Постанова від 26.08.2024 по справі 360/379/24

ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 серпня 2024 року справа №360/379/24

м. Дніпро

Перший апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Компанієць І.Д., суддів: Гайдара А.В., Казначеєва Е.Г.,

розглянув у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Луганській області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 20 червня 2024 року у справі № 360/379/24 (головуючий І інстанції Захарова О.В.) за позовом товариства з обмеженою відповідальністю “ЕНЕРА СХІД” до Головного управління ДПС у Луганській області про визнання протиправними дій, скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив:

- визнати протиправними дії відповідача по проведенню камеральної перевірки з питання дотримання позивачем термінів сплати (перерахування) узгодженої суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість, за результатами якої складений акт про результати камеральної перевірки щодо порушення правил (термінів) сплати (перерахування) податків, платежів, зборів від 07.12.2023 № 142/12-32-04-05-01/42010964;

- скасувати податкове повідомлення-рішення від 05.01.2024 № 17/12-32-04-05, винесене відповідачем, про застосування до відповідача штрафу в розмірі 162 824,30 грн за несвоєчасну сплату грошового зобов'язання з податку на додану вартість.

В обґрунтування позову зазначив, що відповідачем проведено камеральну перевірку позивача, за результатом якої складено акт від 07.12.20231, за висновками якого встановлено порушення термінів сплати узгодженої суми грошових зобов'язань з податку на додану вартість, визначених п. 57.1 ст. 57, п. 203.2 ст. 203 ПК України із затримкою більше 30 календарних днів у сумі 1628.

05.01.2024 відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 17/12-32-04-05, відповідно до якого за порушення правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання з податку на додану вартість, що визначені п. 57.1 ст. 57, п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України, та згідно з пунктом 124.1 статті 124 ПК України за затримку на більше 30 календарних днів сплати до ТОВ “ЕНЕРА СХІД” застосовано штраф у сумі 162 824,30 грн.

Дії відповідача по проведенню камеральної перевірки є протиправними, а податкове повідомлення-рішення підлягає скасуванню, оскільки позивача звільнено від відповідальності згідно з підпунктом 69.1 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 20 червня 2024 року позов задоволено частково.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Луганській області від 05.01.2024 № 17/12-32-04-05.

В задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю “ЕНЕРА СХІД” до Головного управління ДПС у Луганській області про визнання протиправними дій - відмовлено.

Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Луганській області на користь ТОВ “ЕНЕРА СХІД” судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1211,20 грн.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просив скасувати рішення суду першої інстанції, прийняти постанову, якою відмовити в задоволенні позову у повному обсязі.

Обґрунтування апеляційної скарги.

Суд першої інстанції неправильно застосував положення пп. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень ПК України та Порядку №225, наслідком чого став помилковий висновок про неузгодженість рішення податкового органу щодо неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку від 23.11.2022, яке оскаржувалося позивачем в судовому порядку, та скасування з цих підстав спірного податкового -повідомлення рішення.

На час проведення камеральної перевірки (07.12.2023), прийняття податкового повідомлення-рішення (05.01.2024), вже була розглянута заява позивача про неможливість виконання податкових обов'язків від 29.09.2022 та прийнято рішення від 23.11.2022, яким встановлено можливість платника податку своєчасно виконувати свої податкові обов'язки. Зазначене підтверджено рішення Харківського окружного адміністративного суду від 13.12.2023 у справі № 520/28512/23.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 26.04.2024 року у справі № 520/28512/23 рішення першої інстанції від 13.12.2023 скасовано. Визнано протиправним та скасовано рішення від 23.11.2022 № 1950/6/35-00-04-01-22 Північного МУ ДПС по роботі з ВПП щодо можливості своєчасного виконання платником податків ТОВ “ЕНЕРА СХІД” свого податкового обов'язку. Зобов'язано Північне МУ ДПС по роботі з ВПП повторно розглянути заяву ТОВ “ЕНЕРА СХІД” про неможливість своєчасного виконання податкового обов'язку від 29.09.2022 № 01-48/2/16, з урахуванням висновків, викладених в рішенні суду апеляційної інстанції.

29.05.2024 Північним МУ ДПС по роботі з ВПП на виконання судового рішення у справі № 520/28512/23 повторно розглянуто заяву ТОВ “ЕНЕРА СХІД” № 01-48/2/16 від 29.09.2022 про неможливість своєчасного виконання податкового обов'язку, з урахуванням висновків, викладених в рішенні суду апеляційної інстанції, прийнято рішення від 29.05.2024 № 1669/6/35-00-04-01-22 щодо можливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку.

