Рішення від 20.08.2024 по справі 520/15908/24

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 серпня 2024 року № 520/15908/24

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабаєва А.І., розглянувши адміністративний позов Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції до Громадської організації «Жіночий рух Харкова», третя особа Управління Служби безпеки України в Харківській області про заборону громадської організації, -

ВСТАНОВИВ:

Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Громадської організації «Жіночий рух Харкова», третя особа Управління Служби безпеки України в Харківській області, в якому просило суд:

- заборонити Громадську організацію «Жіночий рух Харкова» (61000, Харківська обл., м. Харків, Московський район (нова назва Салтівський район), проспект П'ятдесятиріччя ВЛКСМ (нова назва проспект Ювілейний), будинок 63, квартира 217, реєстраційний номер в реєстрі громадських об'єднань 1418833), шляхом її примусового розпуску, що має наслідком припинення її діяльності, з одночасним визначенням у відповідності до статті 105 Цивільного кодексу України ліквідатора (ліквідаційної комісії), строку заявлення вимог кредиторів;

- рішення суду звернути до негайного виконання.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 12.06.2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження в адміністративній справі за адміністративним позовом Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції до Громадської організації «Жіночий рух Харкова», третя особа Управління Служби безпеки України в Харківській області про заборону громадської організації.

Вищевказану ухвалу суду було направлено засобами поштового зв'язку на адресу відповідача, проте поштове відправлення було повернуто до суду за закінченням терміну зберігання.

Відзив на позовну заяву від Громадської організації «Жіночий рух Харкова» до суду не надійшов.

Третя особа подала до суду пояснення, в яких просила позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що до Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції надійшов лист Управління Служби безпеки України в Харківській області від 02.05.2024 № 70/5/10-4828, в якому враховуючи інформацію щодо протиправної діяльності ГО «Жіночий рух Харкова» і, керуючись Конституцією України, Законом України «Про громадські об'єднання», Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», Кодексом адміністративного судочинства України, просило ініціювати процедуру заборони діяльності вказаного об'єднання шляхом його примусового розпуску (ліквідації).

Позивач, вважаючи наявними порушення вимог статей 36, 37 Конституції України, статті 4 Закону України «Про громадські об'єднання», звернувся до суду з позовом про заборону Громадської організації «Жіночий рух Харкова».

Відповідно до ст. 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на свободу вираження поглядів. Це право включає свободу дотримуватися своїх поглядів, одержувати і передавати інформацію та ідеї без втручання органів державної влади і незалежно від кордонів. Ця стаття не перешкоджає державам вимагати ліцензування діяльності радіомовних, телевізійних або кінематографічних підприємств.

Здійснення цих свобод, оскільки вони пов'язані з обов'язками і відповідальністю, можуть підлягати таким формальностям, умовам, обмеженням або санкціям, що встановлені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадської безпеки, для запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я чи моралі, для захисту репутації чи прав інших осіб, для запобігання розголошенню конфіденційної інформації або для підтримання авторитету і безсторонності суду.

Положеннями ст. 11 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен має право на свободу мирних зібрань і свободу об'єднання з іншими особами, включаючи право створювати профспілки та вступати до них для захисту своїх інтересів.

Здійснення цих прав не підлягає жодним обмеженням, за винятком тих, що встановлені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної або громадської безпеки, для запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Відповідно до ст. 36 Конституції України громадяни України мають право на свободу об'єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей.

Статтею 37 Конституції України передбачено, що утворення і діяльність політичних партій та громадських організацій, програмні цілі або дії яких спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров'я населення, забороняються. Політичні партії та громадські організації не можуть мати воєнізованих формувань. Не допускається створення і діяльність організаційних структур політичних партій в органах виконавчої та судової влади і виконавчих органах місцевого самоврядування, військових формуваннях, а також на державних підприємствах, у навчальних закладах та інших державних установах і організаціях. Заборона діяльності об'єднань громадян здійснюється лише в судовому порядку.

Приписами абзацу 1,2 пункту 1 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.07.2014 № 228 визначено, що Міністерство юстиції України (Мін'юст) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Мін'юст є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику, державну політику з питань банкрутства, у сфері нотаріату, організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) (далі - виконання рішень), державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації обтяжень рухомого майна, державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців, реєстрації статуту територіальної громади м. Києва, реєстрації статутів Національної академії наук та національних галузевих академій наук, державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності, у сфері виконання кримінальних покарань та пробації, з питань утримання військовополонених, у сфері правової освіти населення; забезпечує формування державної політики у сфері архівної справи і діловодства та створення і функціонування державної системи страхового фонду документації; забезпечує реалізацію державної політики у сфері стягнення в дохід держави активів осіб, щодо яких застосовано санкції.

Відповідно до положень п. 14 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 №755-IV суб'єктом державної реєстрації є територіальні органи Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі - у разі державної реєстрації первинних, місцевих, обласних, регіональних та республіканських професійних спілок, їх організацій та об'єднань, структурних утворень політичних партій, регіональних (місцевих) творчих спілок, територіальних осередків всеукраїнських творчих спілок, місцевих, обласних, республіканських Автономної Республіки Крим, Київської та Севастопольської міських організацій роботодавців та їх об'єднань, постійно діючих третейських судів, громадських об'єднань, їх відокремлених підрозділів, громадських об'єднань, що не мають статусу юридичної особи, підтвердження всеукраїнського статусу громадського об'єднання.

Законом України «Про громадські об'єднання» від 22 березня 2012 року № 4572-VI (далі - Закон № 4572-VI) визначено правові та організаційні засади реалізації права на свободу об'єднання, гарантованого Конституцією України та міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, порядок утворення, реєстрації, діяльності та припинення громадських об'єднань.

Відповідно до ч. ч. 1-3 ст. 4 Закону № 4572-VI утворення і діяльність громадських об'єднань, мета (цілі) або дії яких спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров'я населення, пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки, забороняються. Громадські об'єднання не можуть мати воєнізованих формувань. Інші обмеження права на свободу об'єднання, у тому числі на утворення і діяльність громадських об'єднань, можуть бути встановлені виключно законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей.

Як встановлено судом вище, до Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції надійшов лист Управління Служби безпеки України в Харківській області від 02.05.2024 № 70/5/10-4828, в якому враховуючи інформацію щодо протиправної діяльності ГО «Жіночий рух Харкова» і, керуючись Конституцією України, Законом України «Про громадські об'єднання», Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», Кодексом адміністративного судочинства України, просило ініціювати процедуру заборони діяльності вказаного об'єднання шляхом його примусового розпуску (ліквідації).

З даного листа судом встановлено, що в діях ГО «Жіночий рух Харкова» виявлені ознаки порушення громадським об'єднанням вимог статей 36, 37 Конституції України, статті 4 Закону України «Про громадські об'єднання».

Також, у вказаному листі зазначено, що з використанням представників легалізованих громадських об'єднань, науково-експертного, освітянського та інформаційного середовища України формуються механізми впливу на громадську думку населення з метою дестабілізації ситуації в державі. Окремі ознаки вищезазначеного спостерігаються в діяльності Громадської організації «Жіночий рух Харкова», члени якої були активними учасниками антиурядових громадсько-масових акцій в м. Харкові, а згодом стали причетними до вчинення кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки України.

Управління Служби безпеки України в Харківській області у вищевказаному листі посилалось на те, що, одна із засновниць ГО «Жіночий рух Харкова» ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка м. Харкова, зареєстрована: АДРЕСА_1 ), з 2014 року як одна із найактивніших у Харківській області громадських діячок проросійського спрямування, організовувала публічні заходи за участі активістів підконтрольної їй організації з метою вираження протесту існуючій владі, закликала до підтримки ідеї федералізації України, насильницької боротьби зі своїми ідеологічними опонентами - прихильниками евроінтеграційного курсу України (учасниками акції «Євромайдан»). В результаті її діяльність призвела до вчинення злочину проти основ національної безпеки України.

Вироком Ленінського районного суду м. Харкова від 08.12.2020 року у справі № 642/2832/18 ОСОБА_1 визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 110 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі на 5 (п'ять) років.

У вказаному вироку суд прийшов до висновку, що обвинувачена обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 110 КК України, а саме: на території майдану Свободи в м.Харкові, публічних закликів до вчинення умисних дій з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

Також, оперуповноважений УСБУ в Харківській області капітан ОСОБА_2 за місцем дислокації в умовах воєнного стану провів огляд сторінок всесвітньої мережі Інтернет та відеоматеріалів, розміщених на них, за результатом чого складено акт огляду від 01.05.2024 року.

Згідно вказаного акту у пошуковому рядку сервісу "Google" введено текст "15.06.2014г. ОСОБА_3 о ХУНТЕ и Украине", за результатом чого було відкрито відеозапис на хостингу "Youtube" під назвою " ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 о ХУНТЕ и Украине", що розміщений 16.01.2019 року за посиланням: "https://www.youtube.com/watch?v=tvmVUm-7Rw8". Зазначено, що на вказаному відеозаписі (часовий інтервал: 00 хв. 00 сек. - 06 хв. 32 сек.) зафіксовано публічний виступ на Майдані Свободи м. Харкова засновника ГО " Жіночий рух Харкова" ОСОБА_1 у присутності активістів наступного змісту: "То, что было вчера в Киеве, все видели все знают, подобного безобразия, подобного прецедента не было ни в одной стране мира. Не говоря уже мира, Вселенной, даже, по-моему, небеса вчера были шокированы этим шабашем, которые вчера устроила эта киевская проплаченная хунта. Но я хочу вам сказать о другом, я хочу сказать о том, что касается конкретно, это тоже нас касается, но то, что конкретно опять нас коснулось харьковчан, это вопрос о нашем памятнике. Он опять наступил им на ногу, опять памятник наш мешает. Прислали нам сюда бандеровского заступника ОДА нашего, как его ОСОБА_4 . Да. И он решил, его снести, посему нам нужно всем абсолютно харьковчанам вновь сплотиться, вновь подняться, может, в конце концов, памятник поднимет харьковчан, потому что это сонное царство по-другому я не могу его назвать разбудить практические нереально. Вы посмотрите сколько нас, и наш возраст, здесь в основном все «бальзаковского» возраста, и женщины, и мужчины, да у нас есть молодежь, передовая, умница, молодежь молодые, хорошие горячие головы, но они, к сожалению, в меньшинстве по сравнению с проплаченными бандитами, которые маршируют по нашему городу. И я прошу всех стучитесь в каждую дверь, разговаривайте с каждым человеком, объясняйте, что если мы сами себя не защитим, если мы своими руками не выгоним эту проклятую хунту, этот фашистский режим нам никто не поможет. Я еще раз хочу повторить слова Че Гевары «Я не буду вас освобождать, каждый должен освобождать себя сам». Ия хочу, чтобы все об этом помнили, и все это запомнили. Не придет хороший дядя и не положит за себя, за нас свою голову, он не принесет нам свободу, он не принесет нам равноправие, он не принесет нам спокойствие в наши дома, он не принесет улыбки нашим детям и чистое небо над нашими городами. Мы должны добыть себе это сами! Противопоставить этой хунте, этому зверью свои чистые порядочные честные руки, глаза и души. Невозможно выиграть войну с собственным народом, но мы не их народ. Как я сегодня написала подруге, она, к сожалению, больна и не может приходить сюда. Я ей написала, что раньше я гордилась своей страной, страной в которой я живу, а теперь мне даже противно назвать ее по имени. Это разве нормально? Разве может жить человек без собственной страны, без родины? Это не нормально! Теперь я считаю своей родиной вас, здесь наших харьковчан, я считаю родиной Юго- восток, Я не знала такого государства, раньше. а теперь я его знаю. Я вижу, как люди на Донбассе встают плечом к плечу и борются с этой хунтой, с этими шакалами, по-другому я не могу их назвать. Я никогда не забуду слова маленького мальчика из Донбасса, когда гремел гром он сказал: «Падайте тётя, сейчас будут бомбить!». Я никогда не забуду тех детей, которых привезли из Славянска. Увидев знамёна Украины, дети начали рыдать, и никто не мог понять, что происходит. Почему детей не могли два часа успокоить. Оказывается, что они увидели эти флаги. Их убивают под этими флагами. Я считаю это ненормально. Это не то, что ненормально, это нонсенс в цивилизованной стране. Да о какой цивилизованной стране я могу говорить? Вы посмотрите вчера, это тоже, в мире такого инцидента не было, чтобы Министр иностранных дел страны, в оскорбительной форме, нецензурной бранью, пел с пьяной, огалделой толпой частушки о главе соседнего государства. Вы мне скажите, в какой стране мира такое было? Это не страна. О какой вообще Европе может идти речь? Если Европа хочет вот таких вот себе в друзья заиметь, мы не против, просто нам, Юго-востоку с ними не по пути. Ия ещё раз обращаюсь ко всем стучитесь в каждую дверь, стучитесь в каждую душу, ведь многие, которые стояли на евромайдане, они очнулись и поняли, куда их завело это стадо, я не могу назвать, именно стадо, мерзавцев. В какую халэпу они влезли? По-другому нельзя сказать. Поэтому все женщины, мужчины, дети, разговаривайте, достучитесь, ведь слово, оно больше, чем оружие, оно может достучаться до кого-либо. Если уже они не понимают, тогда пусть пеняют на себя. Я прошу вас, пожалуйста, разговаривайте, объясняйте, что мы один народ, что нету у нас национальностей, мы все дети Господа Бога, мы все жители Юго-востока. Как я раньше говорила что в Харькове нет национальностей, у нас национальность - харьковчане. Теперь у нас национальность мы все юговостончане. Говорите, рассказывайте, что мы не должны дать друг друга в обиду, иначе, они затопчут, они уничтожат, они загонят нас в концентрационные лагеря. Это не мои слова. Вы все слышали Министра обороны, что он сказал. Нам нет места на этой земле, по его словам, но он ошибается, это им нет места на нашей земле. Это наша земля и мы будем её защищать всеми цивилизованными и нецивилизованными способами. Фашизм не пройдёт!".

