Провадження № 3/679/513/2024
Справа № 679/889/24
19 серпня 2024 року м.Нетішин
Суддя Нетішинського міського суду Хмельницької області Стасюк Р.М., за участю особи, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення що надійшла з Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , продавець у ФОП ОСОБА_2 ,
за ч. 1 ст.155-1 КУпАП,-
08.04.2024 о 17 годині 54 хвилини у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташований за адресою: АДРЕСА_2 , де здійснює підприємницьку діяльність ФОП ОСОБА_2 , продавцем ОСОБА_1 в порушення вимоги п. 11 ст. 3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», реалізовано 1 л «Фраголіно біле Таїрово» ж/б по ціні 30,00 гривень без зазначення коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів, що встановлено при проведенні фактичної перевірки 21.05.2024 в період часу з 14 години 47 хвилин по 15 годину 30 хвилин.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст. 155-1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала, щиро розкаялася у вчиненому.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши письмові докази приходжу до висновку, що вина останньої у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП об'єктивно підтверджується зібраними в ході розгляду справи доказами, а саме:
актом фактичної перевірки від 21.05.2024 до протоколу про адміністративне правопорушення № 2868/10/22-01-07-05;
касовим фіскальним чеком від 08.04.2024 на суму 30,00 гривень, виданим ФОП ОСОБА_2 магазин «Пивна Гавань»;
протоколом про адміністративне правопорушення № 2868/10/22-01-07-05 від 21.05.2024.
Зазначені вище докази є узгодженими між собою та іншими доказами у справі і сумніву у своїй належності та допустимості не викликають, тому такі є належними і допустимими для використання в процесі доказування, оскільки ці докази містять у собі фактичні дані, які логічно пов'язані з тими обставинами, які підлягають доказуванню в справі та становлять предмет доказування.
Санкцією ч.1 ст.155-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Пунктом 11 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» на суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції покладено зобов'язання проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів з використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості, а також із зазначенням цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) при роздрібній торгівлі алкогольними напоями.
Таким чином, в судовому засіданні доведено вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При накладенні адміністративного стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягалася, ступінь її вини, майновий стан, визнання вини, як обставину, що пом'якшує відповідальність, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, та вважає, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції, передбаченої ч.1 ст.155-1 КУпАП, у виді штрафу.
Відповідно до 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір у розмірі 0,2 % розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 гривень.
Керуючись ч.1 ст.155-1, ст.ст. 34-35, 40-1, 283, 285, 287 - 289 КУпАП, суддя,-
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 2 (двох) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 34 (тридцять чотири) гривні.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Нетішинський міський суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Стасюк Р.М.