Оскільки відповідно до норм податкового законодавства відповідальність до платників податків не застосовується в разі прийняття контролюючим органом рішення про неможливість своєчасного виконання платником податків податкового обов'язку, таке рішення щодо позивача не приймалося, тому відсутні підстави вважати, що спірне податкове повідомлення-рішення прийнято відповідачем в порушення пп. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень ПК України та Порядку № 225.

Позивачем рішення суду першої інстанції не оскаржується.

Відповідно до частини першої статті 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

З огляду на зазначене, суд надає оцінку законності та обґрунтованості рішення суду першої інстанції тільки в межах доводів апеляційної скарги відповідача.

Враховуючи режим роботи суддів та працівників апарату Першого апеляційного адміністративного суду з часу введення на території України правового режиму воєнного стану, з метою збереження життя та здоров'я, а також забезпечення безпеки суддів та працівників апарату суду, дана постанова прийнята колегією суддів за умови наявної можливості доступу колегії суддів до матеріалів адміністративної справи.

Апеляційним судом витребувано у Луганського окружного адміністративного суду справу, однак суд першої інстанції листом повідомив про відсутність справи в паперовому вигляді та що всі документи у цій справі сформовано в електронному вигляді та експортовано в КП “Діловодство спеціалізованого суду”.

Верховний Суд листом від 19.08.2022 № 2097/0/2-22 на лист вх. № 1730/0/1-22 щодо надання Науково-консультативною радою при Верховному Суді висновку з питань, пов'язаних з електронним адміністративним судочинством повідомив, що підстав для звернення до НКР щодо надання вченими-членами НКР наукових висновків немає. Суд проводить розгляд справи за матеріалами судової справи у паперовій або електронній формі в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) (ч. 9 ст. 18 КАС України). Також, щодо інституту відновлення втраченого судового провадження в адміністративній справі у зв'язку з запровадженням ЄСІТС зазначено, що втрата судового провадження стосується справ, які були сформовані в паперовій формі.

Відповідно до листів Державної судової адміністрації України від 01.08.2018 № 15-14040/18, від 13.09.2018 № 15-17388/18 судами забезпечено сканування та експортування в підсистему “Електронний суд” матеріалів всіх судових справ, як перебували в провадженні суддів станом на 01.08.2018. Тобто вказана підсистема містить усі матеріали судової справи.

Отже, враховуючи зазначений лист Верховного Суду, апеляційний суд вважає за можливе здійснити апеляційний перегляд за документами, наявними в підсистемі “Електронний суд”.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України суд розглядає справу у порядку письмового провадження.

Суд, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, розглядаючи апеляційну скаргу в межах викладених доводів, встановив наступне.

Встановлені обставини справи.

Товариство з обмеженою відповідальністю “ЕНЕРА СХІД” місцезнаходження юридичної особи: площа Базарна, буд. 32А, м. Старобільськ, Луганська область, 92702, ідентифікаційний код юридичної особи - 42010964, зареєстроване у передбаченому законом порядку як суб'єкт господарювання, що підтверджується інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Видами господарської діяльності ТОВ “ЕНЕРА СХІД” за КВЕД є: 35.14 Торгівля електроенергією (основний); 43.21 Електромонтажні роботи; 43.22 Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування; 46.12 Діяльність посередників у торгівлі паливом, рудами, металами та промисловими хімічними речовинами; 46.47 Оптова торгівля меблями, килимами й освітлювальним приладдям; 46.49 Оптова торгівля іншими товарами господарського призначення; 46.71 Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами; 46.74 Оптова торгівля залізними виробами, водопровідним і опалювальним устаткованням і приладдям до нього; 47.30 Роздрібна торгівля пальним; 47.54 Роздрібна торгівля побутовими електротоварами в спеціалізованих магазинах; 47.59 Роздрібна торгівля меблями, освітлювальним приладдям та іншими товарами для дому в спеціалізованих магазинах; 33.12 Ремонт і технічне обслуговування машин і устатковання промислового призначення; 33.13 Ремонт і технічне обслуговування електронного й оптичного устатковання; 33.14 Ремонт і технічне обслуговування електричного устатковання; 33.19 Ремонт і технічне обслуговування інших машин і устатковання; 35.11 Виробництво електроенергії; 35.23 Торгівля газом через місцеві (локальні) трубопроводи.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 12 грудня 2023 року у справі № 520/27180/23, що залишено без змін постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 04 квітня 2024 року у справі № 520/27180/23 встановлені такі обставини.

Відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП) від 14.06.2018 № 429, ТОВ “ЕНЕРА СХІД” видано ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу.

Згідно з постановою НКРЕКП від 26.10.2018 № 1268 з 01.01.2019 ТОВ “ЕНЕРА СХІД” виконує функції постачальника універсальних послуг на території Луганської області.

24.02.2022 директором ТОВ “ЕНЕРА СХІД” прийнято наказ № 18 “Про організацію роботи ТОВ “ЕНЕРА СХІД” в умовах воєнного стану в Україні”, відповідно до якого оголошено особливий режим роботи товариства з продовженням роботи в режими дистанційної роботи.

Згідно з наказом директора ТОВ “ЕНЕРА СХІД” від 07.04.2022 № 30/1ОС “Про встановлення робочого місця працівникам”, директору, начальнику відділу по роботі зі споживачами електроенергії та провідному бухгалтеру ТОВ “ЕНЕРА СХІД” встановлені робочі місця в іншій місцевості (м. Вінниця, м. Конотоп, м. Камінське відповідно).

25.05.2022 відповідно до приписів абзацу 3 підпункту 69.28 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідні положення” ПК України, ТОВ “ЕНЕРА СХІД” складено та направлено за допомогою АТ “Укрпошта” (накладна 2103702505241 від 26.05.2022) до Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків “Повідомлення про неможливість вивезення первинних документів” від 25.05.2022 № 01-48/2/7, підписане керівником підприємства та головним бухгалтером, в якому зазначені: обставини, що призвели до неможливості вивезення первинних документів, податкові (звітні) періоди, а також загальний перелік первинних документів.

До повідомлення надано копію повідомлення про вчинення кримінального правопорушення від 17.05.2022 № 01-48/2/6 та перелік первинних документів за податкові (звітні) періоди 2018-2022 років.

12.08.2022 ТОВ “ЕНЕРА СХІД” отримало від Північного МУ ДПС по роботі з ВПП рішення-відмову у врахуванні заяви “про неможливість вивезення первинних документів” за період з 20.03.2018 р. до 25.05.2022 ТОВ “ЕНЕРА СХІД” (код 42010964) від 03.08.2022 № 1097/6/35-00-04-01-22 (вхідний номер 01-47/1/29), яким ТОВ “ЕНЕРА СХІД” відмовлено у врахуванні заяви з наступних підстав:

- неможливість підтвердження віднесення території, на якій розташовано підприємство м.Старобільськ Луганської області до територій на яких ведуться (велись) бойові дії, та територій, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації за відсутністю затвердженого Кабінетом Міністрів України переліку територій;

- не надання жодних документальних підтверджень обставин, що призвели до неможливості вивезення первинних документів;

- проведення реєстрації податкових накладних у період з 30.06.2022 по 14.07.2022.

Не погодившись з рішенням № 1097/6/35-00-04-01-22, ТОВ “ЕНЕРА СХІД” 22.08.2022 подало скаргу до Державної податкової службі України.

31 серпня 2023 року ТОВ “ЕНЕРА СХІД” отримало від ДПС України рішення від 31.08.2023 № 25361/6/99-00-06-01-02-06 про результати розгляду скарги, яким залишено без змін рішення Північного МУ ДПС по роботі з ВПП від 03.08.2022 № 1097/6/35-00-04-01-22, скаргу без задоволення.

Підставою для винесення рішення № 25361/6/99-00-06-01-02-06 зазначено: відсутність документального підтвердження неможливості вивезення первинних документів або того, що їх вивезення пов'язане з ризиком для життя чи здоров'я платника податків, фізичних осіб чи неможливе у зв'язку з адміністративними перешкодами, встановленими органами влади, а також не надання банківських виписок.

Рішення-відмову від 03.08.2022 № 1097/6/35-00-04-01-22 Північного міжрегіонального управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків у врахуванні заяви ТОВ “ЕНЕРА СХІД” від 25.05.2022 № 01-48/2/7 про неможливість вивезення первинних документів за період з 20.03.2018 до 25.05.2022 та рішення Державної податкової служби України № 25361/6/99-00-06-01-02-06 від 31.08.2023 про результати розгляду скарги позивач оскаржив до суду.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 12.12.2023 по справі № 520/27180/23, залишеним без змін постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 04 квітня 2024 року, позов ТОВ “ЕНЕРА СХІД” задоволено частково.

