Дата документу 20.08.2024
Справа № 334/3897/23
Провадження № 1-кп/334/276/24
20 серпня 2024 року м. Запоріжжя
Ленінський районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у порядку спеціального судового провадження (in absentia) кримінальне провадження відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в с. Романівка, Романівського району, Саратовської області, РФ, громадянина України, неодруженого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
за обвинуваченням у вчинені кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України, -
за участі: прокурорів ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , захисників обвинуваченого - адвоката ОСОБА_6 , -
встановив:
Військовослужбовці збройних сил та інших воєнізованих формувань російської федерації шляхом збройної агресії 24.02.2022 незаконно вторглись на територію Україну через державні кордони України в Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, Запорізькій, Київській, інших областях та здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, інших об'єктів цивільного сектору соціального забезпечення, та здійснили застосування оперативно-тактичних ракет (включаючи застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом) по позиціям Збройних сил України та об'єктах цивільної інфраструктури, що призвело до тяжких наслідків, в тому числі на території Запорізької області.
Указом Президента України ОСОБА_7 від 24 лютого 2022 року № 64/2022, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки та оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» запроваджено воєнний стан на всій території України, який діє до сьогодні.
Починаючи з 02.03.2022 територія Енергодарської міської територіальної громади Василівського району Запорізької області є тимчасово окупованою територією представниками збройних формувань держави-агресора рф (далі за текстом зф держава-агресор рф) та включено до переліку територій відповідно до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 309 від 22.12.2022 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією».
Відповідно до положень ч.1 ст.1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 (в редакції від 07.05.2022, далі за текстом - Закон №1207-УІІ), тимчасово окупована російською федерацією територія України (далі - тимчасово окупована територія) є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Тимчасова окупація російською федерацією територій України, визначених частиною першою статті 3 цього Закону, незалежно від її тривалості, є незаконною і не створює для російської федерації жодних територіальних прав. За державою Україна, територіальними громадами сіл, селищ, міст, розташованих на тимчасово окупованій території, органами державної влади, органами місцевого самоврядування та іншими суб'єктами публічного права зберігається право власності, інші речові права на майно, у тому числі на нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, що знаходиться на тимчасово окупованій території.
Тимчасово окупованою територією, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону № 1207-VII, є частини території України, в межах яких збройні формування російської федерації та окупаційна адміністрація російської федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування російської федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації російської федерації.
Так після повної військової окупації території м. Енергодар Василівського району Запорізької області, у період починаючи з 02.03.2022 по 27.03.2022, представниками зф держави-агресора рф, за підтримки місцевих колаборантів та інших лояльних до держави-агресора верств місцевого населення, цілеспрямовано було створено військову окупаційну адміністрацію мовою оригіналу - «общественный совет самоорганизации города Энергодар», який 06.04.2022 на загальних зборах членів вказаного незаконного органу влади був змінений на мовою оригіналу «Администрация города Энергодар», а у подальшому - на мовою оригіналу « Военно-гражданская администрация города Энергодар ».
3 метою подальшого утримання адміністративно-політичного контролю на захопленій військовим шляхом території, встановлення тотального контролю та реалізації всіх узурпованих владних повноважень діючої Енергодарської міської ради Запорізької області та її виконавчого комітету, які не припинили своєї діяльності відповідно до вимог чинного законодавства України, представниками окупаційної адміністрації держави-агресора рф у другій декаді червня 2022 року (точна дата та час органом досудового розслідування не встановлено) створено структурний підрозділ у незаконному органі влади, мовою оригіналу - «Управления труда и социальной защиты населения города Энергодар», «Военно-гражданская администрация города Энергодар», за адресою: АДРЕСА_2 .
Так, громадянин України ОСОБА_3 будучи проросійськи налаштованою особою, діючи умисно, усвідомлюючи протиправність свого діяння та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, перебуваючи у м. Енергодар Василівського району Запорізької області, територія якого з 02.03.2022, по теперішній час тимчасово окупована представниками збройних формувань держави- агресора російської федерації, діючи умисно, у другій декаді червня 2022 року (точна дата та час органом досудового розслідування не встановлено), прийняв пропозицію від невстановлених під час досудового розслідування осіб із числа представників окупаційної влади держави-агресора рф та добровільно зайняв посаду начальника у незаконному органі влади мовою оригіналу - «Управлении труда и социальной защиты населения города Энергодар», що є структурним підрозділом незаконного органу влади, мовою оригіналу - « Военно-гражданской администраци города Энергодар », пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно- господарських функцій створеному окупаційною адміністрацією держави-агресора рф на тимчасово окупованій території м. Енергодар Василівського району Запорізької області.
