ЄУ № 712/9720/24
Провадження № 1-в/712/209/24
19 серпня 2024 року Соснівський районний суд м. Черкаси
у складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
представника Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області, особи, відносно якої розглядається подання ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання тимчасово виконуючого обов'язки начальника Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області полковника поліції ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,уродженця м. Черкаси, громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше засудженого 24.06.2022 вироком Соснівського районного суду м. Черкаси за ч.1 ст. 309 КК України до 2 років обмеження волі, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання на строк 1 рік,
До Соснівського районного суду м. Черкаси звернувся тимчасово виконуючий обов'язки начальника Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області полковник поліції ОСОБА_5 з поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 , мотивуючи свої вимоги тим, що останній раніше судимий Світловодським районним судом Кіровоградської області за ч.3 ст. 185 КК України до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Звільнився з ДУ «Вільшанська ВК (№ 20)» 08.12.2017. 24.06.2022 Соснівським районним судом м. Черкаси за ч.1 ст. 309 КК України засуджений до обмеження волі строком на 2 роки, на підставі ст.75 КК України звільнений від відбування покарання на строк 1 рік. Судимість у законному порядку не знята та не погашена. 28.06.2024 стосовно ОСОБА_3 складено постанову серія ГБВ № 892700 про вчинення адміністративного правопорушення, 01.08.2024 був притягнутий до відповідальності за ст. 177 КУпАП, 02.08.2024 відносно останнього складено постанову серія ГБВ № 894415 за вчинення правопорушення за ч.1 ст.178 КУпАП. Таким чином ОСОБА_3 на шлях виправлення не став та вчинив адміністративні правопорушення. Враховуючи викладене щодо останнього доцільно встановити адміністративний нагляд строком на 12 місяців, заборонити перебування у місцях, де здійснюється торгівля алкогольними напоями на розлив, заборонити виїзд в особистих справах за межі м. Черкаси без дозволу керівництва Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області.
Представник Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області в судовому засіданні підтримав подання, просив встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 строком на 12 місяців.
ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснив, що дійсно вчиняв адміністративні правопорушення та попереджався про можливість встановлення адміністративного нагляду, проти встановлення адміністративного нагляду не заперечував.
Дослідивши надані матеріали, вислухавши пояснення ОСОБА_3 , думку представника Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області, суд вважає, що подання підлягає задоволенню за таких обставин.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Судом встановлено, що відповідно до довідки серія ЗАП № 01829 ОСОБА_3 08.12.2017 звільнений з ДУ «Вільшанська виправна колонія (№ 20)».
Судом встановлено, що ОСОБА_3 після звільнення неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а саме:
- 28.06.2024 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 177 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 17,00 грн.;
- 01.08.2024 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 177 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 17,00 грн.;
- 02.08.2024 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 178 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді попередження.
Разом з тим, ОСОБА_3 неодноразово попереджався про можливість встановлення за ним адміністративного нагляду, а саме попередження оголошено останньому особисто 29.06.2024, 02.08.2024, 03.08.2024.
Дані обставини свідчать про те, що ОСОБА_3 , незважаючи на попередження органів поліції, систематично порушує громадський порядок, вчиняє правопорушення.
Відповідно до ст.7 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд здійснюється міліцією.
Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пунктах "ґ", "д" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.
Відповідно до ст.8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд припиняється постановою судді за поданням начальника органу внутрішніх справ; у разі погашення або зняття судимості з особи, яка перебуває під наглядом; достроково, якщо піднаглядний перестав бути небезпечним для суспільства і позитивно характеризується за місцем роботи і проживання. В інших випадках адміністративний нагляд автоматично припиняється: після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом внутрішніх справ не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду; у разі засудження піднаглядного до позбавлення волі і направлення його до місця відбування покарання; у разі смерті піднаглядного.
Згідно п.9 ч. 1 ст. 89 КК України такими, що не мають судимості, визнаються: особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за особливо тяжкий злочин, якщо вони протягом восьми років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.
Відповідно до матеріалів справи ОСОБА_3 звільнений 08.12.2017 з ДУ «Вільшанська виправна колонія (№ 20)».
Після звільнення ОСОБА_3 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності та попереджався про можливе встановлення адміністративного нагляду, але будь-яких висновків для себе не зробив.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне подання про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 задовольнити, встановивши адміністративний нагляд строком на 12 місяців.
Керуючись ст. ст. 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст. ст. 369-372, 539 КПК України, суд
Подання тимчасово виконуючого обов'язки начальника Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області полковника поліції ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на дванадцять місяців з моменту оголошення ухвали про встановлення адміністративного нагляду, встановивши наступні обмеження:
1.Заборонити перебувати у місцях, де реалізується торгівля алкогольними напоями на розлив;
2.Заборонити виїзд в особистих справах за межі м. Черкаси без дозволу керівництва Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області.
Копію ухвали надіслати для виконання начальнику Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області.
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Соснівський районний суд м. Черкаси протягом семи діб з моменту її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1