Визнано протиправним та скасовано рішення - відмову Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків № 1097/6/35-00-04-01-22 від 03.08.2022 про відмову у врахуванні заяви ТОВ “ЕНЕРА СХІД” (код 42010964) “Про неможливість вивезення первинних документів” за період з 20.03.2018 до 25.05.2022.

Зобов'язано Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків повторно розглянути повідомлення ТОВ “ЕНЕРА СХІД” від 25.05.2022 року № 01-48/2/7 “Про неможливість вивезення первинних документів” за період з 20.03.2018 до 25.05.2022 та прийняти відповідне рішення з урахуванням висновків суду.

Крім того, 29.09.2022 ТОВ “ЕНЕРА СХІД” звернулось через електронний кабінет платника податків до ДПС України та Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків із заявою за вих. №01-48/2/16 про неможливість виконання платником податків податкових обов'язків, зокрема: складання податкової декларації з ПДВ за лютий 2022 року та березень 2022 року; складання податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2022 рік та по дату припинення військового стану; складання та подання достовірної фінансової звітності за 2022 рік та по дату припинення військового стану; реєстрації податкових накладних за лютий та березень 2022 року; сплати ПДВ за період з лютого 2022 року по дату припинення військового стану; сплати податку на прибуток за 2022 рік та по дату припинення військового стану.

За результатами розгляду заяви Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків винесло попереднє рішення щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку № 1512/6/35-00-04-01-22 від 19.10.2022, в якому у зв'язку з недостатністю документів, що підтверджують неможливість виконання платником податків податкових обов'язків, заявнику запропоновано надати додаткові документи на підтвердження зазначеної у заяві підстави (підстав) неможливості виконання податкових обов'язків.

На виконання вказаного рішення ТОВ “ЕНЕРА СХІД” листом від 02.11.2022 № 01-48/2/17 направило до Північного міжрегіонального управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків додаткові документи.

23.11.2022 Північним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків прийнято рішення щодо можливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку № 1950/6/35-00-04-01-22. Підставою зазначено, що Податковим кодексом України не визначено часткове виконання податкового обов'язку. Також вказано про недостатність документів, що підтверджують неможливість виконання платником податків своїх податкових обов'язків. При розгляду заяви встановлено, що ТОВ “ЕНЕРА СХІД” виконує свої податкові обов'язки щодо дотримання термінів подання звітності, забезпечує виконання податкового обов'язку щодо сплати податкових зобов'язань, проводить виписку і реєстрацію податкових накладних.

Не погодившись із вказаним рішенням Північного міжрегіонального управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків ТОВ “ЕНЕРА СХІД” подало до ДПС України скаргу від 15.12.2022 № 01-48/2/19, до якої додало підтверджуючі документи.

За результатами розгляду скарги ДПС України прийняло рішення № 26151/6/99-00-06-01-02-06 від 06.09.2023, яким залишено без змін рішення Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 23.11.2022 № 1950/6/35-00-04-01-22, а скаргу - без задоволення.

Позивач оскаржив рішення Північного міжрегіонального управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків щодо можливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку від 23.11.2022 № 1950/6/35-00-04-01-22 та рішення ДПС України про результати розгляду скарги від 06.09.2023 № 26151/6/99-00-06-01-02-06 до суду.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 13.12.2023 у справі № 520/28512/23 у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 26 квітня 2024 року рішення Харківського окружного адміністративного суду від 13.12.2023 по справі № 520/28512/23 скасовано.

Визнано протиправним та скасовано рішення від 23.11.2022 № 1950/6/35-00-04-01-22 Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків щодо можливості своєчасного виконання платником податків Товариства з обмеженою відповідальністю “ЕНЕРА СХІД” свого податкового обов'язку. Зобов'язано Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків повторно розглянути заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “ЕНЕРА СХІД” про неможливість своєчасного виконання податкового обов'язку № 01-48/2/16 від 29.09.2022, з урахуванням висновків, викладених в рішенні суду апеляційної інстанції. В іншій частині позовних вимог - відмовлено.

29 травня 2024 року Північним міжрегіонального управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків на виконання рішення Другого апеляційного адміністративного суду від 26 квітня 2024 року по справі № 520/28512/23 повторно розглянуто заяву ТОВ “ЕНЕРА СХІД” про неможливість своєчасного виконання податкового обов'язку № 01-48/2/16 від 29.09.2022 та прийнято рішення щодо можливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку від 29.05.2024 № 1669/6/35/00-04-01-22.

Відповідачем на підставі підпункту 20.1.4, пункту 20.1, статті 20, пункту 75.1, статті 75 ПК України, у порядку визначеному пунктом 76.2 статті 76 ПК України, проведено камеральну перевірку щодо порушення ТОВ “ЕНЕРА СХІД” термінів сплати (перерахування) узгодженої суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість за звітний (податковий) період липень, грудень 2022, січень 2023 року.

За результатами складено акт про результати камеральної перевірки щодо порушення термінів сплати узгодженої суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість ТОВ “ЕНЕРА СХІД” код ЄДРПОУ 42010964 від 07.12.2023 № 142/12-32-04-05-01/42010964.

За висновками результатами перевірки термінів сплати податкових (грошових) зобов'язань ТОВ “ЕНЕРА СХІД” код ЄДРПОУ 42010964 за звітний (податковий) період липень, грудень 2022, січень 2023 року встановлено порушення термінів сплати узгодженої суми грошових зобов'язань з податку на додану вартість, визначених пунктом 57.1 статті 57, пунктом 203.2 статті 203 ПК України, із затримкою більше 30 календарних днів, у сумі 1 628 243,0 грн, а саме:

- податкова декларація з податку на додану вартiсть № 9131193247. Дата подання 18.07.2022. Граничний термін сплати 01.08.2022. Дата фактичної сплати податку/грошового зобов'язання 13.10.2022. Кількість днів прострочення 73. Сума погашеного боргу 197 569,67 грн;

- податкова декларація з податку на додану вартiсть № 9131193247. Дата подання 18.07.2022. Граничний термін сплати 01.08.2022. Дата фактичної сплати податку/грошового зобов'язання 27.09.2022. Кількість днів прострочення 57. Сума погашеного боргу 4884,88 грн;

- податкова деклараціям з податку на додану вартiсть № 9131193247. Дата подання 18.07.2022. Граничний термін сплати 01.08.2022. Дата фактичної сплати податку/грошового зобов'язання 12.09.2022. Кількість днів прострочення 42. Сума погашеного боргу 39806,45 грн;

- податкова декларацiя з податку на додану вартiсть № 9131205758. Дата подання 18.07.2022. Граничний термін сплати 01.08.2022. Дата фактичної сплати податку/грошового зобов'язання 02.12.2022. Кількість днів прострочення 123. Сума погашеного боргу 770 грн;

- податкова декларацiя з податку на додану вартiсть № 9131205758. Дата подання 18.07.2022. Граничний термін сплати 01.08.2022. Дата фактичної сплати податку/грошового зобов'язання 08.11.2022. Кількість днів прострочення 99. Сума погашеного боргу 31 397,46 грн;

- податкова декларацiя з податку на додану вартiсть № 9131205758. Дата подання 18.07.2022. Граничний термін сплати 01.08.2022. Дата фактичної сплати податку/ грошового зобов'язання 13.10.2022. Кількість днів прострочення 73. Сума погашеного боргу (грн) 128 049,54 грн;

- податкова декларацiя з податку на додану вартiсть № 9131205758. Дата подання 18.07.2022. Граничний термін сплати 01.08.2022. Дата фактичної сплати податку/ грошового зобов'язання 12.12.2022. Кількість днів прострочення 133. Сума погашеного боргу 48 983 грн;

- податкова декларацiя з податку на додану вартiсть № 9131205758. Дата подання 18.07.2022. Граничний термін сплати 01.08.2022. Дата фактичної сплати податку/ грошового зобов'язання 09.03.2023. Кількість днів прострочення 220. Сума погашеного боргу 547 260 грн;

- податкова декларацiя з податку на додану вартiсть № 9131205758. Дата подання 18.07.2022. Граничний термін сплати 01.08.2022. Дата фактичної сплати податку/грошового зобов'язання 09.03.2023. Кількість днів прострочення 220. Сума погашеного боргу 209 550 грн;