Також, згідно вказаного акту у пошуковому рядку сервісу «Google» введено текст "Требуем признать выборы Хунты незаконными!" Харьков обратился в Консульство России", за результатом чого було відкрито відеозапис на хостингу "Youtube" під назвою "Требуем признать выборы Хунты незаконными!" Харьков обратился в Консульство России", що розміщений 26.05.2014 року за посиланням:" ІНФОРМАЦІЯ_3 ". Зазначено, що на вказаному відеозаписі (часовий інтервал: 00 хв. 30 сек. - 03 хв. 03 сек.) зафіксовано проведення мітингу 26.05.2014 року біля будівлі Генерального консульства Російської Федерації в м. Харкові, (вул. Максиміліанівська, 22) за участю засновників ГО "Жіночий рух Харкова" ОСОБА_1 та ОСОБА_5 . В ході мітингу ОСОБА_1 передала представнику консульства звернення коментуючи наступними словами: "Мы представители Харьковской громады, мы пришли к Вам как к представителю Российской Федерации, поскольку Вы можете только передать наши требования международным организациям, всем международным организациям - что происходит на территории г. Харькова, на территории нашего Юго-востока. И вообще в целом, на территории Украины. Не для кого и для Вас не секрет, что идет гражданская война, вчера провели эти ганебные, позорные выборы, которые мы считаем не законными не легитимными. Были фальсификации, вертушки, были заброшенные бюллетени пачками для того, чтобы привезти спонсора убийства Юго- восточного населения на престол, я так и говорю на престол, не в кресло президента, а именно на престол. Мы обращаемся к Вам, просим Вас, вот подписи харьковчан, которые мы успели собрать буквально за несколько дней, пожалуйста. А это обращение наше мы хотим, чтобы это обращение от нашего имени, но из Ваших рук от представителя Российской Федерации получило огласку во всем мире, во всех организациях и в том числе ОБСЕ, которое, кстати, признали эти выборы законными. Мы считаем, что это не так, что у них идет просто связка Американская (неразб.) Америка, Европа, которая садит своего президента Порошенка на месте, на место Украины, это для нас смерть. Мы хотим жить, и мы хотим, что бы Россия со своих уст подтворила что жители Юго-востока хотят мира и хотят жить в своей спокойно нормальной стране без бандитов и убийц. Помогите нам пожалуйста мы Вас очень просим! Спасибо большое! Большой привет всему российскому народу и ОСОБА_6 Путину! Мы на Вас надеемся ".

На підтвердження наявності вказаних обставин до позову долучено CD-диск з відеозаписами.

Виходячи з системного аналізу змісту наявних у матеріалах справи доказів, суд вважає обґрунтованим висновок позивача та Управління Служби безпеки України в Харківській області про ознаки порушення відповідачем статей 36, 37 Конституції України, ст. 4 Закону № 4572-VI.

