.2023 року в якості підземного гірника та відмови здійснити перерахунок пенсії з 01.07.2023 року відповідно до положень абзацу 3 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у зв'язку з набуттям 15-ти років роботи в підземних умовах на посадах, передбачених Списком № 1; визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмови позивачу в зарахуванні заробітної плати, отриманої за період з 01.05.2010 року по 31.12.2010 року, з дати призначення пенсії, а саме - з 26.08.2021 року; зобов'язано відповідача зарахувати позивачу до пільгового стажу за Списком № 1 період роботи з 01.07.2021 року по 19.06.2023 року в якості підземного гірника та здійснити перерахунок і виплату пенсії з 01.07.2023 року відповідно до положень абзацу 3 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у зв'язку з набуттям 15-ти років роботи в підземних умовах на посадах, передбачених Списком № 1; зобов'язано відповідача перерахувати позивачу розмір пенсії з урахуванням заробітної плати, отриманої за період з 01.05.2010 року по 31.12.2010 року, з дати призначення пенсії, а саме - з 26.08.2021 року та виплатити з урахуванням раніше виплачених сум.

Відповідач не погодився з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення норм матеріального, процесуального права, просив скасувати рішення суду, прийняти нове, яким відмовити у задоволені позову. Апелянт зазначив, що відповідно відомостей про сплату страхових внесків (форма ОК-5) від 22.06.2023 за періоди з 01.10.2022 по 30.11.2022 та з 01.04.2023 по 19.06.2023 відсутні суми нарахованої заробітної плати, у зв'язку з чим неможливе зарахування до страхового та пільгового стажу. Отже, у позивача відсутній пільговий стаж (шахтарі, підземний), який дає право на розрахунок пенсії відповідно до ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Відповідно до ст. 311 КАС України справу розглянуто в порядку письмового провадження.

Суд апеляційної інстанції заслухав доповідь судді-доповідача, вивчив доводи апеляційної скарги, перевірив їх за матеріалами справи і дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги, виходячи з наступного.

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області та з 26.08.2021 року отримує пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1 відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (а.с. 111).

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 13.07.2022 року у справі № 200/19081/21, зокрема, зобов'язано відповідача зробити перерахунок пенсії позивачу з 26.08.2021 року, із зарахуванням до пільгового та страхового стажу періодів роботи з 01.05.2010 року по 31.12.2010 року на ВП «Шахта 1-3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля» та з 07.10.1989 року по 09.11.1989 року і з 10.11.1989 року по 11.12.1989 року на ШУ імені Л.І. Лутугіна «Торезантрацит», відповідно до висновків суду у даній справі.

На виконання рішення суду відповідачем 05.12.2022 року проведено перерахунок пенсії позивачу з 26.08.2021 року, із зарахуванням до страхового та пільгового стажу вказаних вище періодів, у тому числі періоду з 01.05.2010 року по 31.12.2010 року.

Згідно розрахунку заробітку для обчислення пенсії за період з вересня 2007 року по червень 2021 року суми заробітної плати за період з 01.05.2010 року по 31.12.2010 року (тобто за період, який зарахований до трудового стажу позивача за рішенням суду у справі № 200/19081/21) внесені з нульовими показниками (а.с 84-86).

22.06.2023 року позивач звернувся із заявою про перерахунок пенсії «Допризначення у зв'язку з наданням додаткових документів» (а.с. 109).

Подана заява була опрацьована за принципом екстериторіальності згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженому постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1 (далі - Порядок № 22-1), Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області.

22.06.2023 року відповідач провів перерахунок пенсії позивача у зв'язку з уточненням даних в ЕПС, за результатами якого було встановлено, що страховий стаж позивача на дату звернення із заявою про перерахунок пенсії склав 27 років 5 місяців, у тому числі загальний пільговий стаж (Список № 1) - 13 років 10 місяців 19 днів.

За перерахунком пенсії згідно рішення від 24.11.2021 року пільговий стаж позивача, який дає право на розрахунок пенсії відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», за наслідками перерахунку пенсії склав 13 років 14 днів (а.с. 114).

Позивач 11.11.2023 року звернувся до відповідача із заявою щодо проведення перерахунку на підставі заяви від 22.06.2023 року, починаючи з 01.07.2023 року, з урахуванням заробітної плати за період з 01.05.2010 року по 31.12.2010 року, яка не була врахована при призначенні пенсії, починаючи з 26.08.2021 року.

Листом від 07.12.2023 року № 24381-22516/К-02/8-0500/23, який наданий у відповідь на заяву позивача від 11.11.2023 року, подану через вебпортал Пенсійного фонду України, відповідач повідомив про те, що період роботи з 01.05.2010 року по 31.12.2010 року зарахований до трудового стажу позивача на підставі рішення суду у справі 200/19081/21, але у зв'язку з відсутністю в реєстрі даних про сплату єдиного соціального внеску за цей період заробітна плата внесена з нульовими показниками. Надана позивачем до заяви про перерахунок пенсії від 22.06.2023 року довідка про пільговий характер роботи від 19.06.2023 року № 02/635 за період з 14.11.2018 року по 19.06.2023 року підлягає перевірці на предмет достовірності, перевірку заплановано на другу декаду грудня 2023 року. У разі підтвердження результатів перевірки первинними документами, що слугували підставою для видачі цієї довідки, обчислення пенсії буде здійснено зі строків, передбачених частиною 4 статті 45 Закону № 1058-IV, на підставі заяви від 22.06.2023 року (а.с. 16).

Згідно п. 1 ч. 1 статті 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV) право на отримання пенсій із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно з цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж.

За ст. 1 Закону № 1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески.

Згідно ч. 4 статті 24 Закону № 1058-IV періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

За абз. 1 пункту 2 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону № 1058-IV пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до цього Закону мають право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

За абз. 3 пункту 2 розд. ХV «Прикінцеві положення» Закону № 1058-IV до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону.

Згідно ч. 1 статті 114 Закону № 1058-IV право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

18.11.2005 року Міністерством праці та соціальної політики України прийнято наказ № 383, яким затверджено Порядок застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (далі - Порядок № 383).

За п. 2 цього Порядку під повним робочим днем слід уважати виконання робіт в умовах, передбачених Списками, не менше 80 відсотків робочого часу, установленого для працівників даного виробництва, професії або посади, з урахуванням підготовчих, допоміжних, поточних ремонтних робіт, пов'язаних з виконанням своїх трудових обов'язків.

Згідно п. 3 Порядку № 383 при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992 року.

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 31.03.1994 року № 202 «Про затвердження Списку робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, терміном не менше 25 років» (далі - Постанова КМУ № 202).

До розділу І «Підземні гірничі роботи в шахтах і на будівництві вугільних (сланцевих) шахт» Постанови КМУ № 202 включені усі робітники, зайняті протягом повного робочого дня на підземних роботах, керівники і спеціалісти підземних дільниць діючих і споруджуваних шахт для видобутку вугілля (сланцю).

Порядок підтвердження стажу роботи регламентується статтею 62 Закону України від 05.11.1991 року № 1788-ХІІ «Про пенсійне забезпечення» (далі - Закон № 1788-ХІІ).

За ст. 62 Закону № 1788-ХІІ основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Цей Порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12.08.1993 року (далі - Порядок № 637).

Згідно п.п. 1, 3 Порядку № 637 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

За п. 20 Порядку № 637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій, їх правонаступників (додаток № 5).

У довідці має бути вказано періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до яких включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка, в тому числі виписки або довідки, складені на основі даних, наявних в інформаційних (автоматизованих) та/або інформаційно-комунікаційних системах підприємств, установ, організацій.

У разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Отже, основним документом, що підтверджує стаж, є трудова книжка і лише у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, може постати необхідність у використанні додаткових даних для підтвердження стажу.

Пріоритетність записів у трудовій книжці перед відомостями у первинних документах під час встановлення трудового стажу констатовано Верховним Судом в постанові від 16.09.2022 року у справі № 560/1399/19.

Згідно трудової книжки позивача серії НОМЕР_1 від 26.07.2007 року щодо спірного періоду роботи з 01.07.2021 року по 19.06.2023 року:

- № 8: 14.11.2018 року - прийнятий гірником підземним 3 розряду з повним робочим днем на підземних роботах в ТОВ «Шахтобудівельна компанія»;

- № 9: 07.09.2023 року - звільнений за власним бажанням (стаття 38 КЗпП України) у зв'язку з виходом на пенсію (а.с. 13-15).

Ці записи в трудовій книжці позивача здійснені належним чином і не мають дефектів вчинення, що не спростовано відповідачем.

Також, ці записи в трудовій книжці підтверджують, що позивач в спірний період з 01.07.2021 року по 19.06.2023 року працював повний робочий день під землею за професією (посадою), що віднесена до Списку № 1, який був чинний у цей період роботи (постанова Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 року № 461).

Таким чином, надання уточнюючої довідки для зарахування спірного періоду до пільгового стажу в цьому випадку не вимагалося.

Крім того, позивачем надано уточнюючу довідку від 19.06.2023 року № 02/635, видану ТОВ «Шахтобудівельна компанія», відповідно до якої позивач у період з 14.11.2018 року по теперішній час (тобто по 19.06.2023 року) виконує роботи зі шкідливими і важкими умовами праці повний робочий день на підземних роботах за професією (посадою) гірник підземний, яка передбачена Списком 1, розділ 1, підрозділ 1 (постанова Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 року № 461) (а.с. 17).

Таким чином, враховуючи вищевикладене, період роботи позивача з 01.07.2021 року по 19.06.2023 року в ТОВ «Шахтобудівельна компанія» підлягав зарахуванню відповідачем до пільгового стажу позивача за Списком № 1 саме в якості підземних робіт (стаття 14 Закону № 1788-ХІІ, Постанова КМУ № 202).

З матеріалів справи встановлено, що після проведення перерахунку пенсії на виконання рішення суду від 13.07.2022 року у справі № 200/19081/21 та після перерахунку пенсії від 22.06.2023 року пільговий стаж позивача за Списком № 1 (підземні роботи) склав 13 років 14 днів, що не заперечується відповідачем у справі (а.с. 114).

Період роботи позивача з 01.07.2021 року по 19.06.2023 року, що мав бути зарахований до пільгового стажу позивача за Списком № 1 саме як підземні роботи, за арифметичним підрахунком, налічує 1 рік 11 місяців 19 днів.

Таким чином, з урахуванням даного періоду, пільговий стаж позивача за Списком № 1 (підземні роботи) складає більше 15-ти років.

Згідно ст. 1 Закону України від 02.09.2008 року № 345-VI «Про підвищення престижності шахтарської праці» (далі - Закон № 345-VI) дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових та рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві, солі магнієві), а також озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та членів їх сімей.

За ст. 8 Закону № 345-VI мінімальний розмір пенсії тим шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Згідно абз. 3 ч. 1 статті 28 Закону № 1058-IV мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», а так само працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 року для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу) застрахованої особи, визначеної за статтею 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, однак, не менше як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Враховуючи, що позивач має більше 15-ти років пільгового стажу за Списком № 1 на підземних роботах, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що позивач має право на визначення розміру його пенсії з урахуванням положень статті 8 Закону № 345-VI та абзацу 3 частини 1 статті 28 Закону № 1058-IV.

Щодо позовних вимог про перерахунок пенсії позивача з урахуванням заробітної плати за період з 01.05.2010 року по 31.12.2010 року суд враховує наступне.

Згідно листа відповідача від 07.12.2023 року № 24381-22516/К-02/8-0500/23 єдиною підставою для внесення сум заробітної плати за даний період з нульовими показниками при перерахунку пенсії стала відсутність в Індивідуальних відомостях про застраховану особу (форма ОК-5) щодо позивача даних про сплату страхових внесків за цей період.

Суд враховує, що обов'язок сплати страхових внесків за частинами 6 та 12 статті 20 Закону № 1058-IV покладений на страхувальників (тобто на підприємств-роботодавців), які є платниками таких внесків, найманий працівник не є самостійним платником цих внесків.

Згідно ст. 106 Закону № 1058-IV відповідальність за несплату страхових внесків несе страхувальник (тобто підприємство-роботодавець), оскільки саме він здійснює нарахування страхових внесків із заробітної плати застрахованої особи (тобто працівника).

За правовими висновками в постановах Верховного Суду від 27.03.2018 року у справі № 208/6680/16-а, від 24.05.2018 року у справі № 490/12392/16-а, від 04.09.2018 року у справі № 482/434/17, Великої Палати Верховного Суду від 10.02.2021 року у справі № 805/3362/17-а позивач не несе відповідальність за неналежне виконання підприємством-страхувальником свого обов'язку щодо належної сплати страхових внесків.

Суд враховує, що відомості з реєстру застрахованих осіб (форма ОК-5) щодо позивача містять дані про суми заробітної плати на спірний період (а.с. 93-96).

Ці суми заробітної плати позивача мали бути враховані відповідачем при перерахунку його пенсії після зарахування спірного періоду до трудового стажу позивача на виконання рішення суду та при подальших перерахунках його пенсії.

З огляду на те, що зарахування до страхового та пільгового стажу позивача, зокрема, періоду з 01.05.2010 року по 31.12.2010 року на виконання рішення суду супроводжувалося здійсненням у зв'язку з цим перерахунком пенсії з дати призначення, тобто з 26.08.2021 року, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням заробітної плати за цей період з дати призначення пенсії - з 26.08.2021 року.

На підставі викладеного, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції про: визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмови позивачу в зарахуванні до пільгового стажу за Списком № 1 періоду роботи з 01.07.2021 року по 19.06.2023 року в якості підземного гірника та відмови здійснити перерахунок пенсії з 01.07.2023 року відповідно до положень абзацу 3 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у зв'язку з набуттям 15-ти років роботи в підземних умовах на посадах, передбачених Списком № 1; визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмови позивачу в зарахуванні заробітної плати, отриманої за період з 01.05.2010 року по 31.12.2010 року, з дати призначення пенсії, а саме - з 26.08.2021 року; зобов'язання відповідача зарахувати позивачу до пільгового стажу за Списком № 1 період роботи з 01.07.2021 року по 19.06.2023 року в якості підземного гірника та здійснити перерахунок і виплату пенсії з 01.07.2023 року відповідно до положень абзацу 3 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у зв'язку з набуттям 15-ти років роботи в підземних умовах на посадах, передбачених Списком № 1; зобов'язання відповідача перерахувати позивачу розмір пенсії з урахуванням заробітної плати, отриманої за період з 01.05.2010 року по 31.12.2010 року, з дати призначення пенсії, а саме - з 26.08.2021 року та виплатити з урахуванням раніше виплачених сум.

Отже, спір за суттю вимог судом першої інстанції вирішений правильно, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, внаслідок чого відсутні підстави для задоволення апеляційної скарги та скасування рішення суду.

Керуючись ст. ст. 250, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області - залишити без задоволення.

Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 8 квітня 2024 року у справі № 200/41/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без змін.

Повний текст постанови складений 26 серпня 2024 року.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили з дати прийняття та відповідно до ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України може бути оскаржена до Верхового Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий І.В. Геращенко

Судді: А.А. Блохін

Т.Г. Гаврищук