Так, ОСОБА_3 , отримавши та виконуючи незаконно набуті владні повноваження, діючи умисно, як начальник незаконного органу влади мовою оригіналу - «Управления труда и социальной защиты населения города Энергодар», що є структурним підрозділом незаконного органу влади, мовою оригіналу - «Военно-гражданской администрации города Энергодар», у другій декаді червня 2022 року прибув до місця фактично розташування Управління праці та соціального захисту населення Енергодарської міської ради за адресою: АДРЕСА_2 , та, зібравши наявний колектив вказаної юридичної особи, повідомив про утворення нового відокремленого підрозділу незаконного органу влади, проголосивши себе керівником та закликав до співпраці.
В подальшому, за відсутності підтримки серед діючих працівників Управління праці та соціального захисту населення Енергодарської міської ради, ОСОБА_3 здійснив підбір кадрів та подальші призначення на посади в незаконному органі влади мовою оригіналу - «Управлении труда и социальной защиты населения города Энергодар», що є структурним підрозділом незаконного органу влади, мовою оригіналу - « Военно-гражданской администрации города Энергодар ».
Крім цього, перебуваючи на вказаній посаді ОСОБА_3 , діючи умисно, бажаючи проявити себе, довести окупаційній владі відданість та ефективність своєї роботи, будучи підзвітним окупаційній адміністрації держави-агресора рф, організував створення та діяльність інформаційного каналу з назвою «УТиСЗН Энергодар» в месенджері «Telegram», призначеного для комунікації з населенням тимчасово окупованої території м. Енергодар від імені незаконного органу влади мовою оригіналу - «Управлении труда и социальной защиты населения города Энергодар», в якому повідомляється про графік роботи вказаного підрозділу, умови отримання місцевими мешканцями соціальної та гуманітарної допомоги окремим верствам населення від окупаційної влади держави-агресора рф.
Дії ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч.5 ст.111-1 КК України як колабораційна діяльність - добровільне зайняття громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно - розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.
Судовий розгляд у межах даного кримінального провадження здійснювався за відсутності обвинуваченого ОСОБА_3 (in absentia), який показань суду не надавав та будь-яких клопотань від останнього на адресу суду також не надходило.
Водночас, дане кримінальне провадження здійснювалось за обов'язковою участю захисника ОСОБА_6 , який був забезпечений державою з Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях.
Повістки про виклик обвинуваченого ОСОБА_3 , а також інформацію про винесення процесуальних документів у даному кримінальному провадженні надсилались та публікувались відповідно до вимог ст. 135, 323 КПК України.
Таким чином, суд вважає, що наявні у справі документи свідчать про відмову ОСОБА_3 , належним чином повідомленого про проведення відносно нього досудового розслідування та здійснення судового розгляду, від користування своїм правом предстати перед судом та захищати себе безпосередньо в такому суді, а так само свідчить про його наміри від ухилення від кримінальної відповідальності.
В той же час, ухилення обвинуваченого ОСОБА_3 від правосуддя, суд оцінює як реалізацію останнім його невід'ємного права на свободу від самозвинувачення чи самовикриття (п/п. «g» п. 3 ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, ст. 63 Конституції України), як одну з ключових гарантій презумпції невинуватості.
Захисник обвинуваченого - адвокат ОСОБА_6 у судовому засіданні зазначив, що не мав можливості зв'язатися з обвинуваченим і з'ясувати в нього правову позицію щодо пред'явленого обвинувачення. Водночас, захисник належним чином приймав участь у реалізації права на захист обвинуваченого ОСОБА_3 під час судового розгляду та висловив свою позицію з приводу недоведеності вини останнього у даному кримінальному провадженні.
Судом визнано загальновідомим і таким, що не потребує доказуванню в межах даного кримінального провадження, що тимчасова окупація з боку російської федерації частини території України (у т.ч. АДРЕСА_2 ), яка розпочалася із збройної агресії 20 лютого 2014 року та повномасштабного вторгнення збройних сил російської федерації на територію України 24 лютого 2022 року, а також анексія з боку російської федерації частини території України є загально відомими фактами, які не потребують окремого судового доказування.
