Постанова від 19.08.2024 по справі 444/3309/24

Справа № 444/3309/24

Провадження № 3/444/1695/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 серпня 2024 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Жовква Львівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з УПП у Львівській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , пенсіонер, паспорт громадянина України НОМЕР_1 виданий Шевченківським РВ ЛМУ УМВС у Львівській області 24.05.1996 року, ІПН НОМЕР_2 )

за ст. ст. 122-4, 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , 23.07.2024 року о 14 год. 40 хв. в м. Львів по вул. Мазепи, 25 Б Львівської області, керуючи транспортним засобом марки "SUZUKI BALENO", номерний знак НОМЕР_3 не був уважним, не стежив за дорожньою обстановкою, відповідноне зреагував гна її зміни, здійснюючи рух заднім ходом, не переконався, що це буде безпечно, внаслідок чого здійснив наїзд на припаркований транспортний засіб марки "PEUGEOT 308", номерний знак НОМЕР_4 , що спричинило пошкодження транспортних засобів з матеріальними збитками. Такими своїми діями ОСОБА_1 порушив п.п. 2.3 б, 10.9 ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 124 КпАП України.

Окрім цього, ОСОБА_1 , 23.07.2024 року о 14 год. 40 хв. в м. Львів по вул. Мазепи, 25 Б Львівської області, керуючи транспортним засобом марки "SUZUKI BALENO", номерний знак НОМЕР_3 , будучи причетним до ДТП, місце пригоди залишив не повідомивши про це орган чи підрозділ поліції. Такими своїми діями ОСОБА_2 порушив п.п. 2.10 а, д ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 122-4 КпАП України.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину визнав та пояснив, що викладені обставини події, яка мала місце 23.07.2024 року та зазначена в протоколах про адміністративне правопорушення відповідають дійсності. Просить суд не накладати суворого стягнення, а матеріали адміністративних справ об"єднати в одне провадження.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень передбачених ст. ст. 122-4, 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у цьому підтверджується зібраними доказами, а саме:

1) протоколом про адміністративне правопорушення серії АБА № 108252 від 25.07.2024 року; 2) протоколом про адміністративне правопорушення серії АБА № 108253 від 25.07.2024 року;

3) письмовими поясненнями в матеріалах справи ОСОБА_3 ;

4) схемою місця ДТП;

5) письмовими поясненнями ОСОБА_1 в матеріалах справи, де він свою вину у вчинених правопорушеннях визнав повністю та у судовому засіданні,

а також іншими матеріалами адміністративної справи.

Так, ст. 122-4 КпАП України передбачено відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.

Ст. 124 КпАП України передбачено відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, та тягне за собою накладення штрафу в розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Вина ОСОБА_1 полягає в тому, що він як учасник дорожнього руху, порушив правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, а тому його дії підлягають кваліфікації за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Окрім цього, його вина полягає в тому, що він будучи причетним до ДТП, місце пригоди залишив не повідомивши про це орган чи підрозділ поліції, а тому його дії підлягають кваліфікації за ст. 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ст. 122-4 та ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною.

Відповідно до ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

Обставиною, що помякшує відповідальність ОСОБА_1 є визнання ним вини у вчиненому.

Згідно Правил дорожнього руху водій - особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії. Водієм також є особа, яка навчає керуванню транспортним засобом, перебуваючи безпосередньо в транспортному засобі.

Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику, враховую відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, а також характер та ступінь суспільної небезпеки скоєних правопорушень, особу ОСОБА_1 , який працює, пенсіонер, вперше притягується до адміністративної відповідальності.

З врахуванням всіх у сукупності вище перелічених обставин, місця, способу вчинення правопорушення, так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, приходжу до переконання, що оскільки ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення на транспорті, що за своєю природою несе високий рівень суспільної небезпеки, так як транспорт є підвищеним джерелом небезпеки, з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, в межах санкції статтей, за якими він притягається до адміністративної відповідальності, що буде достатнім та необхідним для його виправлення та запобіганню вчиненню ним в подальшому адміністративних правопорушень.

Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Згідно вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року в останній діючій редакції, ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн., а тому дана сума судового збору підлягає стягненню з правопорушника.

Керуючись статтями 27, 40-1, 122-4, 124, 284, 287, 294, 307, 308, 310 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення №444/3309/24, провадження №3/444/1695/2024 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП та справу про адміністративне правопорушення №444/3310/24, провадження №3/444/1696/2024 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 122-4 КУпАП - об'єднати в одне провадження та присвоїти номер справи 444/3309/24, провадження №3/444/1695/2024.

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 122-4, 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього стягнення у вигляді шрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень 00 коп. в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , пенсіонер, паспорт громадянина України НОМЕР_1 виданий Шевченківським РВ ЛМУ УМВС у Львівській області 24.05.1996 року, ІПН НОМЕР_2 ) в дохід держави судовий збір в розмірі 605,60 грн.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .

Суддя: Зеліско Р. Й.