Статтею 25 Закону № 4572-VI визначені способи припинення діяльності громадського об'єднання. Припинення діяльності громадського об'єднання здійснюється: 1) за рішенням громадського об'єднання, прийнятим вищим органом управління громадського об'єднання, у визначеному статутом порядку, шляхом саморозпуску або реорганізації; 2) за рішенням суду про заборону (примусовий розпуск) громадського об'єднання.

Відповідно до статті 28 Закону № 4572-VI громадське об'єднання може бути заборонено судом за позовом уповноваженого органу з питань реєстрації у разі виявлення ознак порушення громадським об'єднанням вимог статей 36, 37 Конституції України, статті 4 цього Закону, а також у разі засудження його уповноважених осіб за вчинення кримінального правопорушення проти основ національної безпеки України, передбаченого статтею 111-1 Кримінального кодексу України. Заборона громадського об'єднання має наслідком припинення його діяльності у порядку, встановленому Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

Відповідно до пункту 5 Керівних принципів щодо заборони та розпуску політичних партій та подібних заходів, ухвалених Венеціанською Комісією на її 41 пленарній сесії (Венеція, 10-11 грудня 1999 року), заборона чи розпуск політичних партій як дуже далекосяжний захід повинен застосовуватися з крайньою стриманістю. Перш ніж звертатися до компетентного судового органу щодо заборони чи розпуску партії, уряд чи інший орган влади повинен оцінити, беручи до уваги ситуацію в конкретній країні, чи ця партія дійсно становить небезпеку вільному і демократичному політичному порядку або правам окремих осіб і чи таку небезпеку не можна усунути іншими, менш радикальними заходами.

Виходячи із основних позицій практики Європейського Суду з прав людини за результатами розгляду справ щодо обмеження свободи об'єднань, основними критеріями обґрунтованості таких обмежень є встановлення таких обмежень законом, зазначені обмеження повинні переслідувати законні цілі та бути необхідними у демократичному суспільстві.

Враховуючи, що в діях громадської організації Управлінням Служби безпеки України в Харківській області виявлено ознаки порушення статей 36, 37 Конституції України, ст. 4 Закону № 4572-VI, діяльність відповідача суперечить основним засадам діяльності громадської організації, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги про заборону (примусовий розпуск) громадської організації підлягають задоволенню.

Щодо позовних вимог в частині визначення у відповідності до статті 105 Цивільного кодексу України ліквідатора (ліквідаційної комісії), строку заявлення вимог кредиторів, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини першої статті 245 КАС України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково.

Згідно із частиною другою статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про: тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян (пункт 7); примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян (пункт 8).

Суд вважає, що належним способом захисту є заборона та примусовий розпуск (ліквідація) Громадської організації «Жіночий рух Харкова».

Крім того, позивачем не запропоновано перелік осіб, кандидатури яких пропонуються для призначення до комісії з припинення (ліквідаційної комісії) громадської організації.

З огляду на викладене, позовні вимоги у вищевказаній частині задоволенню не підлягають.

Щодо клопотання про звернення рішення суду до негайного виконання, суд зазначає наступне.

Згідно з п. 2 ч.2 ст. 371 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив рішення, за заявою учасників справи або з власної ініціативи може ухвалою в порядку письмового провадження або зазначаючи про це в рішенні звернути до негайного виконання рішення про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності громадського об'єднання; про примусовий розпуск (ліквідацію) громадського об'єднання.

З огляду на викладене та зважаючи на встановлені обставини, суд вважає за можливе допустити рішення у даній справі до негайного виконання.

Відповідно до ч. 2 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 243, ст. 246, ст.255, ст. 293, ст. 295, ст. 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (вул. Герасима Кондратьєва, 28, м. Суми, 40003) до Громадської організації «Жіночий рух Харкова» (проспект П'ятдесятиріччя ВЛКСМ (нова назва проспект Ювілейний), будинок 63, квартира, 217, м. Харків, 61000), третя особа Управління Служби безпеки України в Харківській області (вул.Мироносицька, 2, м.Харків, 61002) про заборону громадської організації - задовольнити частково.

Заборонити Громадську організацію «Жіночий рух Харкова» (61000, Харківська обл., м. Харків, Московський район (нова назва Салтівський район), проспект П'ятдесятиріччя ВЛКСМ (нова назва АДРЕСА_2 , реєстраційний номер в реєстрі громадських об'єднань 1418833), шляхом її примусового розпуску, що має наслідком припинення її діяльності.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Рішення суду звернути до негайного виконання.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Бабаєв А.І.