Вина ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України, повністю підтверджується наступними доказами.
Свідок ОСОБА_8 , яка до тимчасової окупації м Енергодар, займала посаду заступника начальника УПСЗН м. Енергодар, виїхала з ТОТ 02.07.2022. В судовому засіданні пояснила, що після тимчасової окупації м. Енергодар Управління працювало до 04.03. 2022 в штатному режимі, після 04.03.2024 в дистанційному режимі, виходила на місце роботи за необхідності здійснювати функції управління - виплати громадянам всіх належних соціальних виплат. Жодних телеграм-каналів УПСЗН не мало та інформацію в телеграм каналах не розміщувало. Приблизно в травні 2022 на робочому місці була вона, начальник Управління ОСОБА_9 та 2 співробітників, коли в приміщення управління приїхав ОСОБА_10 , якого до того моменту вона не знала та ніколи не бачила. ОСОБА_11 пройшовся по кабінетах управління його цікавила оргтехніка та меблі, потім він пішов в кабінет начальника. Після того, як ОСОБА_11 поїхав начальник управління повідомив присутнім, що ОСОБА_11 представився Директором УПСЗН, якого призначив ОСОБА_12 - самопроголошений мер м.Енергодара. В подальшому ОСОБА_11 ще декілька разів приходи до управління, проте спілкувався з начальником.
Приблизно 23-24.06.2022 (точної дати не пам'ятає, проте свідок зазначає що це було у п'ятницю), коли начальник УПСЗН вже виїхав з ТОТ, ОСОБА_11 знову прийшов до управління, зібрав співробітників, які були на місцях у громадській приймальні та запропонував до понеділка скласти списки осіб, які будуть працювати в новому УПСЗН за нової влади та надати йому.
В понеділок працівники управління вийшли на роботу, оскільки потрібно було забезпечити роздачу гуманітарної допомоги, яка була доставлена з України до тимчасово окупованого Енергодара, жодних списків ОСОБА_13 ніхто не надавав. Після цього у вівторок, ОСОБА_11 прийшов до Управління, з чоловіком в цивільному одязі, який представився головою військової адміністрації рф на позивний або прізвище « ОСОБА_14 », вони зібрали працівників управління, це 10-15 осіб в кабінеті № 13 та почали питати хто очолить управління. Коли ніхто не погодився, « ОСОБА_14 » став питати хто яку посаду займає, коли свідок повідомила, що вона обіймає посаду заступника начальника управління «Волга» сказав, що вона буде начальником та їй необхідно з'явитись на 14-00 год. до військової адміністрації. Вона нікуди не пішла, з'їхала з квартири та почала шукати шляхи виїзду з міста. При цьому свідок також пояснила, що ОСОБА_11 спонукав та вмовляв працівників до співпраці, при цьому виконував всі вказівки « ОСОБА_14 », щодо обліку оргтехніки. Жодного примусу до ОСОБА_15 не застосовувалось.
Відповідно до протоколу пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 23.02.2023 свідок ОСОБА_8 впізнала ОСОБА_3 як особу, яка була призначена представниками окупаційної влади рф на посаду начальника УПСЗН незаконного органу влади «Адміністрації м.Енергодар».
Відповідно до протоколу допиту свідка ОСОБА_16 від 23.02.2023, зафіксованого за допомогою технічних засобів відеофіксації, і відтвореного в ході судового розгляду кримінального провадження, відповідно до п. 11 ст. 615 КПК України, свідок пояснила наступне. До тимчасової окупації м Енергодар, займала посаду головного спеціаліста УПСЗН Енергодарської МР, виїхала з ТОТ у липні 2022. До 04.03.2022 Управління працювало в штатному режимі. В ніч з 03.03. на 04.03.2022 в місто зайшли військові рф, та з цього часу працівники управління здійснювали свою роботу дистанційно, іноді виходила на роботу, коли потрібно було забезпечити роздачу гуманітарної допомоги, яка передавалась з України до тимчасово окупованого Енергодара. Про надання гуманітарної допомоги публікувались відомості на сторінці Енергодарської міської ради у ОСОБА_17 . УПСЗН жодних сторінок у будь-яких месенджерах не мало.