- податкова декларацiя з податку на додану вартiсть № 9131205758. Дата подання 18.07.2022. Граничний термін сплати 01.08.2022. Дата фактичної сплати податку/грошового зобов'язання 28.12.2022. Кількість днів прострочення 149. Сума погашеного боргу 40 480 грн;

- податкова декларацiя з податку на додану вартiсть № 9131205758. Дата подання 18.07.2022. Граничний термін сплати 01.08.2022. Дата фактичної сплати податку/грошового зобов'язання 29.12.2022. Кількість днів прострочення 150. Сума погашеного боргу 179 289 грн;

- податкова декларацiя з податку на додану вартiсть № 9131205758. Дата подання 18.07.2022. Граничний термін сплати 01.08.2022. Дата фактичної сплати податку/грошового зобов'язання 29.12.2022. Кількість днів прострочення 150. Сума погашеного боргу 32 711 грн;

- податкова декларацiя з податку на додану вартiсть № 9272689009. Дата подання 19.12.2022. Граничний термін сплати 30.12.2022. Дата фактичної сплати податку/ грошового зобов'язання 09.03.2023. Кількість днів прострочення 69. Сума погашеного боргу 40 480 грн;

- податкова декларацiя з податку на додану вартiсть № 9300557299. Дата подання 20.01.2023. Граничний термін сплати 30.01.2023. Дата фактичної сплати податку/грошового зобов'язання 09.03.2023. Кількість днів прострочення 38. Сума погашеного боргу 127 012 грн.

05.01.2024 відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 17/12-32-04-05 про нарахування позивачеві штрафу у розмірі 162 824,30 грн за затримку сплати узгоджених сум грошових зобов'язань більше 30 календарних днів в розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу відповідно до пункту 124.1 статті 124 ПК України.

Суд першої інстанції, частково задовольняючи позов, виходив з того, що відповідач, не зважаючи на обставини оскарження позивачем рішення щодо можливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку, та за відсутності рішення суду, що набрало законної сили, яким би була встановлена правомірність прийнятого відповідачем рішення про можливість платника податків виконувати свої податкові обов'язки, протиправно притягнув позивача до відповідальності.

Оцінка суду.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 16 Податкового кодексу країни (далі - ПК України) платник податків зобов'язаний, зокрема, вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

На підставі пунктів 36.1, 36.2, 36.3, 36.5 статті 36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.

Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Пунктом 31.1 статті 31 ПК України визначено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

Відповідно до пункту 38.1 статті 38 ПК України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Згідно з пунктом 46.1 статті 46 ПК України податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючим органам у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата грошового зобов'язання, у тому числі податкового зобов'язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов'язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку, а також суми нарахованого єдиного внеску.

На підставі підпункту 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Відповідно до пункту 54.1 статті 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Як визначено пунктом 57.1 статті 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Порядок надання податкової декларації з податку на додану вартість встановлено статтею 203 ПК України, відповідно до пункту 203.2 якої визначено, що сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

18 березня 2020 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)” від 17 березня 2020 року № 533- IX (далі - Закон № 533).

У зв'язку із набранням чинності Закону № 533 (з урахуванням змін, внесених Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)” від 30 березня 2020 року № 540-IX та Закону України від 13 травня 2020 року № 591-ІХ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)”) підрозділ 10 розділу XX “Перехідні положення” ПК України доповнений пунктом 52-1 такого змісту:

“За порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за:

порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;

відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;

порушення вимог законодавства в частині:

обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

цільового використання пального, спирту етилового платниками податків;

обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;

здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального;

здійснення суб'єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб'єктів платниками акцизного податку;

порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

Протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню”.

Пункт 52-1 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” ПК України містив чітку вказівку на темпоральний критерій незастосування штрафних санкцій за вчиненні відповідні порушення: з 1 березня 2020 року і по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.

Законодавець шляхом внесення змін до ПК України запровадив мораторій на застосування штрафних санкцій, у тому числі за порушення термінів сплати грошових зобов'язань самостійно визначених платником податків.

Карантин Кабінет Міністрів України установив на підставі Постанови від 11 березня 2020 року № 211 з 12 березня 2020 року.

Постановою від 27 червня 2023 року № 651 “Про відміну на всій території України карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” Кабінет Міністрів України скасував з 24 години 00 хвилин 30 червня 2023 року на всій території України карантин, встановлений з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Разом з тим до завершення карантину Указом Президента України “Про введення воєнного стану в Україні” № 64/2022 від 24 лютого 2022 року в Україні введений воєнний стан, який на підставі Указів Президента України “Про продовження строку дії воєнного стану в Україні” неодноразово продовжувався та триває на теперішній час.

