19.08.2024 Єдиний унікальний № 371/1094/24
провадження № 3/371/594/24
Миронівський районний суд Київської області
ЄУН 371/1094/24
Провадження № 3/371/594/24
19 серпня 2024 року м. Миронівка
Суддя Миронівського районного суду Київської області Поліщук А.С., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення від 24 липня 2024 року, складений за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відносно інспектора сектору реагування патрульної поліції управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає по АДРЕСА_1 , та додані до протоколу матеріали,-
Оперуповноваженим Київського обласного управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України Мотузко Є.В. 24 липня 2024 року 10 липня 2024 року відносно інспектора сектору реагування патрульної поліції управління Національної поліції в Київській області Приходька Віталія Вікторовича складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу, ОСОБА_1 будучи інспектором сектору реагування патрульної поліції управління Національної поліції в Київській області, являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, згідно з пп. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється його дія, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 27 XIII Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, 09 лютого 2024 року подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 визнав, що дійсно подав декларацію особи, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік 09 лютого 2024 року.
Він несвоєчасно подав декларацію в зв'язку із необхідністю піклування за хворою дитиною, яка є має інвалідність першої групи, оскільки має хронічну хворобу «прогресуюча гідроцефалія» та потребує постійного піклування, зокрема і під час навчання в шкільному закладі, що фактично викликає необхідність перевезення та іншого піклування, яке може надати лише він, як батько дитини.
Захисник ОСОБА_1 в судовому засіданні просив закрити провадження по справі в зв'язку із відсутністю в діях його підзахисного складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винуватим у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, суддя приходить до висновку, що в діях інспектора сектору реагування патрульної поліції управління Національної поліції в Київській області Приходька Віталія Вікторовича наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, зокрема: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, зважаючи на наступне.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Тобто за частиною 1 ст. 172-6 КУпАП можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності посадові особи, у тому числі органу місцевого самоврядування, які винні у несвоєчасному поданні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування без поважних на то причин.
Аналіз вказаної норми закону дає підстави дійти висновку, що саме по собі невчасне подання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не утворює складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 ст. 172-6 КУпАП. склад вказаного адміністративного правопорушення утворюється лише у разі поєднання двох факторів в сукупності, зокрема невчасне подання декларації та відсутність поважних причин невчасного подання цієї декларації, які повинні бути виявлені.
Об'єктом правопорушення, передбаченого ст. 172-6 КУпАП, є суспільні відносини у сфері державного управління щодо фінансового контролю, зокрема порушення вимог строку подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Наказом Головного управління національної поліції в Київській області від 14 січня 2022 року № 6 о/с ОСОБА_1 призначено на посаду інспектора сектору реагування патрульної поліції управління Національної поліції в Київській області.
Згідно з п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є поліцейські.
У відповідності до абзацу 14 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами декларування є особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Пунктом 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Таким чином ОСОБА_1 у відповідності до пункту 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», повинен був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік до 00 годин 00 хвилин 01 лютого 2024 року, проте цього не зробив, подав цю декларацію 09 лютого 2024 року, тобто із пропуском встановленого законодавством строку.
В матеріалах справи відсутні докази поважності причин неподання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 01 лютого 2024 року, як цього вимагає пункт 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції».
За таких обставин вважаю, що ОСОБА_1 без поважних на то підстав, умисно, несвоєчасно, тобто з пропуском строку для подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановленого пунктом 2-7 розділу XIII Прикінцеві положення Закону України "Про запобігання корупції" подав цю декларацію до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Під час розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення із непрямим умислом, на що вказує та обставина, що він подавав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік до 09 лютого 2024 року, тобто прострочив строк подачі лише на 9 днів, при цьому він має на утриманні малолітню дитину з інвалідністю першої групи, яка потребує постійного догляду і піклування, оскільки має захворювання: прогресуюча гідроцефалія (стан після видалення спинно-мозкової грижі), що саме по собі невідворотно вимагає від нього як батька дитини значних затрат часу та зусиль, які могли вплинути на виконання ним інших обов'язків, зокрема і обов'язку вчасно подати декларацію.
Відповідно до ст. ст. 33, 34, 35 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
Статтею 22 КУпАП передбачено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією вперше, має на утриманні малолітню дитину з інвалідністю першої групи, яка потребує догляду та піклування, відсутності обставин, які відповідно до ст. 35 КУпАП обтяжують покарання, фактичне визнання в судовому засіданні своєї вини, що у відповідності до ст. 34 КУпАП пом'якшує покарання, приходжу до висновку про малозначність вчиненого адміністративного правопорушення та необхідності закриття провадження із оголошенням усного зауваження.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 22, 33, 34, 276, 279, 283, 284, 285, 294 КУпАП, -
1.Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
2.Закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв'язку з малозначністю, обмежившись усним зауваженням.
3.Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Київського апеляційного суду.
4.Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя підпис А.С. Поліщук
Згідно з оригіналом
Суддя А.С. Поліщук