До них в ОСОБА_18 приходив чоловік, який представився ОСОБА_19 , та пояснив, що він їх куратор, запропонував співпрацю, казав, що хоче щоб усі залишились на своїх робочих місцях. Приходив декілька разів, спочатку до начальника Управління, потім до працівників, разом з представником військової адміністрації, якого називали « ОСОБА_14 », пропонував співпрацю. В ОСОБА_18 ніхто не погодився працювати з окупаційною владою. Вона забрала свої речі та більше до управління не приходила. Знає, що 3 охоронця, які працювали в управлінні були звільнені, а замки у приміщення УПСЗН змінені.
Відповідно до протоколу пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 23.02.2023 свідок ОСОБА_16 впізнала ОСОБА_3 як особу, яка була призначена представниками окупаційної влади рф на посаду начальника УПСЗН незаконного органу влади «Адміністрації м.Енергодар».
Відповідно до протоколу допиту свідка ОСОБА_20 від 17.02.2023, зафіксованого за допомогою технічних засобів відеофіксації, і відтвореного в ході судового розгляду кримінального провадження, відповідно до п. 11 ст. 615 КПК України, свідок пояснила наступне. До тимчасової окупації м Енергодар, з 10.01.2022 вона займала посаду головного бухгалтера УПСЗН Енергодарської МР, виїхала з ТОТ 07.07.2022. Після окупації м. Енергодар працівники управління здійснювали свою роботу дистанційно, виходили на роботу, коли потрібно було забезпечити роздачу гуманітарної допомоги, яка передавалась з України до тимчасово окупованого Енергодара. Жодних каналів в соцмережах УПСЗН Енергодарської МР не мало.
Приблизно наприкінці червня (числа свідок не пам'ятає, однак пам'ятає, що це було у п'ятницю) до Управління приходив чоловік, який представився ОСОБА_19 та повідомив що він є начальником УПСЗН рф, запропонував співпрацю, обіцяв заробітну плату в 20000 рублів. Надав свій телефон та пропонував йому зателефонувати тим, хто погодиться на співпрацю. Складалось враження, що він був впевнений, що всі виявлять бажання у співпраці. Разом з тим, жоден з працівників управління не виявив такого бажання, у зв'язку з чим 30.06.2022 ОСОБА_11 прийшов до управління з представником військово-цивільної адміністрації рф з позивним « ОСОБА_14 », вони зібрали працівників у кімнаті, на той час в управлінні залишились лише жінки та « ОСОБА_14 » наполегливо, в ультимативній формі сказав, що чекає всіх на роботі. Він не погрожував, однак було страшно. Коли дізнався, що ОСОБА_8 заступник начальника управління сказав їй що чекає її у приміщенні військової адміністрації та надає їй два дні. Після цього, з 01.07.2022 на роботу вона не виходила та з донькою виїхала з міста.
Відповідно до протоколу пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 17.02.2023 свідок ОСОБА_20 впізнала ОСОБА_3 як особу, яка була призначена представниками окупаційної влади рф на посаду начальника УПСЗН незаконного органу влади «Адміністрації м.Енергодар».
Відповідно «Платежной ведомости от 31.07.2022»у липні ОСОБА_11 отримав 60000,00 руб.; відповідно до «Платежной ведомости №3 на выплату заработной платы от 31.08.2022, утвержденной главой Военно-гражданской администрацией города Энергодар ОСОБА_21 Волга »у серпні ОСОБА_11 отримав 12000,00 руб., що підтверджується протоколом огляду від 15.05.2023.
Крім того, відповідно до «Кассовой книги за май-декабрь 2022 г. Военно-гражданская администрация города Энергодар подведомственного Военно-гражданской администрации Запорожской области » ОСОБА_13 здійснювалась видача грошових коштів 01.06.2022 в розмірі 10110000,00 руб., 03.06.2022- 5780000,00 руб., 07.06.2022 - 29000000,00 руб., 09.06.2022 - 11000000,00 руб., 07.07.2022 - 21000000,00 руб., також ОСОБА_22 здійснювався «возврат неиспользованных денежных средств» 10.08.2022 - 5170000,00 руб. Призначення даних грошових коштів «в том числе на заработную плату, выплаты социального характера и стипендии»,що підтверджується протоколом огляду від 15.05.2023.
Відповідно до протоколу від 25.09.2022 за результатами проведення НСРД встановлено загальний вигляд додатку «Telegram» з обліковим запитом на ім'я « ОСОБА_23 », яким користується ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3
31.07.2022 у додатку «Telegram» в особистому чаті користувачемна ім'я ОСОБА_24 з номером телефона НОМЕР_1 з користувачем на ім'я « ОСОБА_23 », який використовує номер мобільного телефону НОМЕР_2 , відбулось спілкування:
« ОСОБА_24 » о 19 годині 22 хвилин надіслала повідомлення: Привет Дима!!! Марина велела оформить тебе отпуск с 8 августа. Тебе нужно расписаться в приказе. Он в офисе у меня на столе. Вырваться сможешь? Или лучше мне занести его к тебе?
«ОСОБА_23» о 19 годині 35 хвилин: Хорошо. Попробую добраться. Хотя, ты ещё хочешь на работу ко мне?
« ОСОБА_24 » о 19 годині 35 хвилин: А есть возможность?
«ОСОБА_23» о 19 годині 37 хвилин: Да. С понедельника буду разговаривать. До референдума занимаемся выплатами по 10000. Ну и потихоньку разворачиваем управление. Пять человек буду пока набирать.
« ОСОБА_24 » о 19 годині 39 хвилин: Так мне подойти к тебе в понедельник?
« ОСОБА_24 » о 19 годині 41 хвилин: Если будешь набирать людей, имей меня в виду. Работать я хочу.
« ОСОБА_23 » о 21 годині 15 хвилин: Завтра позвоню как все выясню.
08.08.2022 у додатку «Telegram» у групі під назвою «УТиСЗНЭнергодар», в якій перебуває користувач на ім'я « ОСОБА_23 », який використовує номер мобільного телефону НОМЕР_2 , відбулось спілкування:
«ОСОБА_26»:
Здравствуйте. По докажите пожалуйста у меня трое детей но старшему ребенку 26 лет. Я могу оформить помощь. Я не работаю.
« ОСОБА_25 »:
Добрый день вы можете оформить на меньших от 0 до 18 лет .
« ОСОБА_27»:
Поняла спасибо .А для пенсионеров что есть
«ОСОБА_25»:
Я не работник я просто сама сегодня оформляла
«УСЗН Энергодар»:
Всем доброго дня. Обстановка на сегодня.
«УСЗН Энергодар»:
Прекращены единоразовые выплаты для тех, кто их еще не получал. Прекращены до особого распоряжения.
«ОСОБА_27»»:
А что случилось ?
«УСЗН Энергодар»:
НОВОСТИ УТиСЗН Энергодара! Планируется повторная выплата для тех, кто получил единоразовую помощь с предоставлением паспорта и пенсионного удостоверения. ЖДИТЕ НОВОСТЕЙ О НАЧАЛЕ ВЫПЛАТ! Выплаты будут проводиться в отделениях Укрпочты. После начала выплат подходить по месту прописки на свои отделения.
ОБРАЩАЮ ВНИМАНИЕ! Выплаты через Укрпочту положены не всем! Только пенсионеры, получавшие пенсию в пенсионном фонде! смогут получать выплаты в отделениях Укрпочты. Все, кто получает пенсию не через пенсионный, а через, например, УПСЗН, по инвалидности и т.д. просим вас подойти в УТиСЗН Энергодара, по улице Казацкая 17(попугай), для регистрации как льготные категории граждан. Для вас платежи положены через УТиСЗН после полной вашей регистрации.
