Справа № 727/7899/24
Провадження № 3/727/2404/24
21 серпня 2024 року Суддя Шевченківського районного суду м. Чернівці Мамчин П.І., за участю захисника Мандзюка В.Б., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за ст. 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 22.07.2024 року ОСОБА_1 15.07.2024 року, о 18 год. 34 хв., керуючи транспортним засобом "Jeep Grand Cherokee", д.н.з. НОМЕР_1 , в м. Чернівці, по проспекту Незалежності, 56, ставши учасником ДТП з транспортним засобом "ВАЗ 2107", д.н.з. НОМЕР_2 , залишив місце пригоди, за що передбачено відповідальність за ст.122-4 КУпАП.
Правопорушник в судове засідання не з*явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений.
У судовому засіданні захисник ОСОБА_2 просив закрити провадження у справі у зв'язку із відсутністю події та складу адміністративного правопорушення. Вказав, що постановою Шевченківського райсуду м. Чернівці від 07.08.2024 року провадження у справі про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП закрито за відсутністю в його діях складу цього адміністративного правопорушення. Дана постанова набрала законної сили 20.08.2024 року.
Заслухавши пояснення захисника, дослідивши наявні у справі докази, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням, інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст.245 КУпАП, крім іншого, є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 122-4 КпАП України залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, тягне за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.
Як вбачається з постанови Шевченківського райсуду м. Чернівці від 07.08.2024 року провадження у справі про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП закрито за відсутністю в його діях складу цього адміністративного правопорушення. Дана постанова набрала законної сили 20.08.2024 року.
ЄСПЛ у своєму рішенні у справі «Надточий проти України» від 15.05.2008 р. зазначив, що український уряд визнав кримінально-правовий характер Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Оскільки Кодексом України про адміністративні правопорушення не врегульовано питання щодо значення рішень інших судів, а тому суд вважає за необхідне застосувати до вказаних правовідносин аналогію закону, а саме - положення статті 90 Кримінального процесуального кодексу України.
Так, відповідно до ст. 90 КПК України рішення національного суду або міжнародної судової установи, яке набрало законної сили і ним встановлено порушення прав людини і основоположних свобод, гарантованих Конституцією України і міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, має преюдиціальне значення для суду, який вирішує питання про допустимість доказів.
З огляду на викладене та відповідно до положення ст. 90 КПК України суд не піддає сумніву та доказуванню обставини, встановлені відповідно до постанови Шевченківського райсуду м. Чернівці від 07.08.2024 року, якою встановлено факт непричетності ОСОБА_1 до вчинення дорожньо-транспортної пригоди і відповідно до залишення місця пригоди, що мала місце 15.07.2024 року.
Відповідно до статті 247 п.1КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин, враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку про відсутність складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 , передбаченого ст. 122-4 КУпАП, а тому вважає необхідним провадження у справі відносно останнього закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 122-4, 247 КУпАП , суд, -
Провадження у справі про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Чернівецького апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення.