Справа № 296/7460/24
3/296/2365/24
"21" серпня 2024 р. м.Житомир
Корольовський районний суд м.Житомира у складі:
головуючого судді - Покатілова О.Б.
при секретарі судового засідання Дзвоник Ю.Ю.
з участю прокурора ОСОБА_1
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 ,
розглянувши матеріали справи, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, колишнього заступника директора департаменту освіти, начальника відділу з питань організації та забезпечення освітнього процесу закладів освіти Житомирської міської ради, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ст.ст. 172-6 ч. 1 КУпАП,-
встановив:
ОСОБА_2 , будучи у період з 03.09.2018 по 22.03.2022 заступником директора департаменту освіти, начальником відділу з питань організації та забезпечення освітнього процесу закладів освіти Житомирської міської ради та відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим порушила вимоги, передбачені чинним законодавством України.
Так, розпорядженням Житомирського міського голови «Про переведення ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 » від 03.09.2018 №775, ОСОБА_2 переведено на посаду заступника директора департаменту освіти, начальника відділу з питань організації та забезпечення освітнього процесу закладів освіти Житомирської міської ради з 03.09.2018.
Розпорядженням Житомирського міського голови «Про надання відпустки та звільнення ОСОБА_2 » від 07.03.2022 №181, ОСОБА_2 звільнено з посади заступника директора департаменту освіти, начальника відділу з питань організації та забезпечення освітнього процесу закладів освіти Житомирської міської ради з 22.03.2022.
Приписами статті 3 Закону визначено коло осіб, на яких поширює свою дію ЗУ «Про запобігання корупції», зокрема підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону, передбачено його розповсюдження на посадових осіб місцевого самоврядування.
Отже, ОСОБА_2 є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані із корупцією, у тому числі за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до частини другої статті 45 Закону особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у пункті 1 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону, передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
Згідно Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», було введено воєнний стан на усій території України, строк дії якого неодноразово продовжувався. Востаннє Указом Президента України від 06.05.2024 №271/2024.
12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України № 3384-ІХ. "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку поданню декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", відповідно до якого відновлено електронне декларування та відкритий доступ (з урахуванням безпекових заходів) до реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до даного Закону встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Роз'ясненням НАЗК від 10.01.2024 щодо фінансової доброчесності встановлено, що особи, які звільнились у період з 24.02.2022 до 31.12.2022 - подають: 1) щорічну декларацію з позначкою «я продовжую виконувати функції держави або місцевого самоврядування» за 2021 рік - до 31.01.2024 (якщо така декларація не подана раніше); 2) декларацію при звільненні за період, не охоплений раніше поданими деклараціями - до 31.01.2024; 3) декларацію з позначкою «я припинив(ла) виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування (після звільнення)» за 2022 рік - до 31.01.2024.
Згідно даних публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, тільки 15.02.2024 о 14 год. 44 хв., тобто несвоєчасно.
З приводу несвоєчасності подачі електронної декларації ОСОБА_2 пояснила, що в листопаді 2023 року до неї зателефонували з Житомирської міської ради та повідомили, що було поновлено декларування та їй необхідно подати електронні декларації за 2021 рік та «при звільненні», після чого вона їх подала. Про те, що вона повинна була в строк до 31.01.2024 подати декларацію «після звільнення» за 2022 рік її ніхто не попередив. Як тільки вона дізналась про таку необхідність, одразу її подала. Поважної причини несвоєчасного подання декларації у неї не було.
Отже, ОСОБА_2 подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік тільки 15.02.2024, тобто несвоєчасно, без поважних причин, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
ОСОБА_2 у судовому засіданні обставини, вказані у протоколі про адміністративне правопорушення, підтвердила. Вину визнала, пояснивши, що про відновлення необхідності подачі відповідних декларацій вона не знала, коли її з колишньої роботи повідомили про необхідність подачі декларації, вона наступного дня вже подала декларацію.
Суд дослідив матеріали адміністративної справи, а саме: скріншот з ЄДРД декларації ОСОБА_2 , повідомлення Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування № 19/0/154-24 від 16.02.2024 року, копію розпорядження міського голови № 181 від 07.03.2022 Про надання відпустки та звільнення ОСОБА_2 , Послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_2 , копію розпорядження міського голови № 528 від 17.10.05 р. Про призначення ОСОБА_2 , копію розпорядження міського голови № 327 від 29.05.07 р. Про переведення ОСОБА_2 , копію розпорядження міського голови № 775 від 03.09.2018 р. Про переведення ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , копію розпорядження міського голови № 181 від 07.03.2022 р. Про надання відпустки та звільнення ОСОБА_2 , копію Посадової інструкції заступника директора департаменту освіти Житомирської міської ради - начальника відділу з питань організації та забезпечення освітнього процесу закладів освіти, копію попередження ОСОБА_2 про обмеження, пов'язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходженням служби, письмові пояснення ОСОБА_2 від 01.08.2024 року.
Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП повністю підтверджується як поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, так і матеріалами справи, у зв'язку з чим накладає на неї адміністративне стягнення у виді штрафу.
При накладенні стягнення судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст. 40-1, 283 КУпАП, -
постановив:
ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Штраф стягнути на рахунок: Отримувач коштів: ГУК у Житомирській області;/Житомир обл./21081100; Код отримувача: 37976485; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)Код банку отримувача: 899998; Рахунок отримувача UА228999980313090106000006797; Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави, в особі ДСА України, судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп. (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) : 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз'яснити особі, щодо якої застосовано адміністративне стягнення, що відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 (п'ятнадцять) днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно вимог ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом 10 днів з дня її винесення.
Cуддя О. Б. Покатілов