«УСЗН Энергодар»:
Документы необходимые для оформления ежемесячной выплаты ИНВАЛИДАМ
- Заявление о назначении ежемесячной денежной выплаты
- оригинал паспорта
- оригинал идентификационного номера
- в случае, если регистрация места жительства на территории подконтрольной Украине необходимо предъявить оригинал адресной справки, подтверждающий факт проживания не менее 1-го года (с 01.07.2021) на территории определенного населенного пункта Запорожской области
- оригинал удостоверения инвалида
-оригинал справки ВТЭК (для инвалидов с 18 лет), оригинал справки ВКК (если установлена инвалидность до 18 лет)
«УСЗН Энергодар»:
Документы необходимые для оформления ежемесячной выплаты ПО УХОДУ ( за инвалидами I группы, детьми инвалидами или лицом, достигшим 80- летнего возраста)
-Заявление о назначении ежемесячной денежной выплаты (обеих сторон)
-оригинал паспорта
-оригинал идентификационного номера
-в случае, если регистрация места жительства на территории подконтрольной Украине необходимо предъявить оригинал адресной справки, подтверждающий факт проживания не менее 1-го года (с 01.07.2021) на территории определенного населенного пункта Запорожской области
-оригинал справки ВТЭК(для инвалидов I группы), оригинал справки ВКК (для лиц старше 80 лет)
«УСЗН Энергодар»:
Документы необходимые для оформления ежемесячной выплаты ветеранам Великой Отечественной войны
-Заявление о назначении ежемесячной денежной выплаты
-оригинал паспорта
-оригинал идентификационного номера
-в случае, если регистрация места жительства на территории подконтрольной Украине необходимо предъявить оригинал адресной справки, подтверждающий факт проживания не менее 1-го года (с 01.07.2021) на территории определенного населенного пункта Запорожской области
-оригинал пенсионного удостоверения
-оригинал удостоверения ветерана Великой Отечественной войны или иной документ подтверждающий статус лица
«УСЗН Энергодар»:
Документы необходимые для оформления единовременной выплаты ПО БЕРЕМЕННОСТИ и единовременной выплаты ПРИ РОЖДЕНИИ ребёнка - Заявление о назначении единовременной денежной выплаты - оригинал паспорта
-оригинал идентификационного номера
-в случае, если регистрация места жительства на территории подконтрольной Украине необходимо предъявить оригинал адресной справки, подтверждающий факт проживания не менее 1-го года (с 01.07.2021) на территории определенного населенного пункта Запорожской области
-оригинал справки от врача (форма №147/о)
-оригинал свидетельства о рождении ребёнка или справка о рождении ребёнка выданных уполномоченным органом
«УСЗН Энергодар»:
Документы необходимые для оформления ежемесячной выплаты на ребёнка в возрасте от 0-18 или до 23 лет (при условии очного обучения)
-Заявление о назначении ежемесячной денежной выплаты
-оригинал паспорта
-оригинал идентификационного номера
-в случае, если регистрация места жительства на территории подконтрольной Украине необходимо предъявить оригинал адресной справки, подтверждающий факт проживания не менее 1-го года (с 01.07.2021) на территории определенного населенного пункта Запорожской области
-оригинал трудовой книжки или справка
-оригинал свидетельства о рождении ребёнка
-оригинал паспорта и справки о регистрации места проживания ребенка (для детей от 14 лет)
-справка от директора школы или директора детского сада об оформлении ребенка в детских и школьных учреждениях
Документы необходимые для оформления ежемесячной выплаты одиноким матерям (отцам)
-Заявление о назначении ежемесячной денежной выплаты
-оригинал паспорта
-оригинал идентификационного номера
-в случае, если регистрация места жительства на территории подконтрольной Украине необходимо предъявить оригинал адресной справки, подтверждающий факт проживания не менее 1-го года (с 01.07.2021) на территории определенного населенного пункта Запорожской области
-оригинал трудовой книжки или справка
-оригинал свидетельства о рождении ребёнка
-оригинал паспорта и справки о регистрации места проживания ребенка (для детей от 14 лет)
-оригинал справки РАГС о регистрации ребенка в соответствии со ст. 135 Семейного Кодекса Украины или справки, подтверждающие статус одинокой матери (отца)
-справка с места учебы (для детей от 18 до 23 лет), подтверждающая очную форму обучения, выданную уполномоченным органом Запорожской области в соответствии с действующим законодательством
«УСЗН Энергодар»:
Документы необходимые для оформления ежемесячной выплаты ОДИНОКИМ МАТЕРЯМ (ОТЦАМ)
-Заявление о назначении ежемесячной денежной выплаты
-оригинал паспорта
-оригинал идентификационного номера
-в случае, если регистрация места жительства на территории подконтрольной Украине необходимо предъявить оригинал адресной справки, подтверждающий факт проживания не менее 1-го года (с 01.07.2021) на территории определенного населенного пункта Запорожской области
-оригинал трудовой книжки или справка
-оригинал свидетельства о рождении ребёнка
- оригинал паспорта и справки о регистрации места проживания ребенка (д. детей от 14 лет)
- оригинал справки РАГС о регистрации ребенка в соответствии со ст. К Семейного Кодекса Украины или справки, подтверждающие статус одиноке матери (отца)
- справка с места учебы (для детей от 18 до 23 лет), подтверждающая очну форму обучения, выданную уполномоченным органом Запорожской облает в соответствии с действующим законодательством»
Суд враховує, що практика Європейського суду з прав людини вказує на необхідність оцінювати докази, керуючись критерієм доведення «поза розумним сумнівом». Таке доведення має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою (Рішення ЄСПЛ від 14.02.2008 у справі «Кобець проти України» п. 43). Також має братися до уваги якість доказів, включаючи Военн, чи не ставлять обставини, за яких вони були отримані, під сумнів їхню надійність та точність (Рішення ЄСПЛ від 11.07.2013 у справі «Веренцов проти України» - п.86).
В даному випадку, на думку суду, досліджені у судовому засіданні докази відповідають саме такому критерію, є належними, допустимими та достовірними; показання свідків та досліджені письмові докази узгоджуються між собою, не містять суперечностей та у своїй сукупності підтверджують встановлені судом обставини вчинення ОСОБА_3 кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України.
При призначенні покарання, відповідно до ст.ст.65-67 КК України суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, данні про особу обвинуваченого, а також обставини, що впливають на покарання.
Відповідно до п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 24.10.2003 року «Про практику призначення судами кримінального покарання» виходячи з того, що встановлення пом'якшуючих та обтяжуючих покарання обставин має значення для правильного його призначення, судам необхідно всебічно досліджувати матеріали справи щодо наявності таких обставин і наводити у вироку мотиви прийнятого рішення.
Обставин, відповідно до вимог ст. 66,67 КК України, які б пом'якшували або обтяжували покарання ОСОБА_3 , судом не встановлено.
Частина 2 ст.61 Конституції України передбачає, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.
При призначенні покарання ОСОБА_3 суд виходить із положень статті 65 КК України, а саме: з принципів законності, справедливості, індивідуалізації, а також достатності покарання для виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень. При цьому, враховує ступінь тяжкості вчиненого ОСОБА_3 злочину, який відповідно до вимог ст.12 КК України є тяжким, суспільну небезпечність та характер скоєного злочину (добровільне зайняття посади, пов'язаної з виконанням організаційно - розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресорав м. Енергодар), особу обвинуваченого: раніше не судимого, неодруженого, маючого постійне місце мешкання; його вік та здоров'я (не перебуває на обліку у лікарів нарколога та психіатра).
Враховуючи особу ОСОБА_3 , конкретні обставини кримінального провадження, факт відсутності обставин, що пом'якшують покарання, суд вважає, що виправлення та перевиховування обвинуваченого можливо лише в умовах ізоляції його від суспільства - в місцях позбавлення волі. Суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_3 покарання у виді позбавлення волі в межах санкції ч.5 ст.111-1 КК України.
На переконання суду, призначення обвинуваченому такого покарання буде справедливим, співрозмірним і достатнім для його виправлення, кари та запобігання вчинення нових злочинів як самим обвинуваченим, так і іншими особами, а також буде відповідати таким принципам Європейської конвенції з захисту прав людини і основоположних свобод як пропорційність обмеження прав людини, легітимна мета та невідворотність покарання.
Крім того, санкцією ч.5 ст.111-1 КК України передбачено додаткове покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.
Приймаючи рішення про призначення додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати будь-які посади в органах державної влади, місцевого самоврядування, суд враховує, що зазначене додаткове покарання є обов'язковим у санкції вказаної статті.
Крім того, ОСОБА_3 вчинив злочин, об'єктом якого є основи національної безпеки України. Обвинувачений своїми діями фактично допомагав державі-агресору створити певну вертикаль незаконного органу влади і фактично вчинив злочин проти незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Виходячи з цього, суд приймає рішення про призначення ОСОБА_3 додаткового покарання обіймати будь-які посади саме в органах державної влади та місцевого самоврядування України, державних підприємствах, а також в органах, що надають публічні послуги.
Також, суд при прийняття рішення також враховує правові висновки, викладені у постанові колегії Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду від 22.05.2018 року по справі №753/18479/16-к (провадження №51-520км18) та постанові колегії Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду від 21.06.2022 року по справі №171/869/21 (провадження №51-838км22) в частині можливості призначення додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, в тому числі і до осіб, які на час вчинення зазначеного кримінального правопорушення не займали офіційно певні посади та не займалися офіційно певною діяльністю, з огляду на положення, передбачені ст. 55 КК України.