З метою реалізації необхідних заходів щодо підтримки військових і правоохоронних підрозділів у відбитті збройного нападу російської федерації та забезпечення прав і обов'язків платників податків Верховна Рада прийняла Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану” від 3 березня 2022 року № 2118-IX, який набрав чинності 7 березня 2022 року (далі - Закон № 2118).

Законом № 2118 підрозділ 10 розділу XX “Перехідні положення” ПК України доповнений пунктом 69, яким установлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті.

В подальшому Верховна Рада України прийняла Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану” від 12 травня 2022 року № 2260-IX (далі - Закон № 2260).

У зв'язку із набранням чинності 27 травня 2022 року Закону № 2260-IX підпункт 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України викладено у такій редакції:

“У разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов'язковим виконанням таких обов'язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні (…)

Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов'язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних, розрахунків коригування, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов'язків, граничний термін виконання яких припадає на період, починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану” за умови реєстрації такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15 липня 2022 року, подання податкової звітності до 20 липня 2022 року та сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року.

Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у цьому підпункті, та перелік документів на підтвердження затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику”.

Відтак з набранням чинності Законом № 2260-IX передбачене підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України звільнення від відповідальності поставлене в залежність від підтвердження у визначеному законодавством порядку можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язку, зокрема, щодо сплати податків.

Закон № 2260 підпункт 69.2 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX “Перехідні положення” ПК України доповнив положеннями, відповідно до яких у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок до платників податків застосовується відповідальність згідно з цим Кодексом, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених підпунктом 112.8.9 пункту 112.8 статті 112 цього Кодексу, що звільняють від фінансової відповідальності. При цьому вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), не застосовуються.

Отже, з 27 травня 2022 року припинили застосовуватися положення законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, які поширювалися на правовідносини, що врегульовувались пунктом 52-1 підрозділу 10 розділу XX “Перехідні положення” ПК України.

В той же час, Законом України від 12.05.2022 за № 2260-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану” (далі - Закон № 2260), який набрав чинності 27.05.2022, внесено зміни до п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України, згідно з яким тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України “Про введення воєнного стану в Україні” від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженим Законом України “Про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні” від 24.02.2022 № 2102-IX, встановлено особливості для справляння податків і зборів.

Згідно з підпунктом 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень ПК України у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов'язковим виконанням таких обов'язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні (…)

29.07.2022 Наказом Міністерства фінансів України № 225 затверджено Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України (далі - Порядок № 225).

Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку № 225 контролюючий орган встановлює причинно-наслідковий зв'язок між обставинами непереборної сили (форс-мажорними обставинами), що сталися в результаті збройної агресії Російської Федерації, безпосереднім впливом таких обставин саме на такого платника та можливістю виконання ним податкового обов'язку станом на дату, на яку припадає граничний термін виконання такого обов'язку, та керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає вмотивоване рішення щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку (далі - Рішення) за формою, що додається.

Згідно з пунктом 2 розділу ІІІ Порядку 3225 рішення контролюючого органу може бути оскаржено відповідно до Кодексу в адміністративному чи судовому порядку.

У разі прийняття контролюючим органом рішення про неможливість своєчасного виконання платником податків податкового обов'язку, визначеного цим Порядком, до такого платника податків не застосовується відповідальність, передбачена Кодексом або іншим законодавством, контроль за яким покладено на контролюючі органи, за його невиконання / несвоєчасне виконання.

На підставі пункту 56.18 статті 56 ПК України з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення - рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.

Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню.

Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.

При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Аналіз вищезазначених норм податкового законодавства свідчить, що звільнення платника податків від відповідальності на підставі пп. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень ПК України відбувається при відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності тощо.

Така можливість встановлюється рішенням податкового органу щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку відповідно до Порядку № 225, оскільки платник податків звільняється від обов'язку сплати податків у встановлені строки, зокрема, з податку на додану вартість, тільки у разі прийняття контролюючим органом рішення щодо неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку.

При цьому рішення контролюючого органу може бути оскаржено в судовому порядку.

Отже, оскарження платником податку в судовому порядку рішення контролюючого органу про можливість платника податку виконувати свої податкові обов'язки свідчить про неузгодженість цього рішення з огляду на загальні положення порядку оскарження рішень контролюючого органу, встановленого статтею 56 ПК України, як наслідок, відсутність підстав у податкового органу для прийняття податкових повідомлень-рішень, якими до платників податків застосовується відповідальність, на підставі таких неузгоджених рішень контролюючого органу про можливість платника податку виконувати свої податкові обов'язки.

Як свідчать матеріали справи, позивач 29.09.2022 звернувся до контролюючого органу із заявою про відсутність можливості виконання податкових обов'язків відповідно до Порядку № 225.

23.11.2022 контролюючим органом прийнято рішення № 1950/6/35-00-04-01-22 щодо можливості своєчасного виконання позивачем свого податкового обов'язку.

Позивач оскаржив рішення до Харківського окружного адміністративного суду, який 16.10.2023 відкрив провадження у справі № 520/28512/23.

Таким чином, рішення контролюючого органу від 23.11.2022 № 1950/6/35-00-04-01-22 щодо можливості своєчасного виконання позивачем свого податкового обов'язку набуло статусу неузгодженого.

07.12.2023 відповідач проведено камеральну перевірку ТОВ “ЕНЕРА СХІД” термінів сплати (перерахування) узгодженої суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість за звітний (податковий) період липень, грудень 2022, січень 2023 року за результатами якої склав акт від 07.12.2023, на дату проведення якої рішення щодо можливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку від 23.11.2022 № 1950/6/35-00-04-01-22 оскаржувалося позивачем в судовому порядку.

13.12.2023 Харківським окружним адміністративним судом у справі № 520/28512/23 ухвалено рішення про відмову у задоволенні адміністративного позову, а 05.01.2024 відповідачем прийнято податкове повідомлення рішення від 05.01.2024 № 17/12-32-04-05 про застосування до відповідача штрафу в розмірі 162 824,30 грн за несвоєчасну сплату грошового зобов'язання з податку на додану вартість.

Проте рішення суду першої інстанції від 13.12.2023 у справі № 520/28512/23 було оскаржено позивачем в апеляційному порядку, тому воно не набрало законної сили з огляду на положення статті 255 КАС України, відповідно до якої рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відтак, підстави для прийняття відповідачем податкового повідомлення рішення від 05.01.2024 були відсутні, що свідчить про протиправність податкового повідомлення-рішення.

Отже, є правильним висновок суду першої інстанції щодо протиправного застосування відповідачем штрафних санкцій до позивача за порушення термінів сплати узгодженої суми грошових зобов'язань з податку на додану вартість, оскільки відповідач протиправно притягнув позивача до відповідальності за наявності обставин оскарження позивачем рішення щодо можливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку, та за відсутності рішення суду, що набрало законної сили, яким би була встановлена правомірність прийнятого відповідачем рішення.

Є неприйнятними посилання апелянта на виконання постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 26.04.2024 у справі № 520/28512/23 та прийняття рішення від 29.05.2024 № 1669/6/35-00-04-01-22 щодо можливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку, оскільки підставою прийняття відповідачем спірного податкового повідомлення рішення було рішення Північного МУ ДПС по роботі з ВПП від 23.11.2022 № 1950/6/35-00-04-01-22 щодо можливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку.

Суд не приймає доводи апелянта щодо можливості виконання ТОВ “ЕНЕРА СХІД” податкових обов'язків, оскільки в межах цієї справи ці обставини не є предметом оскарження та розгляду судом.

На підставі викладеного суд першої інстанції дійшов правильного висновку про часткове задоволення позову.

Статтею 242 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

За приписами пункту 1 частини першої статті 316 КАС України суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвали судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Оскільки судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення є обґрунтованим, ухваленим з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування рішення суду першої інстанції не вбачається.

Керуючись статтями 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 327, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Луганській області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 20 червня 2024 року у справі № 360/379/24 - залишити без задоволення.

Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 20 червня 2024 року у справі № 360/379/24 - залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили з дати її прийняття 26 серпня 2024 року.

Касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів до Верховного Суду з дня складання повного судового рішення в порядку, визначеному ст. 328 КАС України.

Повне судове рішення складено 26 серпня 2024 року.

Головуючий суддя І.Д. Компанієць

Судді А.В. Гайдар

Е.Г. Казначеєв