26 серпня 2024 року м. Ужгород№ 260/3642/24
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Рейті С.І., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Закарпатській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -
Головне управління ДПС у Закарпатській області (далі - позивач, ГУ ДПС у Закарпатській області) звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач, ФОП ОСОБА_1 ) про стягнення податкового боргу у сумі 114540,08 грн., в тому числі, з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» (Оноківська ТГ) у розмірі 31068,00 грн., по військовому збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» (Оноківська ТГ) у розмірі 2589,15 грн., з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати» (Оноківська ТГ) у розмірі 1020 грн., по акцизному податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» (Оноківська ТГ) у розмірі 599,00 грн., по акцизному податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» (Ужгородська ТГ) у розмірі 22474,00 грн., штрафні санкції, що застосовуються відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» у розмірі 20973,56 грн. (у т.ч., пеня у розмірі 173,56 грн.), штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 35816,07 грн.
Позовні вимоги мотивовані наявністю у відповідача податкового боргу у розмірі 114540,08 грн., який ним добровільно не було сплачено, у зв'язку з чим контролюючий орган просить стягнути заборгованість у примусовому порядку.
Ухвалою судді від 31.05.2024 року відкрито провадження у даній адміністративній справі та справу призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі року надіслано ФОП ОСОБА_1 рекомендованим листом з повідомленням про вручення за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, та вручено 14.06.2024 року.
Відповідач у строк встановлений судом відзив на позов не подав, як і будь-які докази у спростування позовних вимог. Клопотань про продовження процесуального строку також до суду не надходило. Відповідно до ч.6 ст.162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 67 Конституції України та ст. 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі- ПК України), кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) зареєстрований як фізична особа підприємець, знаходиться на обліку в Головному управлінні ДПС у Закарпатській області як платник податків, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Станом на дату подання позовної заяви за ФОП ОСОБА_1 обліковується податковий бог за платежами 11010500 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» (Оноківська ТГ) у розмірі 31068 грн.; 11011001 «Військовий збір, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» (Оноківська ТГ) у розмірі 2589,15 грн.; 11010100 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати» (Оноківська ТГ) у розмірі 1020 грн.; 14040200 «Акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» (Оноківська ТГ) у розмірі 599,00 грн.; 14040200 «Акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» (Ужгородська ТГ) у розмірі 22474,00 грн.; 21081500 «Штрафні санкції, що застосовуються відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» у розмірі 20973,56 грн, у т.ч. пеня у розмірі 173,56 грн; 21080900 «Штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 35816,07 грн.
Як встановлено судом та підтверджено наявними в матеріалах справи доказами, ФОП ОСОБА_1 самостійно подано до податкового органу:
- звітну податкову декларацію про майновий стан і доходи №9 430757912 від 09.02.2022 року за звітний податковий період 2021 рік із самостійно задекларованою сумою податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 15282 грн. та самостійно задекларованою сумою військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1273,15 грн.;
- звітну податкову декларацію про майновий стан і доходи № 9311929681 від 03.07.2023 року за звітний податковий період 2022 рік із самостійно задекларованою сумою податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 15786 грн. та самостійно задекларованою сумою військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1316 грн.
Відповідно до п.54.1 ст.54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно п. 56.11 ст. 56 ПК України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Пунктом 57.1. ст. 57 ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Водночас, на підставі акту про результати камеральної перевірки податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку по формі 1-ДФ від 12.02.2021 року №1708/24-08/714/316521 1630 винесено податкове повідомлення-рішення від 08.04.2021 року №2031/24-08 про застосування штрафних (фінансових) санкцій за платежем 11010100 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати» у розмірі 1020 грн., яке було надіслане засобами поштового зв'язку, однак поштовий конверт повернуто відповідно до довідки № 20.
Відповідно до п. 57.3 ст.57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідачем вказане податкове повідомлення-рішення, винесеного на підставі вищезазначеного акту перевірки, не було оскаржено ні в адміністративному, ні в судовому порядку.
Відтак, грошові зобов'язання за податковим повідомленням-рішенням є узгодженим.
