Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про залишення позовної заяви без руху
19 серпня 2024 року Справа №320/21095/24
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Голошивець І.О., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнaння дій незаконними тa зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 , позивач, звернувся до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області з вимогами:
- визнати дії посадових осіб Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області в частині відмови ОСОБА_1 у виплаті пенсії у повному розмірі, з повною індексацією від 01.03.2024 з 20.03.2024 - незаконними;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області провести з 20.03.2024 (з дня винесення Конституційним Судом України рішення від 20.03.2024 №2-р(ІІ)/2024) перерахунок і виплатити пенсію ОСОБА_1 у повному розмірі з повною індексацією, проведеною 01.03.2024, з урахуванням раніше виплачених сум.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 29.05.2024 у справі №320/21095/24 адміністративну справу №320/21095/24 передано за підсудністю до Донецького окружного адміністративного суду.
30 липня 2024 року дана справа надійшла до Донецького окружного адміністративного суду, протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30 липня 2024 року головуючим суддею у справі призначено суддю Арестову Л. В.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 02.08.2024 позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії залишено без руху. Встановлений позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду виправленого позову з визначенням належних відповідачів по справі та позовними вимогами стосовно них.
Відповідно до розпорядження керівника апарата Донецького окружного адміністративного суду від 14.08.2024 №131 «Щодо повторного автоматичного розподілу справи», зобов'язано відповідно до підпункту 2.3.50 пункту 2.3 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 02.04.2015 № 25 зі змінами та доповненнями, керуючись частиною 9 статті 31 Кодексу адміністративного судочинства України здійснити повторний автоматизований розподіл справи № 320/21095/24.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи №320/21095/24 між суддями від 14.08.2024 головуючим суддею визначено Голошивця І.О.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 19.08.2024 адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії - прийнято до свого провадження.
Відповідно до приписів ч.2 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі зміни складу суду розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до приписів ч.14 ст.31 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі зміни складу суду на стадії підготовчого провадження розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Приписами ч.3 ст.173 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Враховуючи викладене та оскільки провадження по справі суддею Донецького окружного адміністративного суду Арестовою Л.В. відкрито не було, суддя після прийняття до свого провадження з'ясовує чи позовна заява подана з додержанням вимог статей 160-161 КАС України.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд зазначає наступне.
Згідно з пунктом 9 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Відповідно до частини першої статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України, здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Згідно з частиною четвертою статті 46 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до пункту 2 частини п'ятої статті 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Згідно з пунктами 4, 5 частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.
Натомість, під викладом обставин розуміється обґрунтування порушених прав та інтересів позивача оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю відповідача у сфері публічно-правових відносинах.
Як вбачається з позовної заяви, позивач визначив відповідачем у справі «Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області».
Разом із цим, позивач просить суд визнати незаконними дії посадових осіб Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області вчинити певні дії.
Суддя зауважує, що Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області та посадові особи Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, у розумінні положень Кодексу адміністративного судочинства України, є окремими особами, які мають адміністративну процесуальну правоздатність.
Таким чином, позивачу необхідно визначитись з колом відповідачів по справі та з позовними вимогами стосовно кожного визначеного відповідача.
Наведене вище свідчить про недотримання вимог Кодексу адміністративного судочинства України та є недоліками позовної заяви, що в свою чергу створює перешкоди для вирішення питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі.
Згідно з частинами першою та другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Відповідно до ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі не усунення у визначений судом строк недоліків позовної заяви, яку залишено без руху позовна заява буде повернута заявникові.
На підставі викладеного, керуючись статтями 30, 31, 35, 160, 161, 169, 171, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання до суду виправленого позову з визначенням належних відповідачів по справі та позовними вимогами стосовно них.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, за сторінкою на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (веб-адреса сторінки://court.gov.ua/).
Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя І.О. Голошивець