Справа № 931/602/24
Провадження№ 3/931/398/24
21.08.2024 року смт. Локачі
Суддя Локачинського районного суду Волинської області Кідиба Т.О., вивчивши матеріали, які надійшли від Cектора поліцейської діяльності №1 (сел. Локачі) Володимирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , непрацюючої,
за ч.2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
Згідно з протоколом серії ВАВ № 967381 від 15.08.2024 року зафіксовано, що ОСОБА_1 не з'явилась до Сектору поліцейської діяльності №1 (сел. Локачі) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області для реєстрації, чим порушила правила адміністративного нагляду, встановленого щодо неї п. 4 постанови Локачинського районного суду Волинської області.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що адмінматеріали необхідно повернути на доопрацювання з наступних підстав.
Статтею 278 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема: чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності. При цьому, у відповідності до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Згідно із ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Частина друга статті 187 КУпАП передбачає відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тобто за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 967381 від 15.08.2024 року складений відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 187 КУпАП, проте у ньому відсутнє посилання на таку ознаку правопорушення як повторність. Доказів притягнення її до адміністративної відповідальності протягом року та накладення адміністративного стягнення також не долучено.
Суд самостійно не може змінювати фабулу, викладену у протоколі про адміністративне правопорушення, яка є викладом обставин складу адміністративного правопорушення, що ставиться у вину особі, винуватість якої у скоєнні правопорушення має доводитися в суді, і що, на переконання суду, буде істотним порушенням норм процесуального права.
Згідно з положеннями ст. 245 КУпАП України завданнями у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Враховуючи те, що суддя позбавлена можливості належним чином всебічно, повно і об'єктивно розглянути справу по суті та винести законне і обґрунтоване рішення, у зв'язку з неналежним оформленням справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього адмінматеріали відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП необхідно повернути для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 221, 245, 251, 255, 256, 278, 280 КУпАП, суддя
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 967381 від 15.08.2024 року та додані до нього адмінматеріали відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП повернути Сектору поліцейської діяльності №1 (сел.Локачі) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Локачинського районного суду Т. О. Кідиба