Також, відповідачем до податкового органу самостійно подано: додаток №6 до декларації акцизного податку за листопад 2019 року № 36349098 від 19.12.2019 року (Оноківська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1000 грн та була частково зменшена за рахунок переплати на 400,70грн, тобто несплаченим залишається борг у розмірі 599,30 грн; додаток №6 до декларації акцизного податку за жовтень 2021 року № 50750932 від 20.11.2021 року (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 813 грн., яку було зменшено на 52 грн. за рахунок наявної переплати, тобто несплаченим залишається борг у розмірі 761 грн.; додаток №6 до декларації акцизного податку за листопад 2021 року № 50750932 від 20.12.2021 року (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1135 грн; додаток №6 до декларації акцизного податку за грудень 2021 року № 3180616 від 19.01.2022 року (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1448 грн.; додаток №6 до декларації акцизного податку за січень 2022 року №12832658 від 23.02.2022 (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 329 грн.; додаток №6 до декларації акцизного податку за лютий 2022 року №13263969 від 25.03.2022 (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 654 грн; додаток №6 до декларації акцизного податку за березень 2022 року №14880436 від 21.04.2022 (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1168 грн.; додаток №6 до декларації акцизного податку за квітень 2022 року №17762205 від 19.05.2022 (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1050 грн.; додаток №6 до декларації акцизного податку за травень 2022 року №19352688від 21.06.2022 (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1999 грн.; додаток №6 до декларації акцизного податку за липень 2022 року №25555138 від 23.08.2022 (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 909 грн.; додаток №6 до декларації акцизного податку за серпень 2022 року №27162266 від 19.09.2022 (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1096 грн.; додаток №6 до декларації акцизного податку за вересень 2022 року №36533862 від 19.11.2022 (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 870 грн.; додаток №6 до декларації акцизного податку за грудень 2022 року № 1060492 від 19.01.2023 (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 495 грн.; додаток №6 до декларації акцизного податку за січень 2023 року №11118152 від 21.04.2023 (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 394 грн.; додаток №6 до декларації акцизного податку за лютий 2023 року №1 1117381 від 21.04.2023 (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 708 грн.; додаток №6 до декларації акцизного податку за березень 2023 року №11117482 від 21.04.2023 (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1398грн.; додаток №6 до декларації акцизного податку за квітень 2023 року №15561933 від 19.05.2023 (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1209 грн.; додаток №6 до декларації акцизного податку за травень 2023 року №18588600 від 19.06.2023 (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1454 грн.; додаток №6 до декларації акцизного податку за червень 2023 року №22660386 від 19.07.2023 (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 840 грн.; додаток №6 до декларації акцизного податку за липень 2023 року №31206360 від 19.09.2023 (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 852 грн.; додаток №6 до декларації акцизного податку за серпень 2023 року №31206522 від 19.09.2023 (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 661 грн.; додаток №6 до декларації акцизного податку за вересень 2023 року №35789461 від 19.10.2023 (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 419 грн.; додаток №6 до декларації акцизного податку за жовтень 2023 року №41915080 від 19.11.2023 (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 734 грн.; додаток №6 до декларації акцизного податку за листопад 2023 року №3279357 від 19.01.2024 (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 638 грн.; додаток №6 до декларації акцизного податку за грудень 2023 року №3280399 від 19.01.2024 (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 471 грн.; додаток №6 до декларації акцизного податку за січень 2024 року №11052732 від 19.02.2024 (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 405 грн.; додаток №6 до декларації акцизного податку за лютий 2024 року №9064438199 від 19.03.2024 (Ужгородська ТГ) із самостійно задекларованою сумою акцизного податку, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 377 грн.
Відповідачем податкові зобов'язання по зазначеному акцизному податку на загальну суму 23073,30 грн. не сплачено.
Відповідно до п.49.21 ст.49 ПКУ платники, визначені підпунктом 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 ПК України, а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов'язані за кожний встановлений ПК України звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.
Відповідно до п.223.2. ст.223 ПК України платники податку, визначені пунктом 212.1 статті 212 ПК України (крім імпортерів підакцизних товарів, зазначених у підпунктах 215.3.4, 215.3.5, 215.3.51, 215.3.52,215.3.6, 215.3.7, 215.3.8 пункту 215.3 статті 215 ПК України), подають щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію з акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 ПК України.
Відповідно до п.п.222.3.1. п.222.3 ст.222 ПК України суми податку перераховуються до бюджету суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації за місячний податковий період.
Крім того, працівниками контролюючого органу проведено фактичні перевірки, за наслідками яких складено акти перевірки: від 06.03.2020 року №0179/16/14/РРО/ НОМЕР_1 та винесено податкове повідомлення-рішення від 27.03.2020 року №0002010505 про застосування штрафних санкцій за платежем ««Штрафні санкції, що застосовуються відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» на загальну суму 10000,00 грн, яке надіслане засобами поштового зв'язку, однак поштовий конверт було повернуто (відповідачем частково сплачено борг по даному податковому повідомленню-рішенню на суму 6000грн, тобто несплаченим залишається борг у розмірі 4000 грн.); від 02.06.2022 року № 2591/16/01/РРО/3165211630 та винесено податкові повідомлення-рішення від 23.06.2022 року №00023110706 про застосування штрафних санкцій за платежем «Штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» на загальну суму 5100 грн, № 00023100706 про застосування штрафних санкцій за платежем «Штрафні санкції, що застосовуються відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» на загальну суму 10000 грн та № 00023090706 про застосування штрафних санкцій за вищевказаним платежем на загальну суму 6800грн, які було надіслано засобами поштового зв'язку та отримано відповідачем особисто; від 26.05.2023 року №3678/0716/14/РРО/316521 1630 та винесено податкові повідомлення-рішення від 15.06.2023 року № 00027470705 про застосування штрафних санкцій за платежем «Штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» на загальну суму 77 грн., № 00027490705 про застосування штрафних санкцій за вищевказаним платежем на загальну суму 5100 грн., № 00027480705 про застосування штрафних санкцій за вищевказаним платежем на загальну суму 25539,07 грн., які було надіслано засобами поштового зв'язку та отримано відповідачем особисто.
Відповідачем зазначені вище податкові повідомлення-рішення, винесених на підставі актів перевірки, не було оскаржено ні в адміністративному, ні в судовому порядку.
Відтак, грошові зобов'язання за податковими повідомленнями-рішеннями є узгодженими.
В той же час, у відповідності до ст. 129 ПК України, відповідачу було проведено нарахування пені в загальній сумі 173,56грн за платежем «Штрафні санкції, що застосовуються відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального».
Згідно підпункту 14.1.162 пункту 14.1 статті 14 ПК України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.
Погашення сум нарахованої та несплаченої пені здійснюється у загальному порядку, установленому для погашення податкового боргу.
Вказана сума пені залишається відповідачем не сплаченою.
Згідно п.59.1 ст.59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
В силу пп.14.1.153 п.14. ст.14 ПК України, податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Відповідно до норм чинного законодавства України відповідачу було виставлено податкову вимогу від 05.08.2020 року №48881-50, яка направлена відповідачеві та отримана ним 30.09.2020 року.
Відповідно до пп.20.1.19 п.20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Підпунктом 87.11 ст. 87 ПК України передбачено, що орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Відповідно до п. 102.4 ст. 102 ПК України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Згідно п. 102.9 ст. 102 ПК України на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених цим Кодексом, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Приписами п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України встановлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті.
Так, відповідно до пп. 69.9 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Абзацом 11 п. 52-2 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України на період з 18.03.2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків давності, передбачених ст. 102 цього Кодексу.
Пунктом 1 Указу Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» з 05 години 30 хвилин 24.02.2022 року введено воєнний стан строком на 30 діб, який в подальшому продовжений відповідно до законодавства.
Отже, станом на дату подання адміністративного позову зупинено строки давності визначені нормами ПК України.
Беручи до уваги те, що суму наявної у нього заборгованості відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору суду не надано - суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог.
За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона. Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Згідно ч. 1 ст. 72 КАС України, доказами у справі є будь - які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. При цьому, враховуючи принципи адміністративного судочинства та з огляду на положення ч. 2 ст. 77 КАС України, обов'язок доказування покладається в даному випадку на позивача, яким доведено та наявними в матеріалах справи підтверджено податковий борг ФОП ОСОБА_1 у сумі 114540,08 грн. та правомірність звернення до суду з зазначеним позовом, в зв'язку з чим вимоги позовної заяви є обґрунтованими, підтверджені належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані та підлягають до задоволення повністю.
Згідно ч. 2 ст. 139 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 5, 19, 77, 78, 243, 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Адміністративний позов Головного управління ДПС у Закарпатській області (Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Волошина, 52 код ЄДРПОУ ВП 44106694) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 податковий борг у розмірі 114540,08 грн. (сто чотирнадцять тисяч п'ятсот сорок гривень вісім копійок), в тому числі, з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» (Оноківська ТГ) у розмірі 31068,00 грн., по військовому збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» (Оноківська ТГ) у розмірі 2589,15 грн., з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати» (Оноківська ТГ) у розмірі 1020 грн., по акцизному податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» (Оноківська ТГ) у розмірі 599,00 грн., по акцизному податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» (Ужгородська ТГ) у розмірі 22474,00 грн., штрафні санкції, що застосовуються відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» у розмірі 20973,56 грн. (у т.ч., пеня у розмірі 173,56 грн.), штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 35816,07 грн.
3. Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 255 КАС України, та може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення.
СуддяС.І. Рейті