В даному випадку суд дійшов висновку, що буде справедливим та співмірним покарання особі, яка визнана винуватою у здійсненні колабораційної діяльності, яке унеможливить певний період часу у майбутньому бути представником державної влади та місцевого самоврядування в Україні.
Також, санкцією ч.5 ст.111-1 КК України передбачено таке додаткове покарання як конфіскація майна, яке в даному випадку не є обов'язковим і може не призначатися судом.
Згідно ч.1 ст.59 КК України покарання у виді конфіскації майна полягає в примусовому безоплатному вилученні у власність держави всього або частини майна, яке є власністю засудженого.
05.05.2023 ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м.Запоріжжя накладено арешт на майно, яке належить ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме на: об'єкт рухомого майна - автомобіль марки та моделі «ВАЗ 2101», 1977 року випуску, зеленого кольору, з д.н.з. НОМЕР_3 , VIN - НОМЕР_4 .
Враховуючи, що на стадії досудового розслідуванні та під час судового розгляду було встановлено майно, що належить обвинуваченому ОСОБА_3 , а злочин інкримінуємиййому є злочином проти основ національної безпеки України, тому суд призначає покарання останньому з конфіскацією всього належного йому майна.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 174 КПК України суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна. Суд скасовує арешт майна, зокрема, у випадку виправдання обвинуваченого, закриття кримінального провадження судом, якщо майно не підлягає спеціальній конфіскації, непризначення судом покарання у виді конфіскації майна та/або незастосування спеціальної конфіскації, залишення цивільного позову без розгляду або відмови в цивільному позові.
Оскільки судом призначено покарання у виді позбавлення волі з конфіскацією майна, підстави для скасування арешту майна належного обвинуваченому ОСОБА_3 , накладеного 05.05.2023 ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м.Запоріжжя, суд не вбачає.
Рішень з приводу застосування, продовження, зміни запобіжних заходів відносно обвинуваченого судом не приймалося.
Цивільний позов у даному кримінальному провадженні не заявлено.
Процесуальні витрати та речові докази відсутні.
Керуючись ст. ст. 297-1, 323, 369-371, 374, 376, 395 КПК України, суд, -
ухвалив:
ОСОБА_3 визнати винуватим у пред'явленому обвинуваченні за ч.5 ст.111-1 КК України і призначити йому покарання
- за ч. 5 ст. 111-1 КК України у виді 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємствах, а також в органах, що надають публічні послуги, на строк 15 (п'ятнадцять) років із конфіскацією усього, належного йому на праві власності майна.
Початок строку відбування покарання ОСОБА_3 з дати його затримання та початку реального виконання покарання у виді позбавлення волі.
Строк додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування, пов'язаних з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, обчислювати з моменту відбуття основного покарання.
Арешт, накладений 05.05.2023 ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м.Запоріжжя на майно, яке належить ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме на: об'єкт рухомого майна - автомобіль марки та моделі «ВАЗ 2101», 1977 року випуску, зеленого кольору, з д.н.з. НОМЕР_3 , VIN - НОМЕР_4 , скасуванню не підлягає, для виконання додаткового покарання у виді конфіскації майна.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Вирок може бути оскаржено до Запорізького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Запоріжжя протягом тридцяти днів з моменту його проголошення.
Якщо апеляційну скаргу подано обвинуваченим, щодо якого судом ухвалено вирок за результатами спеціального судового провадження, суд поновлює строк за умови надання обвинуваченим підтвердження наявності поважних причин, передбачених ст.138 КПК України та надсилає апеляційну скаргу разом із матеріалами кримінального провадження до суду апеляційної інстанції з дотриманням правил, передбачених ст.399 КПК України.
Копію вироку негайно після його проголошення вручити прокурору та захиснику.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду.
Інформацію про ухвалений вирок, опублікувати у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження згідно з положеннями статті 297-5 КПК України та на офіційному веб-сайті суду.
Керуючись ч. 15 ст. 615 КПК України, в умовах дії воєнного стану після складання та підписання повного тексту вироку суд обмежився проголошенням його резолютивної частини з обов'язковим врученням учасникам судового провадження повного тексту вироку в день його проголошення.
Суддя: