Ухвала від 19.08.2024 по справі 120/10671/24

УХВАЛА

про відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі

м. Вінниця

19 серпня 2024 р. Справа № 120/10671/24

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Вільчинський Олександр Ванадійович, розглянувши матеріали:

за позовом: виконувача обов'язків керівника Гайсинської окружної прокуратури (23700, Вінницька область, м. Гайсин, вул. Волонтерів, 15а) в інтересах держави в особі: Державного агентства лісових ресурсів України (01023, м. Київ, вул. Шота Руставелі, 9А); Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства (21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 26); Державної екологічної інспекції у Вінницькій області (21100, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 19)

до: Джулинської сільської ради (24450, Вінницька область, Гайсинський район, с. Джулинка, вул. Соборна, 1)

про: визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов виконувача обов'язків керівника Гайсинської окружної прокуратури в інтересах держави в особі: Державного агентства лісових ресурсів України, Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, Державної екологічної інспекції у Вінницькій області до Джулинської сільської ради про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії.

Позовні вимоги мотивовані протиправною бездіяльністю Джулинської сільської ради щодо невинесення на розгляд сесії Джулинської сільської ради подання Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства від 21.11.2023 № 1560 щодо віднесення земельних ділянок до самозалісених, його нерозгляду та неприйняття рішення у порядку, визначеному ч. ч. 2, 3, 5 ст. 57-1 Земельного кодексу України.

Спір виник із публічно-правових відносин, належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства. Позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Також відповідає вимогам, встановленим ст.ст.160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України.

Отже, наявні підстави прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Вирішуючи питання про те, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа, суд враховує положення ст. 12, ч. 2 ст. 257 КАС України, відповідної до яких за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі (ч. 1 ст. 260 КАС України).

З огляду на викладене та беручи до уваги характер спірних правовідносин, предмет доказування і склад учасників, а також враховуючи те, що розгляд даної справи не потребує заслуховування усних пояснень сторін для прийняття законного і обґрунтованого рішення, суд доходить висновку про можливість її розгляду та вирішення в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Керуючись ст.ст. 12, 160, 161, 171, 248, 256, 257, 262 КАС України, -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом виконувача обов'язків керівника Гайсинської окружної прокуратури в інтересах держави в особі: Державного агентства лісових ресурсів України, Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, Державної екологічної інспекції у Вінницькій області до Джулинської сільської ради про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії.

2. Розгляд справи здійснюватиметься суддею Вільчинським Олександром Ванадійовичем одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

3. Роз'яснити учасникам справи, що судовий розгляд справи по суті розпочнеться через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

4. Встановити відповідачу:

- 15-денний строк з дня отримання даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву в порядку ст. 162 КАС України із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення, та документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи;

- 3-денний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення в порядку ст. 164 КАС України із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення, та документами, що підтверджують надіслання (надання) заперечень і доданих до них доказів іншим учасникам справи.

5. Встановити позивачу 3-денний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив в порядку ст. 163 КАС України із відповідними доказами та документами, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів іншим учасникам справи.

6. Повідомити учасників справи про можливість отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: "http://court.gov.ua/fair/".

7. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (представникам).

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Суддя Вільчинський Олександр Ванадійович